18.11.2023, 17:30 • Stadion MOSiR, Stalowa Wola • 18 • 18. kolejka • Sebastian

BETFAN: 2.17 3.3 3.15

90+1

Gol dla Stali St. Wola!
Strzelcem bramki MACIEJ WOJTAK.

Zmiennik miał bardzo dużo przestrzeni na połowie przeciwnika, co pozwoliło mu potwierdzić wyższość stalowowolan golem na 3:1. Podanie od Oliwiera Sukiennickiego, a Maciej Wojtak wygrał przebitkę z bramkarzem jastrzębian i oddał uderzenie z metra do odsłoniętej siatki.

60

Gol dla Jastrzębia!
Strzelcem bramki MICHAŁ BEDNARSKI.

Jeszcze powinno być gorąco, jeszcze powinno być ciekawie. Szymon Gołuch popisał się efektownym rajdem wewnątrz pola karnego przeciwnika i wykonał wstrzelenie powrotne do Michała Bednarskiego. Napastnik jastrzębian miał rewelacyjną szansę na strzelenie gola i pokonał Mikołaja Smyłka uderzeniem z bliska.

34

Strzelcem bramki BARTOSZ PIOTERCZAK.

Gospodarze na dwubramkowym prowadzeniu! Stal Stalowa Wola przetrwała fragment naporu przeciwnika, po czym odpowiedziała atakiem indywidualnym Bartosza Pioterczaka. Poradził on sobie z dwoma defensorami, po czym zdecydował się na oddanie strzału zza pola karnego. W pokonaniu bramkarza pomógł rykoszet od pechowo broniącego Przemysława Lecha.

6

Strzelcem bramki ARKADIUSZ ZIARKO.

Stal Stalowa Wola wcześnie zdobyła prowadzenie. Była zaledwie 6. minuta, w której Arkadiusz Ziarko wpakował piłkę do bramki jastrzębian. Stanął przed wyśmienitą szansą po tym jak wcześniejsze uderzenie z rzutu wolnego przecisnęło się przez mur przyjezdnych.

3:1

finał (2:0)

Gole: 6. Ziarko, 34. Pioterczak, 90+1. Wojtak – 60. Bednarski

Kartki:   25. Ziarko (SSW), 74. Soszyński (SSW) – 45+4. Boruń (JAS), 68. Rogala (JAS), 90+4. Fietz (JAS)   90+5. Trojanowski (JAS)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
Strzały celne: 8:6. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 6:7. Spalone: 1:0. Foule: 17:18.

Stal Stalowa Wola: Smyłek – P. Rogala, Furtak, Kowalski, Urban, Ziarko (46. Seweryn), Mydlarz (65. Sukiennicki), Soszyński, Pioterczak (89. Wojtak), Klisiewicz, Chełmecki (77. Maługa).

Zmiany: Przybek – Seweryn, Wojtak, Banach, Wiktoruk, Iwao, Sukiennicki, Kościelniak, Maługa.

Trener: Ireneusz Pietrzykowski

GKS Jastrzębie: Trojanowski – Boruń, Lech, Zacharczenko, Fietz, Maszkowski, S. Rogala (74. Mucha), Gołuch, Jadach (46. Zych), Vaz, Bednarski (90. Drazik).

Zmiany: Drazik – Ali, Zych, Matuszek, Szymczak, Togitani, Mucha.

Trener: Piotr Dziewicki

Sędziowie: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska)