10.02.2024, 20:00 • INEA Stadion, Poznań • 20 • 20. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 4:14.
Rzuty rożne: 6:4.
Spalone: 1:0.
Faule: 22:8.
Kompletnie zbędne doliczone minuty. Lech Poznań zamknął mecz drugim golem. Ostatecznie Kolejorz odniósł zwycięstwo 2:0 dzięki uderzeniom Filipa Szymczaka oraz Radosława Murawskiego.

90+10

90+9

90+9. Zmarnowana szansa w doliczonym czasie!

90+9

Jeszcze akcja Lecha Poznań w doliczonym czasie. Nika Kwekweskiri oddał niecelne uderzenie, a Daniel Stefański nie zdecydował się na przyznanie jedenastki za zagranie ręką Tomasza Makowskiego.

90+5

Niewiele się dzieje w doliczonych minutach z powodu pokazu pirotechnicznego.

90+3

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin:
z boiska schodzi Tomasz Pieńko, na boisku pojawia się Patryk Kusztal.

90+2

Lech Poznań gra z powodzeniem na utrzymanie piłki i konsekwentnie przybliża się do odniesienia zwycięstwa.

90

Doliczone dziewięć minut do podstawowego czasu.

89

Kompletnie nieudane uderzenie zza pola karnego. Nie było szansy na lądowanie piłki w bramce Lecha Poznań.

87

Blokowane uderzenie z okolicy linii pola karnego i nie musiał w tych okolicznościach interweniować Bartosz Mrozek.

87

Elias Andersson napomniany żółtą kartką za przytrzymywanie za koszulkę Kacpra Chodyny.

85

Miedziowi nie poradzili sobie z broniącymi przeciwnikami na boku boiska i nie zagrozili bramce Bartosza Mrozka.

82

Zmiana w drużynie Lech Poznań:
z boiska schodzi Filip Szymczak, na boisku pojawia się Nika Kwekweskiri.

82

z boiska schodzi Mateusz Wdowiak, na boisku pojawia się Serhij Buleca.

82

z boiska schodzi Marko Poletanović, na boisku pojawia się Tomasz Makowski.

81

Wymiana podań w bocznym sektorze boiska. Goście nie znaleźli tam miejsca na wykonanie dośrodkowania, ani oddanie strzału, dlatego przenieśli ciężar gry na przeciwne skrzydło.

80

Nieudana akcja zaproponowana przez Filipa Marchwińskiego oraz Alana Czerwińskiego.

79

Przerwa w grze spowodowana urazem Bartłomieja Kłudki.

77

18257 kibiców na stadionie.

76

z boiska schodzi Damian Dąbrowski, na boisku pojawia się Marek Mróz.

75

Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu.

74

Komfortowa zrobiła się sytuacja Kolejorza.

72

72. Radosław MURAWSKI - 2:0

72

Gol dla Lecha!
Strzelcem bramki RADOSŁAW MURAWSKI.

Lech Poznań powiększył prowadzenie na dwubramkowe. Piłka trafiła przed pole karne Miedziowych od Filipa Marchwińskiego do Radosława Murawskiego. Pomocnik nie zastanawiał się długo nad sposobem zakończenia ataku i oddał uderzenie na 2:0. Radosław Murawski strzelił bez przyjęcia i obok rozpaczliwie interweniujących zawodników z Lubina!

72

Poszkodowani piłkarze pozbierali się z boiska.

71

Bartosz Kopacz napomniany żółtą kartką za niebezpieczne wskoczenie na plecy przeciwnika.

70

Gra została wznowiona, ale zaledwie na moment, ponieważ doszło do niebezpiecznego zderzenia zawodników obu drużyn.

66

Znowu przerwa? Dajcie spokój.

65

65. Filip Marchwiński strzelił niecelnie!

65

Alan Czerwiński rozpędził się po podaniu na prawą stronę boiska. Jego płaskie dośrodkowanie zostało przytomnie przepuszczone przez Filipa Szymczaka do Filipa Marchwińskiego. Uderzenie tego ostatniego potoczyło się nieznacznie obok bramki strzeżonej przez doświadczonego Jasmina Buricia.

64

Otworzyło się kilka możliwości przed środkowym pomocnikiem, tymczasem wykonał on podanie zgodnie z najgorszą opcją, przez co zamiast ciekawego ataku, był powrót na upatrzone pozycje obronne.

63

Filip Szymczak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Mateuszu Grzybku.

62

Amatorom pirotechniki nie spieszy się nigdzie. Trwa przerwa od dwóch minut, a jest konieczna do przewietrzenia powietrza na stadionie.

60

Przerwa spowodowana zadymieniem stadionu przez kibiców.

59

z boiska schodzi Barry Douglas, na boisku pojawia się Elias Andersson.

57

Wymiana podań, której celem było znalezienie miejsca do przeprowadzenia ataku w kierunku bramki gospodarzy. Czujni na swoich pozycjach byli broniący gracze i nie pozwolili na przetestowanie golkipera strzałem.

56

Zdecydowanie konkretniejsza jest gra Miedziowych po przerwie, ale na konkret w postaci wyrównującego gola trzeba niezmiennie czekać.

55

Nic nie wynikło z rzutu rożnego w wykonaniu zawodników z Lubina.

54

54. Tomasz Pieńko nie pokonał bramkarza!

54

Ponownie konfrontacja Tomasza Pieńki z Bartoszem Mrozkiem. Tym razem celne uderzenie zawodnika KGHM Zagłębia Lubin, a bramkarz Lecha Poznań poradził sobie na linii. Tylko korner dla zespołu z województwa dolnośląskiego.

52

Marko Poletanović napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Radosławie Murawskim.

51

51. Tomasz Pieńko spudłował strzałem!

51

Świetna szansa na doprowadzenie do remisu po błędach obrońców Lecha Poznań. Rajd Tomasza Pieńki zakończył się oddaniem uderzenia w sytuacji sam na sam z Bartoszem Mrozkiem. Zawodnikowi Miedziowych zabrakło dokładności do zdobycia gola!

50

Poradzili sobie Miedziowi z kolejnym niebezpiecznie wyglądającym dośrodkowaniem.

48

Pierwsza akcja Lecha Poznań po przerwie, jednak poradzili sobie Miedziowi w obronie. Całe zamieszanie zakończyło się interwencja Jasmina Buricia.

46

z boiska schodzi Antonio Milić, na boisku pojawia się Michał Gurgul.

46

z boiska schodzi Juan Muñoz, na boisku pojawia się Dawid Kurminowski.

46

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
Pierwsza połowa meczu dla Lecha Poznań. Skromne prowadzenie zawdzięcza akcji Adriela Ba Loui oraz Filipa Szymczaka, a może przede wszystkim nonszalancji Aleksa Ławniczaka.

45+2

45+1

Piłka po dośrodkowaniu spod chorągiewki została wybita przed linię pola karnego. Stamtąd uderzenie, ale raczej na uwolnienie. Szansa, że futbolówka zaliczy lądowanie w siatce była niewielka.

45

Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

44

Kamera telewizyjna pokazała nieco zafrasowanego trenera Mariusza Rumaka ustawionego blisko linii bocznej boiska.

43

Szarpana jest końcówka w pierwszej połowie spotkania.

42

Jeszcze ostatnie okazje do poprawienia wyniku przed ostatnim gwizdkiem sędziego Daniela Stefańskiego w pierwszej połowie spotkania.

41

Żółta kartka pokazana jednemu ze sztabowców Waldemara Fornalika.

40

Nie ma faulu po konfrontacji z udziałem Tomasza Pieńki.

39

Interweniowali blisko własnego pola karnego zawodnicy prowadzeni przez Mariusza Rumaka.

38

Na niewiele zdały się rzuty wolne podopiecznym Waldemara Fornalika.

37

Filip Marchwiński napomniany żółtą kartką za awanturowanie się.

36

Kompletnie nieudane wykonanie z rzutu wolnego przez Marko Poletanovicia.

34

Niezła szansa na doprowadzenie do remisu z rzutu wolnego za przewinienie Radosława Murawskiego na Mateuszu Wdowiaku.

33

z boiska schodzi Adriel D´Avila Ba Loua, na boisku pojawia się Alan Czerwiński.

32

Wiadomo już, że będzie konieczne przeprowadzenie awaryjnej zmiany w zespole z Poznania.

31

Krótka przerwa w grze była spowodowana urazem Adriela Ba Loui.

30

Pół godziny spotkania za drużynami.

29

Nie jest to konfrontacja wypełniona po brzegi stuprocentowymi sytuacjami podbramkowymi.

27

Damian Dąbrowski wymienił podania ze swoim kompanem ze środka pola Marko Poletanoviciem.

26

Miedziowi spróbowali zaatakował z werwą na lewej stronie boiska.

24

Interweniował Adriel Ba Loua i nie pozwolił gościom na sprawdzenie uderzeniem bramkarza Lecha Poznań.

23

23. Bartosz Salamon główkował za wysoko

23

Joel Pereira uruchomił swoim dośrodkowaniem ustawionego w pobliżu bramki przeciwnika Bartosza Salamona. Naciskanemu defensorowi Lecha Poznań nie udało się wepchnąć futbolówki z bliska do siatki!

21

Zbyt oczywista oraz powolna wymiana podań w wykonaniu podopiecznych Waldemara Fornalika.

20

Filip Marchwiński pogubił się w ataku indywidualnym wewnątrz pola karnego przeciwnika.

19

Poznaniacy pozostają w bezpiecznej odległości od własnej bramki i z powodzeniem zarządzają swoim prowadzeniem.

17

Wymiana podań na prawej stronie boiska zakończyła się dośrodkowaniem. Powstrzymanie długo szybującej i głęboko zagranej piłki nie stanowiło problemu dla skoncentrowanego bramkarza.

17

Lech Poznań przyspieszył na połowie przeciwnika i starał się przeprowadzić atak z wykorzystaniem Filipa Szymczaka.

15

Kwadrans spotkania za drużynami.

13

Kibice czekają na ataki zbudowanego wczesnym zdobyciem prowadzenia Lecha Poznań.

13

Próba przedostania się w okolicę pola karnego Lecha Poznań w wykonaniu Mateusza Wdowiaka, jednak zadziałała na niego siła złego na jednego.

12

Bartosz Kopacz interweniował z powodzeniem po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Barry'ego Douglasa.

11

Niezmiennie niewiele wynika z wymian podań zaproponowanych przez KGHM Zagłębie Lubin.

10

Gospodarze spokojnie wycofali się na własną połowę boiska i sprawdzają, co ma do zaproponowania przeciwnik w ataku pozycyjnym.

8

KGHM Zagłębie Lubin szuka miejsca do przeprowadzenia ataku na połowie Lecha Poznań.

7

Nieudane dośrodkowanie Kacpra Chodyny i piłka została odprowadzona wzrokiem poza boisko.

5

Przyjezdni już muszą odrabiać stratę do przeciwnika.

4

4. Filip SZYMCZAK - 1:0

4

Strzelcem bramki FILIP SZYMCZAK.

Lech Poznań nie potrzebował dużo czasu na strzelenie gola Miedziowym. Można śmiało powiedzieć, że dostał prowadzenie w prezencie od Aleksa Ławniczaka. Gracz KGHM Zagłębia Lubin zgubił piłkę blisko własnego pola karnego na rzecz Adriela Ba Loui. Skrzydłowy zachował się przytomnie i wyłożył futbolówkę Filipowi Szymczakowi. Napastnik nie miał problemu z pokonaniem swoim uderzeniem bramkarza.

3

Uspokoili sytuację na boisku Miedziowi i przystąpili do spokojnego wymieniania podań.

2

Od początku meczu nastawieni ofensywnie podopieczni Mariusza Rumaka.

1

Piłkarze obu zespołów wychodzą z szatni na boisko.

Lech Poznań: Mrozek – Pereira, Salamon (C), Milić, Douglas – Hotić, Karlström, Murawski, Ba Loua – Marchwiński – Szymczak.
Rezerwowi: Bednarek – Andersson, Gurgul, Dziuba, Tomaszewski, Kwekweskiri, Lisman.
Trener: Mariusz Rumak

Zagłębie Lubin: Burić – Kłudka, Kopacz (C), Ławniczak, Grzybek – Dąbrowski, Poletanović – Chodyna, Pieńko, Wdowiak – Muñoz.
Rezerwowi: Weirauch – Makowski, Woźniak, Buleca, Mróz, Kusztal, Nalepa, Mata, Kurminowski.
Trener: Waldemar Fornalik

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Poznaniu. Lech zmierzy się w nim z KGHM Zagłębiem Lubin. Początek konfrontacji w sobotę o godzinie 20.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

2:0

finał (1:0)

Gole: 4. Szymczak, 72. Murawski

Kartki:   37. Marchwiński (LPO), 63. Szymczak (LPO), 87. Andersson (LPO) – 52. Poletanović (ZAG), 71. Kopacz (ZAG)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
Strzały celne: 3:1. Strzały niecelne: 4:14. Rzuty rożne: 6:4. Spalone: 1:0. Foule: 22:8.

Lech Poznań: Mrozek – Pereira, Salamon (C), Milić (46. Gurgul), Douglas (59. Andersson) – Hotić, Karlström, Murawski, Ba Loua (33. A. Czerwiński) – Marchwiński – Szymczak (82. Kwekweskiri).
Zmiany: Bednarek – Dziuba, Tomaszewski, Lisman.

Zagłębie Lubin: Burić – Kłudka, Kopacz (C), Ławniczak, Grzybek – Dąbrowski (76. Mróz), Poletanović (82. Makowski) – Chodyna, Pieńko (90+3. Kusztal), Wdowiak (82. Buleca) – Muñoz (46. Kurminowski).
Zmiany: Weirauch – Woźniak, Nalepa, Mata.

Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz)