Puchar Portugalii

Sporting Lizbona – Sporting Braga

2:2

koniec po rz. karnych (3:1) (0:2)

31.05.2015, 18:15 • Estádio Nacional (Jamor, Oeiras) • Finał • Mateusz Zając (@Zajcuu94)

Ten wieczór długo utkwi w głowach i sercach piłkarzy, którzy byli aktorami dzisiejszego spektaklu. To wszystko na dziś, serdecznie dziękujemy za śledzenie naszej relacji z finału Pucharu Portugalii! Spokojnej niedzieli i dobranoc! Lajfy.com (21:14:50)
Brawa również należą się dla ekipy z Bragi, ponieważ pokazali siłę i to oni wyszli na prowadzenie 1:0, a później 2:0, zabrakło również szczęścia, ale to inna bajka. W tym spotkaniu szczęście sprzyjało lepszym i ten mecz jest tego żywym przykładem. Nie mogę wyjść z podziwu dla Lizbony, hart ducha tych chłopaków zaskarbił serca nie jednemu z kibiców na całym świecie.
Nie wiem co więcej dodać, to wszystko trzeba było obejrzeć, a najlepiej przeżyć na własnej skórze, ponieważ nikt innych lepiej tego nie opisze jak znajdujący się tam kibice. Piękne chwile przeżywa teraz każdy kibic, który przybył ze stolicy Portugalii.
Coś pięknego obejrzeliśmy dzisiaj na Estádio Nacional! Kapitalne spotkanie, które powinno być wzorcem do naśladowania dla młodych piłkarzy. Walka do końca, tylko zwycięstwo się liczyło, to wszystko opłaciło się i Sporting Lizbona wygrywa Taça de Portugal 2015 w pięknym stylu!

AGRA

4. serie 3:1

Coś niesamowitego! Agra chybia!

SLIMANI

3. serie 3:1

Slimani, pewny strzał w lewy róg bramki.

3. serie 2:1

Patrícioooooo, nogami broni strzał, beznadziejny strzał Édera!

2. serie 2:1

Podcinka Naniego i mamy prowadzenie Lizbony!

Zaczynać będą zawodnicy Bragi.
No to mamy serię rzutów karnych, przerwa, wybór strzelców i jedziemy!

120

Druga połowa dogrywki skończona.

120

Lizbona broni się całym zespołem, Braga próbuje coś wskórać, ale chyba już nic nie zagrozi bramce Ruiego Patrício.

119

Sasso chciał wymusić faul, ale sędzie niewzruszony pokazuje "wstajemy!"

118

Carlos Mané chciał uratować piłkę wślizgiem, ale niestety nie dogonił piłki.

116

Przerwa, Éder leży na linii środkowej. Sędzia będzie kończył to spotkanie za kilka chwil.

Druga żółta kartka, w konsekwencji czerwona

115

Brzydko zachował się Muro faulując w końcówce jednego z zawodników Lwów. Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka!

114

Kapitalna obrona Patrício! Agra dostał piłkę sam na sam z bramkarzem Sportingu, ale uderzył prosto w nogi interweniującego golkipera!

113

Braga chce zaskoczyć ciekawym rozegraniem na 35. metrze, ale stabilnie stoi formacja defensywna Lizbony.

112

Nani dośrodkował do Montero, ale ten nie miał z czego uderzyć i piłka padła łupem obrońców.

111

Po rzucie rożnym ucierpiał Patrício, którego chyba łapią skurcze. Przerwa w grze.

110

Agra centruje w stronę Édera, ale piłkę na rzut rożny ekspediują defensorzy gospodarzy.

109

Gra toczy się w środku pola, przy piłce Sporting Lizbona.

108

Slimani nie wykorzystał okazji, jeden z obrońców przewrócił się w polu karnym, ale algierczyk nie opanował piłki.

107

Nani swoim spokojem i doświadczeniem pokazuje prawdziwą klasę na boisku. Potrafi w krytycznym momencie zastawić się i wywalczyć rzut wolny.

106

Druga połowa dogrywki rozpoczęta.
Dogrywka raczej wyrównana, brakuje sił, ale wszystko nadrabiają charakterem, którym to całe spotkanie żyje. Kilka minut przerwy i zaczynamy możliwe, że ostatnią część spotkania!

105

Pierwsza połowa dogrywki skończona.

104

Montero teraz zabrał się z piłką i chciał zagrać na jeden kontakt z Slimanim, ale napastnik Lizbony na długo czekał z oddaniem piłki i został zablokowany.

103

Nie zrozumiał się Éder z Mauro, który podał mu lekko podniesioną piłkę.

102

Kontra Bragi... Dobre podanie Baiano, ale Ewerton przecina lot piłki.

101

Zawodnicy Bragi popełniają dwa razy więcej przewinień, 13-26.

99

Chyba nikt nie żałuje dzisiaj wydanych pieniędzy! Kibice jednej i drugiej drużyny są świadkami spektaklu i tego trzymajmy się do końca spotkania!

97

Kapitalna sztuczka techniczna Carvalho, który klepie piłkę z Nanim, faul na graczu ofensywnym Lizbony.

96

Carlos Mané kapitalnie rozciągnął na lewo do Naniego, a ten za lekko dokręcił piłkę do bramki, a ta minęła słupek o kilka centymetrów!

95

Lepsze wrażenie sprawiają goście, którzy częściej utrzymują się przy piłce i szukają luki między obrońcami z Lizbony.

94

Za wysokie dośrodkowanie i piłkę będą wznawiać gospodarze.

94

Atak pozycyjny Bragi, faulowany na 40. metrze Éder.

93

Myślę, że teraz nikt nie odczuwa trudów tego spotkania, ostatnie 30. minut, które każdy będzie grał na najwyższych obrotach. Na razie spokojnie, nikt nie chce popełnić błędu.

92

Montero został sfaulowany w środku boiska.

91

No to jedziemy! Pierwsza część dogrywki czas zacząć.

91

Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.
To jest właśnie piękno piłki nożnej, jeśli ktoś wkłada całe serce w to co kocha, zawsze zostanie nagrodzony z podwójną zaliczką! Sporting Lizbona jest lepszą drużyną i to trzeba przyznać. Dramaturgia tego spotkania jest czerpana wręcz z jakiegoś filmu o futbolu.
Wracamy za parę minut na pierwszą część dogrywki!

90+6

Druga połowa skończona.

90+6

Korner dla Bragi, ale nic z tego, któryś z zawodników gości faulował w ataku.

90+5

Chyba nikt nie spodziewał się takiej końcówki, teraz zespoły skupiają się aby nie popełnić błędów w defensywie.

90+4

Walka do końca! To jest to, Sporting oddaje serce na boisku i zostaje nagrodzony! Brawa!

Fredy MONTERO - 2:2

90+3

Gol dla Sportingu!
FREDY MONTERO! Zagapili się obrońcy Bragi! Montero wyskoczył zza pleców stoperów przejął piłkę i wpakował koło bezbronnego Kritciuka!

90+1

Carlos Mané zmarnował dobrą piłkę, z której dośrodkowanie powinno wędrować na nos, a nie za bramkę.

90

Finał zostaje przedłużony o sześć minut!

89

Ostatkami sił atakują gospodarze. Chcą jeszcze doprowadzić do remisu co jest jak najbardziej w ich zasięgu!

88

Slimani poczekał na swoich kolegów, ale mógł sam przedrzeć się w pole karne, oddał podanie i strzał zmarnował Carvalho.

87

Długa piłka do Slimaniego, na aut wybijają goście.

86

Sasso objął wychodzącego z kontrą zawodnika Lwów i obejrzał żółtko.

85

Idą za ciosem gospodarze i są niesieni przez kibiców!

SLIMANI - 1:2

84

SLIMANI! Zagapił się Kritciuk i SLIMANI zdobywa bramkę posyłając piłkę koło wyciągniętego jak struna bramkarza! Będą emocje do końca!

83

Zmiana u gości, Djavan ustępuje miejsca Sasso.

82

Slimani w pełnym biegu przyjmuje piłkę, ale Djavan dzióbnął ją i mamy korner dla Sportingu.

80

10. minut do końcowego gwizdka, Sporting Lizbona całkowicie opadł z sił i myślę, że nic więcej dzisiaj nie zdziałają na Estádio Nacional.

79

Agra uciekł z pozycji spalonej i dostał piłkę, wszedł w pole karne i oddał prostopadłe podanie do Édera, który minął się z piłką!

78

Obrona dała sobie radę z ponowionym rzutem rożnym.

77

Jefferson wykonuje rzut rożny i posyła piłkę w pole karne, ale defensywa jest gotowa i wybija piłkę. Rzut rożny dla drużyny Sportingu.

76

Kapitalna obrona Kritciuka! Świetna Centra od Naniego do Slimaniego, który oddaje strzał głową, ale paradą popisuje się golkiper Bragi!

75

Trener Bragi decyduje się dać szansę świeżemu Agerze, który zastępuje Pardo.

74

Miguel Lopes opuszcza boisko, w jego miejsce Fredy Montero

72

Głębokie dośrodkowanie Carlosa Mané, ale źle obliczył tor lotu piłki Kritciuk, na szczęście Slimani został zablokowany przez jednego z obrońców.

70

Kritciuk ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry.

69

Dobry strzał Mauro z 30. metra, piłka wpada do koszyczka Rui Patrício. Słabną gospodarze. Bramka na pewno dałaby im dodatkowego "kopa".

68

Długie podanie z głębi pola do Paro, ale sędzia podnosi chorągiewkę – spalony.

67

Stracie Jeffersona z Éderem, obrońca już wygarnął piłkę napastnikowi, ale poczęstował go jeszcze kopniakiem kiedy ten leżał.

66

Teraz dużo chaosu w obu drużynach, nikt nie potrafi wymienić kilku składnych podań, gra szarpana.

65

Nani teraz zakręcił prawym obrońcą Bragi i zszedł wzdłuż linii szesnastki, ale zbyt długo zbierał się do strzału i został zablokowany.

64

Śmieszne jest to, że pomimo osłabienia Lizbona zakłada wysoki pressing.

64

Braga chce uspokoić trochę grę, bo coraz groźniej dzieje się pod ich bramką.

63

Carlos Mané centruje w pole karne, ale piłka zatrzymała się na głowie Pinto.

62

Zmiana w ekipie gości, R.Micaela zastępuje Alan.

60

Świetne rozciągnięcie Carlosa do Edera, ten pokusił się na strzał, Patrício z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką.

59

Carlos Mané zszedł do środka i wbiegł w pole karne, a następnie upadł, z daleka było widać, że chciał wymusić rzut karny.

58

Walka w środku pola, ostatecznie piłkę przejmuje Pardo, który rozprowadza piłkę na lewe skrzydło do Édera, który próbował jeszcze dośrodkować w pole karne, ale Rui Patrício dobrze na przedpolu.

57

Piłkę pewnie łapie Rui Patrício.

57

Lopes wybija piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Za chwilę jeszcze jeden.

56

Brzydkie zachowanie Édera, który piętą chciał wybić piłkę sprzed nosa jednego z zawodników Sportingu.

55

Zmiana w ekipie z Lizbony, boisko opuszcza Carrillo, a w jego miejsce Carlos Mané.

53

Naprawdę lepiej prezentują się gospodarze, grają z sercem, teraz Carrillo urwał się lewą stroną, ale jego centra była fatalna.

51

Za mocny przerzut Jeffersona do Naniego i na wysokości swojego pola karnego zespół Bragi.

50

Nani ładnie dośrodkowuje w pole karne, ale bramkarz przewidział jego zamiary i wychodzi, żeby przechwycić piłkę.

49

Głupi faul w środku boiska Carlosa, za który musiał być wpisany w notesik Pana Marco Ferreiry.

47

Obraz gry nie zmienia się, Braga ustawiona jest na kontrę i skrupulatnie trzyma swoje pozycje.

46

Mały problem z komputerem, ale już wracamy! Przy piłce gospodarze dzisiejszego finału!

