0:2

finał (0:1)

16.04.2016, 18:00 • Stadion Miejski, Katowice • Runda 26 • Damian Apostolski

Ależ wygwizdani zostali piłkarze GKS-u. Piłkarze GKS-u podeszli do swoich kibiców, a ci nie szczędzili słów wyrażając złość i niezadowolenie po tym spotkaniu. Interweniować musiała ochrona, aby uspokoić kibiców z "Blaszoka". (19:57:03)
W dniu dzisiejszym rozpędzona Olimpia Grudziądz sprawiła niespodziankę pokonując GKS Katowice. Pierwszą bramkę zdobył Jakub Szarpak po efektownym strzale z ok. 18 metrów. W drugiej połowie do głosu doszli gospodarze. GKS stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji, ale piłka nie znalazła drogi do siatki. W końcówce rozpaczliwie próbowali wyrównać Ślązacy, jednak bili głową w mur. W ostatniej minucie doliczonego czasu na pustą bramkę strzelił Marcin Smoliński.

90+6

90+6

Gol dla Olimpii!
Goście przypieczętowują zwycięstwo. Brak w bramce Kuchty wykorzystał MARCIN SMOLIŃSKI, który wykończył kontrę swojego klubu strzałem na pustą bramkę z ok. 30 metrów.

90+6

Ponownie Kuchta w polu karnym gości.

90+5

Żółtą kartkę otrzymuje Bartlewski (Olimpia Grudziądz).

90+5

Zakotłowało się pod bramką gości po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale nic z tego ostatecznie nie wyszło.

90+5

Ostatnia okazja dla GKS-u. W pole karne zawędrował nawet Kuchta.

90+4

Żółtą kartkę otrzymuje Kłus (Olimpia Grudziądz).

90+3

Będzie aut dla Olimpii w środkowej strefie boiska. Nie spieszą się ze wznowieniem gry goście.

90+2

Goście dzielnie bronią się na swojej połowie.

90+1

Sędzia dolicza aż 5. minut.

90

Mieliśmy dośrodkowanie gracza GKS-u z prawego skrzydła. W polu karnym było trzech piłkarzy w czarnych strojach, ale żaden z nich nie dotarł do futbolówki.

89

Czerwiński powstrzymany przez defensora gości.

89

Nildo przewracany przez obrońcę gospodarzy, ale sędzia nakazuje grać dalej.

88

Tym razem faul na graczu z Katowic.

87

Faulowany gracz gości.

86

Niedokładne podanie Bębenka. Od bramki zacznie Fabiniak.

85

Rajd Szymańskiego zakończony niecelnym podaniem w pole karne gości.

84

Za mocne podanie Kamińskiego. Piłkę przejmuje Fabiniak.

83

Na uwolnienie wybijają piłkarze Olimpii.

82

Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Szarpak, na boisku pojawia się Bucko.

82

Żółtą kartkę otrzymuje Darmochwał (Olimpia Grudziądz).

81

Darmochwał oddał strzał z dystansu, piłka odbiła się od Kuchty, ale ostatecznie katowiczanie opanowali sytuację.

80

Nieporozumienie graczy z Katowic. Od bramki zacznie Fabiniak.

79

Nildo zagrał na skrzydło do Smolińskiego. Smoliński próbował rozegrać akcję, ale podał za mocno do swojego kolegi. Od bramki zacznie Kuchta.

78

Bębenek na spalonym.

76

Szarpak dwukrotnie strzelał na bramkę gospodarzy, ale dwukrotnie został zablokowany.

75

Nieudany strzał zawodnika gospodarzy. Od bramki Fabiniak.

74

Goncerz oddał strzał z ostrego kąta. Na posterunku Fabiniak, który odbija strzał na róg.

73

Długa piłka na Bębenka, ale pomocnik gospodarzy nie zdołał dojść do tego podania. Piłka w rękach Fabiniaka.

72

Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Wołkowicz, na boisku pojawia się Szymański.

71

Błąd w przyjęciu Praznovskiego. Będzie aut dla gości.

70

Brak precyzji w podaniu Iwana.

69

Niedokładny strzał piłkarza Olimpii.

69

Dobre podanie otrzymał Nildo. Brazylijczyk ruszył w stronę bramki rywala. Napastnik gości oddał strzał na bramkę rywala, ale Kuchta zdołał odbić ten strzał na róg.

67

Żółtą kartkę otrzymuje Szarpak (Olimpia Grudziądz).

67

Darmochwał zbyt agresywnie próbował odebrać piłkę Czerwińskiemu. Faul dla gospodarzy.

66

Żółtą kartkę otrzymuje Zitko (Olimpia Grudziądz).

65

Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Kurowski, na boisku pojawia się Smoliński.

64

Czerwiński powstrzymuje kontrę gości. wybijając piłkę w trybuny.

63

Bębenek faulowany na połowie rywala.

62

Iwan otrzymał piłkę w polu karnym rywala. Doświadczony pomocnik mógł się w tej sytuacji zachować lepiej. Iwan próbował zagrać na 10. metr jednak piłka nie znalazła adresata i piłkę odzyskuje Olimpia.

61

Bartlewski wślizgiem przerywa akcję gospodarzy. Będzie aut.

61

Faul Nildo na połowie GKS-u.

60

Z corneru niewiele wyszło. Przy piłce gospodarze.

59

Nildo wpadł w pole karne. Brazylijczyk zwolnił tempo akcji i podał do Darmochwała, rezerwowy gości oddał strzał. Piłkę nad bramką przenosi Kuchta.

58

Po dośrodkowaniu Kurowskiego piłkę chwyta Kuchta.

56

Akcja przenosi się pod bramkę gości, ale czujny w bramce Fabiniak.

55

Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Banasiak, na boisku pojawia się Darmochwał.

54

Będzie kolejny rzut rożny dla gości.

54

Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Flis, na boisku pojawia się Iwan.

53

Przepiękne uderzenie Nildo. Brazylijczyk uderzył "nożycami". Czujny w bramce był Kuchta, który odbił piłkę na róg.

51

Za murawą opatrywany jest zawodnik GKS-u.

50

Goncerz dograł piłkę w pole karne. Tam do piłki doszedł Bębenek. Pomocnik gospodarzy długo przekładał sobie piłkę i w końcu oddał strzał, ale było to nieskuteczne uderzenie.

49

Wołkowicz ładnie obsłużył Czerwińskiego. Obrońca gospodarzy wpadł w pole karne i oddał mocny strzał. Na szczęście dla gości strzał ten poszybował nad bramką. To już druga groźna akcja w tej połowie w wykonaniu Czerwińskiego.

48

Niedokładność w podaniu zawodnika gości. Od bramki zacznie Kuchta.

47

Banasiak wywalczył aut na połowie rywala.

46

Czerwiński ładnie "urwał się" na prawym skrzydle. Prawy obrońca gospodarzy wpadł w pole karne rywala i wyłożył piłkę Goncerzowi. Napastnik gospodarzy jednak został uprzedzony przez rywala i nadal mamy wynik 0:1.

46

Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Leimonas, na boisku pojawia się Duda.

46

Na boisku są już piłkarze GKS-u. Chwilę po nich wybiegają zawodnicy gości. Widzimy, że w katowickim klubie będzie jedna zmiana. W miejsce Leimonasa zagra Duda.
Po pierwszej połowie mamy niespodziankę. Goście, którzy bronią się przed spadkiem prowadzą w Katowicach z GKS-em 1:0. Co więcej, to gospodarze są lepszym zespołem i jeżeli nie zmieni się nic w grze katowickiego klubu, to właśnie piłkarze Olimpii wygrają to spotkanie.

45+2

45+1

Nildo przegrywa walkę o piłkę z rywalem.

45+1

Goście wywalczają aut.

45

Dwie minuty zostają doliczone do pierwszej połowy.

44

GKS rozgrywa piłkę na własnej połowie.

43

Kibice GKS są wyraźnie zniesmaczeni grą swoich pupili, co przed chwilą wyrazili swoimi okrzykami.

42

Gospodarze przez dłuższy czas rozgrywali piłkę na połowie rywala, jednak akcja nie zakończyła się nawet strzałem.

40

Nildo szarżował na bramkę rywala, ale został w porę zatrzymany przez Kamińskiego.

38

Kurowski zagrywa niecelnie. Aut dla gospodarzy.

37

Kurowski próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy strzałem z ostrego kąta. Uderzenie Kurowskiego było jednak za wysokie i od bramki zacznie Kuchta.

36

Za mocne podanie Ciechanowskiego. Od aut zaczną goście.

34

Strzał Goncerza zablokowany przez rywala.

32

Bartlewski miał ogromną szansę na podwyższenie wyniku. Kuchta po walce o górną piłkę z Nildo wypuścił piłkę z rąk. Do futbolówki doszedł Bartlewski, który próbował górą piłkę minąć bramkarza rywali, jednak Kuchta nie dał się zaskoczyć i wychwycił ten strzał.

31

Czerwiński naciskany przez rywala wybija piłkę na róg.

30

Po dośrodkowaniu Wołkowicza przed szansą na bramkę stanął Goncerz, jednak napastnik gospodarzy strzałem głową posłał piłkę nad poprzeczką.

29

Po rzucie rożnym strzał zawodnika gości zablokowany.

28

Ciechanowski wpadł w pole karne GieKS-y i wywalczył rzut rożny.

27

Ciechanowski świetną interwencją wybija piłkę spod nóg Bębenka. Będzie róg.

26

Flis dośrodkował w pole karne rywala. Za głębokie było to dośrodkowanie i od bramki zacznie Fabiniak.

25

Zabrakło precyzji w zagraniu piłkarza z Katowic. Będzie aut dla gości.

24

Praznovsky uprzedza Nildo.

22

Prostopadłe podanie do Goncerza, napastnik gospodarzy zabrał się z piłką i próbował mijać Fabiniaka, ale w porę wrócił obrońca gości i wybił piłkę snajperowi GKS-u.

22

Po niedokładnym podaniu w stronę Nildo GieKSa będzie mogła przygotować kolejną swoją akcję.

21

Za mocne dośrodkowanie Kaczmarka. Od bramki zacznie Kuchta.

20

Nildo zwolnił tempo akcji i dał się sfaulować rywalowi.

19

Z bramkarzem gości już wszystko w porządku. Gramy dalej.

18

Kolejna przerwa w grze. Po dośrodkowaniu w pole karne gości ucierpiało aż trzech piłkarzy. W tej chwili opatrywany jest jeszcze tylko Fabiniak.

17

Długie podanie w kierunku Nildo. Grę uspakaja Praznovsky, który głową zgrywa piłkę do dobrze ustawionego kolegi.

16

Po strzelonej bramce goście nie zamierzają się cofnąć do defensywy. Już teraz widać, że przyjezdni chcą wykorzystać swoją szansę i grając wysokim pressingiem liczą na błąd rywala.

15

Mamy pierwszą bramkę w tym spotkaniu! Wybicie gospodarzy zza pole karne wykorzystał JAKUB SZARPAK. Piłkarz gości uderzył z woleja i piłka wpadła w okienko. Bramka stadiony światowe.

13

Nildo oddał strzał zza pola karnego. Piłka po rykoszecie wychodzi na róg.

12

Nildo fauluje rywala w walce o piłkę.

11

Źle rozegrany rzut rożny przez gospodarzy i z kontrą ruszyli goście. W porę wróciła defensywa katowiczan i akcja Olimpii została powstrzymana.

9

Leimonas ostro potraktowany przez rywala. Litwin zwija się z bólu i będzie musiał na chwilę opuścić boisko.

8

Kaczmarek stracił piłkę pod bramką rywala.

6

Niedokładne podanie Kurowskiego. Będzie aut dla GKS-u.

5

Czerwiński uruchomił na skrzydle Pielorza, a ten dośrodkował w pole karne gości. W szesnastce zabrakło jednak piłkarzy GKS-u i akcja spaliła na panewce.

4

Za mocne podanie w stronę Nildo. Piłkę przejmuje Kuchta.

3

Pressingiem próbują grać przyjezdni, ale radzą sobie katowiczanie i miejscowi wyprowadzają piłkę spod własnego pola karnego.

2

Niezbyt udało się to rozegranie rzutu wolnego piłkarzom gości. Od bramki zacznie grę Kuchta.

1

Pierwszy faul w tym spotkaniu. Będziemy mieli rzut wolny dla gości.

