FC Augsburg – VfB Stuttgart

1:0

finał (1:0)

16.04.2016, 15:30 • SGL arena, Augsburg • Runda 30 • Jarek

Spotkanie w Augsburgu właśnie dobiegło końca! Gospodarze odnoszą niezwykle ważne zwycięstwo i tym samym wyprzedzają w tabeli swoich dzisiejszych rywali. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (17:25:38)

90+4

90+3

Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Daniel Baier, na boisku pojawia się Christoph Janker.

90+2

Defensor Augsburga podniósł się już z murawy, gramy dalej!

90+1

Czeka nas krótka przerwa w grze. Jakiegoś urazu doznał Klavan.

90

Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

88

Niecelne uderzenie Maxima z dystansu. Ucieka gościom niezwykle cenny czas.

86

Defensorzy Augsburga skutecznie oddalają zagrożenie spod własnej bramki po dośrodkowaniu rywali z rzutu rożnego.

85

Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Halil Altintop, na boisku pojawia się Hong Jeong-ho.

84

Zmiana w drużynie VfB Stuttgart: z boiska schodzi Timo Werner, na boisku pojawia się Jan Kliment.

83

Hitz popisuje się znakomitą interwencją po bezpośrednim uderzeniu Maxima z rzutu wolnego.

82

Spóźniony wślizg Kohra i w pełni zasłużony żółty kartonik dla gracza gospodarzy.

80

80. Timo Werner (STU)

80

Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Alfred Finnbogason, na boisku pojawia się Raúl Bobadilla.

78

Nieudane dośrodkowanie Didaviego i Stuttgart traci kolejną szansę na wyrównanie.

76

Schwaab powalił na murawę jednego z rywali i arbiter słusznie przerywa grę.

75

Kolejne nie najlepsze wykonanie rzutu rożnego przez przyjezdnych.

73

Zmiana w drużynie VfB Stuttgart: z boiska schodzi Artem Kravec, na boisku pojawia się Boris Tašči.

72

72. Jeffrey Gouweleeuw (AUG)

72

Znakomita parada Tytonia! Reprezentant Polski fantastycznie wybronił uderzenie Gouwekeeuwa z najbliższej odległości.

70

Do końca spotkania pozostało jeszcze tylko dwadzieścia minut. Goście walczą o wyrównanie, ale cały czas nieskutecznie.

68

Kostić wykonywał stały fragment gry, jednak do jego dośrodkowania nie zdołał doskoczyć żaden z klubowych kolegów.

67

Żółtą kartkę otrzymuje Daniel Opare (FC Augsburg).

65

Hitz spokojnie wyłapuje piłkę po zbyt mocnej wrzutce Wernera.

64

W dogodnej sytuacji znalazł się Finnbogason, który jednak nie trafił czysto w piłkę i ta wylądowała w objęciach Tytonia.

63

Zbyt głęboka wrzutka Maxima z rzutu wolnego i piłkę bez większych kłopotów wyłapuje golkiper drużyny gospodarzy.

61

Jeden z defensorów Augsburga był przewracany przez Finnbogasona i arbiter bez wahania przerwał grę.

59

Dobrze zapowiadająca się akcja przyjezdnych przerwana przez arbitra. W momencie podania na pozycji spalonej znajdował się Werner.

58

Wrzutka z narożnika boiska nie przyniosła VfB żadnych korzyści, jednak to goście cały cas utrzymują się przy futbolówce.

57

Po zablokowanym dośrodkowaniu Kosticia od rzutu rożnego grę wznowią piłkarze ze Stuttgartu.

55

55. Caiuby (AUG)

55

Znakomita okazja dla Augsburga zmarnowana. Z pola karnego uderzał Caiuby, ale nadział się na znakomicie interweniującego Tytonia!

54

Nieudane wejście Kravca i rywal został sfaulowany. Rzut wolny dla gospodarzy.

53

Nieudane dośrodkowanie Kosticia i futbolówkę przejmują miejscowi.

