3:0

finał (0:0)

16.04.2016, 18:30 • Allianz Arena, Monachium • Runda 30 • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (20:24:48)
75 tysięcy kibiców na trybunach zobaczyło wysokie zwycięstwo Bayernu Monachium. Po pierwszej połowie wynik nie był taki oczywisty. Gospodarze grali momentami za wolno, a momentami zbyt czytelnie, przez co Schalke 04 Gelsenkirchen broniło skutecznie. Na kłopoty potrzebny był Robert Lewandowski. Polak zdobył dwie bramki, które praktycznie przesądziły o losach widowiska. Wynik na 3:0 ustalił aktywny od początku Arturo Vidal. Sędzia nawet nie przedłużył spotkania. Wszystko w Monachium było jasne. Lider Bundesligi zainkasował następny komplet punktów, a goście muszą poszukać swoich w innych miejscach Niemiec.

89

Pewny chwyt Fahrmanna. Sędzia nie będzie raczej mocno przedłużać meczu, w którym wszystko jest już rozstrzygnięte.

87

Piłka na połowie gości, którzy nie widzą już większych szans na zapunktowanie. Niby starają się o honorowego gola, ale bez przekonania, stąd tempo w końcówce meczu nie jest wysokie.

85

Lewandowski jest w centrum wydarzeń przez całą drugą połowę widowiska. Widać, że zdobyte gole pobudziły go i dodały ochoty do gry.

84

Coman leży na boisku, ale nie będzie potrzebna interwencja służb medycznych. Piłka pozostaje na połowie przegrywających.

82

Schopf za aktywnego, ale mało efektywnego Choupo-Motinga. To ostatnia zmiana w Monachium.

81

W międzyczasie zmiennik Behlanda strzelił celnie na bramkę Bayernu Monachium. Na posterunku czujność zachował Neuer i złapał futbolówkę.

80

Spokojnie rozgrywają piłkarze Bayernu Monachium. Każda zyskana w ten sposób minuta to minuta mniej ataków Schalke 04 Gelsenkirchen.

78

Roda za Arturo Vidala, który zdobył w tym spotkaniu gola i dopisał sobie asystę.

75

Kwadrans do końca i trener Guardiola szykuje ostatnią zmianę, która nie wpłynie już diametralnie na obraz widowiska.

73

73. Arturo Vidal (BAY) - 3:0

73

Gol dla Bayernu!
Strzelcem bramki ARTURO VIDAL.

Nokaut i już wiadomo, która drużyna będzie dziś cieszyć się ze zdobycia trzech punktów. Płaskie podanie dotarło w sam środek pola karnego do Arturo Vidala. Chilijczyk odnalazł się w sytuacji i spokojnie skierował futbolówkę do bramki Schalke!

71

... oraz Belhanda za Geisa.

71

Podwójna zmiana u gości: Meyer za Huntelaara...

70

Niewiele wynika z ataków Schalke 04 Gelsenkirchen. Robert Lewandowski prowadzi swoją drużynę do zwycięstwa.

68

Na boisku zameldował się Ribery, a opuścił je Costa.

67

Na drugiego gola Lewandowskiego próbował odpowiedzieć Sane. Płaski strzał zakończył lot w rękawicach Neuera.

65

65. Robert Lewandowski (BAY) - 2:0

65

Strzelcem bramki ROBERT LEWANDOWSKI.

Drugie trafienie Polaka! Tym razem przymierzył bezbłędnie głową po tym jak przyczaił się za plecami defensora i wyczekał na dośrodkowanie Rafinhi. Robert bawi się w najlepsze!

63

Kimmich za Benatię. Zaczynają się zmiany po godzinie pojedynku w Monachium.

61

Zmienił się obraz widowiska. Schalke 04 Gelsenkirchen zostało zmuszone do przejęcia inicjatywy. Nie kleją się ataki przyjezdnym, a Bayern Monachium czeka na kontrataki.

59

Na pewno Lewandowski odetchnie od presji mediów w Niemczech. Na razie musi martwić się wraz z partnerami o utrzymanie prowadzenia.

57

Następne podanie do Lewandowskiego i tym razem sędzia asystent nie przysnął i zasygnalizował spalonego.

56

Przy golu goście nie reklamowali spalonego, choć wydaje się, że była podstawa, by sędzia asystent podniósł chorągiewkę.