46

Os Arsenalistas są bardzo blisko drugiego w historii klubu wygrania Taça de Portugal. Po postawie Lwów w pierwszej odsłonie miejmy nadzieję, że szczęście będzie im bardziej sprzyjać!
Kapitalną połowę sprezentowali nam zawodnicy obu Sportingów. Jakby nie czerwona kartka, która troszkę zabija ten mecz to emocje sięgałby zenitu. Osłabienie ekipy z Lizbony nie miało tak naprawdę wpływu na kolejne minuty spotkania, ciągłe ataki, w których brakowało tylko odrobiny szczęścia napędzały Verde-e-Brancos. Sporting Braga wykorzystał dwie świetne sytuacje, nic więcej. Po strzeleniu drugiego gola oddali inicjatywę i nastawili się na atak z kontry. Czy Leões wytrzymają fizycznie? Wracamy za 15. minut.

45+2

45+2

Ostatnie zerwanie ekipy Os Arsenalistas, Silva posyła dośrodkowanie do Édera, ale zbyt wysoko i Patrício spokojnie łapie piłkę.

45+1

Braga spokojnie rozgrywa piłkę i kontroluje środek boiska.

45

Dwie minuty dłużej potrwa ta połowa.

43

Co jest zaskakujące osłabieni zawodnicy Sportingu mają większe posiadanie piłki w stosunku 61%-39%. Świetnie prezentują się w końcówce, ale brakuje trochę szczęścia i wykończenia.

42

Teraz Nani zamienił się miejscami z Carrillo, co zaskoczyło obronę Bragi, ale szybko neutralizują poczynania w ofensywie.

40

Zawodnicy z Lizbony dobrze bronią się przed atakami czerwono-białych trykotów.

38

Gorąco w polu karnym Bragi! Znów wybiciem ratują się stoperzy Os Arsenalistas.

37

Slimani dostał piłkę na 7. metrze, obrócił się z piłką, ale futbolówka trafiła w nogi obrońcy Sportingu! Korner.

36

Brzydki faul defensora Bragi na Adrienie.

35

Świetna sytuacja Slimaniego, który wydawało się był faulowany w polu karnym Bragi, kolejna groźna sytuacja Lizbony!

33

Baiano teraz niebezpiecznie zderzył się głową z Lopesem. Chwila przerwy w meczu.

32

"Lwy" nie poddają się, ciągle próbują coś wykombinować, ich sytuacja i tak jest dramatyczna.

31

Braga teraz nieco schowana, czyhająca na kontry, kiedy piłka się zbliża natychmiast podwajają pozycję.

30

Nic z tego, akcje oddalają obrońcy z Bragi.

29

Lizbona próbuje coś skleić, ale ciężko przedrzeć się w pole karne Bragi, będzie teraz korner dla zielono – białych po dobrej indywidualnej akcji Carrillo.

28

Czerwona kartka zmieniła całe oblicze wielkiego finału, Braga ma wielką przewagę nie tylko w liczbach, ale w psychice.

Rafa SILVA - 0:2

25

Gol dla Bragi!
RAFA SILVA
Kapitalna kontra rozpoczęta dobrym wyrzutem Kritciuka, Silva poszedł sam przez 40. metrów, wszedł w pole karne i między nogami załatwił Patrício.

24

Żółty kartonika dla Baiano.

24

Nani kapitalnie przedziurawił Baiano i został sfaulowany. Rzut wolny!

23

Ależ brzydko teraz dzieje się na boisku, faul pogania faul.

22

Ciężko będzie teraz graczom z Lizbony uzyskać pozytywny wynik w tym spotkaniu.

21

Zmiana taktyczna w Sportingu Lizbona, Miguel Lopes melduje się na boisku za João Mário.

19

Korner i znów zrobiło się gorąco w polu karnym Bragi, z przewrotki próbował Slimani, ale nie trafił w piłkę.

18

Piłka wpadła pod Nogi Carillo, a ten został zablokowany z dziesięciu metrów!

18

Teraz z ripostą idą "Lwy", Pardo fauluje Naniego i będzie rzut wolny.

ÉDER - 0:1

16

ÉDER!
Do piłki podchodzi ÉDER i pewnym strzałem w lewy dolny róg pokonuje Ruiego Patrício!

15

Cédric wylatuje z boiska!

14

Karny dla Sportingu Bragi!

12

Cédric chciał obiec Carrillo, ale nieporozumienie i aut dla Bragi.

