3:0

finał (0:0)

16.04.2016, 18:30 • Allianz Arena, Monachium • Runda 30 • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (20:24:48)
75 tysięcy kibiców na trybunach zobaczyło wysokie zwycięstwo Bayernu Monachium. Po pierwszej połowie wynik nie był taki oczywisty. Gospodarze grali momentami za wolno, a momentami zbyt czytelnie, przez co Schalke 04 Gelsenkirchen broniło skutecznie. Na kłopoty potrzebny był Robert Lewandowski. Polak zdobył dwie bramki, które praktycznie przesądziły o losach widowiska. Wynik na 3:0 ustalił aktywny od początku Arturo Vidal. Sędzia nawet nie przedłużył spotkania. Wszystko w Monachium było jasne. Lider Bundesligi zainkasował następny komplet punktów, a goście muszą poszukać swoich w innych miejscach Niemiec.

89

Pewny chwyt Fahrmanna. Sędzia nie będzie raczej mocno przedłużać meczu, w którym wszystko jest już rozstrzygnięte.

87

Piłka na połowie gości, którzy nie widzą już większych szans na zapunktowanie. Niby starają się o honorowego gola, ale bez przekonania, stąd tempo w końcówce meczu nie jest wysokie.

85

Lewandowski jest w centrum wydarzeń przez całą drugą połowę widowiska. Widać, że zdobyte gole pobudziły go i dodały ochoty do gry.

84

Coman leży na boisku, ale nie będzie potrzebna interwencja służb medycznych. Piłka pozostaje na połowie przegrywających.

82

Schopf za aktywnego, ale mało efektywnego Choupo-Motinga. To ostatnia zmiana w Monachium.

81

W międzyczasie zmiennik Behlanda strzelił celnie na bramkę Bayernu Monachium. Na posterunku czujność zachował Neuer i złapał futbolówkę.

80

Spokojnie rozgrywają piłkarze Bayernu Monachium. Każda zyskana w ten sposób minuta to minuta mniej ataków Schalke 04 Gelsenkirchen.

78

Roda za Arturo Vidala, który zdobył w tym spotkaniu gola i dopisał sobie asystę.

75

Kwadrans do końca i trener Guardiola szykuje ostatnią zmianę, która nie wpłynie już diametralnie na obraz widowiska.

73

73. Arturo Vidal (BAY) - 3:0

73

Gol dla Bayernu!
Strzelcem bramki ARTURO VIDAL.

Nokaut i już wiadomo, która drużyna będzie dziś cieszyć się ze zdobycia trzech punktów. Płaskie podanie dotarło w sam środek pola karnego do Arturo Vidala. Chilijczyk odnalazł się w sytuacji i spokojnie skierował futbolówkę do bramki Schalke!

71

... oraz Belhanda za Geisa.

71

Podwójna zmiana u gości: Meyer za Huntelaara...

3:0

finał (0:0)

Gole: 54. Lewandowski, 65. Lewandowski, 73. Arturo Vidal

Strzały celne: 7:4. Strzały niecelne: 3:1. Rzuty rożne: 6:2. Spalone: 3:6. Foule: 9:6.

Bayern Monachium: Neuer – Rafinha, Benatia (63. Kimmich), Alaba, Bernat – Lahm (C) – Coman, Götze, Arturo Vidal (78. Rode), Costa (68. Ribéry) – Lewandowski.
Zmiany: Ulreich – Tasci, Ribéry, Rode, Alcántara, Kimmich, Müller.

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Fährmann – Riether, Matip, Neustädter – Caiçara, Højbjerg, Geis (71. Belhanda), Aogo – Sané, Huntelaar (C) (71. Meyer), Choupo-Moting (82. Schöpf).
Zmiany: Nübel – Friedrich, Kehrer, Belhanda, Meyer, Schöpf, Di Santo.

Sędziowie: Tobias Welz