1

Spotkanie rozpoczęli gospodarze.

1

Na zieloną murawę wychodzą już piłkarze obydwóch zespołów. Goście zagrają dzisiaj w zielono-białych strojach, a goście zaprezentują się nam w strojach czarnych.
Kapitanem gości jest Dariusz Kłus, natomiast opaskę w drużynie gospodarzy nosić będzie Grzegorz Goncerz.
U gospodarzy w pierwszym składzie mamy dwie zmiany. W miejsce Sławomira Dudy oraz Adriana Frańczaka od pierwszych minut spotkanie rozpoczną Paweł Szołtys oraz Olivier Praznovsky.
W drużynie gości mamy tylko jedną zmianę w porównaniu z poprzednim spotkaniem. W miejsce Piotra Darmochwała, który dzisiaj zasiadł na ławce dla rezerwowych, od pierwszych minut zobaczymy Sebastiana Bartlewskiego.
GKS Katowice z powodzeniem odwołał się od czerwonej kartki, jaką w poprzednim meczu otrzymał Alan Czerwiński. Dzięki pomyślnemu rozpatrzeniu prośby o odwołanie zawieszenia prawy obrońca będzie mógł pomóc w dniu dzisiejszym swoim kolegom.
Witamy ze stadionu przy ul. Bukowej! W tej chwili na samym stadionie jest kilku kibiców, jednak z upływem czasu z pewnością stadion GKS-u zapewni się kibicami.
W pierwszym spotkaniu rozgrywanym pomiędzy tymi drużynami górą byli piłkarze z Grudziądza. U siebie Olimpia wygrała 1:0.
GKS dość dobrze radzi sobie po wznowieniu rozgrywek. Katowiczanie wygrali trzy mecze, remisując dwa i przegrywając tylko raz. Jedyna porażka w tym roku trafiła się Ślązakom przed tygodniem. Porażka ta była dość dotkliwa, bowiem GKS przegrał aż 0:4 z Sandecją.
Olimpia po przerwie zimowej jeszcze nie zaznała goryczy porażki. Po przerwie zimowej grudziądzanie wygrali trzy mecze (w tym walkower z Dolcanem) oraz zremisowali trzy mecze. W ostatniej kolejce Olimpia sprawiła niespodziankę remisując 1:1 z Wisłą Płock.
GKS Katowice plasuje się w górnej części tabeli. Katowiczanie w tym momencie nie muszą martwić się o utrzymanie. Z drugiej strony GKS nie ma raczej już szans na awans. Przed sobotnim meczem Ślązacy są na szóstym miejscu.
Olimpia Grudziądz jest jednym z zespołów, które walczą o utrzymanie się w lidze. Przed tą kolejką Olimpia znajduje się na 16. miejscu i wyprzedza tylko MKS Kluczbork i Dolcana Ząbki. Warto przypomnieć, że zespół z Ząbek wycofał się z rozgrywek przed drugą częścią sezonu.
Przed nami kolejna kolejka I ligi. W 26. serii gier na Śląsk przyjadą piłkarze Olimpii Grudziądz.

0:2

finał (0:1)

Gole: 15. Szarpak, 90+6. Smoliński

Kartki:   66. Zitko (OLG), 67. Szarpak (OLG), 82. Darmochwał (OLG), 90+4. Kłus (OLG), 90+5. Bartlewski (OLG)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
Strzały celne: 3:7. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 3:7. Spalone: 1:1. Foule: 15:17.

GKS Katowice: Kuchta – Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, Flis (54. Iwan) – Pielorz, Leimonas (46. Duda) – Bębenek, Wołkowicz (72. Szymański), Szołtys – Goncerz.

Zmiany: Dobroliński – Curyło, Duda, Kochański, Sawicki, Iwan, Szymański.

Olimpia Grudziądz: Fabiniak – Ciechanowski, Zitko, Malec, Szarpak (82. Bucko) – Kurowski (65. Smoliński), Banasiak (55. Darmochwał), Kaczmarek, Kłus, Bartlewski – Nildo.

Zmiany: Królczyk – Bielawski, Bucko, Smoliński, Zigon, Darmochwał, Trzepacz.

Sędziowie: Mateusz Złotnicki – Jakub Ślusarski, Zbytniewski