2:0

finał (1:0)

19.04.2016, 20:30 • Allianz Arena, München • Półfinał • Dawid Czempisz

Dziękujemy już Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na dalsze sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (22:24:27)
Za nami naprawdę niezły mecz w ramach rozgrywek Pucharu Niemiec. Bayern Monachium na własnym obiekcie pokonał nie bez problemów 2:0 Werder Brema. Pierwsza połowa była dość wyrównana i przyniosła jedno trafienie Thomasa Müllera. W drugiej odsłonie bardzo długo dążyli przyjezdni do wyrównania i nawet piłka trafiła do bramki Neuera. Sędzia jednak uznał, że przed trafieniem samobójczym Alaby mieliśmy przewinienie Bartelsa. Chwilę po tym fakcie w polu karnym zanurkował Arturo Vidal i sędzia dał się na to nabrać. Jedenastkę na bramkę zamienił z kolei zdobywca pierwszego gola w tej rywalizacji. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

90+2

90+2

Lahm przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Werderu Brema. Za moment goście będą wykonywać rzut wolny.

90+1

Sędzia pozwala jeszcze grać obu drużynom. Nie mamy sygnału ile doliczył on minut do drugiej odsłony spotkania.

90

Za moment dowiemy się o ile minut sędzia przedłuży to spotkanie. Nie mieliśmy jednak praktycznie żadnych przerw w grze.

89

Goście mają jeszcze okazje na wyjście ze swoim atakiem pozycyjnym. Decydują się jednak na bezpośrednie wrzucenie piłki w pole karne, a tam zbyt słabo uderzał Djilobodji.

88

Oba zespoły z pewnością chciałyby, aby mecz się już skończył. Nie widać już zbyt wielkiej chęci do gry u bremeńczyków.

87

Należy wspomnieć jednak o kilku kontrowersjach sędziowskich z tego spotkania. Najpierw arbiter nie uznał gola samobójczego Alaby, choć wydaje się, że Bartels nie faulował Austriaka. Później z kolei Vidal z pewnością nie był faulowany w polu karnym.

86

Zbliżamy się powoli do zakończenia rywalizacji. Przyjezdni zostawią dzisiaj po sobie dobre wrażenia, gdyż walczą do samego końca z faworyzowanym Bayernem.

84

Po zmianie w drużynie Werderu Brema nastąpiła zmiana kapitana. Funkcję tą przestał pełnić schodzący Fritz, a zaczął Juzunović.

83

Zmiana w drużynie Werder Brema: z boiska schodzi Fritz, na boisku pojawia się Kleinheisler.

82

Bayern bawi się teraz z rywalami i rozgrywa piłkę na sporym ryzyku przed własnym polem karnym. Nie tracą jednak monachijczycy futbolówki.

81

Vidal miał niezłą okazję na zdobycie swojej bramki. Po otrzymaniu podania na dwudziestym metrze zdecydował się natychmiastowo na uderzenie, ale nieznacznie chybił.

80

Martinez i Benatia udanie zaasekurowali swoją linię pomocy, a później ten pierwszy wybił piłkę za linię boczną.

79

Niesportowo zachował się w poprzedniej sytuacji Ribery, który brzydki gest zaprezentował w kierunku sędziego liniowego.

78

Ujah stara się poderwać jeszcze swoich partnerów do wyższego podejścia pressingiem, ale bezskutecznie.

77

Z pewnością nie jest to udany mecz naszego reprezentanta. Polak jest kompletnie niewidoczny, a jego jedyny strzał zza pola karnego został zablokowany.

76

Mijają kolejne minuty, a Bayern spokojnie utrzymuje się w posiadaniu piłki. Goście nie potrafią już atakować z taką zawziętością.

75

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania niemal pewny jest już tryumf Bayernu Monachium. Monachijczycy raczej nie dadzą sobie wydrzeć prowadzenia.

74

Zmiana w drużynie Werder Brema: z boiska schodzi Yatabare, na boisku pojawia się Öztunali.

73

Zmiana w drużynie Werder Brema: z boiska schodzi Pizarro, na boisku pojawia się Ujah.

71

71. Thomas Müller (BAY) - 2:0

71

Gol dla Bayernu!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa THOMAS MÜLLER!

