3:5

finał (1:2)

29.11.2014, 18:00 • Hala Sportowa, Katowice. • Dawid Czempisz

Za wspólnie spędzony czas dziękujemy państwu bardzo serdecznie i życzymy miłego wieczoru oraz dalszych sportowych emocji z relacjami w lajfy.com! (19:37:23)
Koniec naprawdę ciekawego spotkania w Katowicach! Miejscowy AZS UŚ Katowice po emocjonującym meczu ulega Wiśle Krakbet Kraków 3:5! Bramki w dzisiejszym spotkaniu zdobywali: Kowaluk, Jasiński i Korczyński dla gospodarzy oraz Ricardo, Morawski (dwie), Budniak i Vakhula dla gości.

39:45

Od autu na połowie rywala wznowią grę zawodnicy gości.

39:03

Gol dla AZS-u UŚ!
Niesamowicie chytrym uderzeniem z bliskiej odległości BŁAŻEJ KORCZYŃSKI pokonuje Lasika!!!

38:45

Fenomenalnie broni teraz Lasik strzał z bliskiej odległości Korczyńskiego!

38:30

JĘDRZEJ JASIŃSKI pięknym uderzeniem z ostrego kąta pod poprzeczkę pokonuje bezradnego Lasika!!!

37:59

Od rzutu rożnego grę wznowią gracze miejscowego zespołu.

37:35

Gol dla Wisły!
PIOTR MORAWSKI przejął piłkę na połowie boiska i skutecznie trafił do pustej bramki AZS UŚ Katowice!!!

37:10

Nie potrafili się gospodarze przebić przez szczelnie zmontowaną defensywę zespołu przyjezdnego.

36:37

Gładczak zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta, ale ku swojemu nieszczęściu trafia tylko w boczną siatkę.

36:11

Wypracowali gospodarze pozycję strzelecką Barańskiemu, ale ten wyraźnie się pomylił uderzając z siódmego metra.

35:31

Długo rozgrywana akcja na połowie Białej Gwiazdy kończy się zupełnie nieprzemyślanym zagraniem zawondika gospodarzy.

35:05

W dalszej częsci nie kontynuują już gry z wycofanym bramkarzem gospodarze. Po chwili o czas prosi trener AZS UŚ Katowice.

34:40

Fatalnie rozpoczął akcję swojego zespołu Korczyńki. Po chwili Jasiński fauluje swojego przeciwnika i jest to już piąty faul gospodarzy.

34:05

Wycofali gospodarze bramkarza i wprowadzili kolejnego zawodnika do pola.

33:47

Trzecie przewinienie zawodników Białej Gwiazdy.

33:40

Morawski przegrał pojedynek z golkiperem AZS UŚ Katowice – Bednarczykiem!

33:15

Wysoki pressing miejscowych zaprocentował przejęciem piłki, ale Gładczak nie wygrał pojedynku w ofensywie z Ricardinho.

32:50

Morawski nie trafia w idealnej sytuacji, a chwilę wcześniej mieliśmy drugi faul piłkarzy gości.

32:08

Strata Kowaluka na własnej połowie, ale bardzo szybko naprawiona przez tego samego piłkarza.

31:45

AZS UŚ nie był w stanie dobrze wprowadzić piłki na połowę rywala, ale goście szybko tracą futbolówkę.

31:11

Ricardo wspaniale technicznie starał się zaskoczyć bramkarza rywali, ale i tym razem wygrał z nim pojedynek katowicki bramkarz!

30:30

Pierwszy faul gości w drugiej odsłonie tego spotkania.

30:10

Przyjezdni spokojnie rozgrywają piłkę na połowie swoich dzisiejszych rywali. Po chwili odważna próba Korczyńskiego lobowania Lasika, ale chybił.

29:48

Szybka kontra katowickiego zespoły wspaniale zatrzymana przez jednego z graczy Białej Gwiazdy.

29:21

Nieprawdopodobnie teraz Bednarczyk wybronił strzał Jonczyka z najbliższej odległości!

28:52

Potężna bomba Roberta Gładczaka po rykoszecie minimalnie mija bramkę gości!

28:22

Katowiczanie jednak się nie poddają i oni teraz zdecydowanie atakują pod krakowską bramką.

27:47

ROMAN VAKHULA trafia do siatki rywala strzałem z najbliższej odległości!!! Już chyba mamy po meczu w Katowicach!!!

