18.11.2023, 17:30 • Stadion MOSiR, Stalowa Wola • 18 • 18. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 4:5.
Rzuty rożne: 6:7.
Spalone: 1:0.
Faule: 17:18.
Stal Stalowa Wola zwyciężyła 3:1 z GKS-em Jastrzębie. Zdecydowanie więcej działo się w pierwszej połowie, która została dwukrotnie przerwana serpentyniadą oraz racowiskiem. Poza tym Stalówka była skuteczna i zdobyła dwubramkowe prowadzenie. GKS miał swoje momenty po przerwie, ale przekuł je wyłącznie w gola kontaktowego Michała Bednarskiego. To było za mało do odniesienia pierwszego w sezonie zwycięstwa na wyjeździe. Stal ustaliła wynik strzałem Macieja Wojtaka.

90+7

90+6

Zmiana w drużynie GKS Jastrzębie:
z boiska schodzi Bednarski, na boisku pojawia się Drazik.

90+5

Czerwona kartka dla bramkarza przyjezdnych za zagranie ręką poza własnym polem karnym. Jeszcze cyrk zamiast zakończenia spotkania.

90+4

Karol Fietz napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

90+3

Rajd kibica po boisku po trzecim golu Stali Stalowa Wola.

90+1

Gol dla Stali St. Wola!
Strzelcem bramki MACIEJ WOJTAK.

Zmiennik miał bardzo dużo przestrzeni na połowie przeciwnika, co pozwoliło mu potwierdzić wyższość stalowowolan golem na 3:1. Podanie od Oliwiera Sukiennickiego, a Maciej Wojtak wygrał przebitkę z bramkarzem jastrzębian i oddał uderzenie z metra do odsłoniętej siatki.

90

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89

Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola:
z boiska schodzi Pioterczak, na boisku pojawia się Wojtak.

88

Nie spieszy się Mikołajowi Smyłkowi ze wznowieniem gry dalekim wykopem.

87

Stal Stalowa Wola starała się przytrzymać piłkę na połowie przeciwnika.

86

Ponownie niecelne uderzenie Jewgienija Zacharczenki po dorzuceniu ze stałego fragmentu gry.

85

Możliwość narobienia problemów gospodarzom rozegraniem rzutu wolnego kilka metrów od narożnika pola karnego.

83

Coraz mniej czasu pozostaje jastrzębianom na uratowanie wyniku, a ostatnie ataki przyjezdnych nie stanowiły dużego wyzwania dla Mikołaja Smyłka.

81

Krótka przerwa w grze była spowodowana bolesnym upadkiem na boisko Bartosza Pioterczaka.

80

Poradzili sobie gospodarze z banalnym dośrodkowaniem.

79

Kompletnie nieudane zagranie jednego z jastrzębian i piłka znalazła się pod nogami nieatakowanego Mikołaja Smyłka.

3:1

finał (2:0)

Gole: 6. Ziarko, 34. Pioterczak, 90+1. Wojtak – 60. Bednarski

Kartki:   25. Ziarko (SSW), 74. Soszyński (SSW) – 45+4. Boruń (JAS), 68. Rogala (JAS), 90+4. Fietz (JAS)   90+5. Trojanowski (JAS)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
Strzały celne: 8:6. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 6:7. Spalone: 1:0. Foule: 17:18.

Stal Stalowa Wola: Smyłek – P. Rogala, Furtak, Kowalski, Urban, Ziarko (46. Seweryn), Mydlarz (65. Sukiennicki), Soszyński, Pioterczak (89. Wojtak), Klisiewicz, Chełmecki (77. Maługa).

Zmiany: Przybek – Seweryn, Wojtak, Banach, Wiktoruk, Iwao, Sukiennicki, Kościelniak, Maługa.

Trener: Ireneusz Pietrzykowski

GKS Jastrzębie: Trojanowski – Boruń, Lech, Zacharczenko, Fietz, Maszkowski, S. Rogala (74. Mucha), Gołuch, Jadach (46. Zych), Vaz, Bednarski (90. Drazik).

Zmiany: Drazik – Ali, Zych, Matuszek, Szymczak, Togitani, Mucha.

Trener: Piotr Dziewicki

Sędziowie: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska)