Polska – Anglia

1:5

finał (0:1)

22.03.2024, 17:45 • Stadion Miejski, Białystok • Adam Ka

Na dziś to już finisz piłkarskich emocji na Podlasiu, gdzie w Białymstoku na Stadionie Miejskim reprezentacja Polski do lat 20 przegrywa z Anglikami wynikiem 1:5. Dziękuję Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i razem przeżywane wrażenia. Zachęcam także do śledzenia innych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Udanego wieczoru i weekendu. Do następnego! (19:38:49)

Gola strzelił BEN NELSON!

Pograli sobie z łatwością reprezentanci Anglii po krótkim rozegraniu rzutu rożnego. Po wymianie podań BEN NELSON strzelił z bliska do kompletnie odsłoniętej bramki. 5:1!

85

Pozostało zespołom już zaledwie pięć minut regulaminowego czasu do zakończenia spotkania.

80

80. Jan ŻUBEREK - 1:4

80

Gol dla Polski!
Gola strzelił JAN ŻUBEREK!

Wyczekiwana przez kibiców w Białymstoku bramka Polski. Pozwala nieco przypudrować bardzo niekorzystny wynik. Skuteczne uderzenie JANA ŻUBERKA. Asystował mu Jordan Majchrzak!

79

Anglia dokonuje zmiany:
Micah Hamilton opuszcza boisko a pojawia się na nim Kaide Gordon.

78

James Beadle opuszcza boisko a pojawia się na nim Tommy Simkin.

78

Lewis Hall opuszcza boisko a pojawia się na nim Luke Chambers.

78

Tim Iroegbunam opuszcza boisko a pojawia się na nim Alfie Devine.

75

Dawid Drachal z piłką popychany przez przeciwnika, ale gwizdek sędziego Łukasza Kuźmy miliczy.

74

Ze spokojem już teraz nawet na polskiej połowie wymiana podań pomiędzy angielskimi zawodnikami, którzy deklasują dziś biało-czerwonych w Białymstoku.

73

Ciągle w natarciu Anglicy, którzy wciąż są głodni kolejnych trafień w tym meczu.

72

Dane Scarlett opuszcza boisko a pojawia się na nim Divin Mubama.

72

Lewis Miley opuszcza boisko a pojawia się na nim Oliver Arblaster.

72

Tom Fellows opuszcza boisko a pojawia się na nim Martial Godo.

72

Ronnie Edwards opuszcza boisko a pojawia się na nim Ben Nelson.

72

Polska dokonuje zmiany:
Przemysław Misiak opuszcza boisko a pojawia się na nim Filip Koperski.

71

71. Dane SCARLETT - 0:4

71

Gola z rzutu karnego zdobył DANE SCARLETT..

70

Zagranie piłki ręką we własnym polu karnym przez Bartosza Smolarczyka po uderzeniu sprzed 16. metra Jadela Katonog i mamy rzut karny dla Anglików!

68

Z kilku metrów uderzenie z półwoleja na koncie Dawida Drachala, ale prosto w rękawice bramkarza posłany ten strzał przez reprezentanta Polski do lat 20.

67

Bardzo dobrze blokowany teraz w polu karnym rywali polski gracz, który mimo tego, że wyszedł z akcją ofensywną bardzo dobrze w tempo po prostopadłym podaniu został w ostatniej chwili zablokowany przez Iroegbunama.

65

Z minuty na minutę wydaje się, że coraz bliżej wygranej są Anglicy, którzy w pełni kontroluja boiskowe wydarzenia i raczej nie ma dużego zagrożenia przy tym rezultacie.

63

Strata piłki na prawym skrzydle przez Krzysztofa Kotona i w efekcie znów w posiadaniu futbolówki kadrowicze z Anglii.

62

Na boisku wymieniają się podaniami Anglicy, którzy już ze spokojem mogą operować futbolówką, a z kolei Polacy w ciągłym pressingu próbują naciskać.

61

Faul jednego z biało-czerwonych przy linii bocznej boiska sprawia, że od rzutu wolnego grają teraz Anglicy.

60

Defensor kadry Anglii do lat 20 i zdobywca pierwszego gola w tym meczu Tim Iroegbunam z żółtą kartką na koncie za faul na rywalu.

59

Bartosz Biedrzycki opuszcza boisko a pojawia się na nim Dawid Drachal.

59

Kacper Karasek opuszcza boisko a pojawia się na nim Jakub Lewicki.

58

Antoni Kozubal opuszcza boisko a pojawia się na nim Jan Żuberek.

58

Tomasz Neugebauer opuszcza boisko a pojawia się na nim Adrian Bukowski.

57

57. Czy biało-czerwonym należał się rzut karny?!

57

W ofensywie rusza Jordan Majchrzak, ale na jego drodze stoi dobrze interweniujący bramkarz z Anglii James Beadle, który w tej akcji był na pograniczu faulu we własnej "11"!

56

Adam Wharton opuszcza boisko a pojawia się na nim Bobby Clark.

55

Prosta strata piłki w środku pola po stronie Polaków i mamy kolejne okazje do ataków dla Anglików.

54

54. Dane SCARLETT - 0:3

54

Gola strzelił DANE SCARLETT!

Z ogromną łatwością polscy piłkarze przepuścili podanie w pole karne do DANE SCARLETTA, a napastnik angielskiej reprezentacji do lat 20 po przyjęciu piłki ustawił ją sobie na nodze i celnym uderzeniem zmylił uderzeniem z kilkunastu metrów bramkarza biało-czerwonych Oliwiera Zycha, który skapitulował po raz trzeci w tym spotkaniu, a po raz drugi w krótkim odstępie czasu po strzale tego zawodnika. Anglicy prowadzą już w Białymstoku wynikiem 3:0!

52

Kapitan polskiej reprezentacji do lat 20 Tomasz Neuguebauer faulował teraz na własnej połowie Tima Iroegbunama. Rzut wolny rozegrają goście.

51

Polacy w próbie skonstruowania ataku, ale pogubili się w ostatniej fazie tej akcji, co sprawia, że z kontratakiem ruszyli 20-latkowi z Anglii, ale na spalonym złapany Scarlett.

50

W ofensywnym wypadzie teraz strzelec pierwszego gola w tym meczu Iroegbunam, ale dopuszcza się on faulu w ataku.

49

Delikatne nieporozumienie w szeregach gości i w akcji ofensywnej Anglików piłka opuszcza plac gry, co sprawia, że Oliwier Zych wznowi grę od własnej bramki.

48

Kolejna okazja dla Anglików i po centrze z prawego skrzydła niecelne uderzenie obok bramki biało-czerwonych.

47

47. Dane SCARLETT - 0:2

47

Fatalnie rozegrany wrzut z autu przez Przemysława Misiaka i piłkę przejął na połowie boiska Tom Fellows, który po chwili biegu z piłką przy nodze zagrywa futbolówkę do DANE SCARLETTA, a ten zwodzi jednego z defensorów biało-czerwonych i świetnym uderzeniem po ziemi z pola karnego Polaków trafia do bramki tuż przy lewym słupku podwyższając prowadzenie reprezentacji Anglii do lat 20 na wynik 2:0. Sprawny atak gości, wykorzystany błąd polskiej drużyny i szybkie trafienie na początku drugiej połowy dla przyjezdnych!

46

Michael Kostka opuszcza boisko a pojawia się na nim Marcel Krajewski.

46

Fryderyk Gerbowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Jordan Majchrzak.

46

2. połowa rozpoczęta przez angielski zespół.

Do przerwy mizernie wygląda gra reprezentantów Polski do lat 20 na tle lepiej dysponowanych Anglików, którzy zasłużenie prowadzą jak na razie wynikiem 1:0 i to chyba jak na razie najmniejszy wymiar kary przyjezdnych na biało-czerwonych patrząc na przebieg tej rywalizacji na Podlasiu.

