Crystal Palace F.C. – Manchester United

1:2

koniec po dogrywce (0:0)

21.05.2016, 18:35 • Wembley, Londyn • Finał • Miłosz Knapczyk

Dziękujemy, że byliście z nami. To był kapitalny pojedynek. Lepsze okazały się Czerwone Diabły, brawa należą się jednak również Orłom – ekipa Alana Pardew była dzisiaj bardzo, ale to bardzo dobrym przeciwnikiem dla United! (21:26:12)
Uhonorowani zostali już sędziowie, teraz przyszła pora na zawodników Crystal Palace.
Kilka minut ma grawer na wykonanie napisu zwycięskiej drużyny na pucharze FA Cup. Łzy zawodników Alana Pardew, przez chwilę byli bliscy szczęścia, a potem wszystko się posypało.
Ogromna radość całego zespołu United, wreszcie widzimy szczęśliwego Louisa van Gaala!
Orły miały przewagę jednego zawodnika, nie potrafili jednak tego wykorzystać. Bomba Jessego Lingarda dała zwycięstwo drużynie Louisa van Gaala!

KONIEEEEC! Crystal Palace przegrywa 1:2 z Manchesterem United!

120+2

120+2

Damien Delaney złapany na spalonym. Powoli do piłki zmierza David de Gea. Jeszcze kilkadziesiąt sekund i United zdobędzie FA CUP!

120+1

Dwie minuty dorzucone przez arbitra. Wrzutka w pole karne United, nerwowo David de Gea piąstkuje futbolówkę. Kolejna wrzutka gospodarzy bardzo niecelna.

120

Wilfried Zaha włączył kolejny bieg. Ruszył, minął jednego, zaraz drugiego rywala, podszedł pod pole karne i... fatalnie uderzył!

119

Na spalonym złapany Gayle. Co robią zawodnicy United? No nie śpieszy im się, około minuty pozostało do regulaminowego czasu gry.

118

Byli obok Hiszpana lekarze, potrzebował pomocy, ale już pokazał, że może wznowić grę z piątki.

117

Kapitalne, prostopadłe zagranie Joela Warda w kierunku biegnacego prawym skrzydłem Wilfrieda Zahy. David de Gea skrócił kąt, czym powstrzymał rywala! Drobne problemy ma Hiszpan...

1:2

Gole: 78. Puncheon – 81. Mata, 111. Lingard

Kartki:   47. Dann (CRP), 62. Delaney (CRP), 108. McArthur (CRP) – 18. Smalling (MAN), 40. Rojo (MAN), 45. Mata (MAN), 87. Rooney (MAN), 101. Fellaini (MAN), 112. Lingard (MAN)   105. Smalling (MAN)

Posiadanie piłki: 34 % : 66 %.
Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 8:8. Rzuty rożne: 8:12. Spalone: 4:1. Foule: 19:19.

Crystal Palace F.C.: Hennessey – Ward, Dann (90+4. Mariappa), Delaney, Souare – Cabaye (72. Puncheon), Jedinak – Zaha, McArthur, Bolasie – Wickham (86. Gayle)

Zmiany: Speroni – Mariappa, Kelly, Sako, Puncheon, Gayle, Adebayor.

Manchester United: de Gea – Valencia, Smalling, Blind, Rojo (66. Darmian) – Carrick, Fellaini – Mata (90. Lingard), Rooney, Martial – Rashford (72. Young)

Zmiany: Romero – Darmian, Jones, Schneiderlin, Herrera, Young, Lingard.

Sędziowie: Mark ClattenburgJohn Brooks, Andrew HallidayNeil Swarbrick, Michael Salisbury