30.09.2023, 17:30 • Stadion Miejski, Elbląg • 11 • 11. kolejka • Sebastian

Nie widać entuzjazmu bezpośrednio po ostatnim gwizdku w obu obozach.
Strzały niecelne: 5:5.
Rzuty rożne: 4:8.
Spalone: 1:2.
Faule: 25:18.
Nie było to spotkanie, które przejdzie do historii polskiego futbolu. Bezbramkowe nieco ponad 90 minut i stanęło na podziale punktów.

90+4

90+3

Olimpia Elbląg chyba zmarnowała ostatnią szansę na pokonanie w tym meczu Mikołaja Smyłka.

90+2

Dośrodkowanie na aferę i poradzili sobie z nim stalowowolanie.

90+1

Próbują do końca ambitni podopieczni Przemysława Gomułki.

90

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89

Ile minut doliczy Patryk Gryckiewicz?

88

Olimpia Elbląg nie godzi się z bezbramkowym wynikiem i spędza dużo czasu na połowie przeciwnika.
Coraz mniej czasu na zdobycie decydującego gola.

86

Zmiana w drużynie Stal Stalowa Wola:
z boiska schodzi Oko, na boisku pojawia się Furtak.

85

Niebezpiecznie gospodarze, jednak ich akcja zakończyła się ostatecznie niecelnym strzałem. Nie przymierzyli w bramkę strzeżoną przez Mikołaja Smyłka!

84

Szukał napastnik miejsca do oddania uderzenia zza pola karnego. Ciasno ustawieni jednak broniący przeciwnicy nie pozwolili na zatrudnienie bramkarza, a co dopiero pomyśleć o jego pokonaniu.

82

Elblążanie od rzutu wolnego blisko narożnika pola karnego przeciwnika. Dogodna pozycja do wykonania dośrodkowania.

80

Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg:
z boiska schodzi Filipczyk, na boisku pojawia się Stefaniak.

80

z boiska schodzi Sienkiewicz, na boisku pojawia się Stefaniak.

79

Zmiany za zmianami, ale nie zmienia się bezbramkowy wynik tego spotkania.

77

z boiska schodzi Klisiewicz, na boisku pojawia się Iwao.

77

Olimpia Elbląg została wypchnięta z okolicy pola karnego przeciwnika.

75

To już zaledwie kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

74

Seria konfrontacji blisko koła środkowego boiska.
Zabrakło teraz zawodnika zdolnego do zakończenia akcji uderzeniem.

72

Stal Stalowa Wola nie chce podejmować nadmiernego ryzyka na terenie przeciwnika.

71

Najpierw lewym skrzydłem, następnie prawym zaatakowali gospodarze. Skoncentrowani boczni obrońcy nie pozwolili na wykonanie dośrodkowania i skończyło się to wszystko wywalczeniem wrzutu z autu na wysokości pola karnego przeciwnika.

70

Zamieszali w wybranych przed meczem jedenastkach obaj szkoleniowcy.

68

z boiska schodzi Mydlarz, na boisku pojawia się Wiktoruk.

68

z boiska schodzi Górski, na boisku pojawia się Maluga.

66

Od razu potrójna zmiana zaproponowana przez trenera Przemysława Gomułkę.

65

z boiska schodzi Jóźwicki, na boisku pojawia się Żak.

65

z boiska schodzi Bartoś, na boisku pojawia się Mruk.

65

z boiska schodzi Famulak, na boisku pojawia się Jacenko.

65

Pojedynek szybkościowy blisko linii bocznej boiska. Piłkarze starli się ze sobą i ostatecznie razem z futbolówką wylądowali poza placem. Sędziowie przyznali wznowienie gospodarzom.

64

Ponownie od bramki zagrają gospodarze.
Uderzenie zdecydowanie ponad poprzeczką, bramkarzowi nie pozostało nic ponad odprowadzenie piłki wzrokiem poza boisko.

62

Nieudana akcja przyjezdnych i po niej wznowienie zostało przyznane doświadczonemu Andrzejowi Witanowi.

60

Bezbramkowa godzina meczu za drużynami.

59

Na pewno więcej przewinień niż interesujących ataków po obu stronach boiska.

58

Ciekawie zapowiadający się atak gospodarzy z wykorzystaniem lewego skrzydła. Przeciwnicy musieli dynamicznie powracać do defensywy, żeby nie pozwolić na stworzenie niebezpiecznej sytuacji podbramkowej.

57

Rozważnie drużyna z Podkarpacia, ale nie zamierza chyba ruszać do bardziej zdecydowanego natarcia.

56

Spokojna wymiana podań w wykonaniu zawodników z Podkarpacia.

54

Po przerwie nie było jeszcze przewinienia wycenionego przez Filipa Kaliszewskiego na napomnienie żółtym kartonikiem.

52

Przerwa w grze jest spowodowana urazem.

51

Stal Stalowa Wola od rzutu wolnego, jednak na własnej połowie boiska i jednocześnie daleko od bramki strzeżonej przez Andrzeja Witana.

50

Pięć minut rywalizacji po przerwie i nie przyniosły one przełomu na Stadionie Miejskim w Elblągu.

48

Kolejne próby strzelenia gola. Na razie jedna zmiana personalna za obciążonego żółtym kartonikiem pomocnika Stali Stalowa Wola.

46

z boiska schodzi Pioterczak, na boisku pojawia się Chełmecki.

46

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
Pierwsza połowa nie stała na porywająco wysokim poziomie. Jak dotąd ani gospodarzom, ani gościom nie udało się przeprowadzić ataku zakończonego strzałem do bramki.

45+1

45

Doliczona minuta.

44

Ostatnie szanse na strzelenie gola przed ostatnim gwizdkiem Filipa Kaliszewskiego w pierwszej połowie spotkania.

43

Bartosz Pioterczak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

42

Olimpia Elbląg została powstrzymana w okolicy narożnika pola karnego przeciwnika.

40

Pozostało pięć minut podstawowego czasu do zakończenia pierwszej połowy spotkania.

39

Jeszcze jedno ostre starcie i tym razem od rzutu wolnego wznowią grę wyżej notowani piłkarze. Ich przeciwnicy potwierdzają, że bronią twardo i nieustępliwie.

37

Coraz mniej wskazuje na przeprowadzenie skutecznego ataku w pierwszej połowie spotkania.

36

Na własnej połowie wznowili grę wrzutem z autu goście.

34

Coraz mniej czasu pozostało obu zespołom na strzelenie gola w pierwszej połowie.

33

Olimpia Elbląg nie przebiła się przez skoncentrowanych obrońców z Podkarpacia.

31

Piłka przetransportowana w środku pola do pomocników Stali Stalowa Wola.

30

Już dwa bezbramkowe kwadranse za zespołami.

29

Dobra interwencja w centrum boiska Jana Sienkiewicza.

28

Próba wrzucenia piłki dalekim podaniem za linię obrońców Olimpii Elblag. Jakoś poradzili sobie w opresji gospodarze.

27

Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

26

Nieudana akcja na boku boiska.

25

Pomogło utemperowanie zawodników pierwszym żółtym kartonikiem.

23

Olimpia Elbląg w wymianie podań na połowie przeciwnika, ale jest konsekwentnie wypychana spod pole karnego Mikołaja Smyłka.

22

Piłkarze stłoczeni na jednej połowie boiska i mają problem z przeniesieniem ciężaru grania na przeciwne skrzydło.

20

Nieudana próba przeniesienia piłki na połowę przeciwnika w wykonaniu podopiecznych Przemysława Gomułki.

19

Nieudane podanie crossowe i piłka uciekła zawodnikom Stali Stalowa Wola poza boisko.

18

Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane gościom.

16

Filip Kaliszewski musi mieć się na baczności i uważać na coraz ostrzejsze przewinienia.

15

Bezbramkowy kwadrans otwierający spotkanie na Stadionie Miejskim w Elblągu.

14

Wymiana podań na prawej stronie boiska zakończyła się dośrodkowaniem. Powstrzymanie długo szybującej i głęboko zagranej piłki nie stanowiło problemu dla skoncentrowanego bramkarza.

13

Spokojna wymiana podań proponowana przez podopiecznych Ireneusza Pietrzykowskiego.

12

Próba przedostania się pod bramkę doświadczonego Andrzeja Witana z wykorzystaniem prawego skrzydła.

10

Powoli wyrównuje się to spotkanie i także przyjezdni mają coś ciekawego do zaprezentowania w ataku pozycyjnym.

8

Kacper Jóźwicki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

7

Początkowe próby przedostania się w pobliże bramki. Nie ma jednak ryzyka w pierwszych minutach. Raczej ostrożne sprawdzanie, co przygotował przeciwnik na sobotnie popołudnie.

6

Przewinienie atakującego zawodnika Olimpii Elbląg i wznowienie zostało przyznane zawodnikom z Podkarpacia.

5

Stalówka przejęła piłkę w jej posiadanie.

4

Stal Stalowa Wola skutecznie utrudniła zadanie przeciwnikom swoim pressingiem.

3

Spokojne rozegranie Olimpii Elbląg zainicjowane krótkim podaniem przez Andrzeja Witana.

2

Pora na pierwsze ofensywne szarże w drugoligowej konfrontacji na stadionie Olimpii Elbląg.

1

Zapraszamy na relację na żywo z meczu II ligi w Elblągu. Zmierzą się w nim Olimpia ze Stalą Stalowa Wola. Filip Kaliszewski rozpocznie rywalizację w sobotę o godzinie 17:30.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

0:0

finał (0:0)

Kartki:   8. Jóźwicki (OLE) – 43. Pioterczak (SSW)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
Strzały celne: 2:3. Strzały niecelne: 5:5. Rzuty rożne: 4:8. Spalone: 1:2. Foule: 25:18.

Olimpia Elbląg: Witan – Szczudliński, Bartoś (65. Mruk), Jóźwicki (65. Żak), Sienkiewicz (80. Stefaniak), Famulak (65. Jacenko), Kuczałek, Jakubczyk, Spychała, Kozera, Filipczyk (80. Łabecki).

Zmiany: Łęgowski – Łaszak, Kardyś, Stefaniak, Żak, Łabecki, Mruk, Jacenko, Wierzba.

Trener: Przemysław Gomułka

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Rogala, Oko (86. Furtak), Ziarko, Soszyński, Pioterczak (46. Chełmecki), Mydlarz (68. Wiktoruk), Górski (68. Maluga), Imiela, Klisiewicz (77. Iwao), Kowalski.

Zmiany: Przybek – Banach, Furtak, Seweryn, Maluga, Iwao, Sukiennicki, Chełmecki, Wiktoruk.

Trener: Ireneusz Pietrzykowski

Sędziowie: Filip Kaliszewski (Gdańsk)