45+1

1. połowa zakończona.

45+1

Hamilton otrzymuje nieco za mocne podanie pod bramką biało-czerwonych i nie zdołał on opanować futbolówki w tej sytuacji.

45

Jedną minutę doliczył do pierwszej połowy tego spotkania sędzia główny meczu Łukasz Kuźma.

43

Niecelne zagranie piłki pod bramką biało-czerwonych i z linii 5. metra wznowi za moment grę Oliwier Zych.

42

Prawą stroną walecznie ruszył Michael Kostka, który poszukał prostopadłym podaniem w przód Aleksandra Buksy, ale zamiary napastnika polskiej kadry do lat 20 uprzedził angielski golkiper.

41

Długo na połowie Polaków rozgrywają swoje kolejne ataki Anglicy, którzy mieli moment przyspieszenia w swojej grze i go doskonale wykorzystali, co sprawia, że z większym spokojem mogą operować futbolówką w swoich akcjach.

40

Teraz w ofensywnej akcji kadra Anglii do lat 20 traci posiadanie piłki po błędach własnych, ale po chwili znów to oni odpowiadają za rozgrywanie kolejnej akcji.

39

39. Tim IROEGBUNAM - 0:1

39

Gola strzelił TIM IROEGBUNAM!

Dobra akcja lewą flanką przeprowadzona przez reprezentantcję Anglii do lat 20! Z piłką ruszył w ofensywie Lewis Hall, który zagrał na nogę Dane Scarletta jednak jego próba strzału w polu karnym Polaków została zablokowana. Po chwili futbolówka trafiła do Toma Fellowsa, który zastawił się przed jednym z biało-czerwonych i wystawił piłkę TIMOWI IROEGBUNAMOWI, a ten mocnym i celnym strzałem z dystansu trafił do bramki gospodarzy tuż przy prawym słupku nie dając szans na udaną interwencję Oliwierowi Zychowi. Anglicy prowadzą w tym meczu 1:0!

38

Wrzut z autu teraz wywalczyli biało-czerwoni na lewym skrzydle, ale szybko tracą posiadanie piłki Polacy.

37

Znów dłuższy moment posiadania piłki przez Anglików, którzy przekazując piłkę między strefami chcą przyspieszyć swoją grę w końcówce tej połowy.

36

Świetna piłka zagrana z prawej strony na lewą, a następnie posłana w pole karne do nabiegającego tam angielskiego napastnika Dane Scarletta, który nie zdołał zmienić toru lotu futbolówki tuż przed interweniującym Oliwierem Zychem. Wznowi grę od własnej bramki golkiper biało-czerwonych.

35

Oddalają zagrożenie po kolejnym rzucie rożnym Anglicy spod własnej bramki i wywalczyli w połowie boiska wrzut z autu zawodnicy w szarych strojach.

34

Kolejny korner dla podopiecznych trenera Miłosza Stępińskiego po wybiciu piłki przez Anglików na aut bramkowy. Kotłuje się pod bramką gości, a sędzia przywołuje do siebie Lipkowskiego, a także Iroegbunama.

33

Dość niespodziewany wypad z piłką w pole karne przeciwnika biało-czerwonych i blokowany strzał jednego z Polaków sprawia, że gospodarze tego meczu mają rzut rożny.

32

W połowie boiska wymieniają podania Anglicy, którzy ciągle prostopadłymi i górnymi zagraniami szukają okazji w ofensywie.

30

Za nami już 30 minut rywalizacji w Białymstoku, gdzie aktywniejsi w ofensywie są Anglicy, ale trzeba przyznać, że Polacy dzielnie stawiają czoła swoim przeciwnikom. Liczymy na pierwszego gola w kolejnym kwadransie meczu.

29

Przeciągnięte dośrodkowanie piłki z prawej strony pola karnego pod bramką Polaków w kierunku Hamiltona i opuszcza futbolówka pole gry. Wznawia teraz Zych.

28

Mocno nacisnęli teraz pressingiem na rywali w ich własnym polu karnym Polacy, ale zdołali w ostatniej chwili wybrnąć z opresji zawodnicy z wysp.

27

Pewnie chwyta futbolówkę po zagraniu Anglików w ofensywnej akcji polski bramkarz Oliwier Zych.

25

W ofensywnym wypadzie biało-czerwoni, ale akcja zakończona niecelnym podaniem w polu karnym rywali i w posiadaniu futbolówki goście.

24

Żółtym kartonikiem za spóźniony wślizg w nogę rywala ukarany Bartosz Smolarczyk. Od rzutu wolnego grają Anglicy.

22

Centra piłki z rzutu wolnego na pole karne Anglików, ale dobrze ustawiona i zdyscyplinowana defensywa przyjezdnych wybija to zagranie i uspokaja grę.

21

Przy linii bocznej boiska na lewej jego stronie faulowany Aleksander Buksa przez Tima Iroegbunama. Rzut wolny rozegrają za moment Polacy.

20

Po tym dośrodkowaniu futbolówki z rzutu rożnego do strzału dochodzi Adam Wharton, którego próba uderzenia szybuje znacznie nad poprzeczką bramki Polaków.

19

Teraz natomiast wywalczony rzut rożny przez Anglików. Tym razem piłkę na lewej stronie w narożniku pola gry ustawia sobie Micah Hamilton.

18

18. Dane Scarlett marnuje świetną okazję do zdobycia gola, ale Polacy w tej sytuacji mogą wiele zawdzięczać Przemysławowi Misiakowi!

18

W bardzo dogodnej okazji znalazł się teraz piłkarz reprezentacji Anglii do lat 20 Dane Scarlett, który wyszedł do sytuacji sam na sam z bramkarzem i kiedy już zebrał się do strzału kapitalnym wślizgiem po murawie popisał się Przemysław Misiak, który jednocześnie zablokował to groźnie zapowiadające się uderzenie przeciwnika!

16

Potrzebował dłuższej chwili na dojście do pełni sił angielski defensor i zarazem kapitan Ronnie Edwards. Po interwencji fizjoterapeutów, którzy obłożyli jego główę zimnym okładem może kontynuować grę w tym meczu ten oto zawodnik.

15

Napastnik polskiej kadry Aleksander Buksa ukarany żółtą kartką przez arbitra głównego tego meczu za zderzenie z rywalem w środku pola. Zdaniem sędziego było to celowe zagranie tego piłkarza.

14

Strzał głową jednego z Anglików tym razem blokowany przez jednego z polskich defensorów w "11" biało-czerwonych. To była składna akcja gości, która kończy się jedynie mało groźnym strzałem rywala.

13

Michael Kostka na prawej stronie pola karnego przeciwnika dochodzi do strzału głową, ale to zbyt lekkie i mało groźne uderzenie Polaka trafia w ręce dobrze ustawionego bramkarza kadry Anglii do lat 20 Jamesa Beadle.

12

Poturbowany w środku pola Antoni Kozubal przez wysoko ustawionego w połowie boiska Tima Iroegbunama. Faul odgwizdany przez sędziego Łukasza Kuźmę i rzut wolny dla Polaków.

11

Na lewej flance Lewis Miley z piłką dobrze obsłużony prostopadłym zagraniem dorzuca futbolówkę górą do wbiegającego na 13. metr Toma Fellowsa, ale uderzenie reprezentanta pozostawia wiele do życzenia.

10

Uderzenie z około 20. metrów na bramkę Polaków, ale pewnie i udanie chwyta futbolówkę golkiper biało-czerwonych.

9

Szybka zmiana koszulki i gramy dalej w Białymstoku, gdzie mamy jak na razie bezbramkowy remis.

8

Chwila przerwy w grze spowodowana problemami z koszulką jednego z reprezentacji Anglii do lat 20.

