Liga Europy UEFA

Sevilla FC – Szachtar Donieck

3:1

finał (1:1)

05.05.2016, 21:05 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sewilla • Półfinał • Bartosz Bednarek (@Bednarek_B)

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa na finałowe spotkanie. Do zobaczenia na lajfy.com! (23:02:42)
Wszystko jest już jasne. Znamy finalistów Ligi Europejskiej. Sevilla FC pokonuje Szachtar Donieck 3:1 i zapewnia sobie miejsce w finale. Mieliśmy wiele zwrotów akcji – swoje przysłowiowe pięć minut miał Szachtar Donieck, które zostały zamienione na gola Eduardo da Silvy. Druga połowa zdecydowanie należała do Hiszpanów. Cieszy nas postawa Grzegorza Krychowiaka, który dzielnie powstrzymywał rywali i zdołał zaliczyć asystę przy trafieniu Kevina Gameiro..

90+3

90+3

Srna robi co może, aby zmobilizować kolegów do ostatniej akcji. Zablokowane dośrodkowanie, to już jest koniec meczu!

90+2

Dobrze ustawieni gospodarze nie pozwalają się przedrzeć Ukraińcom. Pozostała nam ostatnia minuta. Przy piłce Szachtar.

90

Coke szarpany z lewej i z prawej przez Ismaily'ego. Holenderski arbiter reaguje i karze zawodnika Szachtara żółtym kartonikiem. Trzy minuty doliczone do końca tego spotkania.

89

Cristoforo za Banege. Argentyńczyk bez wątpienia wykonał dzisiaj na boisku kawał dobrej roboty. Za kilka chwil powinniśmy się dowiedzieć o ile dłużej potrwa druga część rywalizacji.

88

Resztki sił zmobilizowali Ukraińcy. Wykonanie strzału Ismaily'ego pozostawia wiele do życzenia.

87

Vitolo otrzymuje żółtą kartkę za faul na Kowalence. Szykuje nam się jeszcze jedna zmiana.

86

Dośrodkowywał Banega. Miejscowi walczyli o piłkę, lecz wycofali się z połowy rywala. Szachtar zupełnie bez pomysłu na grę.

85

Udało się donieckiemu zespołowi uciec spod presji Sevilli. Z pola karnego wychodzi Pjatow, który posyła piłkę w okolice jedenastki Sorii.

84

Wellington Nem za Marlosa. Dentinho za Eduardo da Silve. Szachtar ma chwilę na złapanie oddechu.

83

Goście bronią się resztkami sił. Hiszpanie cały czas na połowie rywala. Ciężko zaryzykować stwierdzenie, że w tym spotkaniu jeszcze coś się zmieni.

82

Zmiana planów. Z rzutem wolnym jeszcze chwilę poczekamy. Z murawy przy ogromnym i jak najbardziej zasłużonym aplauzie schodzi Kevin Gameiro. Francuza zastąpi Iborra.

81

Za chwilę kolejna zmiana w szeregach Sevilli. Wcześniej jednak stały fragment gry dla gospodarzy.

79

Nie odpuszczają gospodarze. Do ostatniego gwizdka pozostało około 10 minut. To już jest chyba koniec marzeń Szachtara Donieck!

3:1

finał (1:1)

Gole: 9. Gameiro, 47. Gameiro, 59. Mariano – 44. Eduardo

Kartki:   29. Banega (SEV), 87. Vitolo (SEV) – 11. Marlos (SAC), 14. Rakićkyj (SAC), 20. Kuczer (SAC), 48. Srna (SAC), 61. Eduardo (SAC), 76. Stepanenko (SAC), 90. Ismaily (SAC)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
Strzały celne: 8:7. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 3:7. Spalone: 0:1. Foule: 19:15.

Sevilla FC: Soria – Mariano, Rami, Carriço, Trémoulinas (73. Escudero) – Krychowiak, N'Zonzi – Coke (C), Banega (89. Cristóforo), Vitolo – Gameiro (82. Iborra).
Zmiany: S. Rico – Iborra, Cristóforo, Escudero, Pareja, Konopljanka, F. Llorente.

Szachtar Donieck: Pjatow – Srna (C), Kuczer, Rakićkyj, Ismaily – Malyšjev, Stepanenko – Marlos (84. Nem), Kowałenko, Taison (76. Bernard) – Eduardo (84. Dentinho).
Zmiany: Kanibołoćkyj – Nem, Dentinho, Bernard, Kobin, Ordeć, Ferreyra.

Sędzia główny: Björn Kuipers
Sędziowie liniowi: van Roekel, Zeinstra