PKO Ekstraklasa

Wisła Kraków – Śląsk Wrocław

0:1

finał (0:0)

03.06.2015, 20:30 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • Grupa Mistrzowska • Jarek

To już tyle na dziś! Dziękuję za wspólnie spędzony czas oraz śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (22:36:53)
To jeszcze zestaw wszystkich wyników meczów 36. kolejki T-Mobile Ekstraklasy w grupie mistrzowskiej:

Górnik Zabrze 1:6 Lech Poznań
Lechia Gdańsk 0:0 Legia Warszawa
Pogoń Szczecin 1:3 Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków 0:1 Śląsk Wrocław

Spotkanie w Krakowie właśnie dobiegło końca! Śląsk Wrocław, dzięki bramce strzelonej w 78. minucie przez Roberta Picha, zapewnia sobie awans do europejskich pucharów już dziś! Wiślacy mieli swoje okazje, ale zabrakło im przede wszystkim charakteru i między innymi dlatego podopieczni Moskala kończą ten sezon praktycznie z niczym!

90+4

90+3

Grajciar wychodził na czystą pozycję, ale świetnym wyjściem z bramki popisał się Buchalik, który wślizgiem wybił futbolówkę spod nóg rywala!

90+2

Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego zdołali jeszcze wywalczyć wrzut z autu na wysokości pola karnego Wisły.

90+1

Sępiński otrzymał podanie ze skrzydła od Jankowskiego, ale piłka po jego strzale głową z dziesięciu metrów poszybowała ponad poprzeczką.

90

Trzy minuty dłużej potrwa druga część tego spotkania.

89

Wrocławianie zdołali jeszcze wywalczyć kolejny korner. Zawodnicy Śląska zdecydowali się na krótkie rozegranie i "kradzież" cennych sekund.

88

Arkadiusz Głowacki zostaje ukarany żółtym kartonikiem za pomaganie sobie rękoma w walce z Pichem o górną piłkę.

87

Po kolejnej zupełnie nieudanej akcji podopiecznych Kazimierza Moskala grę od bramki wznowi Mariusz Pawełek.

86

Wrocławianie cały czas naciskają, ale wynik wciąż pozostaje bez zmian. Obecny rezultat sprawia, że drużyna z Dolnego Śląska zapewni sobie udział w eliminacjach Ligi Europy!

85

Pięć minut do końca spotkania! Czy Wiślacy zdołają jeszcze podnieść się z kolan i wyrównać? Zostańcie z nami, zapowiada się bardzo ciekawa końcówka!

83

Piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu Stępińskiego bez większych kłopotów wyłapuje Mariusz Pawełek.

82

Semir Stilić upada na murawę po podaniu od Boguskiego, ale gwizdek arbitra milczy! I wydaje się ze słusznie, nie było faulu.

80

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Jean Barrientos, na boisku pojawia się Mariusz Stępiński.

79

Jeden z zawodników Śląska Wrocław został złapany na pozycji spalonej. Buchalik wznawia grę od rzutu wolnego sprzed własnego pola karnego.

78

Gol dla Śląska!

Wrocławianie robią ogromny krok w kierunku Ligi Europy! Grajciar zgrał fenomenalne prostopadłe podanie, które przejął ROBERT PICH! Zawodnik Śląska na raty pokonuje golkipera rywali i wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie!

77

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Dariusz Dudka, na boisku pojawia się Rafał Boguski.

76

Kolejna znakomita okazja Śląska! Wrocławianie wyruszyli z kontratakiem, ale strzał Grajciara zza pola karnego był zbyt słaby, aby pokonać golkipera rywali.

75

Na Stadionie Miejskim w Krakowie dzisiejsze spotkanie ogląda 11 221 widzów.

74

Jakiegoś urazu mięśnia doznał Dariusz Dudka, który z tego powodu wybił właśnie futbolówkę na aut. Pomocnik Wisły jest właśnie opatrywany poza linią boczną, zaś goście oddali rywalom futbolówkę w geście fair-play.

73

Fantastycznym piąstkowaniem po dośrodkowaniu z narożnika boiska popisał się Buchalik, ale rywalem wciąż znajdują się w posiadaniu futbolówki.

72

Tym razem Danielewicz wybija piłkę poza boisko i po raz kolejny od rzutu rożnego zaczną przyjezdni z Dolnego Śląska.

