Raków Częstochowa – Odra Opole

2:1

finał (1:1)

23.01.2016, 12:00 • Miejski Stadion Piłkarski, Częstochowa • Marcin Szymczyk

Raków zasłużenie pokonuje Odrę Opole. Pierwsza połowa dość wyrównana, w drugiej to już przewaga gospodarzy. Dwa gole Wojciecha Okińczyca i mecz kończy się rezultatem 2:1. Dla gości trafił, otwierając wynik meczu Staroń. (13:40:29)

90

82

Dośrodkowanie Pawlusińskiego z prawej strony wzdłuż bramki, gdzie do piłki dobiega zawodnik testowany. Trącą ją lekko, co nie sprawiło bramkarzowi Odry.

78

Krzyżowe podanie na lewą stronę do Malinowskiego, ten zabiera się z piłką, wbiega w pole karne, ale posyła piłkę obok dalszego słupka.

71

Przewaga Rakowa, który w krótkim czasie oddał trzy strzały na bramkę Odry. Kolejno uderzali Pawlusiński, Figiel oraz Carlinhos – wszystkie te próby "wyjął" bramkarz opolan.

68

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Okińczyc, na boisku pojawia się Misik.

67

Żółta kartka dla jednego z testowanych obrońców Rakowa. Ostre wejśćie w zawodnika rywali.

65

Płaskie dośrodkowanie w pole karne Rakowa, mamy groźny strzał opolan z pierwszej piłki, ale znów na posterunku Mielcarz.

63

Gol dla Rakowa!

Raków obejmuje prowadzenie! Figiel świetnie podał w stronę Okińczyca, piłkę przepuścił zawodnik testowany i WOJCIECH OKIŃCZYC z około 14 metrów kropnął pod poprzeczkę! Piłka odbiła się jeszcze od niej, nim wpadła do siatki!

62

Wrzutka Rakowa na pole karne z prawej strony, Wojciech Okińczyc oddaje strzał głową, ale na posterunku Weinzettel.

61

Dobra akcja Odry. Odegranie na prawą stronę pola karnego, a tam jeden z opolan uderzył tylko w boczną siatkę.

57

Strata Rakowa na połowie gości, bardzo szybka kontra opolan, jednak jeden z zawodników Odry zaplątał się w dryblingu i zdołali wrócić rywale.

54

Mniej ciekawy fragment gry. Dużo walki, bez składnych ofensywnych akcji.

47

Złe wybicie bramkarza Odry i zawodnik testowany w Rakowie uderza z szesnastego metra ponad poprzeczką.

46

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Warchoł, na boisku pojawia się Pawlusiński.

46

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Hoferica, na boisku pojawia się Carlinhos.

46

Do przerwy 1:1. Goście objęli prowadzenie w 18 minucie, a w 33., za sprawą Okińczyca Raków doprowadził do wyrównania.