2:0

finał (1:0)

19.04.2016, 20:30 • Allianz Arena, München • Półfinał • Dawid Czempisz

Dziękujemy już Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na dalsze sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (22:24:27)
Za nami naprawdę niezły mecz w ramach rozgrywek Pucharu Niemiec. Bayern Monachium na własnym obiekcie pokonał nie bez problemów 2:0 Werder Brema. Pierwsza połowa była dość wyrównana i przyniosła jedno trafienie Thomasa Müllera. W drugiej odsłonie bardzo długo dążyli przyjezdni do wyrównania i nawet piłka trafiła do bramki Neuera. Sędzia jednak uznał, że przed trafieniem samobójczym Alaby mieliśmy przewinienie Bartelsa. Chwilę po tym fakcie w polu karnym zanurkował Arturo Vidal i sędzia dał się na to nabrać. Jedenastkę na bramkę zamienił z kolei zdobywca pierwszego gola w tej rywalizacji. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

90+2

90+2

Lahm przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Werderu Brema. Za moment goście będą wykonywać rzut wolny.

90+1

Sędzia pozwala jeszcze grać obu drużynom. Nie mamy sygnału ile doliczył on minut do drugiej odsłony spotkania.

90

Za moment dowiemy się o ile minut sędzia przedłuży to spotkanie. Nie mieliśmy jednak praktycznie żadnych przerw w grze.

89

Goście mają jeszcze okazje na wyjście ze swoim atakiem pozycyjnym. Decydują się jednak na bezpośrednie wrzucenie piłki w pole karne, a tam zbyt słabo uderzał Djilobodji.

88

Oba zespoły z pewnością chciałyby, aby mecz się już skończył. Nie widać już zbyt wielkiej chęci do gry u bremeńczyków.

87

Należy wspomnieć jednak o kilku kontrowersjach sędziowskich z tego spotkania. Najpierw arbiter nie uznał gola samobójczego Alaby, choć wydaje się, że Bartels nie faulował Austriaka. Później z kolei Vidal z pewnością nie był faulowany w polu karnym.

86

Zbliżamy się powoli do zakończenia rywalizacji. Przyjezdni zostawią dzisiaj po sobie dobre wrażenia, gdyż walczą do samego końca z faworyzowanym Bayernem.

84

Po zmianie w drużynie Werderu Brema nastąpiła zmiana kapitana. Funkcję tą przestał pełnić schodzący Fritz, a zaczął Juzunović.

83

Zmiana w drużynie Werder Brema: z boiska schodzi Fritz, na boisku pojawia się Kleinheisler.

82

Bayern bawi się teraz z rywalami i rozgrywa piłkę na sporym ryzyku przed własnym polem karnym. Nie tracą jednak monachijczycy futbolówki.

81

Vidal miał niezłą okazję na zdobycie swojej bramki. Po otrzymaniu podania na dwudziestym metrze zdecydował się natychmiastowo na uderzenie, ale nieznacznie chybił.

80

Martinez i Benatia udanie zaasekurowali swoją linię pomocy, a później ten pierwszy wybił piłkę za linię boczną.

79

Niesportowo zachował się w poprzedniej sytuacji Ribery, który brzydki gest zaprezentował w kierunku sędziego liniowego.

78

Ujah stara się poderwać jeszcze swoich partnerów do wyższego podejścia pressingiem, ale bezskutecznie.

2:0

finał (1:0)

Gole: 30. Müller, 71. Müller (kar.)

Kartki:   24. Fritz (BRM)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
Strzały celne: 2:2. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 7:2. Spalone: 5:6. Foule: 14:21.

Bayern Monachium: Neuer – Lahm(C), Martinez, Alaba, Bernat(58' Benatia) – Alonso – Coman(67' Vidal), Müller, Götze(60' Alcantara), Ribery – Lewandowski.
Zmiany: Ulreich, Vidal, Rode, Rafinha, Costa, Alcantara, Benatia.

Werder Brema: Wiedwald – Selassie, Djilobodji, Vestergaard, Stemberg – Fritz(C) (83' Kleinheisler), Grillitsch – Yatabare(74' Öztunali), Juzunović, Bartels – Pizarro(73' Ujah).
Zmiany: Tremmel, Öztunali, Fröde, Ujah, Kleinheisler, Galvez, Garcia.

Sędzia główny: T. Stieler
Asystenci: S. Thielert, N. Grudzinski
Techniczny: G. Winkmann