Włoska Serie A

SSC Napoli – Bologna FC 1909

6:0

finał (2:0)

19.04.2016, 20:45 • San Paolo, Neapol • Runda 34 • Jarosław Kowalski (@JarKowalski13)

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu LAJFY.COM! (22:49:18)

Różnica klas była aż nadto widoczna. Napoli dzisiaj było nad wyraz skuteczne bo niedużo mieliśmy dobrych okazji niewykorzystanych przez ten zespół. Z taka formą drugie miejsce z pewnością obroni

90

89

89. David López (NEA) - 6:0

89

Gol dla Napoli!

Rozklepana defensywa gości i w efekcie znokautowana jest Bologna! Kapitalne podanie w pole karne dostał DAVID LÓPEZ i nieco szczęśliwie wykorzystał sytuację sam na sam! Najpierw wybronił jakoś jego strzał Mirante, ale piłka trafiła w Hiszpana i wpadła do siatki!

88

88. Dries Mertens (NEA) - 5:0

88

Nie doczekał się hat-tricka Gabbiadini, za to udało się i to w świetnym stylu DRIESOWI MERTENSOWI! Kapitalne uderzenie Belga prawą nogą pod poprzeczkę sprzed pola karnego. To zdecydowanie najładniejsza bramka meczu!

86

Uderzenie Jorginho z dystansu z dala minęło bramkę strzeżoną przez Mirante

84

Azzurri spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska, mecz już jest rostrzygnięty

83

Zmiana w Bologni: z boiska schodzi Amadou Diawara, na boisku pojawia się Godfred Donsah

81

Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Marek Hamšík, na boisku pojawia się David López

80

80. Dries Mertens (NEA) - 4:0

80

DRIES MERTENS trafia po raz drugi! Dostał dobre podanie od El Kaddouriego, znalazł się w sytuacji sam na sam i posłał mocne płaskie uderzenie w krótki róg!

78

Insigne zdecydował się na uderzenie z woleja z linii pola karnego! Było ono celne, ale jednak nie na tyle precyzyjne by zaskoczyć Mirante

77

Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi José Callejón, na boisku pojawia się Omar El Kaddouri

75

Kwadrans do końca spotkania, nie wydaje się by mogło się tu jeszcze wydarzyć coś niespodziewanego

74

Żółta kartka dla Albiola

73

Zmiana w Napoli: z boiska schodzi Manolo Gabbiadini, na boisku pojawia się Lorenzo Insigne

71

Skutecznie powstrzymany szarżujący po prawej stronie Gabbiadini, dalej przy piłce Azzurri

69

Szybko odpowiada Napoli, znów piłka trafiła na lewą stronę pola karnego do Mertensa, tym razem jego uderzenie nie było zbyt precyzyjne

68

Kolejna akcja przyjezdnych prawym skrzydłem niczego nie przyniosła. Od bramki wznawia Reina

67

Goście ruszyli teraz prawą flanką, jednak ich zapędy bardzo dobrze zastopował Koulibaly

65

Ofsajd po akcji Napoli lewą flanką

63

Nic nie wyszło po kolejnym rzucie rożnym wykonywanym przez Jorginho

62

Napoli może być już pewne swego w tym meczu, rozgrywa piłkę na połowie przeciwnika

60

Zmiana w Bologni: z boiska schodzi Robert Acquafresca, na boisku pojawia się Sergio Floccari

60

Zmiana w drużynie Bologni: z boiska schodzi Emanuele Giaccherini, na boisku pojawia się Anthony Mounier

58

58. Dries Mertens (NEA) - 3:0

58

DRIES MERTENS zabawił się z obrońcami na lewej stronie pola karnego, następnie zdecydował się na plasowany strzał, a piłka wpada do bramki między nogami Mirante!

57

Spalonym zakończyła się akcja miejscowych, choć na powtórkach nie bardzo go widać

56

Udane piąstkowanie Mirante po dośrodkowaniu z narożnika Jorginho. Dalej przy piłce Azzurri

55

Kontra Napoli i po dośrodkowaniu Ghoulama Rossetini wybija piłkę na korner

54

Najlepsza w tym spotkaniu okazja dla gości! Wywalczona piłka na lewej flance, wycofanie na piętnasty metr do Brighiego, który będąc niekrytym uderzył nad bramką!

