finał (0:0)

21.10.2023, 13:00 • Stadion OSiR, Olsztyn • 14 • 14. kolejka • Sebastian

BETFAN: 2.97 3.3 2.28

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (15:06:23)
Stomil Olsztyn zapewnił sobie po przerwie zwycięstwo 2:1 z Kotwicą Kołobrzeg strzałami Karola Żwira oraz Filipa Wójcika. Trafienie Arona Stasiaka nic nie dało gościom.
Posiadanie piłki: 46% : 54%.
Strzały na bramkę: 5:5.
Strzały niecelne: 7:4.
Rzuty rożne: 6:3.
Spalone: 2:1.
Faule: 18:11.
Jeszcze czerwona kartka pokazana Lukasowi Kubanowi za zachowanie na ławce rezerwowych.

90+4

90+4

To już ostatnia minuta doliczonego czasu.

90+3

Piłka szybuje w kierunku pilnie strzeżonej bramki olsztynian.

90+3

Jeszcze próbują cokolwiek zdziałać przyjezdni.

90+2

Michal Bezpalec napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+2

Mocno chaotyczne natarcie zespołu znad morza w ostatnich minutach spotkania.

90

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89

Ile minut doliczy Piotr Urban do podstawowego czasu?

89

Pierwsza roszada również po stronie drugoligowca z Warmii.

88

Zmiana w drużynie Stomil Olsztyn:
z boiska schodzi Kurbiel, na boisku pojawia się Florek.

88

Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

87

Nieustannie szuka rozwiązań na poprawienie wyniku szkoleniowiec przyjezdnych.

85

Zmiana w drużynie Kotwica Kołobrzeg:
z boiska schodzi Cywiński, na boisku pojawia się Abbott.

85

Pozostało pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

84

Dobra interwencja bramkarza.

83

Kotwica Kołobrzeg jeszcze z wiarą, jednak możliwość odniesienia zwycięstwa na terenie Stomilu Olsztyn zmniejsza się z minuty na minutę.

83

Wymiana podań na prawej stronie boiska zakończyła się dośrodkowaniem. Powstrzymanie długo szybującej i głęboko zagranej piłki nie stanowiło problemu dla skoncentrowanego bramkarza.

82

Gospodarze uwijają się w obronie jak w ukropie w celu utrzymania pozytywnego wyniku.

81

Poradzili sobie gospodarze z groźnie zapowiadającym się dośrodkowaniem.

80

Zanosi się na interesującą końcówkę spotkania.

79

Gol dla Kotwicy!
Strzelcem bramki ARON STASIAK.

Kołobrzeżanie musieli zaryzykować i jeszcze podnieśli temperaturę meczu golem na 1:2 Arona Stasiaka w 79. minucie.

77

Gol dla Stomilu!
Strzelcem bramki FILIP WÓJCIK.

Trener Maciej Bartoszek zmieniał piłkarzy w jedenastce Kotwicy, ale ta zamiast wyrównać, to straciła drugiego gola. W 77. minucie sytuacja Stomilu zrobiła się wygodna dzięki strzałowi na 2:0 Filipa Wójcika. Gospodarzom pozostało zatroszczyć się o pozytywny wynik do końca spotkania.

75

z boiska schodzi Kaczmarek, na boisku pojawia się Pytlewski.

75

z boiska schodzi Kosakiewicz, na boisku pojawia się Kozajda.

74

Będzie za moment zapowiadana seria korekt.

73

Nie dziwi natomiast brak zmian personalnych po stronie olsztynian.

72

Biernie trener Maciej Bartoszek i nie wymienia on zawodników w jedenastce.

71

Niby rozdrażnieni są przyjezdni, ale od początku spotkania stwarzają sobie sytuacje podbramkowe z niską częstotliwością.

70

Stomil Olsztyn rozsądnie zarządza swoim skromnym prowadzeniem zdobytym strzałem Karola Żwira.

69

Już kilku zawodników musi mieć się na baczności i uważać z interweniowaniem.

68

Gospodarze mieli wolną przestrzeń na przeprowadzenie szybkiego ataku. Nie wszystko wyszło tak, jak mogli sobie zaplanować lub zamarzyć. Drużyna zgubiła tempo i pozwoliła rywalom ustawić się w defensywie.

