01.12.2015, 21:00 • Stade de la Beaujoire, Nantes • Runda 16 • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (23:04:02)
Strzały niecelne: 5:5.
Rzuty rożne: 3:1.
Spalone: 6:0.
Faule: 23:10.
Trzy, bezbramkowe remisy w trzech meczach Ligue 1. Nie chce się wierzyć, ale taka bywa liga francuska. Starcie w Nantes nie było wielkim meczem. Konkretniejsi w ofensywie byli gospodarze. Szczególnie Lenjani grał aktywnie na skrzydle i doszedł do dwóch, wybornych sytuacji podbramkowych. Nantes miało dobre pozycje strzeleckie, ale jeszcze lepsze wyczucie miał Gorgelin. Lyon zawdzięcza dziś dużo swojemu bramkarzowi. Wymienić można jeszcze kilka, składnych akcji, ale generalnie na boisku królował chaos. W ten sposób ani jedna, ani druga drużyna nie zniwelowała strat do najlepszych w Ligue 1. 0:0 i kibice rozchodzą się domów nieukontentowani.

90+3

90+2

Gospodarze mieli rzut rożny, ale górą w powietrzu byli gracze Olympique Lyon. Już tylko sekundy dzielą drużyny od bezbramkowego remisu.

90

Sędzia Delerue postanowił doliczyć do regulaminowego czasu trzy minuty. Podnosi się doping w Nantes.

87

Dośrodkowanie Audela przeleciało obok wszystkich obrońców Lyonu i trafiło do Lenjaniego! Ten chyba niepotrzebnie przyjmował piłkę. Okazało się, że o jeden kontakt za daleko i obrońcy zdążyli z rozpaczliwą interwencją.

85

Płaska, mocno bita piłka przecięła pole karne Lyonu. Żaden zawodnik w żółtym stroju nie potrafił dostawić stopy i wbić ją do bramki.

84

Najlepszym fragmentem meczu w Nantes był kwadrans przed przerwą. Gol wisiał w powietrzu, a druga połowa zapowiadała się interesująco. Po przerwie nie dzieje się równie wiele.

82

Del Castillo za Malbranque'a. Więcej zmian już nie będzie. Trenerzy mogą się "odstresować", gdy nic już od nich nie zależy.

81

81. Żółta kartka

81

Ghezzal upomniany kartką krótko po tym, jak pojawił się na boisku. Pomocnik staranował Deauxa.

80

Dobra interwencja Duboisa na lewej stronie boiska. Tak zakończyła się akcja zaczepna Lyonu i goście muszą wracać na własną połowę.

77

Chaos, chaos, chaos i co wyniknie z tego chaosu? Przed momentem jeden z zawodników FC Nantes wybiegł sam na sam z Gorgelinem, jednak dał się złapać na minimalnego spalonego.

74

Nic nie wynikało z szarpanej gry Beauvue. Może efektywniej zaprezentuje się Ghezzal. To druga zmiana w Lyonie.

73

Bezpańskie podanie w kierunku Toure. Gorgelin wybiegł na przedpole i nikt go nie niepokoił, kiedy chwycił piłkę w swoje rękawice.

0:0

finał (0:0)

Kartki:   17. Sabaly (NAT) – 14. Rafael (LYO), 81. Ghezzal (LYO)

Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 5:5. Rzuty rożne: 3:1. Spalone: 6:0. Foule: 23:10.

FC Nantes: Dupé – Sabaly, Vizcarrondo, Lenjani, Djidji – Deaux, Dubois – Iloki (61. Audel), Adryan (68. Bammou), A. Touré – Sala (68. Sigthorsson).
Zmiany: Braat – Kwateng, Audel, M`Laab, Cana, Bammou, Sigthorsson.

Olympique Lyon: Gorgelin – Rafael (31. Tolisso), Koné, Morel, Bedimo – Gonalons – Ferri, Mvuemba – Beauvue (74. Ghezzal), Malbranque (82. Del Castillo), A. Lacazette.
Zmiany: Mocio – Rose, Ghezzal, Tolisso, Darder, Tousart, Del Castillo.

Sędziowie: Amaury Delerue