27:08

Kontratak gości został wspaniale zatrzymany przez wracającego Tosika. Nadal w posiadaniu piłki przyjezdni.

26:40

Czech mija prostym zwodem Tosika, a ten musiał ratować się faulem.

26:05

Tosik przejął piłkę na dziesiątym metrze i momentalnie uderzył, ale chybił o dobry metr.

25:50

Dobrze AZS UŚ wywalczył aut na połowie rywala. Korczyński rozprowadza teraz akcję swojego zespołu.

25:20

Morawski powstrzymywany nieprzepisowo przez swojego rywala i było to drugie przewinienie w tej połowie zawodnika z Katowic.

24:59

Jonczyk świetnie obsłużył Bondara, a ten trafia z kilku metrów w poprzeczkę!

24:16

Po dobrze rozegranym rzucie rożnym piłka dociera do PAWŁA BUDNIAKA, a ten uderza skutecznie do bramki z najbliższej odległości!!!

24:14

Kombinacyjna akcja krakowskiej Wisły i skutkiem tego będzie rzut rożny dla tego zespołu.

23:30

Jonczyk nie trafił do bramki Bednarczyka z dwóch metrów! Jak on tego nie strzelił!?

23:06

Szybka kontra gości kończy się świetnym powrotem Gładczaka.

22:48

Bardzo dobry powrót Jonczyka i zatrzymuje on skutecznie kontrę miejscowego zespołu.

22:30

Jonczyk wywalczuł aut na połowie rywala. Na ziemi leży kontuzjowany Barański.

21:33

Jasiński znakomicie obrócił się z piłką, ale w decydującym momencie przestrzelił!

21:24

Strzał Morawskiego pewnie nogami broni świetnie dysponowany Bednarczyk! Po chwili tej golkiper popisuje się jeszcze lepszą robinsonadą!

21:22

Tosik fauluje swojego rozpędzonego rywala i za to zagranie otrzymuje żółtą kartkę.

20:59

Vakhula wspaniale uderzył z lewego skrzydła, ale jeszcze lepszą paradą popisuje się Bednarczyk!

20:45

Korczyński wznowi za moment grę od autu. Cała akcja jednak nie udaje się katowickiemu zespołowi.

20:33

Krzywka potężnie uderzył z woleja, ale minimalnie się pomylił.

20:31

Pierwsza akcja gości kończy się niepowodzeniem i piłka ucieka im za linię boczną boiska.

21

Po pierwszej połowie tego spotkania AZS UŚ Katowice przegrywa 1:2 z Wisłą Krakbet Kraków. Mimo naprawdę dużej przewagi w posiadaniu piłki goście mają spore problemy ze stworzeniem sobie klarownych sytuacji strzeleckich. Gospodarze natomiast prawidłowo się bronią i przy odrobinie szczęścia mogli w tej odsłonie zdobyć więcej niż jedną bramkę. Z pewnością czeka nas jeszcze wiele emocji w drugiej połowie tego meczu!

19:50

Ostatnie sekundy tej połowy i korner dla zespołu gości.

19:22

Będziemy mieli rzut rożny dla zespołu AZS UŚ Kce! Po jego rozegraniu Ricardinho wybija piłkę z linii bramkowej!

19:15

Nadal nie ustaje napór miejscowych. Bardzo dobrze teraz Lasik wybija połkę na aut.

18:54

MATEUSZ KOWALUK strzałem z dystansu pokonuje bezradnego w tej sytuacji Lasika! Katowiczanie wracają do gry!!!

18:28

Udało się teraz przenieść katowickiej ekipie grę na połowę swoich rywali.

18:17

Krzywka przegrywa pojedynek sam na sam z Lasikiem!

17:58

Minimalnie teraz strzał z dystansu Bondara przelatuje obok spojenia bramki Bednarczyka.

17:08

Fantastyczny strzał Kovala z dystansu ląduje na słupku bramki miejscowego zespołu!

16:50

Katowiczanie skupieni na obronie. Umiejętnie się przesuwają, ale nie potrafią zabrać piłki rywalom. Dobrze kolejny raz bramkarz gospodarzy broni uderzenie Vakhuli.

16:21

Fantastyczne poodanie na wolne pole otrzymał Koval, ale jego strzał wspaniale wybronił Bednarczyk!

15:54

Po dość przypadkowym uderzeniu piłkę z lewej strony boiska do siatki AZS-u pakuje PIOTR MORAWSKI!!!

