01.12.2015, 21:00 • Stade de la Beaujoire, Nantes • Runda 16 • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (23:04:02)
Strzały niecelne: 5:5.
Rzuty rożne: 3:1.
Spalone: 6:0.
Faule: 23:10.
Trzy, bezbramkowe remisy w trzech meczach Ligue 1. Nie chce się wierzyć, ale taka bywa liga francuska. Starcie w Nantes nie było wielkim meczem. Konkretniejsi w ofensywie byli gospodarze. Szczególnie Lenjani grał aktywnie na skrzydle i doszedł do dwóch, wybornych sytuacji podbramkowych. Nantes miało dobre pozycje strzeleckie, ale jeszcze lepsze wyczucie miał Gorgelin. Lyon zawdzięcza dziś dużo swojemu bramkarzowi. Wymienić można jeszcze kilka, składnych akcji, ale generalnie na boisku królował chaos. W ten sposób ani jedna, ani druga drużyna nie zniwelowała strat do najlepszych w Ligue 1. 0:0 i kibice rozchodzą się domów nieukontentowani.

90+3

90+2

Gospodarze mieli rzut rożny, ale górą w powietrzu byli gracze Olympique Lyon. Już tylko sekundy dzielą drużyny od bezbramkowego remisu.

90

Sędzia Delerue postanowił doliczyć do regulaminowego czasu trzy minuty. Podnosi się doping w Nantes.

87

Dośrodkowanie Audela przeleciało obok wszystkich obrońców Lyonu i trafiło do Lenjaniego! Ten chyba niepotrzebnie przyjmował piłkę. Okazało się, że o jeden kontakt za daleko i obrońcy zdążyli z rozpaczliwą interwencją.

85

Płaska, mocno bita piłka przecięła pole karne Lyonu. Żaden zawodnik w żółtym stroju nie potrafił dostawić stopy i wbić ją do bramki.

84

Najlepszym fragmentem meczu w Nantes był kwadrans przed przerwą. Gol wisiał w powietrzu, a druga połowa zapowiadała się interesująco. Po przerwie nie dzieje się równie wiele.

82

Del Castillo za Malbranque'a. Więcej zmian już nie będzie. Trenerzy mogą się "odstresować", gdy nic już od nich nie zależy.

81

81. Żółta kartka

81

Ghezzal upomniany kartką krótko po tym, jak pojawił się na boisku. Pomocnik staranował Deauxa.

80

Dobra interwencja Duboisa na lewej stronie boiska. Tak zakończyła się akcja zaczepna Lyonu i goście muszą wracać na własną połowę.

77

Chaos, chaos, chaos i co wyniknie z tego chaosu? Przed momentem jeden z zawodników FC Nantes wybiegł sam na sam z Gorgelinem, jednak dał się złapać na minimalnego spalonego.

74

Nic nie wynikało z szarpanej gry Beauvue. Może efektywniej zaprezentuje się Ghezzal. To druga zmiana w Lyonie.

73

Bezpańskie podanie w kierunku Toure. Gorgelin wybiegł na przedpole i nikt go nie niepokoił, kiedy chwycił piłkę w swoje rękawice.

70

Lacazette zbiegł głęboko po piłkę przed linię pola karnego. Niewiele dał ten manewr, ponieważ Nantes umiejętnie ustawiło się w obronie.

68

Druga zmiana: Bammou za Adryana. Zmienionemu pomocnikowi dużo wychodziło na skrzydle, ale potrzeba nowego impulsu.

68

Trener FC Nantes rzuca wszystko co ma na ławce do ataku. Podwójna zmiana zamyka pole manewru przed końcówką rywalizacji. Do niedawna kolega Milika z Ajaxu – Sigthorsson wbiegł za aktywnego, ale nieskutecznego Salę.

66

Zaczarowany wtorek w Ligue 1. Żaden zawodnik nie potrafi znaleźć drogi do bramki. Starają się – nie brakuje zaangażowania, a precyzji.

