14.07.2024, 21:00 • Stadion Olimpijski, Berlin • Finał • Sebastian

Strzały niecelne: 5:2.
Rzuty rożne: 10:2.
Spalone: 1:0.
Foule: 10:5.
Hiszpania z siódmym zwycięstwem w siódmym meczu Euro 2024. To musiało zakończyć się zdobyciem tytułu. Druga połowa finału była już zdecydowanie żwawsza niż pierwsza, to w niej padły wszystkie gole. Dwa z nich strzeliła Hiszpania, która pokonała 2:1 Anglię!

Reprezentacja Hiszpanii została mistrzem Europy!

90+4

90+3

Ostatnia nadzieja zrozpaczonych reprezentantów Anglii.

90+1

Ollie Watkins napomniany żółtą kartką za kopnięcie w twarz przeciwnika.

90

Doliczone minimum cztery minuty do podstawowego czasu.

90

90. Declan Rice (ENG)

90

Szaleństwo po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dwa uderzenia, powinno być wyrównanie, ale nie! Najpierw interweniował Unai Simon, a po chwili na linii bramkowej ratownikiem został Dani Olmo!

89

Hiszpania dokonuje zmiany:
Lamine Yamal opuszcza boisko a pojawia się na nim Mikel Merino.

89

Anglia dokonuje zmiany:
Phil Foden opuszcza boisko a pojawia się na nim Ivan Toney.

87

Hiszpania blisko tytułu, zostało kilka minut.

86

86. Mikel Oyarzabal (ESP) - 2:1

86

Gol dla Hiszpanii!
Gola strzelił MIKEL OYARZABAL!

Bramka dla Hiszpanii. Czyżby jednak bez dogrywki? 2:1 dla La Roja! Szybka akcja zespołu Luis de la Fuente i tym razem Jordan Pickford nie zdołał uratować Anglii. Na zakończenie żwawej wymiany podań Mikel Oyarzabal wyprzedził bramkarza oraz defensora, po czym dostawił stopę do płaskiego dośrodkowania Marca Cucurelli!

85

Jordan Pickford już w doskonałej dyspozycji, rozgrzał się bramkarz Anglii.

83

Robin Le Normand opuszcza boisko a pojawia się na nim Nacho.

82

82. Lamine Yamal (ESP)

82

Brakuje na razie skuteczności Lamine'owi Yamalowi, nie zna sposobu na pokonanie rozgrzanego Jordana Pickforda. Drugi pojedynek tych zawodników i ponownie z wyczuciem interweniował Anglik!

80

Spokojna wymiana podań. Aż za spokojna i publiczność zaczyna zastanawiać się nad ewentualnym przedłużeniem meczu o dogrywkę.

79

Nieudana próba oddania strzału, albo uruchomienia kompana w wykonaniu Fabiana Ruiza.

77

Hiszpania chyba otrząsnęła się po mocnym ciosie od Cole'a Palmera. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego zaczęła ponownie wymieniać podania na połowie Anglii.

75

Po wyrównaniu Jordan Pickford podburza publiczność.

73

73. Cole Palmer (ENG) - 1:1

73

Gol dla Anglii!
Gola strzelił COLE PALMER!

Goooooool. Anglia doprowadziła do remisu 1:1! Nie ma już prowadzenia Hiszpanii, finał rozpoczął się na swój sposób od początku. Sposobem na pokonanie Unaia Simona było płaskie uderzenie zza linii pola karnego. Doskonale przymierzył w narożnik dopiero co wprowadzony z ławki rezerwowych Cole Palmer!

71

La Roja w utrzymaniu piłki, a Anglia schowała się w komplecie na własnej połowie boiska.

70

Kobbie Mainoo opuszcza boisko a pojawia się na nim Cole Palmer.

69

Już także Hiszpania bez podstawowego kapitana. Alvaro Morata poza boiskiem tak samo jak Harry Kane.

68

Álvaro Morata opuszcza boisko a pojawia się na nim Mikel Oyarzabal.

66

66. Lamine Yamal nie pokonał Jordana Pickforda!

66

Niezmiennie trzeba uważać na ataki Hiszpanii, a jej ostatnio brakuje skuteczności! Lamine Yamal nieco szczęśliwie przełożył sobie obrońcę, ale nie pokonał technicznym strzałem Jordana Pickforda. Korner!

65

Potrzeba pazura w atakach reprezentantom Anglii. Czas pracuje na ich niekorzyść.

64

Najgroźniejsza akcja Anglii w meczu! Jude Bellingham zdołał obrócić się w kierunku bramki przeciwnika i oddać soczyste uderzenie. Problem zespołu Garetha Southgate'a polega na tym, że pomocnikowi Realu Madryt zabrakło dokładności.

62

Gareth Southgate zdecydował się na zdjęcie bezproduktywnego kapitana zespołu z boiska.

61

Harry Kane opuszcza boisko a pojawia się na nim Ollie Watkins.

60

Po godzinie finału bliżej podniesienia trofeum jest reprezentacja Hiszpanii. W kwadransie po przerwie Anglia nie poradziła sobie z nawałnicą La Roja.

57

I teraz jest ciekawsze granie. Ludzie, którzy chwalili pierwszą połowę, cieszą się z pięciu dni deszczu z rzędu, ponieważ mogło być tornado.

56

Potężnie zza pola karnego, rzucił się Jordan Pickford, ale pudło!

55

Ponownie Hiszpania, ale nie podwyższyła prowadzenia. Podanie prostopadłe w szesnastkę Anglii, a tam Alvaro Morata strzelił zbyt delikatnie. Umożliwił przeciwnikowi wyekspediowanie piłki zanim ta doturlała się do sieci.

53

John Stones napomniany żółtą kartką za powstrzymanie faulem taktycznym przeciwnika.

51

Anglia przejmuje posiadanie piłki i szuka sposobu na wpakowanie jej do bramki Unaia Simona.

50

Próba uruchomienia podaniem na lewą stronę boiska Luke'a Shawa.

49

49. Dani Olmo nie przymierzył!

49

Na razie Anglicy na hiszpańskiej karuzeli. Podanie Nico Williamsa do Daniego Olmo, którego płaskie uderzenie okazało się nieznacznie niedokładne!

48

Anglia ma jeszcze sporo czasu na odrobienie straty do przeciwnika, ale trzeba skończyć ze ślamazarnym futbolem.

47

47. Nico Williams (ESP) - 1:0

47

Gola strzelił NICO WILLIAMS!

Goooooooool. Od razu po przerwie Hiszpania zdobyła gola na 1:0. Młodość La Roja ponownie bierze górę nad schematami taktycznymi. Lamine Yamal zbiegł do środka i oddał piłkę Nico Williamsowi. Pierwsze uderzenie celne i od razu Nico Williamsowi udało się ominąć płaskim kopnięciem Jordana Pickforda. Anglia w opałach!

47

Grają, god save the king na trybunach.

46

Rodri opuszcza boisko a pojawia się na nim Martín Zubimendi.

46

2. połowa rozpoczęta.
Piłkarze powracają z szatni na boisko.
Duże napięcie, piękna oprawa, jednak finał Euro 2024 był w pierwszej połowie totalnie bezbarwnym widowiskiem. Nie może być gorzej po przerwie, więc zostańcie z nami!

45+2

1. połowa zakończona.

45+2

"Brakuje tylko gola". Panie Dariuszu, brakuje wszystkiego w tej pierwszej połowie.

45+1

45+1. Phil Foden ze strzałem celnym!

45+1

Piłkarze tak lubią zepsuć dziennikarzom na ostatkach – jest celne uderzenie w pierwszej połowie. Phil Foden dopadł do piłki po dorzuceniu z rzutu wolnego i sprawdził czujnego Unaia SImona.

