Liga Europy UEFA

Sevilla FC – Szachtar Donieck

3:1

finał (1:1)

05.05.2016, 21:05 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sewilla • Półfinał • Bartosz Bednarek (@Bednarek_B)

90

Coke szarpany z lewej i z prawej przez Ismaily'ego. Holenderski arbiter reaguje i karze zawodnika Szachtara żółtym kartonikiem. Trzy minuty doliczone do końca tego spotkania.

87

Vitolo otrzymuje żółtą kartkę za faul na Kowalence. Szykuje nam się jeszcze jedna zmiana.

76

Spóźniony wślizg Stepanenko. Żółta kartka dla Ukraińca.

61

Eduardo da Silva ukarany żółtą kartką. Brazylijczyk wdał się w niepotrzebną dyskusję z arbitrem.

48

Darijo Srna, kapitan zespołu Szachtara, ukarany żółtą kartką. Chorwat nie rozumie decyzji holenderskiego arbitra.

29

Premierowy kartonik dla Hiszpanów. Banega wycelował wprost w nogi rywala. Nie może być innej decyzji – żółta kartka.

20

Zbyt wysoko uniósł nogę Kuczer. Kolejna kartka dla Szachtara. Będziemy mieli chwilę przerwy, bowiem Gaimero wymaga pomocy sztabu medycznego.

14

Kolejna żółta kartka. Rakicky nie był zainteresowany piłką. Mariano upada na murawę po nieczystym zagraniu jednego z gości.

11

Marlos ukarany żółtą kartką. Z korzystnym atakiem mogli wyjść gospodarze, lecz ten rajd został szybko przerwany przez zawodnika z Doniecka. Bezapelacyjna kartka.

3:1

finał (1:1)

Gole: 9. Gameiro, 47. Gameiro, 59. Mariano – 44. Eduardo

Kartki:   29. Banega (SEV), 87. Vitolo (SEV) – 11. Marlos (SAC), 14. Rakićkyj (SAC), 20. Kuczer (SAC), 48. Srna (SAC), 61. Eduardo (SAC), 76. Stepanenko (SAC), 90. Ismaily (SAC)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
Strzały celne: 8:7. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 3:7. Spalone: 0:1. Foule: 19:15.

Sevilla FC: Soria – Mariano, Rami, Carriço, Trémoulinas (73. Escudero) – Krychowiak, N'Zonzi – Coke (C), Banega (89. Cristóforo), Vitolo – Gameiro (82. Iborra).
Zmiany: S. Rico – Iborra, Cristóforo, Escudero, Pareja, Konopljanka, F. Llorente.

Szachtar Donieck: Pjatow – Srna (C), Kuczer, Rakićkyj, Ismaily – Malyšjev, Stepanenko – Marlos (84. Nem), Kowałenko, Taison (76. Bernard) – Eduardo (84. Dentinho).
Zmiany: Kanibołoćkyj – Nem, Dentinho, Bernard, Kobin, Ordeć, Ferreyra.

Sędzia główny: Björn Kuipers
Sędziowie liniowi: van Roekel, Zeinstra