3:1

finał (3:1)

31.05.2015, 20:45 • Mapei Stadium, Sassuolo • Sebastian

Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (22:53:06)
Paolo Bianco podrzucany w powietrze przez partnerów w podzięce za lata w Sassuolo. Dziś cała drużyna ma prawo poświętować udane spotkanie okraszone wynikiem 3:1 z bądź co bądź wyżej plasującym się w tabeli przeciwnikiem. Zielono-czarni z zimną krwią pokarali Genoę za błędy w defensywie i zdobyli swoje gole po kontratakach. Geniuszem błysnął Zaza, który zdobył dwa gole, a mógł trzeciego, gdyby wykorzystał rzut karny. Generalnie wszyscy piłkarze wyszli na drugą połowę nieco stępieni i nie dorównali poziomem sobie sprzed przerwy. Mimo to widowisko było udane. Sassulo dopisuje sobie punkty na koniec sezonu, a Genoa budzi się ze snu o Europie. Na puchary nie ma ani stadionu, ani obrońców – i to chyba najciekawszy wniosek po 90 minutach spotkania.

90+3

90+2

Rwane próby zaatakowania bramki Pominiego. Genoa zrezygnowana, osłabiona kadrowo i dziś będzie musiała przypomnieć sobie nieco zapomniany smak porażki.

90

Do regulaminowego czasu zostały doliczone 3 minuty.

89

Mamy ostatnią zmianę dnia: Bianco za Sansone.

88

Floccari niedawno zameldował się na boisku, a już zdążył złapać żółtą kartkę.

88

Kucka nie ma dziś takiego szczęścia jak w poprzednim meczu z Interem Mediolan. Zawsze wyrośnie spod ziemi obrońca i zablokuje jego próbę uderzenia.

86

Niezmiennie głośno na stadionie. Kibice nie zawodzą i nie oszczędzają gardeł, choć piłkarze zagrzewali ich lepszą grą w pierwszej części.

84

Końcówka meczu bez takiego polotu jak pierwsza połowa. Warto zapamiętać jakie tempo narzucili sobie aktorzy widowiska zanim zeszli do szatni na przerwę.

82

Dotychczas sędzia był dość pobłażliwy dla zawodników Sassuolo, ale po zagraniu Sansone nie było wątpliwości. Należała się kartka.

81

Posypały się zmiany, co wpływa negatywnie na tempo meczu. Panico za Lestienne'a u gości.

81

Druga roszada u gospodarzy: Floro Flores za autora pierwszego gola Berardiego.

80

Floccari wbiegł za Zazę, który kończy swój występ z dwoma golami na koncie, ale i z lekkim niedosytem, ponieważ zmarnował jedenastkę.

78

Iago Falque sprawdził czujność golkipera mocnym uderzeniem z półdystansu. Pomini wyciągnął się i zbił futbolówkę na korner!

77

Mimo gry w osłabieniu jeszcze próbują przyjezdni coś zwojować. Nie chcą dziś wybudzić się ze swojego snu o Europie. Sassuolo jednak dość spokojnie poczyna sobie w obronie.

75

W ostatnich minutach bez niebezpieczeństwa dla bramkarzy obu ekip. Powoli rozpoczyna się decydująca faza meczu.