45

Nawet dwie doliczone minuty.

45

Podanie Jude'a Bellinghama do Harry'ego Kane'a i w zatrudnieniu Unaia Simona przeszkodził rozpaczliwie interweniujący wślizgiem pomocnik Hiszpanii – Rodri.

44

Chyba bez doliczonego czasu, chociaż z minuta by się nazbierała z powodu urazów.

42

Hiszpania wycofała się z piłką w pobliże bramki Unaia Simona. W taki sposób trudno będzie zdobyć gola.

40

Energiczna szarża przez środek boiska Johna Stonesa. Brawurowemu defensorowi nie udało się dostarczyć futbolówki do Harry'ego Kane'a.

38

Beznadziejne dośrodkowanie Fabiana Ruiza. To już chyba podsumowanie pierwszej połowy spotkania. Oby jednak nie, pozostało jeszcze kilka minut.

37

Podanie na prawą stronę boiska i oczekiwanie, że Lamine Yamal wymyśli coś kreatywnego.

36

Podanie z rzutu rożnego do ustawionego przed polem karnym Daniego Olmo. Mocne uderzenie zostało zablokowane.

35

Bez uderzenia Robina Le Normanda po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Starał się dotrzeć do piłki.

34

Kolejne przyspieszenie Lamine'a Yamala, ale na razie reprezentanci Anglii znajdują sposób na wybijanie piłki spod nóg siedemnastolatka.

33

Nieudana próba przedostania się w pole karne reprezentacji Hiszpanii z wykorzystaniem lewej strony boiska.

31

31. Dani Olmo (ESP)

31

Dani Olmo napomniany żółtą kartką za wjazd nogami w brzuch Declana Rice'a.

30

Już można ponarzekać? Dwa kwadranse i wielkie nic.

27

"Nie wiadomo kiedy upłynęło 27 minut" – powiedział Dariusz Szpakowski w TVP. Panie Dariuszu, dłuży się jak konkurs skoków narciarskich przerywany wiatrem.

26

Przerwa w grze była spowodowana problemem ze zdrowiem Fabiana Ruiza.

25

Harry Kane napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Fabianie Ruizie.

25

Interweniował Marc Cucurella i nie pozwolił reprezentantom Anglii wypracować sobie przestrzeni do oddania strzału.

23

Pierwsza połowa meczu za półmetkiem i nie ma wielu sytuacji podbramkowych. W zasadzie nie ma ich prawie wcale.

22

Wznowienie dalekim wykopem Jordana Pickforda. Przyzwyczaił do tego we wcześniejszych spotkaniach.

21

Zdenerwowali się obecni na stadionie Hiszpanie po tym jak sędzia Francois Letexier nie zareagował na agresywne zaatakowanie Marca Cucurelli.

19

Przygotowani są do meczu piłkarze obu reprezentacji. Nie ma dużo miejsca do atakowania.

17

Blokowana próba oddania strzału zza pola karnego. Declan Rice wpadł na aktywnego przeciwnika. Podnosi się wrzawa.

16

Anglia utrzymała się dłużej w posiadaniu piłki po okresie pozycyjnego naporu Hiszpanii.

15

Kwadrans finału bez jakichś nieziemskich sytuacji podbramkowych.

14

Dośrodkowanie poskromione przez Anglików, a na przeprowadzenie ataku nie pozwolili Lamine Yamal oraz Alvaro Morata.

13

Kociołek po dośrodkowaniu. Po zgraniu Robina Le Normanda było jeszcze uderzenie przewrotką, ale daleko od bramki Jordana Pickforda.

12

Kyle Walker podniósł się z boiska po wjeździe wślizgiem w nogi selekcjonera Luisa de la Fuente.

