Betclic 2. Liga

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Polonia Bytom

2:0

finał (2:0)

20.07.2024, 12:00 • Stadion GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki • Runda 1 • Norbert Czajkowski

BETFAN: 3.0 3.65 2.11

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje. (14:12:25)
Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
Strzały celne: 3:1. Strzały niecelne: 6:3. Rzuty rożne: 5:3. Spalone: 3:6. Foule: 13:15.

Mimo że Polonia Bytom straciła obie bramki w pierwszej połowie, to rozczarowała przede wszystkim w drugiej, kiedy nie potrafiła jakkolwiek przełamać świetnie zorganizowanej defensywy beniaminka z Grodziska Mazowieckiego.

90+5

90+4

Żółtą kartką upomniany Zieliński (Polonia Bytom).

90+4

Indywidualna akcja Korczakowskiego zakończona zablokowanym strzałem.

90+2

Nikodem Niski uderzył bardzo wysoko nad poprzeczką.

90+1

Ależ kuriozum. Axel Holewinski złapał piłkę po podaniu od obrońcy i będziemy mieli rzut wolny pośredni z linii 5. metra!

90

5 minut czasu doliczonego.

90

Pospieszył się z decyzją o strzale Jakub Cierpiał i zmarnował sytuację sam na sam!

89

Długie zagranie wprost do Sydorenki.

87

Niecelne dośrodkowanie Bahonki.

86

Pogoń Grodzisk Mazowiecki dokonuje zmiany:
Sommerfeld opuszcza boisko a pojawia się na nim Cierpiał.

86

Nieprzerwanie, groźniejsi w swoich atakach są gospodarze, wygląda na to, że spokojnie dowiozą korzystny wynik do ostatniego gwizdka.

85

Przeciągnięte dośrodkowanie Niewiadomskiego w kierunku Odolaka.

83

Kamil Odolak mógł zamknąć ten mecz strzałem z powietrza z bliskiej odległości, ale nieczysto trafił w piłkę!

82

Przerwa w grze na udzielenie pomocy medycznej Sommerfeldowi.

81

Sydorenko wyłapuje głęboko dośrodkowaną piłkę.

80

Apolinarski opuszcza boisko a pojawia się na nim Niewiadomski.

79

Lucjan Zieliński na pozycji spalonej.

77

Polonia Bytom dokonuje zmiany:
Konieczny opuszcza boisko a pojawia się na nim Bedronka.

75

Gramy dalej.

74

Przerwa na uzupełnienie płynów.

73

Imponować może postawa Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Druga połowa nie jest w żadnym stopniu efektowna, ale podopieczni Marcina Sasala są bardzo skuteczni w swojej grze. Nie tylko nie dopuszczają Polonii do groźnych sytuacji, ale także potrafią zdobywać cenne sekundy utrzymując się przy piłce.

72

Niecelny strzał Szymona Michalskiego.

71

Jaroń opuszcza boisko a pojawia się na nim Bahonko.

71

Lis opuszcza boisko a pojawia się na nim Korczakowski.

70

Rozpędził się z piłką Andrzejczak, ale szybko został zatrzymany.

69

Kolejne przewinienie na skrzydle na Jakubie Apolinarskim.

68

Żółtą kartką upomniany Andrzejczak (Polonia Bytom).

67

Mimo upływających minut, Pogoń Grodzisk Mazowiecki nie daje się zepchnąć Polonii Bytom do głębokiej defensywy.

65

Wybita centra Szymusika.

64

Prosta strata Andrzejczaka spowodowana czytelnym dryblingiem.

63

Szumilas opuszcza boisko a pojawia się na nim Steblecki.

63

Faulowany jeden z gości.

62

Po rzucie wolnym przyszedł czas na poprawkę z narożnika boiska.

61

Damian Jaroń faulowany na prawym skrzydle.

59

Żółtą kartką upomniany Michalski (Polonia Bytom).

58

Rzut rożny dla Pogoni.

57

Dmytro Sydorenko był bliski podarowania bramki Kamilowi Wojtyrze, ale zdołał naprawić swój błąd!

55

Przerwa w grze spowodowana urazem Matheusa Diasa.

53

Dośrodkowanie Niskiego ląduje na górnej siatce.

53

Spokojne pierwsze minuty drugiej połowy w Grodzisku Mazowieckim.

51

Miękka wrzutka wybita przez gospodarzy.

50

Mikołaj Łabojko faulowany 30 metrów od bramki Sydorenki.

46

Ściślak opuszcza boisko a pojawia się na nim Łabojko.

46

Szymkowiak opuszcza boisko a pojawia się na nim Holewiński.

46

Kwiatkowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Andrzejczak.

46

2. połowa rozpoczęta.

Potrójna zmiana w szeregach gości.
Piłkarze wrócili na plac gry.

Obiecujące 45 minut beniaminka, który od 20. minuty prowadzi 2:0. Nie można powiedzieć, że Polonia jest zespołem dużo gorszym, ale zdecydowanie brakuje jej skuteczności. Ponadto, gospodarze w ostatnim kwadransie pierwszej połowy poukładali swoją grę obronną stale zagrażając kontratakami.

45+1

1. połowa zakończona.

45+1

Przeciągnięte dośrodkowanie Gajdy, piłka w rękawicach Sydorenki.

45

1 minuta czasu doliczonego.

44

Kolejna interwencja bramkarza Polonii, tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

43

Nikodem Niski uderzył po ziemi omijając mur, ale poradził sobie Karol Szymkowiak.

42

Kolejny rajd Apolinarskiego. Tym razem goście wybili piłkę po dośrodkowaniu, ale chwilę później faulowali na 20. metrze.

40

Bez zagrożenia pod bramką Sydorenki.

40

Kamil Wojtyra oddał strzał głową po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa, ale został on zablokowany. Korner.

39

Przecięta płaska centra Apolinarskiego.

37

Zablokowany strzał Gajdy z dystansu.

36

Kolejny, już szósty w tym meczu spalony.

34

Długa piłka do Szymusika padła łupem Sydorenki.

32

Kamil Odolak spróbował strzału przewrotką, ale delikatnie mówiąc nie wyszło mu to najlepiej.

31

Faul Zielińskiego przy próbie odbioru blisko pola karnego Pogoni.

29

Żółtą kartką upomniany Sommerfeld (Pogoń Grodzisk Mazowiecki).

28

Kamil Wojtyra zgrał piłkę głową i z najbliższej odległości pomylił się Daniel Ściślak, któremu przeszkodził jeden z kolegów!

27

Nic nie wyniknęło z tego stałego fragmentu gry.

26

Rzut rożny po groźnym dośrodkowaniu Szymusika za plecy obrońców.

24

Karol Szymkowiak potrzebuje opieki medycznej, a sędzia przytomnie wykorzystał przerwę w grze na pozwolenie piłkarzom na uzupełnienie płynów.

23

Bardzo złe minuty Dominika Koniecznego. To on był zawodnikiem, który dał się wyprzedzić Apolinarskiemu, a teraz został ukarany za faul taktyczny.

22

Żółtą kartką upomniany Konieczny (Polonia Bytom).

20

Gol dla Pogoni!
Gola strzelił Kamil ODOLAK!

Asysta bardziej efektowna od gola! Jakub Apolinarski wygrał pojedynek szybkościowy na prawym skrzydle i wyłożył piłkę jak na tacy Kamilowi Odolakowi, który strzelił jedną z łatwiejszych bramek w swojej karierze!

19

Kłopoty Polonii z wyprowadzeniem piłki spod pola karnego pod presją rywali.

18

Faulowany na skrzydle Lucjan Zieliński.

17

Kapitalnie spod pressingu wyszła Pogoń, ale kontratak wstrzymała podniesiona chorągiewka sędziego liniowego.

16

Zakotłowało się w polu karnym po centrze Apolinarskiego, ale tym razem nie mieliśmy strzału na bramkę.

15

Kiks Szymkowiaka skutkujący rzutem rożnym dla gospodarzy.

14

Zablokowany strzał Ściślaka.

14

Przycisnęła teraz Polonia i zamknięta w swoim polu karnym jest Pogoń.

12

Dobry kontratak Pogoni aż do ostatniego zagrania Apolinarskiego, który próbą dośrodkowania posłał piłkę na aut.

11

Wybita piłka po dośrodkowaniu Wojciecha Szumilasa.

10

Grzegorz Szymusik wywalczył rzut rożny dla Polonii.

9

Gospodarze idą za ciosem, a goście wyraźnie zaniepokojeni popełniają jeszcze więcej błędów.

7

Gola strzelił Karol NOISZEWSKI!

Wymarzony debiut w barwach beniaminka! Karol Noiszewski najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Kacpra Sommerfelda z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał Szymkowiaka!

5

I właśnie odbiór blisko pola karnego graczy Pogoni przyniósł jej szansę na zagrożenie bramce, ale niedokładnie dośrodkowywał Nikodem Niski.

5

Oba zespoły wysoko w pressingu wymuszają błędy na rywalach.

3

Rozpędzony na prawym skrzydle Grzegorz Szymusik zatrzymany przez sygnalizację spalonego.

2

Zagranie po ziemi ze skrzydła w wykonaniu Zielińskigo minimalnie minęło słupek bramki Sydorenki!

1

Bardzo agresywni w pressingu od początku meczu gospodarze.

1

Mecz rozpoczęty.
Goście rozpoczną dzisiejszy mecz.

Piłkarze są już na murawie.
Polonia Bytom chce wrócić do czasów swojej świetności i było to widać pod koniec ubiegłego sezonu, gdy podopieczni Łukasza Tomczyka wywalczyli udział w barażach, gdzie ulegli KKS-owi Kalisz. Ciekawe wzmocnienia dają nadzieje na ponowne włączenie się do gry o awans.
Otwierające mecze beniaminków zawsze wzbudzają duże emocje. Nie inaczej jest tym razem. Polonia Grodzisk Mazowiecki z dużą przewagą wygrała swoją grupę w III Lidze i ma duże ambicje związane z sezonem 2024/25.
Cześć! Mecz startuje o 12:00.