67

Michał Cywiński napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

66

Kolejne ostre przewinienie i tym razem powinno być napomnienie żółtym kartonikiem dla jednego z gości.

65

Trenerzy spoglądają coraz częściej w kierunku swoich zawodników rezerwowych. Dobre roszady personalne mogą być przełomowe dla obrazu meczu. Wprowadzeni z ławki piłkarze mogą wnieść na boisko dodatkową energię oraz motywację.

64

Z kolei Kotwica Kołobrzeg musi organizować się do bardziej zdecydowanego natarcia, jeżeli liczy na doprowadzenie do remisu.

63

Olsztynianie mają czego bronić i zapewne nie zabraknie im zapału w defensywie.

62

Strzelcem bramki KAROL ŻWIR.

Stomil czuł się coraz pewniej na boisku i w 62. minucie zdobył prowadzenie 1:0 strzałem Karola Żwira. Gospodarze zaczęli potwierdzać, że są niewygodnymi przeciwnikami dla zespołu znad morza.

61

Lukas Kuban napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

60

Godzina meczu za drużynami.

58

Chcieli szybko zaatakować gospodarze, jednak rozstawili się w obronie gracze znad morza.

57

Nie przebierają w środkach zawodnicy obu drużyn.

56

Filip Wójcik napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

55

Ostre przewinienie i to może skłonić sędziego Piotra Urbana do pokazania żółtego kartonika.

52

z boiska schodzi Soljić, na boisku pojawia się Stasiak.

50

Będzie pierwsza zmiana personalna zaproponowana przez Macieja Bartoszka.

48

Pora na drugą połowę spotkania. Piłkarze powrócili do rywalizacji po kwadransie spędzonym w szatniach w towarzystwie szkoleniowców. Ciekawe, czy doszło do zasadniczej zmiany strategii na mecz.

46

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
Pierwsza połowa meczu rozczarowała, a jej poziom nie podobał się publiczności. Stomil remisuje bezbramkowo z Kotwicą, przy czym gospodarzy było stać na zaledwie jedno uderzenie celne, a gości na dwa. Delikatną przewagę w posiadaniu piłki mieli podopieczni Macieja Bartoszka, ale nie przełożyła się ona na żaden konkret.

45

44

Drużyna z Warmii od rzutu wolnego.

43

Ponownie gra przerwana gwizdkiem przez sędziego Piotra Urbana.

42

Coraz mniej czasu pozostaje obu zespołom na poprawienie wyniku przed zejściem na przerwę do szatni.

40

Pozostało pięć minut podstawowego czasu do zakończenia pierwszej połowy spotkania.

39

Nieudane wykonanie rzutu wolnego.

38

Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane zawodnikom z Kołobrzegu.

36

Wznowienie rywalizacji od bramki zostało przyznane młodemu bramkarzowi drugoligowca znad morza.

35

Dobra próba, ale została zablokowana przez ciasno ustawionych na linii pola karnego obrońców. Gospodarze muszą budować atak od początku. Piłka wróciła bliżej środka boiska. Czekamy na kolejne sytuacje podbramkowe w tym spotkaniu.

33

Spokojne rozegranie zawodników Stomilu Olsztyn na własnej połowie boiska.

32

Filip Kozłowski napomniany żółtą kartką po stronie Kotwicy Kołobrzeg.

31

Kotwica Kołobrzeg nie ma zdecydowanej przewagi w rywalizacji ze zmobilizowanymi gospodarzami.

30

Dwa kwadranse spotkania za drużynami.

29

Przerwa w grze jest spowodowana urazem jednego z zawodników drugoligowca z Olsztyna.

27

Przewinienie w centrum boiska.

26

Były krótkie spory między zawodnikami, które opóźniły wznowienie rywalizacji z autu. Wszystko zostało już wyjaśnione przez sędziego i piłka ponownie sunie po murawie stadionu.

25

Nie spieszy się podopiecznym Janusza Bucholca z ponownym wprowadzeniem piłki do grania.

24

Gospodarze wywalczyli dla siebie wznowienie od rzutu wolnego na wysokości koła środkowego.

23

Stomil Olsztyn miał możliwość zaprezentowania swoich możliwości w rozegraniu pozycyjnym.