12

Akcja indywidualna Nico Williamsa już wewnątrz pola karnego przeciwnika. Została poskromiona wślizgiem przez Johna Stonesa.

9

Przez moment zanosiło się na pierwsze wyjście z kontratakiem Anglii, jednak podanie Declana Rice'a zostało powstrzymane.

8

Szybka wymiana podań Daniego Olmo oraz Nico Williamsa. Piłka została przechwycona przez Kyle'a Walkera.

6

La Roja zdobywają przewagę w posiadaniu piłki i szukają sposobu na przedostatnie się w okolicę bramki Jordana Pickforda.

5

Interweniował John Stones i poradził sobie z dośrodkowaniem Nico Williamsa.

4

Hiszpania odzyskała piłkę w centrum boiska i stara się poklepać jak za dawnych czasów.

3

Były już dwie głębokie piłki za linię obrońców Hiszpanii, ale uciekły one podopiecznym Garetha Southgate'a poza boisko.

2

Reprezentacja Hiszpanii w czerwonych koszulkach i getrach, a do tego w granatowych spodenkach. Z kolei Anglia na biało z granatowymi elementami.

1

Mecz rozpoczęty.
Prezentacja zespołów, a po niej zapinamy pasy i startujemy.
Najpierw hymn narodowy Anglii, a następnie Hiszpanii.
I bohaterowie wieczoru wyszli na boisko. Kapitanami zespołów Alvaro Morata i Harry Kane.
Giorgio Chiellini wniósł Puchar Henriego Delaunaya.
Piłkarze gotowi do wyjścia na boisko.
Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia finału mistrzostw Europy. Krótka ceremonia zakończenia turnieju, który bawił kibiców piłkarskich przez miesiąc.

Hiszpania: Simón – Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella – Rodri, Ruiz – Yamal, Olmo, Williams – Morata (C).
Zmiany: Raya, Remiro – Nacho, Vivian, Grimaldo, Navas, Merino, Baena, Zubimendi, Joselu, Torres, Oyarzabal, López.
Trener: Luis de la Fuente

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Guéhi – Saka, Mainoo, Rice, Shaw – Foden, Bellingham – Kane (C).
Zmiany: Henderson – Alexander-Arnold, Trippier, Konsa, Dunk, Gomez, Gallagher, Eze, Palmer, Wharton, Toney, A. Gordon, Watkins, Bowen.
Trener: Gareth Southgate

Sędzia: Francois Letexier (Francja).
Powoli chłoniemy atmosferę finału Euro 2024 – najważniejszego meczu piłkarskiego na świecie w tym roku.
Zapraszamy na relację na żywo z finału Euro 2024. Do decydującego meczu awansowały reprezentacje Hiszpanii i Anglii. Pierwszy gwizdek na Stadionie Olimpijskim w Berlinie w niedzielę o godzinie 21.
Cześć! Mecz startuje o 21:00.

2:1

finał (0:0)

Gole: 47. Williams, 86. Oyarzabal – 73. Palmer

Kartki:   31. Olmo (ESP) – 25. Kane (ENG), 53. Stones (ENG), 90+1. Watkins (ENG)

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 10:2. Spalone: 1:0. Foule: 10:5.

Hiszpania: Simón – Carvajal, Le Normand (83. Nacho), Laporte, Cucurella – Rodri (46. Zubimendi), Ruiz – Yamal (89. Merino), Olmo, Williams – Morata (C) (68. Oyarzabal).
Zmiany: Raya, Remiro – Vivian, Grimaldo, Navas, Baena, Joselu, Torres, López.

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Guéhi, Shaw – Mainoo (70. Palmer), Rice – Saka, Foden (89. Toney), Bellingham – Kane (C) (61. Watkins).
Zmiany: Henderson – Alexander-Arnold, Trippier, Konsa, Dunk, Gomez, Gallagher, Eze, Wharton, A. Gordon, Bowen.

Sędziowie: Francois Letexier (Francja)