UC Sampdoria – Parma Calcio 1913

2:2

finał (0:0)

31.05.2015, 20:45 • Luigi Ferraris, Genoa • Mateusz Korejba (@vangrand)

Z pewnością najbardziej mogła się podobać druga połowa, gdzie obejrzeliśmy aż 4 bramki. To na tyle z Genoa. Dziękuje serdecznie za śledzenie relacji. Do usłyszenia! (22:50:52)
Bo bardzo ciekawym meczu główny arbiter tego spotkania używa gwizdka sędziowskiego po raz ostatni!

90+3

90+2

Podania na własnej połowy gospodarzy. Nic dziwnego, bo wysoki pressing kładą na nich goście przez, co miejscowi nie mogą pozwolić sobie na zbyt wiele.

90

Tymczasem arbiter dolicza 3 minuty do drugiej połowy!

89

Sampdoria próbuje odpowiedzieć, jednak średnio im to wychodzi, bo nie potrafią poważniej zagrozić bramce Parmy.

Silvestre VARELA - 2:2

88

Gol dla Parmy! SILVESTRE VARELA w przepiękny sposób pokonuje Viviano. Dostaje futbolówkę po zagraniu głową tuż przed pole karne i pakuje futbolówkę w siatce pięknym uderzeniem!

87

Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Alfred Duncan, na boisku pojawia się Angelo Palombo.

86

Jednak bardzo dobrze byli ustawieni defensorzy gości wybijając piłkę.

85

Będziemy mieli kolejny korner dla miejscowych.

84

Wydawało się, że w bardzo dobrej sytuacji znajdują się gracze gospodarzy. Piłkę, jednak w polu karnym wypiąstkował Iacobucci żegnając niebezpieczeństwo.

84

Rzut wolny dla Sampdorii!

83

Kolejny nieprzyjemny faul. Tym razem na zawodniku gospodarzy i teraz to oni przy futbolówce.

82

Zmiana w drużynie Parma FC: z boiska schodzi José Mauri, na boisku pojawia się McDonald Mariga.

Lorenzo De Silvestri - 2:1

79

LORENZO DE SILVESTRI pokonuje golkipera gości! Rzut rożny dla gospodarzy piłka odbija się od poprzeczki bramki i po sporym zamieszaniu trafia do zawodnika miejscowych, który nie daje najmniejszych szans Iacobucci!

78

Żółtą kartkę otrzymuje Cristóbal Jorquera (Parma FC).

78

Trener Sampdorii ma do dyspozycji jeszcze jedną zmianę. Miejmy nadzieję, że nasz reprezentant Paweł Wszołek będzie mógł chociaż na ostatnie kilka minut wejść na boisko i pokazać, co potrafi.

77

Teraz to gospodarze próbują się przebudzić. Rozegrali kilka podań przed polem karnym Parmy, lecz to najważniejsze zostało zablokowane.

76

Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Luis Muriel, na boisku pojawia się Gonzalo Bergessio.

Raffaele PALLADINO - 1:1

74

Mówiłem tu przed chwilą o korzystnym wyniku dla Sampdorii i mamy gola dla Parmy! RAFFAELE PALLADINO znakomicie zachowuje się na lewym skrzydle w piękny sposób podcinając piłkę nad bramkarze gospodarzy!

73

Nie śpieszy się teraz gospodarzom z rozegraniem piłki. Wynik im jak najbardziej odpowiada, a zwłaszcza, że jest to ostatni mecz w tym sezonie. Miejmy nadzieję, że obejrzymy tu jeszcze jakieś bramki.

72

Jakiegoś urazu nabawił się golkiper gości. Mirante zostaje zmieniony przez Iacobucci.

70

Wydawało się, że bardzo dobrze piłkę rozegrał zawodnik gospodarzy, jednak tą w ostatniej chwili chwycił golkiper gości.

69

Rzut wolny dla gospodarzy! Faulowany był jeden z zawodników Sampdorii.

67

Palladino próbował teraz zaskoczyć Viviano strzałem z dystansu, jednak zrobił to niecelnie. Zacznie golkiper Sampdorii.

66

Sampdoria próbuje utrzymać się dłużej przy piłce. Mimo, że robią to świetnie na niewiele się to znosi.

65

Warto dodać, że w dzisiejszym spotkaniu nie obejrzeliśmy żadnej żółtej kartki. Miejmy nadzieję, że stan ten utrzyma się do końca spotkania.

63

Jeden z zawodników Parmy zobaczył wysuniętego Viviano. Próbował przelobować bramkarza Sampdorii, jednak ten zdołał bez najmniejszych problemów chwycić futbolówkę.

62

De Silvestri popisuje się nieprzyjemnym faulem. Zaczną goście z środkowej strefy boiska.

61

Ładne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, jednak tam nie mógł się odnaleźć Palladino, który stracił futbolówkę.

60

Muriel próbował się teraz zastawić w polu karnym Parmy, jednak tam w ostatniej chwili piłkę wybił mu Feddal.

58

Sampdoria próbuje teraz ataku pozycyjnego. Trzeba przyznać, że wychodzi im to w sposób średni, bo nie potrafią przedostać się pod pole karne Parmy.

57

Zmiana w drużynie Parma FC: z boiska schodzi Andi Lila, na boisku pojawia się Abdelkader Ghezzal.

55

Miejmy nadzieję, że gol ten ożywi trochę to spotkanie i zobaczymy jeszcze ich, co najmniej kilka.

54

Eto`o próbował teraz szybko podwyższyć wynik. Dostał piłkę na lewą flankę po czym zszedł z nią do środka i oddał strzał, jednak pewnie go chwycił golkiper Parmy.

Alessio ROMAGNOLI - 1:0

53

Gol dla Sampdorii! ALESSIO ROMAGNOLI wykorzystuje świetne dośrodkowanie w pole karne od Duncana i nie daje najmniejszych szans na interwencję Mirante!

52

Nieprzyjemny faul na zawodniku gospodarzy i będziemy mieli rzut wolny z obiecującej odległości.

51

Eto`o próbował teraz popisać się prostopadłym podaniem. Zrobił to, jednak źle, bo piłka wyszła po za boisko.

50

Soriano ładnie odegrał piłkę w pole karne do kolegi z zespołu, jednak ten został zblokowany przez defensora Parmy.

49

Gdy wydawało się, że z groźną akcją wyjdą gospodarze Muriel źle rozegrał futbolówkę wybijając ją po za boisko. Zacznie Mirante.

48

Faul na zawodniku Sampdorii w środkowej strefie.

47

Bardzo spokojny początek drugiej połowy. Raz piłkę na własnej połowie rozgrywają gospodarze, raz przyjezdni.

46

Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Afriyie Acquah, na boisku pojawia się Carlos Joaquín Correa.

46

Obie ekipy już na murawie!
Główny arbiter tego spotkania używa gwizdka sędziowskiego w pierwszej połowie po raz ostatni. Trzeba przyznać, że mimo iż nie obejrzeliśmy żadnej bramki mecz ten może się podobać. Świadczą o tym przede wszystkim doskonałe okazje dla obu ekip. Widzimy się za kilkanaście minut!

45+2

45+1

Gobbi nabawił się jakiegoś urazu. Miejmy nadzieję, że nie jest to nic poważnego.

45

Tymczasem arbiter doliczył dwie minuty do pierwszej połowy.

44

Duncan znalazł się w doskonałej sytuacji do strzelenia gola. Dostał piłkę na czystą pozycję w polu karny. Oddał strzał z pierwszej piłki, lecz zrobił to źle, bo ta poleciała dobre kilka metrów obok bramki Mirante.

44

Tym razem w podobny sposób swoją akcję próbowali rozegrać teraz przyjezdni. Średnio, jednak im to wyszło, bo szybko stracili futbolówkę.

43

Z którego, jednak nic nie wynikło, bo bardzo dobrze byli ustawieni defensorzy gości.

