Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok

0:2

finał (0:0)

01.12.2015, 20:30 • Stadion Zagłębia, Lubin • Runda 18 • Krzysztof

Jagiellonia Białystok w pełni zasłużenie ogrywa Zagłębie Lubin, które w tym meczu zupełnie nie radziło sobie w ofensywie. Drągowski nie miał możliwości wykazania się i po raz drugi z rzędu zachowuje czyste konto. Dzięki tej wygranej Jaga znacznie odbija się w tabeli i wskakuje na dziesiąte miejsce. (22:23:33)

90+4

90+2

Nieodpowiedzialne zachowanie Grzyba, który zaraz po pojawieniu się na boisku łapie żółtą kartkę. Ostre wejście wślizgiem w nogi Cotry. Kierownik drużyny łapie się za twarz. Przez to Grzyb nie będzie mógł zagrać w następnym meczu ligowym.

90+1

Trener Probierz wykorzystuje ostatnią możliwość roszady w składzie. Grzelczak wchodzi za Cernycha. Wcześniej arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90

Druga zmiana w Jagiellonii. Na ostatnie minuty wbiega Rafał Grzyb, a na ławkę rezerwowych kieruje się Frankowski.

89

Cotra dorzucał piłkę z lewej flanki. Dobrze w polu karnym interweniował Madera. Zbił futbolówkę poza linię końcową. Korner Miedziowych.

88

Najpierw Dąbrowski czystym wślizgiem przechwycił futbolówkę, a chwilę później był faulowany przez rywala w środkowej strefie boiska.

87

Żyra niecelnie uderzał sprzed pola karnego. Piłka przelatuje w bezpiecznej odległości obok słupka bramki strzeżonej przez Drągowskiego.

87

Katastrofalne wznowienie gry Vassiljeva z rzutu wolnego. Ciężko zrozumieć, co autor miał na myśli. Futbolówka poszybowała bardzo wysoko nad bramkę.

85

Jaga długo utrzymuje się przy piłce. Nie dopuszcza do żadnych ataków swoich przeciwników. Ponadto szuka okazji do zdobycia kolejnego gola.

83

W natarciu są żółto-czerwoni. Lubinianie sprawiają wrażenie zrezygnowanych. Trudno jednak im się dziwić. Przez cały mecz nie zdołali oddać celnego strzału, a teraz do wyrównania potrzebne im są dwie bramki.

82

Cernych próbował wymusić przewinienie Jacha przy linii bocznej. Arbiter nie dał się na to nabrać. Miedziowy wznowią grę wyrzutem z autu.

80

Ostatnia roszada w ekipie gospodarzy. Żmijewski wchodzi za Janusa.

79

Strzelec gola na 2-0 kończy swój udział w tym meczu. W jego miejsce wbiega Vassiljev,

78

78. Karol ŚWIDERSKI - 0:2

78

Gol dla Jagiellonii!
Gospodarzom nie udało się wybić piłki po słabym dośrodkowaniu Mackiewicza z rzutu rożnego. Dzięki temu przeszła ona do Cernycha, który oddał świetny strzał z woleja. Polacek sparował futbolówkę do boku, a dopadł do niej KAROL ŚWIDERSKI. Młody gracz Jagi z ostrego kąta pokonał golkipera Zagłębia.

77

Przebrany Vassiljev wysłuchuje ostatnich wskazówek trenera Probierza. Przy okazji najbliższej przerwy pojawi się na murawie.