51

Seria fauli w wykonaniu obydwu drużyn.

49

Uderzenie Finnbogasona z narożnika pola karne VfB zostało skutecznie zablokowane przez defensywę gości.

48

Nieprzepisowe zagranie Kravca i od rzutu wolnego grę wznowią miejscowi.

47

Niecelne uderzenie Caiuby'ego zza pola karnego. Od własnej bramki grę wznowi Przemysław Tytoń.

46

Zmiana w drużynie VfB Stuttgart: z boiska schodzi Florian Klein, na boisku pojawia się Alexandru Maxim.

46

Przerwa! Po pierwszych trzech kwadransach więcej powodów do radości mają oczywiście gospodarze, którzy prowadzą po trafieniu Finnbogasona. Na drugą odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45

44

Mocne dośrodkowanie Kosticia z rzutu wolnego i piłkę wyłapuje Hitz.

43

Dobrze zapowiadająca się akcja gospodarzy przerwana przez arbitra. Jeden z piłkarzy VfB złapany został na pozycji spalonej.

42

Na bramkę rywali uderzał Didavi, ale dobrze ustawiony Hitz nie miał kłopotów z wyłapaniem futbolówki.

41

41. Daniel Didavi (STU)

41

To powinien być gol dla Stuttgartu! Didavi kończył akcję po dośrodkowaniu, ale po jego strzale gospodarzy uratował słupek!

40

40. Halil Altintop (AUG)

40

Jeszcze tylko pięć minut pozostało do końca pierwszej połowy. Tempo spotkania jest dość dobre, możemy być zadowoleni z oglądanej gry.

38

Nie rezygnują z kolejnych ataków miejscowi! Na strzał z woleja zdecydował się Altintop, jednak piłka poszybowała ponad bramką rywali. Niewiele brakowało!

36

36. Alfred Finnbogason (AUG) - 1:0

36

Gol dla Augsburga!

Miejscowi wychodzą na prowadzenie! Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła w polu karnym VfB do piłki dopadł ALFRED FINNBOGASON, minął dwóch defensorów, a następnie pewnie umieścić ją w siatce.

34

Gospodarze spokojnie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska.

33

Minął się z futbolówką jeden z zawodników VfB, a mogło być groźnie!

32

Płaska centra Finnbogasina przecięta przez jednego z defensorów gości.

31

Spóźnił się z interwencją Klein. Rzut wolny dla Augsburga, ale tym razem obyło się bez upomnienia.

29

Zupełnie nieudane długie zagranie Caiuby'ego i futbolówkę przejmują przyjezdni ze Stuttgartu.

28

28. Ragnar Klavan (AUG)

28

Groźnie pod bramką gości! Po dośrodkowaniu na strzał głową zdecydował się Klavan, ale jego próbę skutecznie powstrzymał Tytoń.

26

Zablokowana wrzutka Opare i od rzutu rożnego wznowią grę piłkarze z Augsburga.

25

Na strzał z dystansu zdecydował się Klein, jednak po jego uderzeniu piłka poszybowała obok słupka bramki rywali.

24

Max nie zdołał utrzymać futbolówki na placu gry i do własnej bramki grę wznowi golkiper drużyny przyjezdnych.

22

Ponownie defensorzy drużyny gospodarzy bez większych kłopotów wybijają futbolówkę z własnej szesnastki po dośrodkowaniu rywali z rzutu rożnego.

21

Po krótkiej przerwie gracz Augsburga jest w stanie kontynuować grę.

20

Wspomniany przed momentem Opare ucierpiał w starciu z rywalem i potrzebna będzie pomoc medyczna.

18

Kolejny raz na indywidualną akcję zdecydował się Opare, ale obyło się bez zagrożenia pod bramką rywali.

16

Zbyt mocne dośrodkowanie Schwaaba ze stałego fragmentu gry i żaden z jego klubowych kolegów nie zdołał sięgnąć futbolówki.