15:38

O czas prosi trener gospodarzy. Do końca pierwszej połowy pozostało już niecałe pięć minut.

15:30

Od własnej bramki za moment grę wznowią piłkarze miejscowego zespołu.

14:47

Tym razem strzał z dystansu RICARDO GOMESA JUNIORA trafia po rękach Bednarczyka do siatki!!!

14:23

Niesamowicie dobrze ustawiony teraz Krzywka i blokuje uderzenie rywala na samej linii bramkowej!

14:19

Kolejny rzut rożny wykonywany będzie przez Białą Gwiazdę.

14:14

Świetnie w obronie Krzywka wybija piłkę spod nóg rozpędzonego Ricardinho.

13:45

Kolejny raz bez pomysłu Krakowianie i uderzenie z dystansu o duży dystans mija bramkę Bednarczyka.

13:14

Uderzenie z pola karnego Ricardinho w ostatniej chwili zablokowane i wybite na korner!

12:59

Kowaluk teraz źle zagrywał na skrzydłow kluczowym momencie do Barańskiego.

12:35

Ofiarnie, ale niezwykle skutecznie teraz Barański w obronie zgrywał głową do własnego bramkarza.

12:06

Jonczyk bardzo dobrze zatrzymany na skrzydle przez świetnie ustawionego Tosika.

11:52

Korczyński i Gładczak fatalnie wymienili piłkę w momencie wyjścia z kontrą.

11:15

Faulowany przez Morawskiego był w walce o górną piłkę Bednarczyk.

11:02

Zablokowane uderzenie z lewego skrzydła Kovala i mamy rzut rożny dla Wisły.

10:48

Umiejętnie broni się katowicka drużyna i przyjezdni nie mają pomysłu na rozmontowanie obrony gospodarzy.

10:41

Krzywka nie dał się minąć Budniakowi i rozpoczą goście od rożnego.

10:16

Gładczak i Korczyński nie wykorzystali kontry dwóch na bramkarza i wspaniale piłkę wybija Vakhula!

9:45

Morawski zdecydował się na strzał nożycami, ale kolejny raz nie zawodzi w bramce golkiper gospodarzy.

9:30

Krzywka świetnie opanował piłkę na skrzydle i uderzył w kierunku bramki Lasika, a futbolówka po rykoszecie minimalnie ją mija!

9:15

Dlugo konstruowali przyjezdni ten atak, a wszystko kończy się piękną paradą golkipera miejscowych!

8:42

Paweł Budniak minął rywala prostym zwodem i huknął na bramkę AZS-u, ale Bednarczyk był na posterunku.

8:05

Kombinacyjne wyjście z kontrą gości kończy się niedokładnym strzałem z linii pola karnego w wykonaniu Bondara.

7:40

Bednarczyk zmuszony wybijać piłkę w ciemno, gdyż nie pokazał mu się nikt do gry.

7:20

Gładczak uderzył obok muru, ale również obok bramki.

7:18

Pierwszy faul krakowskiej Wisły i będzie dobra okazja dla gospodarzy po rzucie wolnym.

6:58

Bondar miał dużo miejsca i uderzył mocno z dystansu, ale bardzo niecelnie. Po chwili w świetnej sytuacji znalazł się Jasiński, ale fatalnie przestrzelił.

6:30

Budniak przejął piłkę przed polem karnym rywali, podał do Kovala, ale ten w ostatniej chwili został zablokowany.

5:59

Będziemy mieli rzut rożny dla Białej Gwiazdy po zablokowanym strzale Kovala.

5:40

Bardzo długo teraz konstruowali akcję goście, ale na sam koniec fatalnie podawali w pole karne przeciwnika. Po chwili trzeci faul gospodarzy.

5:08

Korczyński dobrą piłkę posłał do przodu i AZS UŚ rozgrywa teraz na połowie przeciwnika.

4:59

Wspaniała indywidualna akcja Morawskiego, ale świetnie broni jego strzał z ostrego kąta Bednarczyk!

4:45

Fantastycznie obrócił się z rywalem na plecach Morawski, ale potem nie był w stanie już precyzyjnie uderzyć.

4:29

Z ostrego kąta dobrze próbował Vakhula, ale uderzył tylko w boczną siatkę.

3:55

Kolejny raz z dużego dystansu próbował Vakhula, ale teraz Bednarczyk bardzo pewnie przechwytuje piłkę.

3:15

Vakhula strzelał teraz prawie z połowy boiska, ale wyraźnie się pomylił.

