31.05.2015, 20:45 • Olimpico, Roma • Jarek

Spotkanie w Rzymie właśnie dobiegło końca! US Palermo zwycięża na wyjeździe z nowym-starym wicemistrzem Włoch, AS Romą! Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (22:45:07)

90+6

Andrea BELOTTI - 1:2

90+5

Gol dla Palermo!

Ależ cios tuż przed końcem spotkania! Palermo ponownie wchodzi na prowadzenie! Goście wyprowadzili błyskawiczny kontratak, a ANDREA BELOTTI płaskim strzałem z najbliższej odległości pokonał Skorupskiego!

Belotti ustala wynik tego meczu:

90+3

Pjanić mocno uderza w kierunku bramki rywali, ale dobrze ustawiony był Sorrentino, który pewnie wyłapał futbolówkę.

90+2

Florenzi znowu próbował dośrodkowywać ze skrzydła, ale i tym razem okazało się to złym pomysłem.

90+1

Kolejne nieczyste wejście ze strony Iturbe i arbiter został zmuszony do wyciągnięcia żółtego kartonika.

90

Cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie!

89

Balzaretti obsłużył fenomenalnym podaniem Pjanicia, ale jego uderzenie głową z najbliższej odległości okazało się minimalnie niecelne!

88

Po raz kolejny na pozycji spalonej złapany został Francesco Totti.

87

Jeden z zawodników Palermo został sfaulowany na własnej połowie przez Iturbe.

Totti doprowadza do wyrównania:

85

Gol dla Romy!

A jednak, miejscowi zdołali wyrównać! FRANCESCO TOTTI otrzymał idealne podanie od Nainggolana i w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali pokonuje go wspaniała podcinką!

84

Obrońca Palermo pewnie wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Nainggolana.

82

Niecałe dziesięć minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry! Czy gospodarze zdołają doprowadzić do wyrównania? Zostańcie z nami, zapowiada się ciekawa końcówka!

81

Sorrentino bez większych kłopotów wyłapuje futbolówkę po stałym fragmencie gry wykonywanym przez Balzarettiego.

80

Zbyt mocno dośrodkowywał teraz Iturbe i gospodarze stracili kolejną okazję na stworzenie zagrożenia pod bramką rywali.

79

Zmiana w drużynie US Città di Palermo: z boiska schodzi Mato Jajalo, na boisku pojawia się Andrea Rispoli.

78

Andrea Belotti pomagał sobie ręką przy odbiorze futbolówki i słusznie został ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem.

77

Totti otrzymuje podanie za plecy obrońców, ale okazuje się, że znajdował się na pozycji spalonej. Od rzutu wolnego rozpoczną goście.

76

Na strzał z dystansu zdecydował się Florenzi, ale jego próba okazała się zupełnie nieudana.

75

Uderzenie Iturbe z pola karnego zostaje zablokowane przez jednego z obrońców Palermo i miejscowi będą mieli okazję do dośrodkowania z rzutu rożnego.

73

Nieudane rozegranie rzutu rożnego przez przyjezdnych i grę od bramki rozpocznie Łukasz Skorupski.

71

Emerson zbyt głęboko dośrodkował futbolówkę w szesnastkę rywali i żaden z jego kolegów nie zdołał przeciąć tego podania.

69

Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Seydou Doumbia, na boisku pojawia się Juan Manuel Iturbe.

68

Jajalo podciął rozpędzonego rywala i arbiter nie miał wyboru, gracz Palermo zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

67

Od dłuższego czasu przy piłce utrzymują się gospodarze, ale póki co nie są oni w stanie stworzyć sobie dobrej okazji pod bramką rywali.

65

Pjanić zbyt mocno wypuścił sobie futbolówkę na skrzydle i nie zdołał jej dośrodkować. Od bramki rozpocznie golkiper gości.

64

Zmiana w drużynie US Città di Palermo: z boiska schodzi Ivajlo Čočev, na boisku pojawia się Francesco Della Rocca.

63

Belotti ładnie uciekał rywalowi na skrzydle, ale przy okazji faulował, co nie uszło uwadze arbitra głównego.

62

Florenzi zdecydował się na indywidualną akcję, ale został powstrzymany przez dobrze ustawionego obrońcę i utracił futbolówkę.

60

Akcja Romy zostaje przerwana po tym, jak nieprzepisowo o piłkę walczył Totti. Przyjezdni wznowią grę od rzutu wolnego.

