Fortuna Düsseldorf – Werder Brema

2:2

finał (1:1)

13.04.2013, 15:30 • ESPRIT arena (Düsseldorf) • Kamil Marut (@K_Marut)

Można powiedzieć, że druga połowa była niemal kopią pierwszej jeśli chodzi o wydarzenia na boisku. Tuż po rozpoczęciu gry bramkę po bardzo podobnej akcji jak w pierwszej połowie zdobył Reisinger i gospodarze objęli prowadzenie, po chwili świetną szansę zmarnował jeszcze Schahin, jednak wraz z upływającym czasem do głosu doszli goście i w 71 minucie udało im się doprowadzić do wyrównania po uderzeniu Peteresena piłkę do swojej bramki skierował Latka.
Po paru minutach Petersen miał okazje wyprowadzić Werder na prowadzenie, ale świetną paradą popisał się Giefer. Końcówka spotkania nie przyniosła rozstrzygnięcia.
Ostatecznie można uznać, że remis jest sprawiedliwym wynikiem i nie krzywdzi żadnej ze stron.
Dziękuje za uwagę. (17:28:38)

90+1

W polu karnym po starciu z Latka pada De Bruyne, gracze Werderu ostro domagają się rzutu karnego. Sędzia nakazuje grać dalej.

90

Sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

90

Dobrą szansę marnuje Arnautovic uderzając piłkę w mur.

89

Kolejne starcie Malezasa i De Bruyne. Tym razem obrońca gospodarzy fauluje gracza Werderu tuż przed polem karnym. Wolny dla gości z bardzo dobrej pozycji.

87

Malezas blokuje uderzenie sprzed pola karnego De Bruyne.

85

Druga zmiana w Fortunie. Paurevic zastępuje Schahina.

83

Pavlovic brzydko fauluje na prawym skrzydle Omae i zostaje ukarany żółtą kartką.

81

Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Plac gry wśród burzy braw opuszcza strzelec dwóch bramek Resinger, a pojawia się na nim Japończyk Omae.

81

W dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Elia, ale sędzia odgwizduje spalonego.

78

Dośrodkowanie Eli z lewego skrzydła na długi słupek spada na głowę kompletnie niepilnowanego Peteresena, napastnik gości oddaje uderzenie, ale świetną paradą popisuje się Giefer!

76

Rożny dla gospodarzy. Centra na 5 metr, ale tam najwyżej do piłki wyskakuje Prodl i wybija ją głową.

74

Niecelne uderzenie z dystansu Eli.

71

Gol dla Werderu!
Bramkę zdobył LATKA.

Mocny strzał sprzed pola karnego Petersena. Piłka rykoszetem odbija się od LATKI i ląduje w bramce obok kompletnie zaskoczonego Giefera!

68

Nieudana centra z prawego skrzydła Arnautovica. Piłka mija pole karne gospodarzy.

67

Długie podanie na lewe skrzydło w kierunku Eli, ale zagranie przecina Balogun i wybija piłkę na aut.

63

Pierwsza zmiana w zespole gości. Z boiska zszedł Kroos, a pojawił się na nim Eljero Elia.

60

W dobrej okazji znalazł się na 11 metrze Arnautovic, ale świetnie zachował się Geiefer. Szybko wyszedł z bramki i ograniczył pole manewru graczowi Werderu, ten próbował go lobować, ale bramkarzowi gospodarzy udaje się obronić to uderzenie.

57

Po chwili w niezłej sytuacji znalazł się na prawej stronie pola karnego gospodarzy Arnautovic. Ale uderzył minimalnie obok lewego słupka bramki Giefera.

55

Fantastyczna okazja gospodarzy. Długi wyrzut z autu, po małym zamieszaniu na 11 metrze, piłka ostatecznie trafia pod nogi Schahina, który oddaje mocny strzał, ale fantastyczną interwencją popisuję się Mielitz!

52

Rożny dla gości. Centra na 5 metr, ale z bramki wychodzi Giefer i łapie piłkę w ręce.

