Betclic 1 Liga

GKS Tychy – Wisła Płock

0:1

finał (0:1)

06.04.2024, 17:30 • Stadion Miejski, Tychy • 26 • 26. kolejka • Norbert Czajkowski

BETFAN: 2.24 3.25 3.15

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje. (19:31:57)
Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
Strzały celne: 7:3. Strzały niecelne: 7:7. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 0:3. Foule: 20:21.

90+6

90+6

Żytek uderzył pod murem, ale lekko i obok bramki.

90+5

Rzut wolny dla GKS-u na 30. metrze.

90+5

Żółtą kartką upomniany Jach (Wisła Płock).

90+3

Wyszedł na przedpole Gradecki i nie zdążył złapać piłki przed zgraniem Nedicia, po którym Rumin z bliska nie trafił właściwie do pustej bramki uderzając na tyle słabo, że zdążył z interwencją Hiszpański! Zmarnowana piłka meczowa.

90+2

Piłka szczęśliwie spadła Żytkowi pod nogi na 7. metr po wrzucie z autu, ale uderzenie obrońcy gospodarzy był słabe i w środek.

90+1

Piłka dograna z rzutu wolnego pada łupem Gradeckiego.

90

Tomasz Musiał doliczył 5 minut.

90

Przytrzymywany przez rywala Patryk Mikita. Stałe fragmenty gry to chyba ostatnia nadzieja na uratowanie punktu przez gospodarzy.

90

Kikolski łapie dośrodkowaną piłkę.

89

Ładna gra piłkarzy GKS-u na jeden kontakt, ale akcja została przerwana na 30 metrów od bramki Gradeckiego.

88

Fatalne zagranie Nedicia, piłka w rękach Gradeckiego.

87

3 minuty do końca regulaminowego czasu gry, a GKS wciąż nie potrafi znaleźć sposobu choćby na zamknięcie Wisły na jej połowie.

85

Nie sięgnął piłki podbitej przez Żytka Bartosz Śpiączka.

85

Wisła Płock dokonuje zmiany:
Sekulski opuszcza boisko a pojawia się na nim Westermark.

84

Mystkowski faulowany przy linii bocznej.

84

GKS Tychy dokonuje zmiany:
Wojtuszek opuszcza boisko a pojawia się na nim Bieroński.

83

Nic nie wyniknęło z kornera dla Wisły Płock.

82

Laskowski chciał wyłożyć Szwochowi piłkę na uderzenie do pustej bramki, ale za dużo był w polu karnym graczy GKS-u, aby mogło się to udać.

81

Gradecki nie złapał piłki dogranej przez Skibickiego, ale chwilę później faulował Machowski.

81

Szwoch długim podaniem podarował piłkę Kikolskiemu.

79

Ertlthaler opuszcza boisko a pojawia się na nim Mystkowski.

79

Tecław opuszcza boisko a pojawia się na nim Skibicki.

79

Dobra centra Mikity, ale poradzili sobie z nią piłkarze Wisły.

78

Rumin faulowany przez Jacha, czekamy na kolejne dośrodkowanie z rzutu wolnego.

75

Brakuje dynamiki w atakach GKS-u wobec czego goście nie mają większych problemów z utrzymaniem gry z dala od swojego pola karnego.

74

Gerbowski z łatwością minął Żytka, ale zdecydowanie gorzej od dryblingu wyszło mu dośrodkowanie.

73

Niedokładne dośrodkowanie Hiszpańskiego.

72

Śpiączka trącił dośrodkowaną piłkę i jednego kroku zabrakło Ruminowi, aby wpakować ją z bliska do bramki!

71

Kocyła opuszcza boisko a pojawia się na nim Laskowski.

69

Sekulski w momencie gdy miał okazję na oddanie strzału zdecydował się na drybling i nic nie wyniknęło z tego ataku.

68

Zbyt mocne podanie Machowskiego do Ertlthalera.

67

Nedić przeciął kluczowe podanie do Sekulskiego.

66

Zagranie Szwocha w pole karne nie dotarło do Sekulskiego.

65

Błachewicz opuszcza boisko a pojawia się na nim Błachewicz.

65

Kurtaran opuszcza boisko a pojawia się na nim Stangret.

64

Uderzenie Żytka z bardzo dużej odległości nieznacznie minęło słupek bramki Gradeckiego.

63

Nie opanował piłki w kontrataku Bartosz Śpiączka.

60

Dobry pomysł na prostopadłe zagranie miał Gric, ale przeciął je Żytek.

59

Biernat opuszcza boisko a pojawia się na nim Szymański.

59

Piłka odbita głową przez jednego z obrońców padła łupem Wojtuszka, który sprawił trochę problemów Gradeckiemu.