15

Defensorzy Augsburga wybijają futbolówkę z własnego pola karnego, ale rywale cały czas w natarciu.

14

14. Daniel Didavi (STU)

14

Po uderzeniu Didaviego z dystansu bardzo dobrą interwencją popisał się Hitz. Rzut rożny dla ekipy ze Stuttgartu.

12

Było groźnie pod bramką Tytonia po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale Baier niezbyt udanie złożył się do uderzenia głową i nie trafił w światło bramki.

11

Insua nieprzepisowo zatrzymywał jednego z rywali na lewej stronie boiska i będziemy mieli kolejny stały fragment gry dla miejscowych.

10

Jeden z zawodników Augsburga był przewracany na połowie rywali i arbiter dyktuje rzut wolny dla miejscowych.

8

Dośrodkowanie z narożnika boiska nie przyniosło gościom żadnych wymiernych korzyści.

7

Insua zdecydował się na dośrodkowanie z lewego skrzydła, ale jego wrzutka została zablokowana przez jednego z obrońców. Korner dla Vfb.

6

Od pierwszych minut dużo częściej przy piłce widzimy zawodników z Augsburga. Wola zwycięstwa u gospodarzy jest ogromna.

4

Kolejne zbyt mocne zagranie z głębi pola do uciekającego Opare. Piłka dla przyjezdnych.

3

Nieprzepisowe zagranie Caiuby'ego i arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie.

2

Opare nie opanował futbolówki niedaleko pola karnego rywali i ta wyszła poza linię końcową. Z piątego metra grę wznowi Tytoń.

1

Protokół meczowy:

FC Augsburg: Hitz – Opare, Gouweleeuw, Klavan, Max – Kohr, Baier – K. Ja-cheol, Altintop, Caiuby – Finnbogason.

Rezerwowi: Manninger – Werner, Feulner, Ajeti, Janker, Bobadilla, H. Jeong-ho.

VfB Stuttgart: Tytoń – Schwaab, T. Šunjić, Niedermeier, Insua – Klein, Didavi, Gentner – Kostić – Werner, Kravec.

Rezerwowi: Langerak – Baumgartl, Heise, Kliment, Tašči, Barba, Maxim.

Sędzia główny: Tobias Stieler
Asystenci: Sascha Thielert, Robert Schroder
Sędzia techniczny: Thorsten Schiffner.

Witam Państwa serdecznie! Do pierwszego gwizdka arbitra pozostało nieco ponad pół godziny. Niebawem pojawią się skłądy obydwu drużyn. Bądźcie z nami!
Start meczu:

Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 15:30. Składy obu drużyn podamy około trzydziestu minut wcześniej. Bądźcie z nami!
Bezpośrednie starcia:

Ostatni mecz pomiędzy tymi zespołami odbył się 21 listopada ubiegłego roku. Do przerwy ogromną przewagę wywalczyli piłkarze Augsburga, którzy prowadzili 3:0. Ostatecznie mecz zakończył się ich zwycięstwem 4:0.
VfB Stuttgart:

Goście spisują się nieco lepiej od swoich rywali. Drużyna, barw której broni Przemysław Tytoń, ma na swoim koncie 33 punkty i zajmuje dwunastą lokatę. Przed tygodniem Stuttgart przegrał u siebie 1:3 z Bayernem.
FC Augsburg:

Gospodarze tego pojedynku znajdują się tuż nad strefą spadkową. Augsburg ma na swoim koncie 30 punktów i o dwa "oczka" wyprzedza zagrożoną walką o utrzymanie drużyną z Bremy. W ostatniej serii gier piłkarze z SGL areny wygrali 2:1 na wyjeździe właśnie z Werderem.
O meczu:

Serdecznie zapraszam Państwa na relację jednego z sobotnich meczów 30. kolejki niemieckiej Bundesligi. Na SGL arenie miejscowy Augsburg podejmie VfB Stuttgart. Zapraszam na relację!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.