7

Po tym rzucie rożnym także bez zagrożenia pod bramką Oliwiera Zycha i grają już piłką od autu Polacy.

6

Korner wywalczony tym razem przez Anglików po chwilowej grze piłką w połowie boiska.

5

Przypomnijmy, że reprezentanci Polski grają dziś w swoich tradycyjnych domowych biało-czerwonych strojach, a z kolei Anglicy występują w szarych trykotach ze złotymi dodatkami.

4

Piłka z prawej strony boiska skierowana na pole karne Polaków, ale tam nie ma kto zamykać tej akcji, co sprawia, że w posiadaniu futbolówki są biało-czerwoni.

3

Powalczyli o piłkę przy linii końcowej boiska Micah Hamilton oraz Tomasz Neugebauer. Kapitan polskiej kadry nabija piłką rywala i ta opuszcza boisko, a więc wznawia grę od linii 5. metra Oliwier Zych.

2

Fryderyk Gerbowski na lewej stronie boiska faulował Jadela Katongo i przyjezdni mają pierwszą okazję do stworzenia zagrożenia pod bramką biało-czerwonych z rzutu wolnego.

1

Mecz rozpoczęty przez Polaków.

Wyjściowe składy:

Polska: Zych – Kostka, Misiak, Smolarczyk, Lipkowski, Biedrzycki – Karasek, Kozubal, Neuguebauer (C), Gerbowski – Buksa.

Zmiany: Kikolski – Matyjewicz, Krajewski, Karasiński, Koperski, Bukowski, Lewicki, Drachal, Koton, Majchrzak, Żuberek.

Trener: Miłosz Stępiński.

Anglia: Beadle – Katongo, Edwards (C), Abbey, Hall – Fellows, Wharton, Iroegbunam, Miley, Hamilton – Scarlett.

Zmiany: Simkin – Nelson, Chambers, Godo, Clark, Devine, Arblaster, Gordon, Mubama.

Trener: Ben Futcher.

Główny: Łukasz Kuźma.
Asystenci: Piotr Podbielski – Mikołaj Kostrzewa.
Techniczny: Grzegorz Kawałko.

Piłkarze już przywitali się ze sobą, a także mają za sobą to również sztaby szkoleniowe obu ekip na czele z trenerami: Miłoszem Stępińskim i Benem Futcherem. Ponadto za moment dojdzie do losowania z udziałem sędziów i kapitanów, a są nimi: po polskiej stronie Tomasz Neugebauer oraz po stronie Anglików Ronnie Edwards.

Zawodnicy obu reprezentacji już na placu gry na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Czas na hymn Anglii, a tuż po nim robrzmi Mazurek Dąbrowskiego.
Cześć! Mecz startuje o 17:45.

1:5

finał (0:1)

Gole: 80. Żuberek – 39. Iroegbunam, 47. Scarlett, 54. Scarlett, 71. Scarlett (kar.), 87. Nelson

Kartki:   15. Buksa (POL), 24. Smolarczyk (POL) – 60. Iroegbunam (ENG)

Posiadanie piłki: 28 % : 72 %.
Strzały celne: 2:7. Strzały niecelne: 0:3. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 0:1. Foule: 10:7.

Polska: Zych – Misiak (72. Koperski), Smolarczyk, Lipkowski – Kostka (46. Krajewski), Neugebauer (C) (58. Bukowski), Kozubal (58. Żuberek), Biedrzycki (59. Drachal) – Karasek (59. Lewicki), Buksa, Gerbowski (46. Majchrzak).

Zmiany: Kikolski – Matyjewicz, Karasiński.

Anglia: Beadle (78. Simkin) – Katongo, Edwards (C) (72. Nelson), Abbey, Hall (78. Chambers) – Fellows (72. Godo), Wharton (56. Clark), Iroegbunam (78. Devine), Miley (72. Arblaster), Hamilton (78. Gordon) – Scarlett (72. Mubama).