Müller nie miał najmniejszego problemu z wykorzystaniem rzutu karnego! Warto jednak podkreślić, że w telewizyjnych powtórkach było widać symulację Arturo Vidala! Stemberg z pewnością nie faulował w polu karnym, a Chilijczyk powinien zostać za symulację ukarany napomnieniem!

70

Vidal tuż po wejściu na boisko wywalczył rzut karny! Po zwodzie arbiter uznał, że faulował Stemberg i podyktował jedenastkę!

70

Dwadzieścia minut pozostaje do zakończenia rywalizacji. Przyjezdny zespół coraz częściej stwarza sobie sytuacje podbramkowe.

69

Rzut rożny wywalczyli goście. Za moment Juzunović będzie miał okazję na dośrodkowanie z tego stałego fragmentu gry.

68

Zmiana Comana może być związana z urazem tego zawodnika. W każdym razie Guardiola szybko dokonał wszystkich korekt w składzie.

67

Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Coman, na boisku pojawia się Vidal.

67

Po bardzo długiej przerwie w końcu miejscowi przejęli futbolówkę i znowu zabrali się za konstruowanie ataku pozycyjnego.

66

Strasznie pogubili się gospodarze w tym momencie i nie potrafią już od dobrych dziesięciu minut wyprowadzić akcji ofensywnej.

65

Nadal wyraźnie nie może pogodzić się z decyzją sędziego o nieuznaniu bramki szkoleniowiec przyjezdnego teamu.

64

Podrażnieni zawodnicy przyjezdnego zespołu wyraźnie podkręcili tempo. Starają się teraz przez dłuższy czas utrzymywać w posiadaniu piłki.

63

63. Sędzia odgwizdał przewinienie Bartelsa:

63

Futbolówka wycofana do Wiedwalda, a ten stara się krótkim podaniem wznowić atak pozycyjny swojego zespołu.

61

61. Vestergaard spóźnił się minimalnie do podania Gebre Selassie:

61

Piłka ląduje w bramce gospodarzy, ale arbiter gola nie uznaje! Bartels do samego końca walczył z Alabą, a ten ostatecznie skiksował i skierował futbolówkę do własnej siatki! Sędzia odgwizdał przewinienie, które jest bardzo kontrowersyjne!

60

Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Götze, na boisku pojawia się Alcantara.

60

Goście stworzyli sobie idealną okazję na wyrównanie! Po pięknym zagraniu piętką Yatabare i centrze Gebre Selassie minimalnie spóźniony na ósmym metrze był Vestergaard!

60

Godzina rywalizacji już za nami. Przewagę w posiadaniu piłki z pewnością ma Bayern, ale prowadzą gospodarze tylko jedną bramką.

59

W związku z tą zmianę zapewne na lewą stronę defensywy powędruje Alaba, a Benatia zajmie miejsce w środku obrony.

58

Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Bernat, na boisku pojawia się Benatia.

57

Od pewnego czasu nie schodzi Werder z połowy Bayernu. Ostatecznie fatalny błąd w rozegraniu popełnia Djilobodji, jednak bez konsekwencji.

56

Pięknie zrobił to teraz Juzunović. Ograł rywala pomysłowym zwodem, ale później jego próba strzału była zdecydowanie niecelna.

55

Lewandowski zdecydował się na pierwsze uderzenie w tej rywalizacji, ale został zablokowany. Później po centrze Comana udanie interweniuje Gebre Selassie.

54

Claudio Pizarro przez dłuższy czas udanie dryblował między kolejnymi graczami miejscowego zespołu, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

53

Taktyka Bayernu nadal pozostaje bez zmian. Podopieczni Pepa Guardioli starają się dojść do pozycji strzeleckiej krótkimi podaniami.

52

Niezbyt precyzyjnie gracz Bayernu wycofał piłkę do swojego golkipera. Neuer potwierdził jednak swoją klasę i wyszedł z trudnej sytuacji bez trudu.

51

Do bardziej intensywnej rozgrzewki ruszyli kolejni zawodnicy obu ekip. Możemy się z upływem czasu spodziewać pierwszych zmian.

50

Wyraźnie przesadził w tej sytuacji Gebre Selassie. Czech podcinał od tyłu zastawiającego futbolówkę Ribery'ego.

