PKO Ekstraklasa

Ruch Chorzów – Legia Warszawa

0:0

finał (0:0)

19.04.2016, 20:30 • Stadion Miejski, Chorzów • Runda 32 • Mateusz Zając (@Zajcuu94)

Ciekawe akcje spotkania.

Zagotowało się jeszcze pod polem karnym Ruchu, ale sędzia Krasny zakończył to spotkanie. Dwie całkiem inne połowy dzisiaj w Chorzowie, w pierwszej odsłonie to Legia był lepsza i zasługiwała na bramkę, ale z perspektywy drugiej połówki to gospodarze zagrali lepsze zawody i również mogli się pokusić o bramkę. Najlepsze noty dla bramkarzy i Mariusza Stępińskiego, który był najjaśniejszą postacią w szeregach "Niebieskich", w Legii można pochwalić Rzeźniczaka, pewna i solidna postać w obronie "Wojskowych". To wszystko na dziś z Chorzowa, remis 0:0 na pewno zostawia spory niedosyt. Lajfy.com (22:26:03)

90+5

90+4

Już po czasie, ale rzut rożny dla Legii, do ostatnich sekund będą walczyć "Wojskowi".

90+3

A jednak nie, Rzeźniczak świetnie czyści, spokojnie rozgrywają "Legioniści", którzy nie spieszą się i czekają na ostatni gwizdek.

90+2

Piłka na uwolnienie w kierunku Prijovića, ciągle jednak źle to wygląda ze strony gości. Ruch wychodzi z groźną kontrą.

90+1

Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Mariusz Stępiński, na boisku pojawia się Michał Efir.

90+1

Trzy minuty do regulaminowego czasu gry dorzucił Sebastian Krasny.

90

Za chwilkę pierwsza zmiana u "Niebieskich", Michał Efir gotowy już do wejścia na zieloną murawę.

89

Kucharczyk ładnie poszedł lewą stroną i wywalczył rzut rożny dla "Wojskowych", piłka dochodząca, Rzeźniczak starał się wypracować rzut rożny, ale przejmuje Surma.

88

Borysiuk do Hämäläinena, który znowu traci futbolówkę, Legia ciągle jednak w akcji, Rzeźniczak włączył się na prawej stronie i dograł prosto w ręce Putnockýego.

87

Bardzo pasywnie Hämäläinen, który traci piłkę. Może podobać się Ruch, który gra dużo lepiej, piłkarsko jak i taktycznie. "Wojskowi" po prostu wmurowani i mogą liczyć tylko na szczęśliwą kontrę.

86

Nic wielkiego z tego rzutu rożnego się nie podziało, Lipski dogrywał jeszcze w pole karne, ale Broź czujnie uprzedził Malarza wybijając to podanie z dala od szesnastki gości.

85

Broź pogubił się i pozwolił piłce opuścić boisko blisko linii środkowej boiska. Jędrzejczyk chwilę potem wybija na rzut rożny.

84

Mocno piłka do Prijovića, Grodzicki kapitalnie wyszedł z własnej połowy i wypuścił Stępińskiego, który fauluje chwile potem Jędrzejczyka.

83

Leży na boisku Guilherme, który wcześniej był naciskany przez Koja, chwilka przerwy w grze, ale już możemy wracać.

82

Czekamy na akcję Legii, Ruch teraz cofnął się w głąb boiska i czeka na swoją okazję, która na pewno się zjawi już niedługo.

81

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Bartosz Bereszyński, na boisku pojawia się Łukasz Broź.

80

Będzie gorąco w ostatnich minutach, a pozostało ich tylko dziesięć! Surma świetnie odprowadził piłkę i jeszcze został sfaulowany. Szykuje się zmiana w ekipie Legii.

79

Miękko Lipski w pole karne, oddala zagrożenie Hlousek, znowu centra z prawej flanki, Stępiński z główką, spokojnie jednak Malarz.

78

Kapitalna okazja Monety, który wyszedł prawie sam na sam z Malarzem, górą golkiper Legii, który wybrania nogami tą próbę skrzydłowego Ruchu.

77

Bez faulu goście, ale Hämäläinen fatalnie w kierunku Nikolića, dalej jednak "Wojskowi" w posiadaniu futbolówki. Duże pretensje teraz trenera Czerczesowa w kierunku nowego nabytku Legii.