48

Gol dla Düsseldorfu! Bramkę zdobył REISINGER.

Gospodarze niemal kopiują akcję z początków spotkania. Tym razem Lambertz zagrywa piłkę do wbiegającego z prawego skrzydła w pole karne RESINGERA, a ten w sytuacji sam na sam z Mielitzem ponownie uderza piłkę w lewy róg bramki i wyprowadza swój zespół na prowadzenie!

46

Za nami wyrównana pierwsza połowa na stadionie w Dusseldorfie. Gospodarze zaczęli z "wysokiego C" i już w 2 minucie objęli prowadzenie po golu Reisingera. Werder po chwilowym szoku doszedł do siebie i w 15 minucie po świetnej kontrze wyrównał Junzunovic. W kolejnych minutach mecz toczył się głównie w środku pola i żaden z zespołów nie potrafi stworzyć sobie czystej sytuacji. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Fortuna stworzyła sobie wyborną okazję, ale zmarnował ją van den Bergh.
Zapraszamy po przerwie.

45

Sędzia dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.

44

Świetnie rozegrana akcja przez gospodarzy na lewym skrzydle. Szybka wymiana piłki, która kompletnie zmyliła graczy gości, w końcu Bellinghausen zagrywa górną piłką za plecy obrońców, sam na sam z Mielitzem wychodzi wbiegający z głębi pola van den Bergh, Duńczyk lobuje wychodzącego z bramki golkipera gości, ale robi to zbyt mocno bo i piłka ląduje ponad bramką. Świetna okazja zmarnowana

42

W jednym ze starć ucierpiał Kroos i przez chwile zwijał się z bólu na murawie. Ale już wszystko w porządku.

39

Fantastyczna wślizg w polu karnym Latki. Obrońca gospodarzy w ostatniej chwili wygraną piłkę spod nóg De Bruyne, który gdyby przejął piłkę znalazłby się w wybornej sytuacji.

38

Kompletne nieudane dośrodkowanie Bellinghausena. Piłka ląduje poza boiskiem. Od bramki zacznie MIelitz.

37

Bellinghausen faulowany na 40 metrze. Rzut wolny dla gospodarzy.

34

Z decyzją tą nie mógł pogodzić się Schahin. Za zbyt ekspresywną dyskusję z arbitrem również zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

33

Pierwsza żółtą kartką w zespole gospodarzy ukarany zostaje Kruse.

31

W ostatnich minutach gra toczy się głównie w środku pola, żadnej z drużyn nie udaje się przedrzeć pod pole karne przeciwnika.

28

De Bruyne zagrywa do Junzunovica, który wychodzi sam na sam z Gieferem. Ale boczny sędzia podnosi chorągiewkę. Spalony.

27

Na spalonym Schahin.

25

Kruse zagrywa z lewego skrzydła do wbiegającego w pole karne Bellinghausena, ale ten źle przyjął sobie piłkę i nie zdołał jej opanować, ostatecznie futbolówka ląduje poza boiskiem. Od bramki zacznie Mielitz.

23

Pavlovic ładnym wślizgiem przerywa akcję prawym skrzydłem Baloguna. Od autu zaczną gospodarze.

20

Wolny gospodarzy. Centra w pole karne, ale bez problemu piłkę wybijaja obrońcy Werderu.

15

Bramkę zdobył JUNZUNOVIC.

Kruse z wolnego zagrywa po ziemi do stojącego przed pole karnym Finka ten uderza, ale strzał blokują gracze Werderu i wyprowadzają zabójczą kontrę. Świetna indywidualna akcja De Bruyne, który mija dwóch obrońców wpada w pole karne Giefer wychodzi z bramki, skrzydłowy gości zagrywa do niepilnowanego JUNZUNOVICA i ten bez problemu pakuje piłkę do pustej bramki doprowadzając do wyrównania!

14

Pavlovic fauluje w prawym narożniku Kruse. Wolny dla gospodarzy.