10

Szybkie wyjaśnienie przez defensywę z Lizbony, jeden z zawodników Bragi minął się z piłką i futbolówkę przejął Slimani, który z kontrą i odegrał do Carrillo, jednak ten nie dał rady opanować piłki.

9

Ewerton wybija piłkę na rzut rożny. Okazja dla Bragi.

8

Teraz spokojnie rozgrywają piłkę zawodnicy Sportingu Lizbona. Dużo łatwiej idzie im wymienianie piłki między sobą.

7

Napięta atmosfera na początku, faul za faulem, ale arbiter użył raz jedyny gwizdka.

6

Ewerton świetnie skasował akcję ofensywną Édera i spółki.

5

Ahhh... Dobre zejście Naniego do środka i strzał na bramkę Kritciuka, ale lekko za mocno! Dobra sytuacja na Sportingu.

5

Były zawodnik Manchesteru United posyła piłkę nad poprzeczką. Można było zrobić to lepiej.

4

Rzut wolny na Lizbony z około 35. metrów.

4

Brzydki faul Santosa na Nanim, który chciał urwać się lewym skrzydłem.

3

Braga wybija na uwolnienie, od autu gracze w zielono – białych trykotach.

2

Rzut rożny dla drużyny ze stolicy Portugalii, Santos wybija po uderzeniu Slimaniego.

1

Przy piłce gracze z Lizbony.

1

Na stadionie teraz trwają występy artystyczne, wszystko opiewa folklorystyczna muzyka portugalska.

Sporting Lizbona: Patrício – Cédric, P.Oliveira, Ewerton, Jefferson – Carvalho, Adrien, João Mário – Nani, Carrillo – Slimani
Rezerwowi: Marcelo, Miguel Lopes, Tobias, Rosell, André Martins, Carlos Mané, Fredy Montero

Sporting Braga: Kritciuk – Djavan, A.Pinto, Santos, Baiano – Mauro, L.Carlos – F.Pardo, R.Micael, Silva – Éder
Rezerwowi: Sasso, Agra, Ze Luis, Santos, Tiba, Alan, Matheus.
Oba zespoły już w swojej wieloletniej historii triumfowały w tych rozgrywkach. Sporting Braga tylko raz i to już szmat czasu temu, a dokładnie w 1966, trzy razy byli finalistami. Sporting Lizbona może pochwalić się tym trofeum aż 19 – razy. Do tego wszystkiego 17. razy próbowali, ale musieli uznać wyższość rywali. Benfica jest na czele tej klasyfikacji z 27 zwycięstwami.
Sporting Braga w 1/8 Pucharu Portugalii dość nieoczekiwanie wyeliminował Benfice, która zdobyła mistrzostwo kraju. "W nagrodę" Os Arsenalistas mieli później dość prostą przeprawę do kolejnych etapów, ćwierćfinał i pogram nad Belenenses 7:1 mówi sam za siebie. W półfinale natomiast ekipa Bragi zapewniła sobie praktycznie awans w pierwszym spotkaniu wygrywając gładko u siebie z Rio Ave 3:0. Pod koniec kwietnia w drugim meczu tych zespołów padł remis 1:1 i to drużyna z Estádio Municipal de Braga wywalczyła remis do finału Taça de Portugal 2015.
Sporting Lizbona w półfinale Taça de Portugal poradził sobie, lecz nie bez problemów z zespołem CD Nacional. Klub z Madery w pierwszym spotkaniu stawiał opór faworytowi i spotkanie zakończyło się 2:2. Na wagę remisu w 83. minucie do bramki trafił Carlos Mane. W rewanżu stołeczna drużyna długo nie mogła sforsować bramki bronionej przez Eduardo Gottardiego, ale w końcu przyszła 86. minuta i brazylijski golkiper musiał skapitulować za sprawą Almeidy Ewertona. W dwumeczu Sporting Lizbona tym samym zwyciężył 3:2. Jak będzie teraz?
Po ciężkim sezonie w nadszedł czas na ostatnie możliwe do zgarnięcia trofeum. Dwie drużyny, które na koniec rozgrywek sąsiadują w tabeli zmierzą się w decydującym meczu o Puchar Portugalii. Dzisiaj duża różnica punktowa, nie będzie mieć znaczenia.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:15.