64

Kone nie wybrał się na darmo w pole karne FC Nantes. Obrońca zagłówkował po dośrodkowaniu Gonalonsa i podniósł ciśnienie kibicom na trybunach. Na ich szczęście futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

63

Sabaly sfaulował Gonalonsa i sam poszkodowany postara się o precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego. Szansa dla Lyonu i wysocy piłkarze wbiegają w pole karne.

61

Pierwsza zmiana zarządzona przez szkoleniowca FC Nantes. Postanowił wprowadzić trochę świeżości na skrzydło i wybrał Audela zamiast Ilokiego.

60

Godzina rywalizacji za kibicami i nadal nie doczekali się choćby jednego trafienia. FC Nantes jest konkretniejszy w ofensywie. Lyon niby też atakuje, ale trudno powiedzieć, że Dupe jest w opałach.

58

No i piłka w bramce Lyonu, ale sędziowie nie uznają gola, choć Sala protestuje tak żywiołowo jak tylko potrafi. Asystent zasygnalizował spalonego, zanim napastnik przelobował Gorgelina "główką" po dośrodkowaniu z głębi pola. Dobra decyzja.

57

W międzyczasie Vizcarrondo wbiegł przez Lacazette'a i sprzątnął piłkę w momencie, gdy napastnik Lyonu składał się do strzału. Stoper znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie.

55

Na potwierdzenie Beavue pokazał, jakie ma problemy z odpowiednim wykończeniem akcji. Wyskoczył w tempo do wyjątkowo dobrego podania Malbranque'a, po czym strzelił nieczysto w półwoleja!

52

Beauvue jak zwykle zwrotny i aktywny jak pchełka, ale ponownie po wygraniu pozycji z przeciwnikami, po prostu oddał piłkę następnemu.

50

Była chwila przerwy w grze spowodowana urazem. Gra już wznowiona i Lenjani dał się złapać w pułapkę offsidową po podaniu Adryana.

49

Ruszyły Kanarki. Chcą tu dziś wygrać ku pokrzepieniu serc własnych kibiców, którzy odwiedzili stadion w środku tygodnia. Dwóch zawodników Nantes chciało uderzyć głową, ale poradzili sobie goście.

47

Gra w Nantes wznowiona. Przypomnijmy: gospodarze w jednolitych, żółtych strojach, natomiast przyjezdni na czerwono.

46

Za moment rozpocznie się druga część pojedynku o punkty Ligue 1. Końcowa faza przed przerwą była optymistyczna i zapowiadała emocje. Długo w Nantes wiało nudą, a działo się przede wszystkim dużo w środku pola. Z czasem zrobiło się więcej miejsca na skrzydłach i tymi strefami boiska piłkarze stworzyli największe zagrożenie. Bliżej zmiany wyniku byli gospodarze. Tylko dobra postawa Gorgelina sprawiła, że Lyon nie będzie musiał odrabiać strat. Także pod bramką Nantes zakotłowało się kilkakrotnie, jednak Dupe nie musiał interweniować w arcytrudnych sytuacjach.

45

43

Przyjezdni wymieniają podania w środku pola, a sędzia dał do zrozumienia, że nie będzie doliczać nic do pierwszej części widowiska.

41

Można powiedzieć o delikatnej przewadze Nantes w ostatnim kwadransie przed przerwą. Lyon mógł przegrywać, gdyby nie błyskotliwe interwencje własnego bramkarza.

39

39. Lenjani przegrał pojedynek z Gorgelinem!

39

Poprawka i ponownie musiał interweniować Gorgelin. Lenjani szukał krótkiego rogu po tym, jak kompletnie wymanewrował całą grupę zawodników Lyonu. Na oszukanie bramkarza zabrakło pomysłu.

37

Sala! Po składnym, nieco też szczęśliwym rozegraniu piłki w polu karnym Lyonu napastnik Nantes miał dużo miejsca, by huknąć z półdystansu do bramki. Za bardzo podpalił się i uderzył wprost w Gorgelina.

36

Sytuacja sporna, po której kibice wstali z miejsc. Sędzia nie zdecydował się gwizdnąć rzutu karnego po kontakcie w polu karnym Lyonu.

33

Gonalons wygrał walkę o piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego. Nie miał łatwej sytuacji, by uderzyć głową do bramki, więc i tak zrobił tyle, ile mógł. Piłka dla Nantes.

31

Tolisso wbiegł na boisko zamiast Rafaela. Obrońca Lyonu zszedł bezpośrednio do szatni.

29

Szykuje się zmiana w drużynie z Lyonu. Nie wiadomo, czy jest wymuszona kontuzją i czy zostanie dokonana w pierwszej połowie, ale wszystko na to wskazuje.

27

Piłka krążyła długo od nogi do nogi piłkarza Olympique Lyon. W końcu Beauvue główkował po dośrodkowaniu z głębi pola, ale mało soczyście i wprost w rękawice czujnego Dupe.

24

Teraz Dupe musiał interweniować, ale była to piłka o poziomie trudności niczym z rozgrzewki. Spokojny chwyt i Nantes mogło budować własny atak.

22

Nie ma wielu sytuacji podbramkowych w Nantes. Tempo jest umiarkowanie wysokie. Piłkarze powinni trochę je podkręcić, by następne dziś starcie w Ligue 1 nie zakończyło się bezbramkowym wynikiem.

20

Beauvue zbiegł z lewego skrzydła do środka pola i miał trochę miejsca, by spróbował uderzenia z dystansu. Czujnie piłkarze w żółtych strojach nie pozwolili, by Dupe znalazł się w opałach.

17

Sędzia jest sprawiedliwy i za przewinienie w środku pola upomniał kartką Sabaly'ego. Zrobiło się 1:1 w kartonikach.

17

Lyon otrzymał pierwsze, bardzo poważne ostrzeżenie i od razu piłkarze w czerwonych strojach zaczęli przesuwać się po boisku w szybszym tempie.

15

15. Groźnie po rzucie wolnym!

15

Po dośrodkowaniu Lenjaniego z rzutu wolnego było gorąco. Strzał głową i piłka poszybowała metr nad poprzeczką bramki Gorgelina.

14

14. Żółta kartka - Rafael

14

Rafael zatrzymał nieprzepisowo Adryana na lewej stronie boiska i sędzia postanowił trochę utemperować zawodników. Żółta kartka.

12

Sędzia Amaury Delerue zainterweniował, ponieważ jeden z zawodników Olympique Lyon otrzymał cios w twarz. Nie było potrzeby, by wołać na boisko służby medyczne i gra została wznowiona.

9

Olympique Lyon w posiadaniu piłki w okolicy koła środkowego. Drużyny próbują przyspieszać grę i robi się coraz więcej miejsca dla skrzydłowych.

7

Gonalons podłączył się do ataku i miał dużo miejsca w środku pola. Nie wiadomo, co chciał zrobić rutynowany pomocnik. Po prostu kopnął piłkę bezpańsko obok bramki Dupe.

6

Całe towarzystwo na ławkach rezerwowych jest na razie spokojne. Spokojni też piłkarze przebywający na murawie i to chyba martwi najbardziej.

5

Jeszcze rzut wolny dla Kanarków. Zbyt nisko zagrana futbolówka ominęła mur, ale zakończyła szybowanie już na pierwszym, asekurującym zawodniku z Lyonu.

4

Nantes uspokoiło sytuację na boisku i wita się w piłką w środku pola. Adryan próbował przedrzeć się w pole karne Lyonu, ale czujnie zachowała się obrona.

2

Ledwo rozpoczął się mecz, a już piłkarze Nantes zachowali się niefrasobliwie pod własnym polem karnym. Lyon nie ukarał gospodarzy za fatalne podanie między obrońcami.