49

Rozsądnie kolejne podania wymieniają gospodarze. Nie ryzykują straty piłki, a wciągają coraz bardziej rywali na swoją połowę.

48

Ciekawą sytuację mamy teraz na boisku. Arbiter uznał, że Fritz faulował rywala, mimo, że sam najbardziej ucierpiał w starciu z Götze.

47

Momentalnie od wysokiego pressingu rozpoczynają drugą połowę goście. Udaje się dzięki temu odzyskać dość szybko futbolówkę.

46

Póki co nie mamy informacji o ewentualnych zmianach. Gdy tylko takie się pojawią, z pewnością Państwa poinformujemy.

46

Arbiter nie doliczył nawet minuty do pierwszej odsłony rywalizacji w Monachium. Miejscowy Bayern prowadzi do przerwy 1:0 z Werderem Brema po trafieniu Thomasa Müllera. Asystę przy golu zanotował Xabi Alonso. Gospodarze nie stworzyli sobie zbyt wielu sytuacji strzeleckich, ale również goście niezbyt często zapędzali się pod szesnastkę miejscowych. Jeden raz jednak było groźnie pod bramką Neuera, który to źle wybijał futbolówkę, ale nie wykorzystał tego Yatabare. Liczymy na więcej emocji już za piętnaście minut!

45

45

Grillitsch tym razem zamienił Juzunovicia w kwestii wykonania stałego fragmentu gry, ale dośrodkował fatalnie.

44

Sędzia nie powinien doliczać zbyt wielu minut do pierwszej odsłony rywalizacji. Nie mieliśmy zbyt wielu przerw w grze.

43

Sporo zamieszania było w szesnastce gości po dośrodkowaniu Alonso, ale później próbowali jeszcze z kontrą wyjść zawodnicy Werderu.

42

W kontekście drugiej połowy szkoleniowiec gości może myśleć o wariancie bardziej ofensywnym i wprowadzeniu Ujaha.

41

Warto podkreślić, że dzisiaj na ławce szkoleniowiec Pep Guardiola ma całą plejadę zawodników z najwyższej półki.

40

Również Neuer potrafi jednak popełniać poważne błędy na przedpolu własnej szesnastki! Źle wybijał on piłkę, a ona trafiła wprost pod nogi Yatabare! Ten jednak zwlekał zbyt długo z lobowaniem i nie pokonał golkipera reprezentacji Niemiec!

39

Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej odsłony spotkania. Bayern stworzył sobie na dobrą sprawę tylko jedną podbramkową sytuację i od razu ją wykorzystał.

38

Arbiter wyraźnie uspokaja w tej sytuacji Juzunovicia. Zagrał on agresywnie wślizgiem od tyłu w nogi Martineza, ale nie otrzymał napomnienia.

37

Juzunović słynie z dobrych dośrodkowań i świetnie wykonywanych stałych fragmentów gry. Nic jednak z takowego nie wyniknie, gdyż jego partner popełnił faul w ataku.

36

Sprytnie zagrał w tej sytuacji Gebre Selassie. Wywalczył on rzut wolny dla swojego teamu po przewinieniu Juana Bernata.

35

Martinez pokazuje dzisiaj, że po długiej przerwie związanej z kontuzją nie zapomniał on jak się gra w piłkę. Posyła świetne crossy na skrzydła.

34

Müller szukał swojego drugiego trafienia. Zdecydował się on na uderzenie zza pola karnego, ale piłka w dość znacznej odległości mija słupek.

33

Vestergaard rozgrywa dzisiaj świetne zawody i można się spodziewać, że po sezonie trafi on do zdecydowanie lepszego klubu.

32

Djilobodji tym razem odpowiednio zagrał w defensywie i zatrzymał próbującego wygrać z nim pojedynek Comana.

30

30. Müller (BAY) - 1:0

30

Strzelcem bramki THOMAS MÜLLER!

Gospodarze wychodzą na prowadzenie po dobrze rozegranym stałym fragmencie gry! Idealnym dośrodkowaniem w pole karne popisał się Alonso, a najwyżej do piłki wyskoczył Müller! Niemiec precyzyjnym uderzeniem głową skierował futbolówkę do siatki! Wiedwald miał piłkę na rękach, ale nie zdołał jej odbić do boku!

