Angielska Premier League

Everton F.C. – Southampton F.C.

1:1

finał (0:0)

16.04.2016, 16:00 • Goodison Park, Liverpool • Runda 34 • Jan Prociak (@lajfyinfo)

Druga połowa przyniosła sporo emocji, ale zakończyła się remisem 1:1, który nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn. Biorąc pod uwagę przebieg meczu ten wynik wydaje się być sprawiedliwy.
Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
Strzały na bramkę: 7:16. Strzały niecelne: 5:12. Rzuty rożne: 3:10. Spalone: 1:3. Faule: 8:14. (17:56:20)

90+4

90+2

Miejscowi skutecznie się bronią.

90

Sędzia doliczył cztery minuty.

88

Southampton stara się jeszcze raz mocniej zaatakować.

86

Cios za cios. Najpierw niezła akcja miejscowych zakończona niecelnym strzałem Mirallasa, a chwilę później zablokowany strzał Davisa.

84

Rodriguez ukarany żółtą kartką.

82

Tom Davies wszedł za Gibsona.

81

Miejscowi mają problem z wyjściem z własnej połowy. Southampton cały czas w natarciu.

79

Southampton stara się pójść za ciosem i mocno atakuje. Everton w opałach.

76

76. Sadio Mané (SOT) - 1:1

76

Gol dla Southampton!

SADIO MANE dopadł do piłki zagranej przez Tadića i mocnym strzałem z bliska wyrównał stan meczu.

74

Widać, że zawodnicy obu drużyn są już zmęczeni. W ich poczynania zaczyna się wkradać duża niedokładność.

72

Jay Rodriguez wszedł za zmęczonego Wanyamnę.

70

Rzut rożny dla Southampton i świetna interwencja Gibsona w defensywie.

68

68. Ramiro Funes Mori (EVE) - 1:0

68

Gol dla Evertonu!

Olbrzymie zamieszanie w polu karnym gości po wrzutce z rzutu rożnego wykorzystał RAMIRO FUNES MORI, który mocnym strzałem otworzył wynik spotkania.

66

Nieudane dośrodkowanie Davisa z rzutu wolnego. Piłka dla Evertonu.

64

Pelle opuścił boisko. Wszedł na nie Davis.

64

Deulofeu zakończył udział w dzisiejszym meczu. Zastąpił go Barkley.

63

Forster zatrzymał strzał Mirallasa. Chwilę później bliski szczęścia był Pelle.

60

Everton w ataku pozycyjnym. Gospodarze bardzo długo rozgrywają piłkę.

58

Mane próbował indywidualne akcji, ale w końcu stracił piłkę.

56

Żadna z drużyn nie potrafi przebić się przez defensywę rywali.

54

Connolly wszedł za kontuzjowanego Colemana.

52

52. Dušan Tadić (SOT)

52

Coleman potrzebuje pomocy medycznej. Przerwa w grze.

50

Tadić trafił w poprzeczkę!!! Olbrzymie szczęście gospodarzy.

47

Spokojny początek drugiej połowy. Każda z drużyn wydaje się czekać na ruch rywali.

46

Wyrównane spotkanie i bezbramkowy wynik na Goodison Park. Liczymy na więcej emocji po przerwie.

45+3

45+3

Dwa rzuty rożne z rzędu dla przyjezdnych.

45+1

Niezła wrzutka Bertranda z rzutu rożnego i Long był blisko dojść do strzału.

45

Sędzia doliczył aż trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

44

44. Uderzenie Bertranda (SOT):

44

Świetne uderzenie Bertranda z rzutu wolnego i jeszcze lepsza interwencja Roblesa. Rzut rożny dla gości.

42

Gibson nieprzepisowo zatrzymał Longa za co obejrzał żółtą kartkę.

40

Mane wbiegł w pole karne gości i minimalnie spudłował. To było poważne ostrzeżenie dla drużyny gospodarzy.

39

Kone próbował uderzyć z przewrotki, ale nie trafił dobrze w piłkę.

38

Wymuszona zmiana w drużynie gości. Fonte opuścił boisko. Jego miejsce zajął Yoshida.

36

Na indywidualną akcję zdecydował się Mirralas. Belg wywalczył rzut wolny.

34

Gra przeniosła się do środka pola.

32

Kone wywalczył rzut wolny w środku pola.

30

Pelle po raz drugi w tym meczu złapany na spalonym. Włoch jest dziś bardzo aktywny.

28

Tadić strzał piłkę w okolicach pola rywali. Everton próbuje kontratakować.

25

Fonte ucierpiał w starciu z Kone. Przerwa w grze, bo zawodnik gości potrzebuje pomocy lekarza.

23

Southampton próbuje dziś szybkich akcji skrzydłami. Everton na razie nie ma pomysłu na przebicie się przez defensywę rywali.

21

W krótkim czasie niecelne strzały z dystansu oddali Tadić i Long.

20

Deulofeu przegrał pojedynek z van Dijkiem. Świetna interwencja Holendra.

18

W końcu niezła akcja miejscowych. Do piłki dopadł Mirallas i mocno uderzył, ale jego strzał zablokował Fonte.

16

Spokojny fragment meczu. Żadna z drużyn nie potrafi zagrozić bramce rywali.

14

Od kilku minut na murawie dominuje Southampton, które cały czas atakuje.

12

Pelle złapany na spalonym.

10

Na dośrodkowanie zdecydował się Martina. Robles wolał nie ryzykować i wybił piłkę na rzut rożny.

9

Everton spokojnie rozgrywa piłkę.

7

Wanyama potrzebuje pomocy lekarza. Krótka przerwa w grze.

4

Pierwszy rzut rożny w tym mecz dla gospodarzy, ale bez zagrożenia pod bramką Forstera. Wykonawcą Deulofeu.

3

Spokojny początek spotkania. Żadna z drużyn nie zdołała do tej pory przeprowadzić ciekawej akcji.

1

Składy wyjściowe i rezerwowi:

Everton F.C.: Robles – Coleman, Stones, Ra. Funes Mori, Oviedo – Bešić, D. Gibson, L. Osman (C) – Deulofeu, Koné, Mirallas

Rezerwowi: Howard – Niasse, Pienaar, Lukaku, Barkley, Davies, Connolly

Trener: Roberto Martinez

Southampton F.C.: Forster – Martina, van Dijk, Fonte (C), Bertrand – Wanyama, Clasie – Mané, Long, Tadić – Pellè

Rezerwowi: Stekelenburg – Yoshida, Soares, Ward-Prowse, Romeu, Jay Rodriguez, S. Davis

Trener: Ronald Koeman

Sędziowie: Pawson – Bryan, Beck
Poprzednie spotkanie tych drużyn Everton wygrał aż 3:0. Gole w tym meczu zdobyli Lukaku (dwa) i Barkley. Jak będzie tym razem dowiecie się z naszej relacji!
Southampton pasuje się na siódemej pozycji. Goście wygrali czternaście spotkań, osiem zremisowali i jedenaście przegrali. Ich bilans bramkowy to 44:34. Dziesięć goli zdobył Graziano Pelle.
Gospodarze w środę grali zaległy mecz z Crystal Palace. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Na nieszczęście Evertonu z boiska za dwie żółte kartki wyleciał James McCarthy.
Everton zajmuje dwunaste miejsce w lidze. Gospodarze wygrali dziewięć spotkań, trzynaście zremisowali i dziesięć przegrali. Ich bilans bramkowy to 52:43. Osiemnaście goli zdobył Romelu Lukaku.
W meczu angielskich średniaków Everton podejmie Southampton. Goście dzielnie walczą o awans do Ligi Europy. Gospodarze swojej szansy na puchary upatrują w FA Cup plus słabo w tym sezonie radzą sobie na Goodison co zwiastuje wyrównane spotkanie. W tym meczu każdy wynik jest prawdopodobny!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

1:1

finał (0:0)

Gole: 68. Ra. Funes Mori – 76. Mané

Kartki:   42. D. Gibson (EVE) – 84. Jay Rodriguez (SOT)

Strzały celne: 7:16. Strzały niecelne: 5:12. Rzuty rożne: 3:10. Spalone: 1:3. Foule: 8:14.

Everton F.C.: Robles – Coleman (54. Connolly), Stones, Ra. Funes Mori, Oviedo – Bešić, D. Gibson (82. Davies), L. Osman (C) – Deulofeu (64. Barkley), Koné, Mirallas.
Zmiany: Howard – Niasse, Pienaar, Lukaku, Barkley, Davies, Connolly.

Southampton F.C.: Forster – Martina, van Dijk, Fonte (C) (38. Yoshida), Bertrand – Wanyama (72. Jay Rodriguez), Clasie – Mané, Long, Tadić – Pellè (64. S. Davis).
Zmiany: Stekelenburg – Yoshida, Soares, Ward-Prowse, Romeu, Jay Rodriguez, S. Davis.