42

Pierwszą bardzo dobrą akcją od kilkunastu minut popisali się teraz miejscowi. Rozegrali kilka podań na połowie Parmy po czym do strzału doszedł Muriel. Próba jego została zablokowana i będziemy mieli korner.

41

Swoją grę w defensywie próbują uspokoić teraz miejscowi rozgrywając podania na własnej połowie.

40

Ładnie na prawej stronie odnalazł się teraz zawodnik gości. Posłał dośrodkowanie w pole karne, lecz zrobił to niecelnie.

38

Muriel wydawało się, że znajdzie się w doskonałej sytuacji do oddania strzału. Próba, jednak jego przeleciała kilka metrów obok bramki Mirante.

37

Szybko, jednak wstaje i gramy dalej.

36

Lila nabawił się chyba jakiegoś urazu. Miejmy nadzieję, że nie jest to nic poważnego.

35

Varela próbował teraz kolejnego dośrodkowania w pole karne gospodarzy. Ci, jednak byli czujni pewnie wybijając piłkę.

34

Co raz bardziej okazałe ataki gości mogą z pewnością się podobać. Wydaję się, że mało kto przed tym spotkaniem wierzył w to, że Parma jest tu w stanie walczyć jak równy z równym.

32

Kolejna kapitalna akcja gości. Piłkę tuż przed polem karnym otrzymuje Mauri, który bombą trafia w poprzeczkę bramki Viviano. Do dobitki doszedł jeszcze Palladino, który jednak trafił wprost w bramkarza!

30

Ależ niewiele zabrakło! Kolejne dośrodkowanie w pole karne Sampdorii. W doskonałej sytuacji strzeleckiej znalazł się Nocerino, który jednak nie trafił w bramkę Viviano.

29

Kolejną próbą dośrodkowania w pole karne rywala popisał się zawodnik Parmy, jednak tym razem piłkę bez najmniejszych problemów wybili defensorzy miejscowych.

27

Bardzo ładna akcja gości. Piłkę w pole karne zagrał Nocerino, a tam najwyżej wyskoczył Varela, który jednak nie trafił w bramkę rywala.

26

Kolejny nieprzyjemny faul Regini. Dziwić może tylko, że za próbę tą nie obejrzał nawet żółtej kartki.

25

Bardzo dobra próba dośrodkowania, jedna piłka przeszła przez wszystkich zawodników i wyszła na aut.

24

Varela dostał piłkę w polu karnym. Próbował dośrodkowania w pole karne, lecz tam piłkę wybił defensor gospodarzy i będziemy mieli rzut rożny.

23

Romagnoli fauluje swojego rywala w środkowej strefie boiska.

21

Tym razem to Parma rozgrywa podania na połowie rywala. Trzeba przyznać, że obrazka tego w tym spotkaniu chyba nie widzieliśmy.

20

Cassani w ładny sposób zastawił się teraz tuż obok końcowej linii boiska, co uniemożliwiło dojście do piłki graczowi Sampdorii. Zaczną goście.

19

Muriel próbował teraz zabawić się z obrońcami na lewym skrzydle. Nie wyszło, jednak mu to kompletnie, bo przy pierwszym stracił piłkę.

18

Duncan na spalonym. Szkoda, bo mogliśmy obejrzeć naprawdę ciekawą akcję.

16

Regini próbował teraz dośrodkowania w pole karne. Średnio, jednak mu się to udało, bo pewnie piłkę wybili defensorzy przyjezdnych.

15

Soriano popisał się teraz bardzo ładną próbą strzału zza pola karnego. Jednak przyzwoitą interwencją popisał się golkiper miejscowych parując piłkę po za plac gry.

14

Kolejny moment kiedy to Sampdoria rozgrywa podania na połowie Parmy.

13

Romagnoli próbował teraz technicznego dośrodkowania w pole karne Parmy, jednak tam piłkę wybił jeden z defensorów.

11

Nieprzyjemny faul zawodnika Parmy. Sędzia odgwizduje faul i ze środkowej strefy boiska zaczną gospodarze.

