Puchar Włoch

AC Milan – Carpi FC 1909

2:1

finał (2:0)

13.01.2016, 21:00 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Ćwierćfinał • Mateusz Zając (@Zajcuu94)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
Strzały na bramkę: 7:4.
Strzały niecelne: 4:4.
Rzuty rożne: 9:4.
Spalone: 4:2.
Faule: 16:20. (23:00:20)
No i znamy pierwszego półfinalistę – Milan pokonuje na San Siro Carpi. Mecz ciekawy, trzy bramki padły i goście na pewno nie mogą zejść z tego pięknego obiektu z opuszczonymi głowami. Pierwszą połowę niestety przespali za co zostali skarceni dwoma bramkami. W drugiej natomiast pokazali dobry futbol, ale brakowało tego "czegoś" co mogło odwrócić losy w ostatnich minutach. Trzeba natomiast bardzo pochwalić Lasagnę, który rozegrał dobre spotkanie i na pewno był najlepszym zawodnikiem nie tylko w ekipie gości, ale na całej murawie. Dziękujemy za śledzenie relacji na naszym portalu i tym samym zapraszamy po więcej! Tylko na Lajfy.com!

90+3

90+3

Carpi próbuje jeszcze coś zdziałać, ale bardzo marnie to widzę, ostatnie dwadzieścia sekund.

90+2

Faulowany jeszcze świeży Berolacci na lewej flance, bardzo długo to wszystko trwa, a sekundy płyną.

90+1

Brkić daleko, bezsensowy faul na Bonaventurze, który umiejętnie zastawiał się w centralnej części boiska.

90

Trzy minuty doliczone do podstawowego czasu gry, Boateng pokusił się jeszcze o strzał z dystansu, bardzo źle.

89

Gorąco się zrobiło, ale tylko na chwilkę, ostatnie chwile w tym meczu jeszcze przed nami, na stojąco Milan, który opóźnia grę jak może.

88

Wrzut z autu na wysokości pola karnego Carpi, Milan zyskuje jeszcze rzut wolny i kolejna akcja na podwyższenie prowadzenia.

87

Ciągle korzystny rezultat dla Milanu, ale co będzie się działo w tych ostatnich minutach tego nie wiemy, ale za chwilę będziemy świadkami.

86

Honda wozi sam piłkę i stracił futbolówkę, Romagnoli natychmiast wbija piłkę w kierunku Lasagny, w ostatniej chwili akcję ratuje Antonelli.

85

Carpi prowadzi atak pozycyjny, ale Milan broni się wszystkimi zawodnikami.

84

Milan z kolejną akcją, Bacca wywrócił się w polu karnym, ale chciał wymusić tak naprawdę karnego. Powinien zostać ukarany żółtą kartką.

83

Piłka w rękach Brkića, który natychmiast wybija w kierunku Lasagny, jednak szybko przejmuje Milan i chce dobić rywala w ostatnich minutach.

82

Opadli z sił gospodarze i goście, tym samym Milan przeważa technicznie, niezdecydowanie z bramki wychodzi Brkić, który mija się w piłką, ale nikt z Milanu nie może zamknąć sytuacji. Korner.

81

Jednak strzał Bonaventury, ładne uderzenie, ale nad poprzeczką bramki Brkića.

80

Abbiati lekko ucierpiał przy akcji Carpi, tymczasem do rzutu wolnego szykuje się Honda, dobra okazja dla Milanu.

79

Złe dośrodkowanie Silvy, ale i tak małe problemy miał Abbiati, który interweniuje na raty, ale w końcowym efekcie mocno trzyma futbolówkę.

2:1

finał (2:0)

Gole: 15. Bacca, 29. Niang – 51. Mancosu

Kartki:   22. Niang (ACM), 66. Boateng (ACM), 77. Montolivo (ACM) – 24. Lollo (CAR), 47. Silva (CAR)

Strzały celne: 7:4. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 9:4. Spalone: 4:2. Foule: 16:20.

AC Milan: Abbiati – De Sciglio, Zapata, Romagnoli, Antonelli – Honda, Kucka (72. Bertolacci), Montolivo (C), Bonaventura – Niang (58. Boateng), Bacca.

Zmiany: Mauri, Poli, Abate, Simič, de Jong, Alex, Balotelli, Boateng, Bertolacci, Calabria, Livieri, Donnarumma

Carpi FC 1909: Brkić – Zaccardo © (46. Mancosu), Romagnoli, Gagliolo, Letizia – Pasciuti, Marrone, Bianco (46. Crimi), Gabriel Silva – Lollo (78. Martinho) – Lasagna.

Zmiany: Cofie, Di Gaudio, Crimi, Suagher, Mancosu, Belec, Martinho, Daprelà

Sędziowie: Gianpaolo Calvarese

Widownia: 11000