29

Bardzo ładne dośrodkowanie w pole karne posłał gracz Werderu i nieobstawiony Pizarro oddał uderzenie głową. Był on jednak na niewielkim spalonym.

29

Piłka dość przypadkowo spadła pod nogi Comana w polu karnym. Ten momentalnie zdecydował się na uderzenie z woleja, ale chybił.

28

Ribery ładnym podaniem obsłużył partnera na lewym skrzydle, ale dośrodkowanie byłego pomocnika z Dortmundu zostało zablokowane.

27

Na początku rywalizacji urazu doznał Coman i wyraźnie nadal odczuwa on skutki starcia z rywalem.

26

Niewiele brakło w tej sytuacji, aby Robert Lewandowski zamknął dośrodkowanie z prawego skrzydła. Finalnie udanie interweniuje Wiedwald.

25

Goście grają niemal od początku spotkania cofnięci na własną połowę boiska i oczekują okazji na wyjście z kontrą.

24

Żółtą kartkę otrzymuje Fritz (Werder Brema).

24

Warto zauważyć, że ten mecz ma sporą rangę dla zawodnika Werderu Brema Claudio Pizarro. Przez wiele lat reprezentował on barwy monachijskiego teamu.

23

Świetny początek meczu notuje Vestergaard. Tym razem zatrzymał ten młody zawodnik szarżującego Thomasa Müllera.

22

Upływają kolejne minuty, a miejscowi zawodnicy nadal nie byli w stanie stworzyć sobie sytuacji podbramkowej.

21

Wyraźnie przesadził w tej sytuacji Yatabare. Przegrał on już pojedynek biegowy z Bernatem i później niepotrzebnie odpychał go ręką.

20

Delikatnie zbyt mocne podanie posłał Lahm do wychodzącego na wolne pole byłego ofensywnego pomocnika Borussii Dortmund.

19

Bernat starał się w tej sytuacji powalczyć o górną piłkę i arbiter uznał, że był on nieczysto atakowany przez rywala.

18

Nie spieszą się gospodarze z wyprowadzaniem kolejnego ataku pozycyjnego. Faulowany na prawej stronie boiska był Coman.

17

Robert Lewandowski nie może zaliczyć początku rywalizacji do udanych. Nie radzi sobie póki co z rosłymi defensorami Werderu Brema.

16

Mamy pierwszy ofsajd w tym spotkaniu. Nie przypilnował linii spalonego lewy skrzydłowy gości i wpadł w pułapkę ofsajdową.

15

W dość eksperymentalnym składzie gra dzisiaj Bayern Monachium. Jest on jednak zdecydowanym faworytem w starciu z Werderem.

14

Niemal kwadrans pojedynku za nami. Alaba podaje na lewą stronę boiska do Ribery'ego. Ten został jednak dobrze zatrzymany przez Vestergaarda.

13

Najczęściej akcje miejscowego teamu przechodzą przez lewe skrzydło. Póki co niezbyt udanie dośrodkowuje z tamtej strefy Ribery.

12

Może się podobać gra ukraińskiego szkoleniowca na początku rywalizacji. Często goście nieźle wyprowadzają kontrataki.

11

Tym razem groźnie było pod bramką Neuera. Po dośrodkowaniu w pole karne uderzać ręką starał się Juzunović, ale nie trafił w piłkę.

10

Gospodarze wyprowadzają spokojnie atak pozycyjny z własnej połowy boiska. Najbardziej aktywny wydaje się być Xabi Alonso, który zagrał na skrzydło do Comana. Ten kąśliwie dośrodkował, ale nikt nie zamienił świetnej centry na bramkę!

9

Były zawodnik Realu Madryt starał się mocnym podaniem w pole karne znaleźć partnerów, jednak zdecydowanie przesadził z siłą zagrania.

8

Vestergaard zachował spokój pod presją podchodzącego rywala i wycofał futbolówkę do swojego bramkarza.

7

Za moment grę od autu wznowi Gebre Selassie. Jego daleki wyrzut trafia jednak prosto pod nogi Xabi'ego Alonso.

6

Pięknym przerzutem popisał się Javi Martinez i uruchomił na skrzydle Ribery'ego. Ostatecznie centra gracza gospodarzy była niedokładna.