59

Zmiana w drużynie US Città di Palermo: z boiska schodzi Achraf Lazaar, na boisku pojawia się Palmieri dos santos Emerson.

57

Czeka nas krótka przerwa w grze, ponieważ z murawy nie podnosi się Andrea Belotti.

56

W pełni zasłużony żółty kartonik dla Astoriego, który po raz kolejny zbyt brutalnie walczył o futbolówkę.

56

Podanie Florenziego w pole karne Palermo zostaje zablokowane przez obrońców.

55

Kolejny prosty błąd przy wymianie podać popełniają Rzymianie i futbolówka trafia do rywali.

53

Arbiter podyktował rzut wolny dla Palermo po zbyt ostrym faulu Astoriego.

52

Ucan zostaje złapany na pozycji spalonej i od stałego fragmentu grę zaczną przyjezdni.

51

Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Adem Ljajić, na boisku pojawia się Miralem Pjanić.

49

Rzymianie rozpoczną grę od rzutu wolnego po zbyt ostrym wejściu piłkarza gości.

48

Vazquez znakomicie złożył się do uderzenia głową, ale piłka po jego strzale poszybowała ponad poprzeczką.

47

Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzeie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Do przerwy AS Roma przegrywa na własnym stadionie z US Palermo 0:1! Jedyną bramkę zdobył póki co Vazquez, który pewnie wykorzystał przyznany gościom rzut karny. Na drugą odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+1

45

Jedną minutę dłużej potrwa pierwsza połowa tego spotkania.

44

Astori popisał się mocnym prostopadłym zagraniem, ale obrońcy Palermo nie dali się oszukać i przechwycili futbolówkę.

43

Po niezbyt udanej wrzutce autorstwa Ljajicia grę od bramki wznowią zawodnicy drużyny gości.

42

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Romy, ale i tym razem defensywa drużyny ze stolicy Włoch spisała się bezbłędnie.

41

Wreszcie z opresji wyszli miejscowi, ale nie są oni narazie w stanie skutecznie zagrozić bramce rywali.

40

Cały czas atakują przyjezdni! Tym razem na wrzutkę zdecydował się Maresca, ale piłka trafiła prosto pod nogi rywala.

39

Piłkarze Palermo mieli teraz rzut rożny, ale po dośrodkowaniu z narożnika boiska bardzo dobrze z bramki wyszedł Łukasz Skorupski, który pewnie przechwycił futbolówkę.

38

Strzelec gola zdecydował się na dośrodkowanie ze skrzydła, ale jego próba była zbyt mocna i żaden z klubowych kolegów nie zdołał wykończyć tej akcji.

37

Astori zbyt ostro walczył o futbolówkę i arbiter bez wahania podytkował rzut wolny dla ekipy z Palermo.

36

Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Leandro Paredes Leandro Paredes, na boisku pojawia się Radja Nainggolan.

Vazquez wyprowadza swój zespół na prowadzenie:

35

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podchodzi FRANCO VAZQUEZ, który pewnym uderzeniem pokonuje Łukasza Skorupskiego! Dość niespodziewane prowadzenie gości!

34

Rzut karny dla Palermo! Spolli dotknął piłki ręką we własnym polu karnym!

33

Chochec mocno dośrodkował futbolówkę ze skrzydła, ale w tej sytuacji lepsi okazali się defensorzy gospodarzy.

31

Nieudane zagranie piłki przez Ljajicia i futbolówka opuściła plac gry. Od wrzutu z autu grę wznowią przyjezdni.

30

Pół godziny gry już za nami! Jak narazie przy piłce częściej znajdują się zawodnicy Romy, ale to Palermo stworzyło sobie dogodniejsze sytuacje strzeleckie.

Dobra próba Jajalo:

29

Jajalo przebiegł z futbolówką kilka metrów, a następnie zdecydował się na mocne uderzenie zza pola karnego, ale piłka poszybowała około metra od słupka bramki rywali.

28

Wreszcie w posiadaniu futbolówki znaleźli się piłkarze Palermo, którzy decydują się na budowę ataku pozycyjnego.

27

Kolejne dośrodkowanie Ljajicia zostaje zablokowane przez obrońców gości.

26

Fenomenalna akcja Romy zostaje przerwana przez arbitra liniowego, który dopatrzył się pozycji spalonej Balzarettiego.

24

Dośrodkowanie Quaisona zostaje zablokowane przez defensorów Romy i tylko od wrzutu z autu grę wznowią goście.