57

Faul Hiszpańskiego w pobliżu narożnika pola karnego, a zatem dobra okazja na dośrodkowanie ze stojącej piłki przed gospodarzami.

55

Gradecki wyłapuje dośrodkowanie Kurtarana.

54

Machowski za mocno dograł na bliższy słupek do Rumina, przez co ten drugi nie był w stanie opanować futbolówki.

53

Piłka w rękawicach Kikolskiego po centrze Hiszpańskiego.

53

Nie będzie rzutu karnego.

52

Rumin upada w polu karnym sygnalizując, że był faulowany.

51

Za wysoko uniesiona noga Szwocha, ucierpiał Kurtaran.

49

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Mateusza Szwocha kończy poza linią końcową.

47

Wstrzelił piłkę z prawego skrzydła Machowski, ale pewnie złapał ją Gradecki.

Piłkarze wrócili na boisko.

Do 30. minuty meczu niewiele się działo, ale ostatni kwadrans pierwszej połowy to całkowita dominacja Wisły Płock potwierdzona piękną bramką Hiszpańskiego. Zmarnowana okazja Rumina daje jednak jeszcze nadzieje na fajerwerki po przerwie.

45+2

1. połowa zakończona.

45+1

Śpiączka trafił łokciem Jakuba Grica, ale Tomasz Musiał nie zdecydował się pokazać drugiej żółtej kartki napastnikowi gospodarzy.

45

Minuta czasu doliczonego do regulaminowego czasu pierwszej połowy.

45

Nie zanosiło się, a jednak GKS stworzył stuprocentową sytuację! Śpiączka zagrał głową do Rumina, który z dogodnej pozycji fatalnie skoksował.

44

GKS szuka szansy na wyrównanie jeszcze przed przerwą, ale nie zanosi się na zmianę wyniku.

42

Gol dla Wisły Płock!
Gola strzelił HISZPAŃSKI!

To się musiało tak skończyć! Podobnie jak we wczorajszym meczu Arki Gdynia snajper zalicza asystę. Łukasz Sekulski będąc ustawionym tyłem do bramki wycofał do Fabiana Hiszpańskiego, który przełożył rywala i precyzyjnym strzałem pokonał Kikolskiego!

41

Piłka po dośrodkowaniu Hiszpańskiego kończy poza boiskiem.

40

Nieporozumienie Ertlthalera z Błachewiczem, od bramki wznowi Gradecki.

39

Wydawało się, że goście dopięli swego, ale po trafieniu do siatki Dawida Kocyły, chorągiewka sędziego asystenta powędrowała w górę, ofsajd!

38

Seria zablokowanych strzałów w kierunku bramki Kikolskiego.

37

Wisła na dobre się rozkręciła, kolejne dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, po którym niezbyt pewnie piąstkował Kikolski.

35

Dośrodkowanie na dalszy słupek, zgranie głową do Sekulskiego, który uderzał z powietrza za siebie i z tej trudnej pozycji minimalnie przestrzelił!

34

Nieprzyjemne uderzenie z ponad 30 metrów Szwocha odbiło się po drodze od dwóch piłkarzy i Kikolski nie był w stanie jej złapać wobec czego musiał interweniować po raz drugi. Korner.

34

Żółtą kartką upomniany Kurtaran (GKS Tychy).

33

Teo Kurtaran wybrał centrę, ale słabo ją wykonał.

32

GKS ma rzut wolny w miejscu, z którego można zarówno dośrodkować, jak i uderzyć na bramkę.

31

Żółtą kartką upomniany Biernat (Wisła Płock).

30

Najlepsza sytuacja w tym meczu! Niepsuj z pierwszej piłki zagrał do Sekulskiego, który został powstrzymany przez skracającego kąt Kikolskiego.

28

Rumin zablokował w nieprzepisowy sposób wybicie bramkarza, blisko kolejnej żółtej kartki dla zawodnika GKS-u Tychy.

28

Żytek oddał celny strzał głową, ale pewnie złapał piłkę Gradecki.

27

Korner dla gospodarzy.

25

Gerbowski na spalonym.

23

Lepiej wyszła piłkarzom GKS-u gra w pressingu, po szybkim odbiorze piłka została dośrodkowana na głowę Rumina, który uderzył wysoko nad poprzeczką.

23

Nieudany atak pozycyjny gospodarzy. Bartłomiej Gradecki ustawia piłkę na 5. metrze.

21

Gradecki łapie piłkę dograną przez Kurtarana.

21

Korner dla GKS-u wywalczony przez Marcela Błachewicza.

20

Biernat oddał niecelny strzał... ręką po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

19

Żółtą kartką upomniany Tecław (GKS Tychy).