10

Bardzo ładna akcja gospodarzy. Jeden z zawodników miejscowych zagrywa piłkę w pole karne, a tam najlepiej odnajduje się Eto`o, którego próbę w kapitalny sposób wybija Mirante.

8

Po raz kolejny to gospodarze utrzymują się przy piłce. Mimo, że na niewiele się to znosi za lekkość w jaki sposób to robią trzeba ich pochwalić.

7

Lila mógł teraz zaskoczyć. Dostał piłkę na prawą flankę po czym spróbował dośrodkowania w pole karne, lecz tam piłkę wybił jeden z defensorów Sampdorii.

5

Z którego, jednak nie obejrzeliśmy większego zagrożenia pod bramką przyjezdnych. Faulowany był jeden z defensorów gości i teraz to oni przy futbolówce.

4

Ostatni piłkę dotknął jeden z zawodników gości i będziemy mieli pierwszy korner w tym meczu.

3

Ładna pierwsza akcja gospodarzy. Obiang zastawił się w środkowej strefie po czym podał do Eto`o, który spróbował uderzenia, lecz zrobił to niecelnie.

2

Bardzo spokojny początek spotkania. Sampdoria toczy podania na własnej połowie.

1

Mecz rozpoczynają goście, którzy w dzisiejszym spotkaniu na biało, zaś miejscowi na niebiesko.

1

Obie jedenastki już na murawie! Za kilka minut początek pierwszej połowy.

UC Sampdoria: Viviano – De Silvestri, Silvestre, Romagnoli, Regini – Duncan, Obiang, Acquah – Soriano – Eto`o, Muriel.
Rezerwowi: Romero – Muñoz, Wszołek, Okaka, Cacciatore, Palombo, Correa, Bergessio, Coda, Rizzo, Dordević, Marchionni.

Parma FC: Mirante – Cassani, Feddal, Lucarelli, Gobbi – Lila, Mauri, Jorquera, Nocerino, Varela – Palladino.
Rezerwowi: Bertozzi, Iacobucci – Coda, Mendes, Haraslín, Costa, Broh, Prestia, Galloppa, Mariga, M. Esposito, Ghezzal.

Sędziowie: Massa – Petrella, Passeri.
Na mecz ten zapraszam Państwa już dziś kilka minut przed godziną 20:45 w serwisie lajfy.com.
Mimo, że obie ekipy już o więcej w obecnym sezonie nie mogą powalczyć miejmy nadzieję, że obejrzymy ciekawe spotkanie. Sampdoria będzie z pewnością chciała się pokazać jak z najlepszej strony przed własną publicznością, zaś Parma godnie pożegnać Serie A. Co za tym wszystkim idzie to to, że na Ligi Ferraris powinniśmy obejrzeć ciekawe widowisko.
Areną dzisiejszych zmagań będzie Luigi Ferraris w Genoa. Oprócz gospodarzy dzisiejszego spotkania na obiekcie tym swoje mecze rozgrywa Genoa FC. Pojemność widowni wynosi 41 917.
Parma

Podopieczni Roberto Donadoni są już pewni degradacji. Znajdują się oni na ostatniej pozycji w lidze tracąc do bezpiecznej pozycji dziewiętnaście punktów. Warto, jednak dodać, że drużyna ta od początku sezonu zmaga się w poważnymi kłopotami finansowymi przez, co już na samym początku sezonu odjęto im siedem punktów.
Sampdoria

Zaczynając od gospodarzy tego meczu. Trzeba przyznać, że w obecnym sezonie radzą sobie nie najgorzej. Na obecną chwilę podopieczni Siniša Mihajlović zajmują siódme miejsce w ligowej tabeli. Do miejsca premiowanego grą w eliminacjach LE tracą jedną pozycję, lecz już 4 punkty, co w kontekście jednego spotkania jest nie do odrobienia.
Czas na ostatnią kolejkę włoskiej Serie A! Na Luigi Ferraris miejscowa Sampdoria podejmie Parme!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.