5

Odważnie wyglądają poczynania gości w pierwszych minutach rywalizacji. Miejscowi nie byli jeszcze w stanie zbliżyć się do szesnastki Wiedwalda.

4

Pizarro przeprowadził ładną akcję środkową częścią boiska i starał się uruchomić skrzydłowego. Kapitalnym wślizgiem popisał się jednak Lahm.

3

Gra toczy się w początkowych fragmentach pojedynku w środkowej części boiska. Mamy pierwsze przewinienie zawodnika miejscowego teamu.

2

Bayern wyprowadza akcję na lewej stronie boiska. Martinez zagrywa w kierunku Ribery'ego, ale Francuz nie opanował futbolówki.

1

Przyjezdny zespół rozpoczyna mecz od środka boiska, ale bardzo szybko tracą bremeńczycy futbolówkę. Od autu wznowią gospodarze.

1

Bayern Monachium: Neuer – Lahm, Martinez, Alaba, Bernat – Alonso – Coman, Müller, Götze, Ribery – Lewandowski.
Rezerwowi: Ulreich, Vidal, Rode, Rafinha, Costa, Alcantara, Benatia.

Werder Brema: Wiedwald – Selassie, Djilobodji, Vestergaard, Stemberg – Fritz, Grillitsch – Yatabare, Juzunović, Bartels – Pizarro.
Rezerwowi: Tremmel, Öztunali, Fröde, Ujah, Kleinheisler, Galvez, Garcia.

Sędziowie: Stieler – Thielert, Grudzinski – Winkmann..
Faworytem do awansu do finału jest bez wątpienia Bayern. Każdy inny wynik będzie sensacją. Jednakże Werder już w ćwierćfinale pokazał, że jest nieobliczalny i dodatkowo piłkarze tej drużyny motywują się tym, że jest to ich wielka szansa. Łatwo Bawarczykom na pewno nie będzie.
W Bundeslidze między tymi drużynami dzieli przysłowiowa przepaść. Bayern Monachium jest zdecydowanym liderem. Werder za to jest dopiero na 16 miejscu. W bieżącym sezonie w rywalizacji między nimi górą dwukrotnie był Bayern. W Bremie zwyciężyli 1:0, za to w Monachium aż 5:0.
Werder Brema w 1/4 finału sprawił sporą niespodziankę. Na wyjeździe odprawili z kwitkiem dobry zespół Bayeru Leverkusen. Mimo, że Aptekarze prowadzili po golu Hernandeza, to stracili aż trzy. Gole dla Werderu strzelali kolejno: Garcia, Pizarro i Grillitsch. Warto dodać, że lekko ponad 45 minut w osłabieniu grali gospodarze po wyrzuceniu z boiska Wendella.
W ćwierćfinale gospodarze wtorkowe starcia wyeliminowali Vfl Bochum. Po 90 minutach gry na rewirpowerSTADION widniał wynik 3:0 dla przyjezdnych. Dwa gole w tamtym spotkaniu zdobył Robert Lewandowski, a jednego dołożył Thiago.
Lajfy.com serdecznie zapraszają na relację live z Pucharu Niemiec. We wtorkowy wieczór odbędzie się pierwszy półfinał. W nim zmierzą się ze sobą zespoły Bayernu Monachium i Werderu Brema.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

2:0

finał (1:0)

Gole: 30. Müller, 71. Müller (kar.)

Kartki:   24. Fritz (BRM)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
Strzały celne: 2:2. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 7:2. Spalone: 5:6. Foule: 14:21.

Bayern Monachium: Neuer – Lahm(C), Martinez, Alaba, Bernat(58' Benatia) – Alonso – Coman(67' Vidal), Müller, Götze(60' Alcantara), Ribery – Lewandowski.
Zmiany: Ulreich, Vidal, Rode, Rafinha, Costa, Alcantara, Benatia.

Werder Brema: Wiedwald – Selassie, Djilobodji, Vestergaard, Stemberg – Fritz(C) (83' Kleinheisler), Grillitsch – Yatabare(74' Öztunali), Juzunović, Bartels – Pizarro(73' Ujah).
Zmiany: Tremmel, Öztunali, Fröde, Ujah, Kleinheisler, Galvez, Garcia.

Sędzia główny: T. Stieler
Asystenci: S. Thielert, N. Grudzinski
Techniczny: G. Winkmann