23

Łukasz Skorupski bez większych kłopotów wyłapał futbolówkę po zbyt mocnym dośrodkowaniu Maresci.

22

Spolli nieprzepisowo walczył o futbolówkę w środkowej strefie boiska i arbiter słusznie odgwizduje przewinienie dla gości.

21

Skorupski popisał się fenomenalną paradą po strzale głową Maresci z najbliższej odległości! Kolejny korner dla przyjezdnych!

20

Dośrodkowanie Lazaara w pole karne Romy zostaje zablokowane przez obrońców i Palermo rozpocznie od rzutu rożnego.

19

Vazquez! Zaskakująca decyzja tego zawodnika! Gracz Palermo zauważył wysuniętego golkipera Romy, ale jego stzrał był zbyt mocny i piłka poszybowała ponad poprzeczką!

17

Vazquez zbyt mocno zagrywał w szesnastkę Romy i piłka opuściła boiska. Od bramki zacznie Skorupski.

15

Ucan zdecydował się na dośrodkowanie z lewego skrzydła, ale jego próba została zablokowana przez jednego z defensorów Palermo.

14

Tym razem na indywidualną akcję zdecydował się De Rossi, ale on również nie zdołał przebić się przez dobrze ustawioną linię defensywy.

13

Po kolejnej nieudanej akcji wicemistrza Włoch grę od bramki wznowi golkiper przyjezdnych, 36-letni Stefano Sorrentino.

12

Francesco Totti zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale piłka po jego strzale odbiła się jedynie od nóg interweniujących obrońców.

10

Kolejna prosta strata futbolówki przez gospodarzy i od wrzutu z autu rozpoczynają przyjezdni.

9

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Palermo, ale i tym razem lepsi okazali się defensorzy drużyny gości.

8

Astori zdecydował się na dośrodkowanie ze skrzydła w pole karne rywali, ale Doumbia nie zdołał doskoczyć do futbolówki i przy piłce znajdują się teraz defensorzy Palermo.

7

Zawodnicy Palermo z ogromnym spokojem wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska.

6

Balzaretti próbował przerzucić ciężar gry na drugie skrzydło, ale nie zrobił tego dokładnie i po raz kolejny od autu rozpoczną rywale.

5

Prosty błąd przy wymianie podań popełniają Rzymianie i od wrzutu z autu grę wznowią przybysze z Sycylii.

4

Totti zbyt mocno zagrywał z głębi pola do kolegi z drużyny i piłka opuściła boisko. W posiadaniu futbolówki znajdują się teraz przyjezdni.

3

Tym razem na indywidualną akcję zdecydował się Quaison, ale został on powstrzymany przez dobrze ustawionych defensorów Romy.

2

Od pierwszych minut do przodu ruszają przyjezdni. Palermo walczy o to, aby pozostać na jedenastej pozycji w tabeli.

1

AS Roma: Skorupski – Balzaretti, Astori, Spolli, Florenzi – Uçan, De Rossi, Leandro Paredes – Ljajić, Totti (C), Doumbia

Rezerwowi: Lobont – Pjanić, Holebas, Cole, A. Sanabria, Manolás, Pellegrini, Nainggolan, Ibarbo, Yanga-Mbiwa, Verde, Iturbe.

US Città di Palermo: Sorrentino – Terzi, González, Vitiello – Lazaar, Čočev, Maresca, Jajalo, Quaison – Vázquez – Belotti

Rezerwowi: Fulignati, Ujkani – Dybala, Andelkovič, João Silva, Rigoni, Daprela, Emerson, Della Rocca, Milanovič, Bentivegna, Rispoli..
Start meczu:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowany jest na godzinę 20:45. Obserwujcie relację jednak już dużo wcześniej, aby poczytać ciekawostki o tym spotkaniu oraz zapoznać się ze składami obu zespołów. Bądźcie z nami, zapowiada się naprawdę ciekawe spotkanie!
Ostatnie bezpośrednie starcie:

Obie drużyny ostatnio mierzyły się ze sobą 17 stycznia bieżącego roku w Palermo. Był to mecz w ramach 19. kolejki Serie A. Spotkanie dużo lepiej rozpoczęło się dla gospdoarzy, którzy już w 2. minucie wyszli na prowadzenie dzięki bramce zdobytej przez mającego polskie korzenie Paulo Dybalę. Tuż po przerwie gola na wyrównanie zdobył Mattia Destro i mecz zakończył się remisem 1:1.
Poprzednia kolejka w wykonaniu gości:

W kolejce 37. drużyna US Palermo na własnym stadionie podejmowała rozpędzoną w ostatnim czasie Fiorentinę. Rywal, który miał za sobą trzy wygrane mecze pod rząd, chciał podtrzymać uddaną passę, aby wywalczyć miejsce dające prawo do gry w Lidze Europy. Gospodarze walczyli o to, aby godnie pożegnać się z własnymi kibicami i dobrze zaprezentować się w ostatnim spotkaniu przed własną publicznością w tym sezonie.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla przyjezdnych. W 23. minucie strzałem z 24. metrów Josip Ilicić wyprowadził Fiorentinę na prowadzenie. Palermo odpowiedziało golem strzelonym 80 sekund później przez Mato Jajalo. To jednak nie podłamało piłkarzy z Florencji, którzy siedem minut później, za sprawą Alberto Gilardino ponownie wyszli na prowadzenie. W drugiej części spotkania Luca Rigoni przywrócił fanom nadzieję na pozytywny rezultat, ale na dwanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry na strzał z pola karnego zdecydował się Marcos Alonso, który ostatecznie zamknął wynik tego spotkania.
US Palermo:

Piłkarze z Sycylii przystępowali do tego sezonu jako mistrzowie Serie B, a więc i beniaminkowie najwyższej klasy rozgrywkowej. Podopieczni Giuseppe Iachiniego w bieżących rozgrywkach zanotowali jedenaście zwycięstw oraz po trzynaście remisów i porażek.

Palermo totalnie skompromitowało się w krajowym pucharze. W 1/32 finału zawodnicy z Sycylii na własnym stadionie gościli rywala z Serie B, Modenę. Mimo, że Palermo było zdecydowanym faworytem do awansu, to już po pierwszej połowie goście prowadzili 2:0. Po przerwie niewiele się zmieniło i Palermo odpadło z Pucharu Włoch przegrywając już w pierwszym meczu 0:3.
Derby, które zadecydowały o wszystkim:

W poprzedniej kolejce w Rzymie miał miejsce niezwykle ważny mecz. Trzecia drużyna w lidze, Lazio Rzym, na własnym stadionie podejmowała wicelidera, AS Romę. Obie ekipy dzieliła wtedy różnica jednego "oczka" i gra toczyła się o to, która z drużyn zostanie wicemistrzem Włoch. Pierwsza część spotkania to zdecydowana przewaga gospodarzy oraz dużo fauli.

W drugiej połowie wreszcie doczekaliśmy się goli. W 73. minucie Juan Iturbe z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki i wyprowadził gości na prowadzenie. Ku radości kibicom miejscowych, osiem minut później po świetnym podaniu Miroslava Klose fantastycznym strzałem głową popisał się Filip Djordjević, który tym samym doprowadził do remisu. Przyjezdni nie dali jednak pocieszyć się rywalom zbyt długo i na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry po dośrodkowaniu z rzutu wlnego Mapou Yanga-Mbiwa strzałem głową pokonał golkipera rywali i ostatecznie to AS Roma zwyciężyła to spotkanie.
AS Roma:

Drużyna gospodarzy z dorobkiem 70 punktów plasuje się na drugiej pozycji w tabeli. Rzymianie po fantastycznym meczu derbowym w poprzedniej kolejce zapewnili sobie drugie wicemistrzostwo Włoch z rzędu. Piłkarze ze stolicy Włoch mieli duże szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, ale w ostatniej kolejce ulegli Manchesterowi City i musieli się zadowolić grą w Lidze Europy. Przygoda z tymi rozgrywkami również nie trwała zbyt długo. W 1/16 finału Rzymianie poradzili sobie z Feyenoordem, ale już rundę później przeszkodą nie do przejścia okazała się Fiorentina. Warto dodać, że drużyna z Florencji wyeliminowała AS Romę również z Pucharu Włoch dzięki zwycięstwu na Stadionie Olimpjskim 2:0.
O meczu:

Serdecznie zapraszam Państwa na mecz ostatniej kolejki włoskiej Serie A! Na Stadionie Olimpijskim AS Roma zmierzy się z US Palermo. Spotkanie to należy do tych z gatunku "o pietruszkę" ponieważ AS Roma ma już zapewnione drugie miejsce w tabeli, zaś Palermo może walczyć jedynie o to, aby zakończyć sezon bliżej górnej połowy tabeli niż strefy spadkowej.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.