Puchar Ligi Francuskiej

Paris Saint-Germain – Olympique Lyon

2:1

finał (1:1)

13.01.2016, 21:00 • Parc des Princes, Paryż • Ćwierćfinał • Artur Stachyra (@arrtek1)

PSG przechodzi dalej! Nie był to fantastyczny mecz, ale paryżanie w końcu dopięli swego. W pierwszej połowie goście mieli swoje szanse, a w drugiej jakby zabrakło im sił. Zapraszamy na kolejne relacje. (22:54:06)

90+5

90+4

Jeszcze mamy rzut rożny!

90+4

Clement Grenier uderza wysoko nad bramką! Przesadził, mógł być bohaterem swojej drużyny.

90+3

Szansa dla Lyonu! Rzut wolny z około 23 metrów.

90

Sędzia dolicza co najmniej 4 minuty.

89

Ghezzal świetnie urwał się prawą flanką, ale sędzia asystent pokazał spalonego. Nie zapowiada się na wyrównanie.

87

Ataki gości dalej niezbyt konkretne, nie potrafią przełamać zasieków PSG.

84

PSG już nieco bardziej cofnięte, ale Lyon jak na razie nie rzuca wszystkich sił do ataku.

82

Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Pastore, na boisku pojawia się Motta.

82

Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Beauvue, na boisku pojawia się Lacazette.

80

Od kilkunastu minut oglądamy bardziej otwarty mecz niż dotychczas. PSG nie broni wyniku, stara się podwyższyć prowadzenie.

77

Lucas z szansą na drugiego gola! W sytuacji sam na sam strzelił minimalnie obok bramki.

77

Bardzo dobra okazja gości! Olimpijczycy wymienili serię podań już w polu karnym rywali, jednak żaden z nich nie zdecydował się na strzał. Odrobinę przesadzili z dopracowywaniem sytuacji.

76

Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Mvuemba, na boisku pojawia się Grenier.

73

73. Lucas (PSG)

73

Gol dla PSG!
Strzelcem gola LUCAS MOURA. Gospodarze pomknęli we dwóch z niesamowicie szybkim kontratakiem i Lucas w dogodnej sytuacji silnym uderzeniem nie dał szans golkiperowi Lyonu. Wzorowa kontra!

72

Świetne uderzenie Mvuemby z dystansu! Uderzył niesamowicie mocno, Sirigu zmuszony sparować na róg. Ze stałego fragmentu gry nic nie wyszło.

69

Seria kolejnych rzutów rożnych gospodarzy, od kilku minut zdecydowanie przeważają.

68

68. Cavani (PSG)

68

Caaavaaani! Napastnik PSG dostał piłkę tuż przed polem karnym Lyonu i huknął ile sił w nodze. Golkiper wyciągnął się jak struna i sparował na rzut rożny.

67

Pierwsze ofensywne wejście Di Marii. Argentyńczyk przy lekkim kontakcie z rywalem przewrócił się w polu karnym, ale sędzia nie dał się na to nabrać. Od bramki Gorgelin.

66

Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Lavezzi, na boisku pojawia się Lucas.

65

Zmiana w drużynie Paris Saint-Germain FC: z boiska schodzi Stambouli, na boisku pojawia się Di Maria.

65

Świetna kombinacja gospodarzy! Wreszcie rozegrali akcję na miarę swoich możliwości. Grali podaniami z pierwszej piłki, w końcu jeden z nich uderzył za wysoko.

64

Szybkie rozegranie PSG i niska wrzutka, wyłapuje ją Gorgelin.

62

W dobrej sytuacji znalazł się zawodnik PSG! Otrzymał zagranie w uliczkę, ale Gorgelin zdołał rzucić się niemal pod jego nogi i odbić piłkę.

61

Di Maria gotowy do wejścia, na boisku nadal nuda, flaki z olejem. Drużyny mają problem z rozgrywaniem akcji mimo sporego potencjału.

58

Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Darder, na boisku pojawia się Cornet.

56

56. Cavani (PSG)

56

Cavani otrzymał podanie za linię obrony. Źle przyjął piłkę, czym dał szansę golkiperowi Lyonu na wyłapanie futbolówki. Ten nie zwlekał, tylko rzucił się pod nogi i zrobił co do niego należało.

55

Nieporozumienie w szeregach gości. Wreszcie udało im się zawiązać akcję kombinacyjną, ale przy którymś z kolei podaniu coś poszło nie tak i piłkę przejęli miejscowi.

54

Swoje pierwsze ofensywne wejście w tej części gry wykonał Lyon, ale nie przekroczył nawet 30. metra od bramki. Bardzo słabo to wygląda.

51

Na rozgrzewkę ruszyło już kilku graczy gospodarzy, w tym m.in. Angel di Maria.

49

Szybkie zagranie gracza gospodarzy do przodu, Gorgelin w porę wychodzi z bramki i łapie piłkę.

48

Pierwsze minuty drugiej części gry kompletnie nijakie. Kwintesencją beznadziei niech będzie wrzutka gracza PSG, która wylądowała na trybunach.

46

Jak na razie oglądamy raczej wolne spotkanie. Co prawda obie ekipy tworzą sobie okazje, ale nie są to "setki". Na szczęście padły już dwa gole, więc na większą nudę nie możemy narzekać.

45

45

Goście starają się jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie! Szybko wymieniają podania na połowie rywali, ale nie potrafią znaleźć luki w szeregach defensywnych.

42

42. Tolisso (LYO)

42

Gol dla Olympique!
Strzelcem bramki CORENTIN TOLISSO. Przyjezdni mieli rzut rożny. Po dośrodkowaniu jeden z obrońców wybił piłkę przed pole karne, tam jednak do niej gracz Lyonu i zagrał na prawą stronę "szesnastki". Tolisso długo się nie namyślał i huknął z powietrza jak z armaty.

41

Tym razem stały fragment gry mniej udany.

40

Kąśliwa wrzutka gospodarzy z rzutu wolnego, będzie kolejna szansa – korner.

39

Od kilku minut oglądamy raczej przerywaną grę. Żadna z ekip w tym okresie nie wytworzyła sobie przewagi, dużo fauli i autów.

35

W środku pola doszło do odrobiny walki wręcz i przepychanek, zwycięsko z tego wyszli przyjezdni. Dzięki temu Gorgelin mógł wyłapać piłkę, gdy ta już doleciała do pola karnego.

34

Zaskakujące, silne uderzenie gości z dystansu! Sirigu tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

32

32. Stambouli (PSG)

32

Stambouli urwał się lewą flanką i w zasadzie miał dwie opcje – uderzyć kąśliwie po krótkim rogu albo zagrać do partnera w środek pola karnego. Zaryzykował uderzenie, widząc rozkraczonego już golkipera Olympique. Ten jednak w porę zorientował się w zamiarach rywala i cofnął stopę, wybronił pewnie strzał.

30

Lyon cały czas próbuje wyrównać, ale chyba zdał sobie wreszcie sprawę, że PSG może solidnie ugryźć kontratakiem.

27

Lavezzi urwał się prawym skrzydłem i mógł sobie wybrać partnera, do którego powinien dograć. Zamiast tego kopnął prosto w rywala.

25

Jak to nie wpadło?! Gospodarze mieli swoją okazję z rzutu rożnego. Dokładnie dośrodkowana piłka wylądowała centralnie na nosie Thiago Silvy. Ten uderzył, ale futbolówka przeleciała tuż obok słupka.

25

Kontra gospodarzy, mamy rzut rożny.

23

23. Beauvue (LYO)

23

Dobra okazja Beauvue! W trudnej pozycji sam na sam trafił w Sirigu.

23

Kolejna nieźle skonstruowana akcja gości. Transportowali piłkę z lewego skrzydła na prawe z pierwszej piłki, by w końcu dośrodkować niezbyt dokładnie.

20

Wygląda na to, że sytuacja zaistniała w meczu wynika z taktyki PSG, jakby trenowali dzisiaj kontratak.

17

17. Rabiot (PSG)

17

Strzelcem gola ADRIEN RABIOT. Niesamowicie zagotowało się w szesnastce Lyonu po składnej akcji PSG i młody pomocnik wykorzystał to sprytnym strzałem. Wcześniej swoje szanse mieli niemal wszyscy ofensywni gracze, ale jakimś cudem piłka nie wpadała do siatki. W końcu mamy gola.

14

Mamy pierwszy w tym meczu rzut rożny! Piłka doleciała na długi słupek do czekającego tam napastnika, ten jednak przeniósł ją uderzeniem ponad bramką.

13

PSG mimo dosyć mocnej jedenastki wydaje się odrobinę przytłumione. W posiadaniu piłki głównie goście.

11

Fatalne zagranie jednego z przyjezdnych! Będąc już na połowie przeciwników zagrał w poprzek boiska, co szybko wykorzystał defensor PSG. Na szczęście Lyonu gospodarze nie wyprowadzili kontry.

10

Szybka kombinacja gości zakończona faulem w ofensywie. Szkoda, mogli rozegrać to lepiej, a przede wszystkim bez faulu.

9

Graczy Lyonu po niezłym początku nieco przestraszyła sytuacja Lavezziego. Na dwie minuty zdecydowali się posegregować szyki.

7

Szybka, składna akcja PSG! Lavezzi znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej po kombinacji partnerów, ale w porę zablokował go pędzący wślizgiem rywal. Gracz Lyonu nabił Argentyńczyka i od bramki może wznowić Gorgelin.

5

Dobre ofensywne wejście prawym skrzydłem gracza gospodarzy, niska wrzutka okazała się jednak niedokładna.

4

W pierwszych minutach spotkania bardziej aktywni gospodarze, szybciej poruszają się między formacjami.

2

Jallet próbował już na początku spotkania zaskoczyć rywali i przedrzeć się do akcji ofensywnej, jednak został sfaulowany. Lyon wznowi z okolicy linii środkowej boiska.

1

Jak będzie jutro? Przekonają się Państwo dzięki naszej relacji live!
Bilans pojedynków bezpośrednich między tymi ekipami na pewno nie przemawia ostatnimi czasy za gośćmi. Dość wspomnieć, że Lyon po raz ostatni wygrał w Paryżu w 2012 roku. Na ostatnich 5 spotkań nie wygrał zaś ani razu.
Lyon ostatnio gra w kratkę, co wynika głównie z słabszej niż w poprzednim sezonie formy Lacazette'a. Brakuje również od dawna kontuzjowanego Fekira. W miniony weekend jednak na otwarcie nowego stadionu zawodnicy urządzili swoim kibicom strzelaninę. Ograli 4:1 słabiutkie Troyes i nieco podnieśli sobie morale.
Zdecydowanym faworytem pojedynku są oczywiście gospodarze, którzy w lidze mają ogromną przewagę nad resztą stawki. Zastanawiać jedynie może, czy nie wystawią rezerwowego składu. Wydaje się to mało prawdopodobne ze względu na rangę podejmowanego rywala i niemal imperialistyczne ambicje paryżan.
Już jutro ekipa PSG podejmie na własnym boisku Olympique Lyon w ramach ćwierćfinału Pucharu Ligi Francuskiej. Przypomnijmy że w tym pucharze rozgrywa się tylko jedno spotkanie na rundę.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.