76

Dużo większa jakość gospodarzy, fajnie gra piłką Ruch i nie daje zagrozić swojej bramce. Właśnie teraz Chorzów w posiadaniu piłki.

75

Zawrzało teraz na trybunach stadionu w Chorzowie, Ruch bardzo konsekwentnie, można przecierać oczy ze zdumienia jakby porównać pierwszą i drugą odsłonę.

74

Guilherme leżał w środku boiska, a za chwilkę Grodzicki narzekał na jakieś problemy mięśniowe, jeden i drugi gotowy już do gry.

73

Dośrodkowanie na bliższy słupek, daje rade sobie defensywa Legii, dużo zamieszania w polu karnym, ale cała akcja kończy się na piątce, a wybijać będzie Malarz.

72

Moneta nabija Bereszyńskiego, rzut rożny dla "Chorzowskich".

72

Kucharczyk fantastycznie dogrywał w pole karne, Hämäläinen nieczysto trafił w futbolówkę i od bramki Putnocký.

71

Malarz bardzo czujnie na przedpolu, świetna piłka do Patryka Lipskiego, ale nie dał rady dopaść do niej młody pomocnik "Niebieskich".

70

Dwadzieścia minut do zakończenia tego spotkania, rzut rożny dla Legii, i za chwilkę wszystko może się odwrócić na korzyść wicemistrzów Polski.

69

Moneta fantastycznie poszedł lewą stroną, minął Bereszyńskiego i dograł do Mariusza Stępińskiego, który przygotował sobie wszystko, ale strzał nad bramką!

68

Źle wykonany stały fragment gry, tylko aut dla gospodarzy, który nie dość, że źle wykonany to jeszcze Legia ciśnie na bramkę golkipera gospodarzy.

67

Bereszyński faulował Stępińskiego, który może się podobać w tej drugiej połowie. Dogodna sytuacja na zdobycie bramki dla "Niebieskich".

66

Prijović z lewej flanki zagrywał do Hämäläinena, ładnie zastawił się reprezentant Finlandii, lecz nic z tego nie wyszło.

65

Wydawało się, że Prijović był faulowany w środku boiska, sędzia Krasny nakazuje jednak grać, szybko jednak Legia odzyskuje futbolówkę.

64

Prijović otrzymał piłkę na 15. metrze i strzelił prosto w rękawice Putnocký, który był ustawiony centralnie na środku bramki.

63

Ależ mało brakło, krótkie podanie do Malarza od Jędrzejczyka, zza pleców obrońców wyskoczył Mariusz Stępiński, któremu zabrakło kilku metrów.

62

No może ten ruch Stanisława Czerczesowa zmieni oblicze gry lidera Ekstraklasy.

61

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Michaił Aleksandrow, na boisku pojawia się Kasper Hämäläinen.

59

Obrona gości teraz gra po obwodzie, brakowało dłuższej wymiany piłek w szeregach Legii. Bereszyński dogrywał w pole karne z prawej flanki, na posterunku Putnocký.

58

Legia straciła taki polot w grze, bez problemu radzą sobie "Niebiescy" w czytaniu gry "Wojskowych".

57

Faulowany Moneta, kolejna dogodna sytuacja dla Ruchu, krótko jednak rozegrany rzut wolny, Surma ze strzałem wysoko nad bramką.

56

Blisko Aleksandrowa Koj, świetna asekuracja Stępińskiego przy tej akcji i tylko aut dla Legii. Brakuje teraz w ekipie gości głównego rozgrywającego, który weźmie na swoje barki całą grę.

55

Wrzut z autu na wysokości pola karnego Legii dla Ruchu. "Warszawiacy" chwilę potem wychodzą z kontrą.

54

Małe problemy w transmisji, ale już wracamy, Legia próbuje, ale Ruch teraz bardzo konsekwentnie organizuje się w obronie.

51

Ruch ma dalej chrapkę na zdobycie gola, co raz to groźniejsze akcje podopiecznych Waldemara Fornalika.

50

Świetnie rozpoczęli połowę "Niebiescy", pięć minut, a już dwie, trzy groźne sytuację pod bramką Malarza.

49

Na spalonym Mariusz Stępiński, chwile potem mógł napastnik Ruchu oddać strzał, a poszukał prostopadłego podania w pole karne. Zła decyzja.

48

48. Mariusz Stępiński (RUC)

48

Świetnie wszedł Ruch w tą drugą połowę! Przepiękne górne dogranie do Mariusza Stępińskiego, który złożył się wyśmienicie do nożyc i wyciągnął się jak struna Malarz! Brawa dla obydwu Panów!

47

Śliczne dośrodkowanie od Lipskiego, zrobił sobie miejsce Mariusz Stępiński i posłał piłkę głową bliziutko słupka Malarza.

47

Faulowany Lipski na prawej stronie, Rzeźniczak wysoko wyszedł do młodego zawodnika Ruchu. Dobra okazja w pierwszych sekundach drugiej połowy.

46

Jedziemy! Legia przy piłce, bez zmian do połowy.

46

Legia wraca już na murawę, czekamy na gospodarzy i będziemy startować z drugą połową.

Statystki do połowy.

Przy ulicy Cichej mamy remis do połowy, obie drużyny rozkręciły się w ofensywie i zagrały troszkę bardziej otwarcie pod koniec tej odsłony. Bez wątpienia najlepszą okazję miał Prijović i Aleksandrow, niestety dla gości żaden z nich nie zdobył bramki otwierającej. Druga połowa zapowiada się ciekawie, Ruch ma szansę na zaskoczenie swojego rywala, natomiast Legia musi wygrać, aby uciec jeszcze bardziej Piastowi Gliwice. Czekamy, wracamy na 10. minut.

45+2

45+2

Za chwilkę kończymy, akcja toczy się w centralnej części boiska.

45+1

Ariel Borysiuk autorem drugiej żółtej kartki w dzisiejszym meczu, zbyt mocno pracował rękami pomocnik Legii.

45+1

Zgranie w polu karnym Ruchu do Nikolića, Węgier mija się z tą piłką

45+1

Dwie minutki doliczone przez Pana Krasnego.

45

Dośrodkowanie Koja z lewej strony, fatalnie. Z piątego metra Malarz.

44

Od bramki Malarz, do końca poszedł na piłką Rzeźniczak, naciskał Stępiński, ale bez większego powodzenia. Za chwilkę dowiemy się czy pierwsza połowa zostanie przedłużona.

43

Guilherme dogrywał na Nikolića, który przestrzelił swoją próbę, trudna pozycja na zdobycie bramki, ale trzeba pochwalić Węgra za próbę.

43

Powoli zbliżamy się do zakończenia pierwszej połowy, Ruch stara się jeszcze coś zdziałać, Moneta, który jest aktywny traci jednak na rzecz Bereszyńskiego.

42

Duża rotacja przy tym dośrodkowaniu, bardzo słabo wykonany ten stały fragment gry, z cyklu – do zapomnienia.

42

Bereszyński wywalczył rzut rożny na prawej stronie, Guilherme wraz z Kucharskim już przy narożniku boiska.

40

Grodzicki świetnie do Surmy, który chciał uruchomić Monetę, dobrze jednak Bereszyński na aut. Od obrony będzie wznawiać ten atak Ruch.

39

Możemy wznowić już grę, Ruch w posiadaniu piłki na lewej stronie, ciekawe jak długo. A no właśnie i już dwóch, trzech "Legionistów" doskoczył wywalczając aut.

37

Chwila przerwy w grze, ucierpiał golkiper Legii Warszawa, który leży teraz na murawie.

36

Stępiński urwał się na lewej stronie, świetne podanie od Lipskiego, Mariusz chciał płasko odegrać w pole karne, czujnie Malarz.

35

Więcej zawodników zaangażowali teraz "Niebiescy" w tą akcję ofensywną, ale to i tak za mało jak na Legię, która bez większych problemów wyjaśnia sytuację.

34

Stępiński tyłem do akcji podaje niedokładnie na wychodzącego Monety, dobrze znów wracający "Legionista", a dokładnie Rzeźniczak.

33

A jednak nie, krótkie rozegranie na prawą stronę do Lipskiego, który natychmiast wycofał, a mocno podchodząca Legia zamyka wszelkie uliczki na rozegranie. Świetna organizacja gry gości.

32

Faul w centralnej części boiska, rzut wolny dla "Niebieskich", szykuje się dośrodkowanie w pole karne.