54

54. Robert Lewandowski (BAY) - 1:0

54

Polak przełamał małą niemoc strzelecką i jest gol Lewandowskiego w Bundeslidze! Vidal zgrał do najlepszego napastnika Bayernu Monachium dośrodkowanie, a Polak przyjął sobie piłkę, zgubił defensora i strzelił płasko z bliska do bramki!

52

52.

52

Lewandowski cofnął się głęboko po piłkę i pomógł Bayernowi Monachium w rozegraniu. Całą akcję zakończył Vidal strzałem tuż obok słupka bramki Fahrmanna!

50

Cały czas jest ostrzeliwany bramkarz Schalke 04 Gelsenkirchen, ale jego interwencje nie są z cyklu najtrudniejsze w karierze.

48

Coman szarżował przed polem karnym przyjezdnych. Miał dużo miejsca i czasu, więc zdecydował się na uderzenie z dystansu. Prosto w rękawice Fahrmanna, który notuje następną poprawną interwencję.

47

Zaraz po przerwie stały fragment. Za głębokie dośrodkowanie prosto w rękawice czujnego na przedpolu Fahrmanna.

46

Bayern Monachium nie potrafi sforsować obrony Schalke 04 Gelsenkirchen. Momentami brakuje precyzji, momentami dynamiki. Na dodatek przyjezdni grają ciasno oraz rozsądnie w defensywie. Do jedenastki Bawarczyków powrócił Robert Lewandowski i był blisko zdobycia gola. Strzał głową Polaka po dośrodkowaniu Rafinhi był najgroźniejszy przed przerwą. Zostańcie z nami na drugą połowę!

45

43

Groźne dośrodkowanie. Jego autorem Costa. Minęli się z piłką wszyscy piłkarze Bayernu zlokalizowani w polu karnym przyjezdnych.

42

Matip popędził na połowę Bayernu Monachium. Wszystko to wyglądało bardzo ciekawie aż piłkarz Schalke 04 zgubił piłkę w kontrataku.

40

5 minut do końca pierwszej części spotkania. W posiadaniu piłki Bayern Monachium. Najbliżej gola był po strzale Lewandowskiego.

38

Rafinha zaatakował wślizgiem Choupo-Motinga. Bardzo jest pobłażliwy dziś sędzia, ale chyba i ta pobłażliwość się skończy.

35

Teraz widać złość w atakach Bayernu Monachium. Chce prowadzić już przed przerwą. Nie chce zostawiać wszystkiego na drugą część spotkania.

33

Niecelnie uderzenie Vidala. Chilijczyk strzelił niechlujnie i trudno dziwić się, że tak to się wszystko skończyło.

31

Benatia wrócił we własne pole karne. Wziął na swoje barki ciężar przerwania ataku Schalke. Bije brawo w myślach trener Guardiola, ponieważ Huntelaar został zablokowany w kluczowym momencie.

29

Było gorąco! Blisko trafienia Robert Lewandowski! Polak urwał się spod opieki obrońców i główkował po dośrodkowaniu Rafinhi. Wyciągnął się jak struna Fahrmann i nie pozwolił piłce przekroczyć linii bramkowej.

27

Długie rozegranie na obrzeżach pola karnego. Głęboko cofnęli się piłkarze z Gelsenkirchen i trudno znaleźć jakąkolwiek dziurę w ich formacji obronnej.

25

Kotłowało się w polu karnym Bayernu Monachium. Było tam wielu zawodników Schalke 04. Jakoś poradzili sobie mistrzowie Niemiec.

23

Długi rajd Hojbjerga z piłką. Powinien go zakończyć uderzeniem albo chociaż podaniem do partnera, a skończyło się prostą stratą.

21

Costa czarował na linii pola karnego Schalke 04 Gelsenkirchen. Wzięty w kleszcze przez obrońców musiał pogodzić się ze stratą piłki.

18

Bernat zamarzył sobie oryginalne zagranie w kierunku Comana. Trochę za mocne i nie było szans na oddanie soczystego strzału na wagę prowadzenia.

17

Teraz podanie od Comana w kierunku reprezentanta Polski. Nienaganna czujność bloku obronnego dowodzonego przez Matipa.

15

Jeszcze brakuje tempa w atakach Bayernu Monachium. Robert Lewandowski nie może doczekać się na podania od partnerów.

13

Akcja dwójkowa Lahma z Goetze. Nie było precyzji w podaniach i udało się to przerwać piłkarzom z Zagłębia Ruhry.

10

Hojbjerg zakończył pierwszy tak groźny kontratak Schalke 04 Gelsenkirchen płaskim strzałem obok bramki Bayernu Monachium.

9

Benatia sfaulował ostro przeciwnika w środku pola. Tobias Welz mógł pokusić się nawet o pokazanie żółtej kartki stoperowi Bayernu Monachium.

8

Taki futbol lubi najbardziej drużyna z Monachium. Dużo podań, ale brakuje jeszcze dynamiki w tych atakach pozycyjnych.

5

Zgodnie z przewidywaniami Bayern Monachium prowadzi grę i stara się szybko otworzyć wynik.

3

Costa miał pierwszą szansę na zdobycie gola. Zabrakło precyzji, ale kompletnie pogubiła się defensywa zespołu z Gelsenkirchen.

1

Bayern Monachium: Neuer – Rafinha, Benatia, Alaba, Bernat – Lahm (C) – Coman, Götze, Arturo Vidal, Costa – Lewandowski.

Rezerwowi: Ulreich – Tasci, Ribéry, Rode, Alcántara, Kimmich, Müller.

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Fährmann – Riether, Matip, Neustädter – Caiçara, Højbjerg, Geis, Aogo – Sané, Huntelaar (C), Choupo-Moting.

Rezerwowi: Nübel – Friedrich, Kehrer, Belhanda, Meyer, Schöpf, Di Santo.

Sędzia: Tobias Welz.
Zapraszamy na relację na żywo z pojedynku świeżo upieczonego półfinalisty Ligi Mistrzów. Na terenie Bayernu Monachium zameldują się piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen. Pierwszy gwizdek Tobiasa Welza zaplanowano na godzinę 18.30.
Bayern Monachium to nie tylko kandydat do triumfu w Lidze Mistrzów, ale zarazem drużyna prowadząca w wyścigu po mistrzostwo Niemiec. W tabeli Bundesligi ma na koncie 75 punktów za 24 zwycięstwa oraz 3 remisy. Nad wiceliderem Borussią Dortmund ma siedem oczek zaliczki.
Bawarczycy mieli w tym roku dołek, ale ostatnio trudno im coś zarzucić. Nie przegrali meczu od 2 marca, a poprzednie spotkania w Bundeslidze wygrali z Stuttgartem i Frankfurtem. W środku tygodnia zremisowali z Benficą Lizbona, co pozwoliło awansować w Lidze Mistrzów.
Schalke 04 Gelsenkirchen nie ma łatwego kalendarza, a ciągle musi bić się w Bundeslidze o przepustki do europejskich pucharów. Obecnie plasuje się na 7. miejscu ze stratami co prawda symbolicznymi, ale nie pozwalające na jakikolwiek komfort. Ekipa z Zagłębia Ruhry nie pokonała Bayernu od 2011 roku.
W tabelce uwzględniającej tylko mecze na Allianz Arena Bayern jest najlepszy w Bundeslidze. W Monachium przegrał tylko jedno spotkanie. Schalke 04 jest dopiero 9. siłą w Niemczech pod względem wyników w spotkaniach wyjazdowych.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

3:0

finał (0:0)

Gole: 54. Lewandowski, 65. Lewandowski, 73. Arturo Vidal

Strzały celne: 7:4. Strzały niecelne: 3:1. Rzuty rożne: 6:2. Spalone: 3:6. Foule: 9:6.

Bayern Monachium: Neuer – Rafinha, Benatia (63. Kimmich), Alaba, Bernat – Lahm (C) – Coman, Götze, Arturo Vidal (78. Rode), Costa (68. Ribéry) – Lewandowski.
Zmiany: Ulreich – Tasci, Ribéry, Rode, Alcántara, Kimmich, Müller.

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Fährmann – Riether, Matip, Neustädter – Caiçara, Højbjerg, Geis (71. Belhanda), Aogo – Sané, Huntelaar (C) (71. Meyer), Choupo-Moting (82. Schöpf).
Zmiany: Nübel – Friedrich, Kehrer, Belhanda, Meyer, Schöpf, Di Santo.

Sędziowie: Tobias Welz