PKO Ekstraklasa

Pogoń Szczecin – Korona Kielce

3:0

finał (1:0)

20.07.2024, 17:30 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • Runda 1 • Tomek

To już wszystko ze Szczecina. Dziękujemy za śledzenie relacji live i już od 20:15 startujemy z lajfem z meczu Legia – Zagłębia! (19:34:59)

Foule: 13:14.

Udana inauguracja sezonu w wykonaniu Pogoni. "Portowcy" pewnie pokonali 3:0 Koronę Kielce. Bohaterem meczu jest na pewno Koulouris, który dwukrotnie pokonał Dziekońskiego.

90+4

90+3

Wpadł w pole karne rywala Długosz, ale nic nie wyniknęło z tej akcji.

90+2

Wrzutka Pedro Nuno z rzutu wolnego, ale wybijają piłkę z własnej szesnastki "Portowcy".

90+1

Walczą jeszcze kielczanie, którzy wywalczyli teraz rzut wolny na połowie przeciwnika.

90

Marcin Szczerbowicz zdecydował się dorzucić cztery minuty do podstawowego czasu gry.

89

Pogoń Szczecin dokonuje zmiany:
Wahan Biczachczjan opuszcza boisko a pojawia się na nim Leonardo Borges.

89

Efthimis Koulouris opuszcza boisko a pojawia się na nim Olaf Korczakowski.

88

Trener Pogoni szykuje nam jeszcze podwójną roszadę w swoim zespole.

87

Płaskie zagranie z prawej flanki w pole karne Pogoni. Cojocaru interweniuje bez żadnych problemów.

86

Korona Kielce dokonuje zmiany:
Mariusz Fornalczyk opuszcza boisko a pojawia się na nim Adam Chojecki.

84

84. Kacper ŁUKASIAK - 3:0

84

Gol dla Pogoni!
Gola strzelił KACPER ŁUKASIAK!

Pogoń pozbawia swojego rywala złudzeń! Wpierw Gamboa pokusił się o strzał, po którym piłka została zablokowana. Portugalczyk wycofał futbolówkę do Biczachczjana, a ten zagrał do Łukasiaka. Młodzieżowiec Pogoni trafił do siatki po uderzeniu z dwunastego metra!

3:0

finał (1:0)

Gole: 35. Koulouris, 47. Koulouris (kar.), 84. Łukasiak

Kartki:   9. Ulvestad (POG) – 8. Zwoźny (KRN), 33. Strzeboński (KRN), 70. Fornalczyk (KRN)

Strzały celne: 6:2. Strzały niecelne: 6:7. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 1:1. Foule: 13:14.

Pogoń Szczecin: Cojocaru – Wahlqvist, Zech, Malec, Koutris – Ulvestad, Gorgon (66. Łukasiak) – Biczachczjan (89. Borges), Przyborek (83. Gamboa), Grosicki (66. Paryzek) – Koulouris (89. Korczakowski).
Zmiany: Kamiński – Lončar, Lis, Smoliński.

Korona Kielce: Dziekoński – Zwoźny, Malarczyk, Trojak, Matuszewski – Hofmeister – Błanik (54. Długosz), Strzeboński (54. Nuno), Nagamatsu (54. Remacle), Fornalczyk (86. Chojecki) – Szykawka (54. Dalmau).
Zmiany: Mamla – Pięczek, Kamiński, Bąk.

Sędziowie: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).