52

Diawara ukarany za faul na Jorginho

51

Mertens wywalczył rzut wolny na połowie rywala, do bramki spora odległość, dlatego futbolówka została krótko rozegrana

49

Rzut rożny dla Bologni. Giaccherini wrzuca piłkę na bliższy słupek, wybija ją jeden z obrońców Azzurrich

48

Atak gości lewym skrzydłem szybko powstrzymany, Napoli rozgrywa piłkę na swojej połowie

46

Bez zmian w obu klubach

46

Do przerwy po spokojnych 45 minutach na zasłużonym prowadzeniu znajdują się Azzurri po dwóch trafieniach Gabbiadiniego. Nie wydaje się by Bologna miała szansę dziś wywieźć choć punkt z Neapolu

45+1

45+1

Korner dla gospodarzy. Dośrodkowanie Jorginho, futbolówka jest wybita z pola karnego

45

Minuta doliczona przez arbitra

43

Bologna spróbowała się przedostać lewym skrzydłem, jednak miejsca na rozegranie akcji tam za bardzo nie było i ponownie piłka jest w środku pola

41

Strzał z dystansu Mertensa, ale dokładnie w to miejsce gdzie stał Mirante. Pewna interwencja

40

Azzurri niemal nie oddają piłki rywalowi, nie widać specjalnie atutów po stronie gości

38

Ładna akcja prawym skrzydłem gospodarzy, piłka na koniec wycofana na trzynasty metr do Gabbiadiniego, ten obrócił się i uderzył – niedużo nad bramką!

37

Mbaye ukarany za faul

Manolo Gabbiadini (NEA) - 2:0

35

Pewnym egzekutorem rzutu karnego MANOLO GABBIADINI! Płaskie uderzenie w lewą stronę bramki, golkiper gości rzucił się w prawo!

Kosztowny faul Constanta

34

Jedna z nielicznych w ostatnim czasie akcji gospodarzy i mamy rzut karny! Callejon faulowany przez Constanta!

32

Tempo spotkania nie jest zbyt szybkie, Napoli sprawia wrażenie zadowolonego z prowadzenia i nie za bardzo śpieszy się z kolejnymi atakami

30

Ponownie walczył o piłkę Gabbiadini, tym razem jednak Rossetini popisał się pewną interwencją

28

Rossettini ryzykownie krótko zgrał piłkę głową do swojego bramkarza, blisko był tam Gabbiadini

27

Ponownie widzimy przy futbolówce Bolognę, ale akcja na lewej stronie boiska kończy się nieudaną próbą wymuszenia rzutu wolnego

25

Nie udało się rozegrać miejscowym akcji na lewej flance, od autu wznawia Bologna

23

Centra Zunigi na dalszy słupek, jest potem zgranie do środka i to by było na tyle. Obrońcy Napoli nie pozwolili na żadne uderzenie

22

Gościom udało się wywalczyć rzut rożny. Może coś uda im się stworzyć ze stałego fragmentu gry

21

Słabe uderzenie z dystansu Gabbiadiniego, spokojnie chwycił piłkę Mirante

20

Napoli w końcu odzyskało kontrolę nad futbolówką i rozgrywa ją na własnej połowie

18

Kolejne dwa rzuty rożne dla Napoli niewiele przyniosły, przy piłce teraz goście

17

Ładna centra z narożnika Jorginho, uderzenie Albiola pod poprzeczkę, broni Mirante!

17

Hamsik znalazł się polu karnym, mimo małych problemów z przyjęciem zdołał uderzyć, a piłka po palcach Mirante wychodzi poza plac gry!

13

Bologna jak na razie bezradna, widać, że w ostatnim czasie tej drużynie się nie wiedzie

Manolo Gabbiadini (NEA) - 1:0

10

Kapitalne podanie Mertensa w pole karne, dobrze wyszedł do piłki MANOLO GABBIADINI i w sytuacji sam na sam uderzył w dalszy róg!