31

Mija półgodziny gry w Chorzowie, dalej bez goli, dopatrzył się teraz przewinienia na jednym z "Legionistów" Sebastian Krasny. Nie spieszy się gościom ze wznowieniem.

30

Rzut wolny, dośrodkowanie w pole karne Ruchu, bez większej historii ten stały fragment gry, strzał z ostrego kąta oddał jeszcze Prijović, spokojnie jednak Putnocký.

29

Grodzicki faulował Kucharczyka, który w umiejętny sposób wypuścił sobie piłkę i dał się sfaulować.

28

Czekamy ciągle na pierwszego gola w Chorzowie, bliżej tego są przyjezdni, ale Ruch też nie poddaje się. Będzie chyba pierwszy żółty kartonik.

27

Legia wyraźnie dominuje na boisku, ale co z tego jeśli "Wojskowi" nie potrafią wykończyć świetnie zagranych akcji. To może się zemścić.

26

Lepszej okazji nie będzie miał Prijović, chyba, że dostanie piłkę sam na sam z bramką...

25

25. Michaił Aleksandrow (LEG)

25

Ależ akcja Legii, Nikolić kapitalnie dograł do Prijovića z lewej strony, strzał Szwajcara wybrania Putnocký, który chwilę potem wypuszcza piłkę z rąk, a ta wpada pod nogi Aleksandrowa, który również oddaje strzał zablokowany przez jednego z obrońców Ruchu!

24

Zbyt lekka piłka zagrana w pole karne Legii z lewej flanki, najpierw poradził sobie Rzeźniczak, a potem Jędrzejczyk wybija z dala od swojego pola karnego.

23

Od piątego metra Putnocký, daleki wykop na walkę w środkowej części boiska, Ruch wychodzi z akcją.

22

Rzeźniczak świetnie wszedł na piłkę i czyściutko ją wyłuskał Podgórskiemu, który teraz ma wiele do powiedzenia sędziemu tych zawodów.

21

Bez klarownych sytuacji jak do tej pory, Legia ma przewagę w posiadaniu piłki, ale "Niebiescy" też potrafią się przy niej utrzymać i zagrozić bramce golkipera "Wojskowych".

20

Rzeźniczak świetnie do końca, kolejny wrzut z autu dla Ruchu, wysokości pola karne, wybija piłkę przed szesnastkę kapitan Legii, a z dystansu Podgórski nad bramką Malarza.

19

Aleksandrow poturbowany przy linii bocznej, wysoką poprzeczkę zawiesił sobie dzisiaj arbiter spotkania, daje pograć, ale w niektórych sytuacjach można dopatrzyć się błędów.

18

Beznadziejne podanie Artura Jędrzejczyka na prawą stronę do wychodzącego Kucharczyka, wrzut z autu szybko egzekwowany i w momencie piłka trafia znów pod nogi Legii.

17

Znów wysoko podeszła Legia i przynosi to efekt, ponieważ Chorzowscy gubią się w swoich poczynaniach, goście pracują jeszcze na ostatnim podaniem.

16

Jakaś chwila przerwy, Hanzel leży na murawie, wydaje się, że był faulowany środkowy pomocnik Ruchu, winowajcą Guilherme, ale sędzia Krasny nie odgwizdał przewinienia.

15

Niedokładne zagranie do Tomasza Podgórskiego, Legia szybciutko chce wyjść ze swojej połowy, ale Ruch świetnie czyta grę, a dokładnie Patryk Lipski.

14

Borysiuk chciał rozrzucić ciężar gry na prawą stronę, lecz włączający się do akcji ofensywnej Bereszyński nie dał rady opanować piłki, wrzut z autu.

13

13. Aleksandar Prijović (LEG)

13

W końcu ciekawa akcja Legii, szybka kontra podopiecznych Czerczesowa, futbolówka trafia pod nogi Prijovića, który delikatnym strzałem chciał zaskoczyć Putnockýego, rzut rożny.

12

Aleksandrow w walce o górną piłkę z Kojem, piłka dla Ruchu, sędzia Krasny bez większego problemu wskazał stronę postępowania.

11

Stracił Stępiński, lecz Rzeźniczak podawał potem do Hlouska w bardzo niedokładny sposób, futbolówka wpadła pod nogi Hanzela, który chybia dość wyraźnie.