10

Indywidualna akcja De Bruyne lewym skrzydłem. Gracz Werderu minął dwóch obrońców Fortuny i odegrał do stojącego przed polem karnym Junzunovica, ale ten źle przyjął piłkę i przejmują ją gracze gospodarzy.

9

Kolejny brzydki faul gracza Werderu. Tym razem przewinił Arnautovic i otrzymał od sędziego żółtą kartkę.

7

Dośrodkowanie na 11 metr, tam do piłki najwyżej wyskakuje Balogun i uderza głową, ale piłka leci obok bramki.

7

Kroos zostaje ukarany żółtą kartką.

6

Kolejny wolny dla Fortuny tym razem z lewej strony boiska.

5

Ale nie przyniósł on zagrożenia pod bramką Mielitza.

4

Ładną indywidualna akcja Reisingera prawą stroną boiska, faulem przerywają obrońcy gości. Wolny dla gospodarzy.

2

Kapitalne prostopadłe zagranie Kruse za plecy obrońców, wbiegający z prawej strony pola karnego REISINGER znalazł się sam przed bramkarzem gości i precyzyjnym uderzeniem w lewy róg bramki wyprowadza gospodarzy na prowadzenie!

1

Zablokowana centra z prawego skrzydła Arnautovica.

1

Skład startowy:

Fortuna Düsseldorf: Giefer- Balogun, Latka, Malezas, van den Bergh- Reisinger, Fink, Lambertz, Bellinghausen- Kruse- Schahin

Werder Bremen: Mielitz- Gebre Selassie, Prodl, Lukimya, Pavlovic- Junzunovic, Bargfrede- Arnautovic, Kroos, De Bruyne- Petersen

Sędziowie: T. Welz- H. Osmers, R. Foltyn.
W spotkaniu pierwszej rundy na stadionie w Bremie Werder pokonał Fortune 2:1. Patrząc na obecne osłabienia Werderu, nadarza się dobra okazja do rewanżu dla graczy z Dusseldorfu. Początek spotkania o godzinie 15:30. Sędziować będzie T. Welz. Zapraszamy do śledzenia relacji na lajfy.com!
Gospodarze przystąpią do tego spotkania osłabieni brakiem pauzującego za kartki Roberta Tesche, oraz kontuzjowanych Bruno Soaresa, Ronny'ego Garbuschewskiego i Mathisa Bolly'ego.
Osłabienia wśród gości są bardziej liczne. W ekipie Thomasa Shaafa panuje prawdziwa plaga kontuzji. W jutrzejszym spotkaniu nie zagrają Aaron Hunt, Niclas Fullkrug, Joseph Akpali, Lukas Schmitz, Clemens Fritz, Mehmet Ekici, Aleksander Ignjovski. Nie pewni występu są również Tom Trybull i Phillip Bargfrede.
Równie słabo co gospodarzy wygląda bilans ostatnich spotkań Werderu. Bremeńczycy nie zaznali smaku wygranej od 7 spotkań, z których 3 zremisowali i 4 przegrali. W ostatniej kolejce Werder przegrał na własnym boisku z Schalke 0:2.
Forma gospodarzy w ostatnich tygodniach prezentuje się fatalnie. Fortuna nie odniosła zwycięstwa od 6 spotkań z czego aż 4 przegrała i 2 zremisowała. W ostatniej kolejce gracze z Dusseldorfu przegrali na wyjeździe z przedostatnim w tabeli Hoffenhaim 0:3.
Mecz ten spokojnie można nazwać z serii tych o 6 punktów. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w dolnej części tabeli i toczą zażartą walkę o uniknięcie barażów. Werder zajmuje 14 lokatę z 31 punktami, natomiast Fortuna jest oczko niżej w tabeli z 29 punktami. Nad strefą barażową i zajmującym 16 pozycję Augsburigem obie drużyny mają kolejno 7 i 5 punktów przewagi.
Przed nami spotkanie 29 kolejki Bundesligi w którym Fortuna Dusseldorf podejmować będzie Werder Brema.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.