1

Ostatnie minuty przed meczem. Piłkarze gotują się do wyjścia na murawę Stade de la Beaujoire. Atmosfera jest gorąca, ponieważ kibice dowiedzieli się o remisie Angers z Paris Saint-Germain, czyli można dziś zniwelować dystans do najlepszych w Ligue 1.

FC Nantes: Dupé – Sabaly, Vizcarrondo, Lenjani, Djidji – Deaux, Dubois – Iloki, Adryan, A. Touré – Sala.

Rezerwowi: Braat – Kwateng, Audel, M`Laab, Cana, Bammou, Sigthorsson.

Olympique Lyon: Gorgelin – Rafael, Koné, Morel, Bedimo – Gonalons – Ferri, Mvuemba – Beauvue, Malbranque, A. Lacazette.

Rezerwowi: Mocio – Rose, Ghezzal, Tolisso, Darder, Tousart, Del Castillo.

Sędzia: Amaury Delerue.
Rozgrywki Ligue 1 nabierają tempa. FC Nantes czeka w pełnej gotowości na uczestnika Ligi Mistrzów – Olympique Lyon. Pierwszy gwizdek Amaury'ego Delerue zaplanowano na godzinę 21:00. Zapraszamy na relację na żywo.
Kibice liczą, że we wtorek na boisku będzie dziać się więcej niż w poprzednim meczu Nantes. Kanarki zremisowały 0:0 z Bastią. W pierwszej połowie miały optyczną przewagę, ale nie potrafiły tego udokumentować. Na dobrą drugą połowę zabrakło energii i podział punktów można było uznać za sprawiedliwe rozstrzygnięcie. Pojedynek z Olympique Lyon budzi naturalnie większe emocje w Nantes.
Po remisie z Bastią Kanarki plasują się idealnie w śrdodku tabeli Ligue 1. Mają w dorobku 20 punktów za sześć wygranych, dwa remisy i siedem porażek. Spisują się bardzo podobnie u siebie oraz na wyjazdach. I tu, i tu zgarnęli po 10 oczek. Bilans goli pokazuje dobitnie, że Nantes ma problemy z trafianiem do siatki przeciwnika. Biorą pod uwagę ten element, snując plany na okienko transferowe.
Olympique Lyon nie jest w formie, która rzuca na kolana. Dużą klapą kończy się udział reprezentanta Ligue 1 w Lidze Mistrzów. Nie trafił do mocnej grupy, a jednak ma problem z punktowaniem i z pozycji widza obserwuje jak o awans walczą Zenit, Valencia oraz Gent. Na krajowym podwórku Lyon jest również dystansowany przez Paris Saint-Germain.
PSG uzbierało dotychczas 41 punktów i jest niepokonane. Tymczasem Lyon zdążył już przegrać cztery mecze i traci do dominatora ze stolicy Francji 16 punktów. W poprzedniej kolejce Olympique został pokonany 2:4 przez Montpellier HSC, co było jedną z największych niespodzianek kolejki.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

0:0

finał (0:0)

Kartki:   17. Sabaly (NAT) – 14. Rafael (LYO), 81. Ghezzal (LYO)

Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 5:5. Rzuty rożne: 3:1. Spalone: 6:0. Foule: 23:10.

FC Nantes: Dupé – Sabaly, Vizcarrondo, Lenjani, Djidji – Deaux, Dubois – Iloki (61. Audel), Adryan (68. Bammou), A. Touré – Sala (68. Sigthorsson).
Zmiany: Braat – Kwateng, Audel, M`Laab, Cana, Bammou, Sigthorsson.

Olympique Lyon: Gorgelin – Rafael (31. Tolisso), Koné, Morel, Bedimo – Gonalons – Ferri, Mvuemba – Beauvue (74. Ghezzal), Malbranque (82. Del Castillo), A. Lacazette.
Zmiany: Mocio – Rose, Ghezzal, Tolisso, Darder, Tousart, Del Castillo.

Sędziowie: Amaury Delerue