9

Nic się nie zmianie na murawie, cały czas przy futbolówce utrzymują się Azzurri

7

Na ofsajdzie znalazł się Ghoulam

5

Pressing Azzurrich pozwala im szybko odzyskiwać piłkę, Bologna zamknięta na swojej połowie

Okazja Hamsika

4

Tak jak można było się spodziewać od początku inicjatywa jest po stronie gospodarzy. Hamsik ładnie uderzył sprzed pola karnego, ale odbija piłkę na róg Mirante!

2

Pierwszy korner dla Napoli. Dośrodkowanie Jorginho niczego ciekawego nie przyniosło

1

Już niedługo początek spotkania!
Na relację z tego spotkania zapraszam na godzinę 20:45. Bądźcie z nami na portalu LAJFY.COM!
Bologna w poprzedniej kolejce przegrała na własnym obiekcie z Torino 0:1. Decydująca o porażce bramkę straciła w... trzeciej minucie doliczonego czasu gry. To był już ósmy z rzędu mecz bez wygranej tej ekipy. Co więcej w tym czasie Bologna zdobyła tylko dwa gole!
Goście mają zupełnie inne cele. Aktualnie plasują się na czternastej lokacie w tabeli i wciąż nie mogą być pewni utrzymania. Co prawda sytuacja nie jest najgorsza, bowiem na osiemnastym Frosinone przewaga wynosi 7 punktów, ale patrząc na ostatnią dyspozycję Bologni to nie jest ona zbyt najlepsza
Napoli ostatnio w hicie kolejki przegrało na San Siro z Interem Mediolan 0:2. To druga porażka Azzurrich w ostatnich trzech kolejkach. Swoje robi fakt zawieszenia Gonzalo Higuaina, którego zabraknie także w tym starciu i w następnym arcyważnym z Romą. To efekt kary po porażce w Udine, gdzie Argentyńczyk naruszył nietykalność sędziego protestując po zobaczeniu żółtej kartki, która oznaczała jego pauzę w kolejnym meczu. Zatem zamiast jednego załatwił sobie cztery przerwy
Azzurri mają już coraz mniejsze szanse na zdobycie upragnionego tytułu mistrzowskiego. Na pięć kolejek przed końcem strata do liderującego Juventusu to już 9 punktów. Wydaje się, że powinni się skupić na spokojnym dowiezieniu drugiej lokaty. Nad trzecią Romą mają przewagę 5 oczek a nad kolejnym Interem już 9, więc gry w Lidze Mistrzów mogą być pewni
Serdecznie zapraszam na relację z włoskiej serie A. SSC Napoli vs Bologna FC. To już 34 kolejka!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

6:0

finał (2:0)

Gole: 10. Gabbiadini, 35. Gabbiadini (kar.), 58. D. Mertens, 80. D. Mertens, 88. D. Mertens, 89. David López

Kartki:   74. Albiol (NEA) – 37. Mbaye (BLG), 52. Diawara (BLG)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
Strzały celne: 13:0. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 8:2. Spalone: 4:0. Foule: 13:8.

SSC Napoli: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan, Jorginho, Hamšík (C) (81. David López) – Callejón (77. El Kaddouri), Gabbiadini (73. L. Insigne), D. Mertens.
Zmiany: Rafael, Gabriel – Strinić, Regini, Valdifiori, Ch. Maggio, L. Insigne, Chiricheş, David López, El Kaddouri, Grassi, Chalobah.

Bologna FC 1909: Mirante – Mbaye, Oikonomou, Rossettini (C), Constant – Taïder, Diawara (83. Donsah), Brighi – Zúñiga, Acquafresca (60. Floccari), Giaccherini (60. Mounier).
Zmiany: Stojanović, A. Da Costa – Krafth, Crisetig, Pulgar, Brienza, Masina, Ferrari, Mounier, Gastaldello, Donsah, Floccari.

Główny: Andrea Gervasoni
Liniowi: Filippo Meli, Salvatore Longo
Techniczny: Matteo Passeri