10

Dużo niefrasobliwości u zawodników Ruchu, mocno Legia przycisnęła i podeszła wysokim pressingiem.

9

Zamknięci przed swoim polem karnym Chorzowianie, Legia mocno naciska i chce zdobyć przewagę od pierwszych minut.

8

Błąd w komunikacji między Lipskim, a Hanzelem, odważnie poszedł Guilherme, który umiejętnie się położył i wymusił faul.

7

Nic z tego, Legia szybko przejmuje, Cichocki świetnie, czyściutko wślizgiem zatrzymuje Aleksandrowa, wrzut z autu na wysokości pola karnego.

6

Moneta faulowany w centralnej części boiska przez Aleksandrowa, Ruch próbuje coś wykreować na połowie gości.

5

Hlousek włączył się na lewej stronie i od razu uruchomił Prijovića podaniem głową, czujnie jednak Putnocký na przedpolu.

5

Brakuje środka pola ewidentnie w szeregach Stanisława Czerczesowa, nieobecność Pazdana i Jodłowca to wielka strata dla "Wojskowych". Legia przy piłce.

4

Kolejny korner dla gospodarzy po wybiciu przez Hlouska. Jeszcze raz Patryk Lipski. Wysoko wyskakuje Grodzicki, ale wyjaśnia defensywa Legi.

3

Wysoka piłka na Prijovića, radzi sobie defensywa "Niebieskich" i do gospodarze wychodzą ze swoją akcją, chwilę potem do samego końca Hlousek asekurował dośrodkowanie z lewej strony, rzut rożny.

2

Kibice Ruchu na pewno liczą na dobry występ swoich zawodników, rywal ciężki, bo lider z Warszawy, lecz wszystko jest do zrobienia, tym bardziej, że to Ekstraklasa.

1

Startujemy, ostatnie spotkanie dzisiejszego wieczora przed nami, spokojnie gospodarzy będą grali od wrzutu z autu blisko linii środkowej boiska.

1

Zawodnicy już na boisku, następuje przywitanie, "Niebiescy" będą rozpoczynać to spotkanie.
Niespełna 10. minut dzieli nas do pierwszego gwizdka Pana Krasnego, zapowiada się ciekawy wieczór w Chorzowie, na trybunach Stadionu Miejskiego szykuje się komplet kibiców.
Serdecznie zachęcam do śledzenia relacji z tego spotkania na portalu Lajfy.com. Start we wtorek o godz. 20:30, a odpowiednio wcześniej zostaną uzupełnione składy obu ekip. Zapowiada się interesujące widowisko. Bądźcie z nami!
Legia Warszawa

Legioniści w poprzedniej kolejce odnieśli bardzo ważne, nie tylko prestiżowe zwycięstwo nad Lechem Poznań. Dzięki niemu i stracie punktów przez wicelidera, warszawianie odskoczyli od Piasta na trzy oczka i nie wydaje się, aby coś jeszcze mogło im poważnie zagrozić w zdobyciu tytułu mistrza Polski. Trener Czerczesow i jego zespół są w bardzo dobrej dyspozycji i postarają się to kontynuować. W starciu z Ruchem zabraknie Pazdana i Jodłowca.
Ruch Chorzów

Podopieczni Waldemara Fornalika po bardzo nerwowych, burzliwych, ale szczęśliwie zakończonych ostatnich godzinach po zakończeniu rundy zasadniczej, mogą odetchnąć z ulgą, będąc pewnymi utrzymania w Ekstraklasie. Jako, że punkty zostały podzielone i tabela się spłaszczyła, wciąż mają teoretyczne szanse na awans do europejskich pucharów. Każdy jednak doskonale zdaje sobie sprawę, że Ruch znalazł się w dołku i nie jest w stanie wygrać jakiegokolwiek meczu od ponad miesiąca. Stąd również trudno uwierzyć w ich triumf z mocną Legią.
W jednym z wtorkowych spotkań grupy mistrzowskiej Ekstraklasy Ruch Chorzów podejmie na własnym terenie Legię Warszawa. Faworytem tego starcia są przyjezdni, którzy pewnie zmierzają po mistrzostwo Polski. Wygrana Niebieskich byłaby bardzo dużą niespodzianką.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.