19

Sekulski zgubił Tecława i to będzie kolejna kartka.

18

Żółtą kartką upomniany Błachewicz (GKS Tychy).

16

Śpiączka odebrał piłkę na 30. metrze i zdecydował się na błyskawiczny strzał, który bez problemu wyłapał bramkarz gości.

15

Piłka w rękawicach Gradeckiego po kolejnym nieudanym długim podaniu.

13

Bardzo źle dograł Ertlthaler, grę wznowi Gradecki.

13

Kolejny rzut wolny wywalczony przez Kurtarana.

12

Żółtą kartką upomniany Śpiączka (GKS Tychy).

12

Śpiączka w walce o dośrodkowaną piłkę trafił łokciem Haglinda-Sangre i ujrzał za to zagranie żółtą kartkę.

10

Świetne zagranie na pół boiska Tecława do Rumina. Atakujący zawodnik gospodarzy zgrał do środka, ale nikt nie zdążył nabiec na tę piłkę.

9

Nie trafił w piłkę dograną przez Kurtarana Bartosz Śpiączka.

8

Odważne wejście Biernata zatrzymane faulem Rumina. Defensor Wisły domagał się pokazania żółtej kartki, ale niewzruszony pozostał Tomasz Musiał.

6

Pechowe zagranie głową Kurtarana, po którym szansę na groźny atak miała Wisła, ale nieczysto uderzył Niepsuj.

5

Prostopadłe zagranie do Śpiączki zatrzymane przez Haglinda-Sangre.

4

Nie udało się tyszanom stworzyć zagrożenia po odbiorze piłki przy narożniku boiska.

3

Kolejny faul na Kurtaranie.

2

Hiszpański po odbiorze piłki w środkowej strefie spróbował uderzenia niemal z połowy boiska, ale raz, że Kikolski był na to gotowy, a dwa – strzał był niecelny.

2

Faulowany w środku pola Teo Kurtaran.

1

Od bramki wznowi Maciej Kikolski.

1

Mecz rozpoczęty.
Pierwszy kontakt z piłką wykonają goście.
Trwa powitanie kapitanów – Nemanji Nedicia i Łukasza Sekulskiego, sekundy dzielą nas od pierwszego gwizdka.
Pogoda w Tychach jest idealna do gry w piłkę, liczymy zatem na świetne widowisko.
Tomasz Musiał wyprowadza piłkarzy na murawę.

GKS zagra na zielono-czarno, Wisła na biało-niebiesko.

Wyjściowe składy:

GKS Tychy: Kikolski – Machowski, Żytek, Nedić, Tecław, Błachewicz – Wojtuszek, Kurtaran – Rumin, Ertlthaler – Śpiączka
Zmiany: Kostrzewski – Szpakowski, Mystkowski, Skibicki, Stangret, Połap, Bieroński, Krzak, Mikita
Trener: Dariusz Banasik

Wisła Płock: Gradecki – Haglind-Sangre, Biernat, Jach – Niepsuj, Szwoch, Grič, Gerbowski, Hiszpański – Jimenez, Sekulski
Zmiany: Kamiński – Chrzanowski, Lorenc, Kocyła, Thiakane, Tomczy, Westermark, Laskowski, Szymański
Trener: Dariusz Żuraw

Sędziowie: Tomasz Musiał.
Kolejną wartą odnotowania statystyką jest bardzo słaba postawa Wisły na wyjazdach. W 12 takich meczach podopieczni Dariusza Żurawia zdobyli tylko 10 punktów, co plasuje ich na 15. miejscu w lidze w tym zestawieniu.
GKS zdobył tylko 2 punkty w ostatnich 4 meczach, choć trzeba przyznać, że miał bardzo wymagający kalendarz. Wisła Płock gra zaś w kratkę, bowiem potrafiła wygrać z bijącym się o awans Górnikiem Łęczna, aby następnie stracić punkty z walczącymi o utrzymanie Polonią Warszawa i Stalą Rzeszów.
Trener Dariusz Żuraw posiada w swoim arsenale m.in. Łukasza Sekulskiego, który jest najlepszym strzelcem w lidze z 15 trafieniami na koncie. Ponadto, we wspomnianym meczu z GKS-em zaliczył dublet oraz trafiał do siatki w dwóch poprzednich spotkaniach.
24 września w Płocku zdecydowanie lepsi byli ówcześni goście, którzy wygrali aż 4:1.
GKS Tychy okupuje 5. miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi, a Wisła Płock 8. Oba zespoły dzielą tylko 4 punkty więc dzisiejsze starcie może być kluczowe w kontekście walki o baraże.
Cześć! Mecz startuje o 17:30.