3:00

Strzał z dystansu w wykonaniu Barańskiego przelatuje obok bramki gości.

2:38

Uderzenie Budniaka z dystansu zablokowane, ale nadal to goście w posiadaniu futbolówki.

2:09

Gra toczy się cały czas w okolicach pola karnego miejscowych.

1:59

Za faul od tyłu żółtą kartkę ogląda Korczyński. Chwilę wcześniej dobra akcja miejscowych kończy się skuteczną interwencją defensywy gości.

1:38

Najpierw Krzywka dobrze przejął futbolówkę, ale po chwili niedokładnie Bednarczyk.

1:02

Nieudana próba wyjścia z kontrą miejscowych, a po chwili wspaniale strzał Jonczyka broni Bednarczyk!

0:37

Wyraźnie pogubiła się teraz w akcji ofensywnej Biała Gwiazda.

0:20

Pierwszy faul w tym meczu popełnia piłkarz AZS UŚ K-ce.

0:08

Pierwsza ofensywna akcja Katowiczan kończy się niepowodzeniem.

1

Składy obu zespołów:

AZS UŚ Katowice: Bednarczyk, Orlikowski – Jasiński, Kolmas, Gładczak, Krzywka, Barański, Korczyński, Tosik, Kowaluk.

Wisła Krakbet Kraków: Dworzecki, Lasik, Kocot – Koval, Zastawnik, Jonczyk, Czech, Vakhula, Ricardo Gomes Junior, Bondar, Morawski, Bieda, Pater, Budniak..
Na ten pojedynek zapraszamy państwa bardzo serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 18:00 do relacji w lajfy.com!
Wisła Krakbet Kraków:

Obecny sezon jest dla tego zespołu bardzo udany. Jak do tej pory tylko raz przegrali i zanotowali jeden remis, a pozostałe spotkania kończyły się tryumfami Białej Gwiazdy. Zdobyli już czterdzieści cztery bramki, natomiast tracili tylko siedemnaście. W ostatnim ligowym pojedynku pewnie pokonali GAF Jasna Gliwice 8:2, po trafieniach Oleksandra Bondara (trzech), Romana Vakhuli, Adama Jonczyka (dwóch) i Sebastiana Wojciechowskiego (dwóch). Co najbardziej zaskakujące nie ma wśród najlepszych strzelców ligowych gracza tej ekipy. Najskuteczniejszymi piłkarzami są: Sebastian Wojciechowski, Douglas Alvaralhao oraz Paweł Budniak, którzy po sześć razy pokonywali już bramkarzy rywali.
AZS UŚ Katowice:

Niewiele wskazuje na to, aby spokojny wydawał się byt w elicie katowickiego zespołu. Co prawda zdobyli oni w tym sezonie dziewiętnaście bramek, ale tracili ich już trzydzieści sześć. W ostatniej ligowej kolejce zdecydowanie ulegli na wyjeździe Gatta Active Zduńska Wola 3:7. Bramki dla zespołu z Górnego Śląska zdobywali Krzysztof Piskorz (dwie) oraz Błażej Korczyński. Najwięcej bramek w obecnej kampanii zdobył dla tej drużyny Krzysztof Piskorz, który ma już siedem goli na koncie.
Sytuacja w ligowej tabeli:

Katowicki zespół kolejny sezon zmuszony jest do walki o utrzymanie. Po ośmiu meczach zajmują dopiero miejsce jedenaste i mają w dorobku pięć zdobytych oczek. Do Gwiazdy Ruda Śląska tracą oni jednak tylko dwa punkty i nadal spokojnie mogą skupić się na ugrywaniu zdobyczy punktowych. Ich sobotni rywale są w o wiele bardziej korzystnej sytuacji. Zajmują pierwszej miejsce w tabeli futsal ekstraklasy i mają dziewiętnaście oczek.
Już w najbliższą sobotę w Katowicach dojdzie do spotkania lidera i drużyny, która jest na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. AZS UŚ Katowice jednak u siebie potrafi stawiać rywalom trudne warunki i z pewnością łatwo się nie poddadzą w rywalizacji z o wiele wyżej notowaną Wisłą Krakbet Kraków.

3:5

finał (1:2)

Gole: 19. Kowaluk, 39. Jasiński, 40. Korczyński – 15. Ricardo, 16. Morawski, 25. Budniak, 28. Vakhula, 38. Morawski

Kartki:   2. Korczyński (KAT), 22. Tosik (KAT)