21

Nie ma przeniesienia ciężaru gry na przeciwne skrzydło, przez co piłkarze tłoczą się nonsensownie w jednym sektorze boiska.

20

Od wrzutu z autu na wysokości koła środkowego drużyna z Pomorza.

19

18

Kotwica Kołobrzeg wrzutem z autu na wysokości koła środkowego.

17

Solidnie bronią gospodarze i nie pozwolili przekuć rzutu wolnego w sytuację podbramkową.

16

Po przewinieniu napastnika znanego z występów w województwie zachodniopomorskim od rzutu wolnego Kotwica Kołobrzeg.

15

Piotr Kurbiel pierwszym w meczu zawodnikiem napomnianym żółtym kartonikiem.

15

Kwadrans spotkania za zespołami.

14

Kotwica Kołobrzeg starała się przedostać na połowę przeciwnika ze swoim atakiem kombinacyjnym.

12

Podeszli pressingiem podopieczni Macieja Bartoszka i starają się przejąć inicjatywę w tej konfrontacji.

11

Dla odmiany wznowienie od bramki zostało przyznane gospodrzom.

9

Skuteczna interwencja młodzieżowca zajmującego pozycję między słupkami kołobrzeskiej bramki.

8

Ponownie Kotwica Kołobrzeg, ale została odepchnięta od pola karnego przeciwnika.

7

Wznowienie gry wrzutem z autu zostało przyznane zawodnikom z województwa zachodniopomorskiego.

5

Na początku spotkania oba zespoły nie zorganizowały się do huraganowego natarcia.

4

Ripostują gospodarze, ale zostali odepchnięci od pola karnego Kotwicy Kołobrzeg przez skoncentrowanego Cezarego Polaka.

3

Piłka w centrum boiska i w posiadaniu podopiecznych Macieja Bartoszka.

2

Pora na pierwsze ofensywne przyspieszenia obu zespołów. Na pewno Stomil Olsztyn ma mocne postanowienie zatrzymania kołobrzeżan.

1

Stomil Olsztyn: Jakubowski – Kuban, Sadowski, Szabaciuk, Karlikowski, Wójcik, Krawczun, Bezpalec, Laskowski, Żwir, Kurbiel.
Rezerwowi: Garstkiewicz – Kośmicki, Pietraszkiewicz, Waleńcik, Tuleja, Razaeian, Drabiszczak, Florek, Bała.
Trener: Janusz Bucholc

Kotwica Kołobrzeg: Michalski – Kosakiewicz, Witasik, Murawski, Polak, Oliveira, Soljić, Cywiński, Kaczmarek, Nowak, Kozłowski.
Rezerwowi: Pogorzelec, Kozioł – Skowronek, Pytlewski, Stasiak, Kozajda, Rzeźniczak, Madembo, Abbott.
Trener: Maciej Bartoszek

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa).
Zapraszamy na relację na żywo z meczu II ligi w Olsztynie. Stomil zmierzy się w nim z Kotwicą Kołobrzeg. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 13.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

2:1

finał (0:0)

Gole: 62. Żwir, 77. Wójcik – 79. Stasiak

Kartki:   15. Kurbiel (OLS), 56. Wójcik (OLS), 61. Kuban (OLS), 90+2. Bezpalec (OLS) – 32. Kozłowski (KTW), 67. Cywiński (KTW)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
Strzały celne: 5:5. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 6:3. Spalone: 2:1. Foule: 18:11.

Stomil Olsztyn: Jakubowski – Kuban, Sadowski, Szabaciuk, Karlikowski, Wójcik, Krawczun, Bezpalec, Laskowski, Żwir, Kurbiel (88. Florek).

Zmiany: Garstkiewicz – Kośmicki, Pietraszkiewicz, Waleńcik, Tuleja, Razaeian, Drabiszczak, Florek, Bała.

Kotwica Kołobrzeg: Michalski – Kosakiewicz (75. Kozajda), Witasik, Murawski, Polak, Oliveira, Soljić (52. Stasiak), Cywiński (75. Abbott), Kaczmarek (75. Pytlewski), Nowak, Kozłowski.

Zmiany: Pogorzelec, Kozioł – Skowronek, Pytlewski, Stasiak, Kozajda, Rzeźniczak, Madembo, Abbott.

Sędziowie: Piotr Urban (Warszawa)