71

Po zablokowanej przez Burligę wrzutce Grajciara drużyna gości wznowi grę od rzutu rożnego.

70

Fantastyczny wślizg Dudu Paraiby na lewym skrzydle, który przerwał akcję rywali, a jednocześnie nabił zawodnika rywali i przy piłce będą piłkarze Śląska.

69

Guerrier zbyt wcześnie wystartował do piłki podanej z głębi pola i został złapany na spalonym. Od stałego fragmentu gry z własnej połowy zaczną przyjezdni.

68

Bardzo groźne dośrodkowanie Barrientosa z prawego skrzydła, ale i tym razem defensywie Śląska udaje się wyjść z opresji. Dużo lepiej zaczęła wyglądać gra Wisły w ostatnich minutach!

67

Na strzał z dalszej odległości zdecydował się Jankowski, ale piłka po jego mocnym uderzeniu poszybowała wysoko ponad poprzeczką bramki Śląska.

66

Płaskie dośrodkowanie Pawła Brożka w pole karne drużyny z Wrocławia zostaje zablokowane i Wiślacy będą mieli rzut rożny.

65

Ależ koszmarny błąd Mariusza Pawełka, to powinien być gol dla Wisły! Golkiper Śląska źle przyjął futbolówkę, co świetnie wykorzystał Paweł Brożek. Snajper Wisły odegrał futbolówkę do niekrytego Semira Stilicia, ale Bośniak w fenomenalnej sytuacji uderzył obok bramki!

64

Guerrier został obsłużony wymarzonym podaniem z głębi pola, ale został powstrzymany przez świetnie interweniującego Pawełka.

63

Bardzo dobrze zapowiadała się ta akcja ekipy z Wrocławia, ale zostaje ona przerwana przez arbitra. Jak się okazuje, jeden z braci Paixao w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej.

62

Dariusz Dudka po raz kolejny nieprzepisowo walczył z rywalem w środku pola, ale arbiter jak na razie nie decyduje się na indywidualną karę dla defensywnego pomocnika Wisły.

61

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Alan Uryga, na boisku pojawia się Semir Štilić.

60

Godzina gry już minęła! W Krakowie cały czas rezultat bezbramkowy, a jak jest na innych stadionach? Oto zestawienie trzech pozostałych spotkań tej kolejki:

Górnik Zabrze 1:5 Lech Poznań
Pogoń Szczecin 0:2 Jagiellonia Białystok

58

Wiślacy wreszcie zdołali zagrozić bramce rywali i wywalczyli rzut rożny, jednak Pawełek bez kłopotów wyłapał futbolówkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

57

Ależ okazja Śląska! Błąd Buchalika, który odpuścił interwencję po dośrodkowaniu rywali, co wykorzystał Flavio Paixao. Pomocnik drużyny z Wrocławia zdecydował się na strzał z ostrego kąta, a piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek!

56

Jeszcze jedno dośrodkowanie ze skrzydła w szesnastkę gospodarzy, ale tym razem pewnym wychwyceniem futbolówki wykazał się Buchalik.

55

Świetna wrzutka Grajciara na piąty metr pola karnego Wisły, ale w ostatniej chwili Jović wyprzedził napastnika rywali i oddalił zagrożenie.

54

Kolejny faul na połowie Wisły Kraków, tym razem agresorem okazał się Dariusz Dudka. Wiślacy póki co faulowali dziewięć razy, zaś rywale aż trzynastokrotnie, ale to gospodarze mają na swoim koncie już trzy żółte kartki.

53

Marco Paixao został ostro potraktowany w środku pola przez Arka Głowackiego i arbiter zdecydował się na podyktowanie rzutu wolnego dla gości.

52

Barrientos mocno dośrodkowywał futbolówkę w pole karne Śląska po stałym fragmencie gry, ale Guzmics źle złożył się do strzału i piłkę pewnie wyłapał Pawełek.

50

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Wisły na głowę Marco Paixao, ale i tym razem snajper przyjezdnych nie trafia czysto w futbolówkę.

49

Marco Paixao wygrał pojedynek główkowy z Głowackim, ale jego uderzenie okazało się niecelnie. Od bramki zacznie golkiper "Białej Gwiazdy".

48

Guerrier zostaje przewrócony na murawę przez Dudu Paraibę. Wisła Kraków wznowi grę od rzutu wolnego na wysokości linii środkowej boiska.

47

Burliga nie zdołał się utrzymać przy futbolówce na lewym skrzydle i piłka trafia pod nogi Mariusza Pawełka.

46

Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Do przerwy bez bramek na stadionie w Krakowie! Obie drużyny stworzyły sobie dogodne sytuacji, ale zdecydowanie zabrakło skuteczności. Miejmy nadzieje, że druga połowa przyniesie więcej emocji i przede wszystkim goli. Na drugą odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+1

45+1

Niemal równo z końcowym gwizdkiem żółtą kartką ukarany został Łukasz Burliga za ostre wejście w nogi rywala przy linii bocznej boiska.

45

Jedną minutę dłużej potrwa pierwsza połowa tego spotkania!

45

Najlepsza okazja Śląska póki co w tym spotkaniu! Flavio Paixao otrzymał wymarzone podanie na prawą stronę pola karnego, ale jego mocne uderzenie z ostrego kąta świetnie wybronił Buchalik!

44

Uryga faulem przerywa kontratak rywali i sędzia ukarał go żółtym kartonikiem! Fakt ten oznacza, że zawodnik Wisły na pewno będzie pauzował w starciu z Lechem Poznań.

43

Pich znakomicie przedryblował rywala w polu karnym Wisły, ale ostatecznie jego uderzenie zostało zablokowane przez jednego z defensorów.

41

Ależ blisko bramki byli goście! Marco Paixao dostał szczęśliwe podanie w pole karne Wisły i zdecydował się na bezpośrednie uderzenie, ale piłka minęła słupek bramki rywali o centymetry!

40

Ponownie minimalną przewagę osiągają Wrocławianie, ale ich akcje są jak narazie zupełnie niegroźne.

39

Flavio Paixao przypadkowo został trafiony piłką w rękę przez kolegę z drużyny i akcja Śląska została przerwana przez arbitra.

38

W pełni zasłużona żółta kartka dla Barrientosa! Zawodnik Wisły ostrym wślizgiem wyładował swoją złość na rozpędzonym rywalu.

37

Nareszcie przebudzili się piłkarze gości! Pich zagrywał futbolówkę w pole karne, tam do Marco Paixao odegrał ją Danielewicz. Zawodnik Śląska oddał mocne, ale jednak niecelne uderzenie z około dziesięciu metrów.

36

Tempo gry zdecydowanie opadło. Aktualnie przy piłce utrzymują się gospodarze, ale nie potrafią oni stworzyć sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej.

35

Dośrodkowanie z narożnika boiska okazało się zdecydowanie za mocne i Wiślacy wznowią grę od wrzutu z autu.

34

Dośrodkowanie Grajciara w pole karne Wisły zostaje zablokowane przez jednego z defensorów miejscowych i Śląsk zacznie od rzutu rożnego.

33

Nieco nudniejszy fragment gry za nami. Akcje Wisły nie są już tak groźne, a Ślązacy utrzymują się przy piłce zbyt daleko od szesnastki gospodarzy, aby skutecznie móc im zagrozić.

31

Niezłe wejście Zielińskiego w pole karne Wisły, ale dobrze ustawiony był Głowacki i rywale zaczną jedynie od autu.

30

Ostre starcie Guerriera o Picha w samym centrum boiska. Gracz Śląska nie ucierpiał, czego nie można powiedzieć o zawodniku Wisły.

29

Kompletnie nieudane rozegranie stałego fragmentu gry przez gospodarzy. Paweł Brożek nie zdołał utrzymać futbolówki w boisku i ta wyszła poza linię końcową.

28

Uryga długo był opatrywany przez służby medyczne, na szczęście za chwilę gra zostanie wznowiona.

27

Ostre wejście Pawelca w nogi Urygi i arbiter bez wahania dyktuje rzut wolny dla Wiślaków. To będzie dobra okazja na groźne dośrodkowanie w pole karne Śląska!

26

Wiślacy ponownie budują ofensywny atak na własnej połowie boiska. Defensorzy drużyny z Krakowa są wysoko ustawieni i wymieniają się podaniami blisko środka boiska.

25

Chwilę później to zawodnik Śląska został sfaulowany blisko środkowej linii boiska i tym razem to przyjezdni wznowią grę od stałego fragmentu.

24

Jeden z piłkarzy Wisły Kraków został nieczysto powstrzymany przez rywala w środkowej strefie boiska. Arbiter bez wahania podyktował rzut wolny dla miejscowych.

23

Znów gorąco pod bramką Śląska! Pawełek zmuszony do wyjścia z bramki! Jović "wyciągnął" golkipera pod linię pola karnego, a następnie próbował go przelobować, ale bramkarz Śląska sięgnął futbolówkę.

21

Wydawało się, że zawodnicy z Dolnego Śląska wreszcie wyprowadzą ofensywną akcję, ale Pich faulował jednego z rywali na połowie Wisły i arbiter przerwał grę.

20

Kolejna ofensywna okazja Wisły Kraków, ale za mocno przekombinowali ten atak gospodarze i rywale zdążyli powrócić, a następnie oddalić zagrożenie spod własnej bramki.

19

Przypomnijmy, że równolegle rozgrywane są pozostałe spotkania grupy mistrzowskiej T-Mobile Ekstraklasy. Oto wyniki pozostałych spotkań:

Górnik Zabrze 1:3 Lech Poznań
Pogoń Szczecin 0:0 Jagiellonia Białystok

18

Tym razem górną piłkę w pole karne zagrał Dariusz Dudka, ale Jović nie zdołał jej sięgnąć i futbolówka opuściła plac gry. Od bramki zacznie Mariusz Pawełek.

17

Guerrier popisał się kolejnym świetnym podaniem do uciekającego Jankowskiego, ale ten w ostatniej chwili został powstrzymany przez Pawelca.

16

Guerrier znakomicie wbiegł w pole karne rywali, ale nie zodłał odegrać futbolówki do Jankowskiego i futbolówka zostaje wybita przez jednego z defensorów Śląska.

15

Pierwszy kwadrans gry już za nami! Na tempo gry nie mamy prawa narzekać, ponieważ dzieje się naprawdę wiele! Na początku przeważali goście, ale coraz lepiej wygląda gra miejscowych.

14

Znów było blisko! Fantastyczne dośrodkowanie w pole karne Śląska na głowę Pawła Brożka, ale w ostatniej chwili fantatsycznym piąstkowaniem popisał się Pawełek!

13

Kolejna dobra okazja Wisły Kraków! Jović wyłożył futbolówkę do Guerriera, a ten uderzył mocno lewą nogą, ale pomylił się o centymetry!

12

Piłkarze prowadzeni przez Kazimierza Moskala z ogromnym spokojem wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska. Póki co, zawodnicy z Dolnego Śląska nie decydują się na wysoki pressing.

11

Ogromne zamieszanie było teraz w polu karnym Śląska, ożywili się gospodarze! Najpierw jednak skuteczną interwencją popisał się Pawelec, a chwilę później futbolówkę w ręcę złapał golkiper przyjezdnych.

10

Ze stałego fragmentu gry na dośrodkowanie zdecydował się Barrientos, ale jego wrzutka była zbyt wysoka i futbolówkę wyłapał Mariusz Pawełek.

9

Paweł Brożek otrzymał podanie z głębi pola, ale był nieczysto powstrzymywany przez rywala i arbiter odgwizdał przewinienie.

8

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wrocławianie zdołali wywalczyć jedynie wrzut z autu na wysokości pola karnego rywali.

7

Po kolejnej nieudanej akcji podopiecznych Moskala grę od własnej bramki wznowi drużyna przyjezdnych.

6

Po dośrodkowaniu Barrientosa z narożnika boiska defensorzy Śląska ze sporymi kłopotami oddalają zagrożenie. Chwilę później Krakowianie zdołali jednak wywalczyć kolejny korner.

5

Wiślacy wreszcie zdecydowaniej zaatakowali swoich rywali i udało im się wywalczyć rzut rożny.

4

Tym razem na strzał z dystansu zdecydował się Barrientos, ale wykonanie nie było najlepsze i piłka poszybowała daleko od słupka bramki Śląska.

3

Tym razem do okazji strzeleckiej doszedł Marco Paixao. Napastnik Śląska wyskoczył do dośrodkowania ze skrzydła, ale strzałem głową przeniósł futbolówkę ponad poprzeczką.

2

Głowacki wybił piłkę poza pole karne po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Do futbolówki dopadł Zieliński, który zdecydował się na strzał, ale uderzył bardzo niecelnie.

2

Flavio Paixao wywalczył rzut rożny po akcji na prawym skrzydle i zablokowanym dośrodkowaniu przez Barrientosa.

1

Od środka rozpoczęli miejscowi!

1

Zawodnicy obu drużyn pojawili się już na murawie, mecz zaraz się zacznie!

Znamy już składy wyjściowe obu drużyn:

Wisła Kraków: Buchalik – Jović, Głowacki, Guzmics, Burliga – Uryga, Dudka – Barrientos, Jankowski, Guerrier – Paweł Brożek

Rezerwowi: Bieszczad – Boguski, Garguła, Stępiński, Stjepanović, Štilić, Żemło.

Rezerwowi: Wrąbel – Bartkowiak, Ostrowski, Machaj, Dankowski, Angielski, Lačný.

Sędzia główny: Paweł Raczkowski
Asystenci: Michał Obukowicz, Michał Pierściński
Sędzia techniczny: Krzysztof Korycki.

Witam Państwa serdecznie! Do pierwszego gwizdka arbitra pozostało jeszcze jedynie półtorej godziny. Która z drużyn przybliży się do europejskich pucharów? Dowiemy się już niebawem!
Start meczu:

Początek spotkania w Krakowie, podobnie jak na pozostałacyh arenach 36. kolejki, zaplanowany jest na godzinę 20:30. Bądźcie z nami jednak już dużo wcześniej, aby zapoznać się ze składami obydwu drużyn. Ekstraklasa wkracza w decydującą fazę, nie może Was zabraknąć!
Bezpośrednie starcia w fazie zasadniczej:

Jesienią ubiegłego roku obie drużyny rywalizowały ze sobą również na stadionie w Krakowie. Goście wyszli na prowadzenie już w 17. minucie za sprawą bramki zdobytej przez Flavio Paixao z rzutu karnego, ale miejscowi odrobili straty w 68. minucie po golu zdobytym przez Pawła Brożka i mecz zakończył się remisem 1:1.

Wiosną bieżącego roku mecz pomiędzy tymi zespołami został rozegrany na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Miejscowi wyszli na prowadzenie w 68. minucie po golu Roberta Pich, ale tym razem nie wypuścili wygranej z rąk i zwyciężyli tamto spotkanie 1:0.
Śląsk Wrocław:

Ekipa z Dolnego Śląska jest w dużo lepszej sytuacji, ponieważ to ona aktualnie znajduje się na pozycji premiowanej grą w Europie. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego zajmują miejsce tuż za Jagiellonią Białystok i jeśli zwycięża dwa najbliższe spotkania, to grę w eliminacjach Ligi Europy mają zapewnioną bez patrzenia na wyniki innych drużyn. Przypomnijmy, że w ostatniej kolejce Śląsk gra z Pogonią Szczecin, która plasuje się na ostatniej pozycji w grupie mistrzoskiej i w fazie finałowej zdobyła zaledwie jeden punkt na piętnaście możliwych.
Wisła Kraków:

Podopieczni Kazimierza Moskala z dorobkiem 27 punktów zajmują obecnie szóstą lokatę. Krakowianie, aby zachować szansę na awans do europejskich piucharów, muszą w dzisiejszym spotkaniu wygrać ze Śląskiem. Nawet jednak to im się uda, w ostatniej kolejce czeka ich niezwykle istotny mecz w Poznaniu, z kandydującym na mistrza Lechem Poznań. Jak widać, gra w eliminacjach Ligi Europy wciąż jest dla Wisły możliwa, ale niezwykle trudna do zrealizowania.
O meczu:

Serdecznie zapraszam Państwa na starcie przedostatniej kolejki polskiej T-Mobile Ekstraklasy! Na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie miejscowa Wisła zmierzy się z zaprzyjaźnionym Śląskiem Wrocław. Pomimo faktu, że kibice obu drużyn darzą się sympatią, na boisku czeka nas z pewnością ogromna walka. Zarówno goście, jak i "Biała Gwiazda" wciąż mają jeszcze szansę na wywalczenie awansu do europejskich pucharów.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.