PKO Ekstraklasa

ŁKS Łódź – Jagiellonia Białystok

2:2

finał (1:1)

22.09.2023, 20:30 • Stadion Miejski Łódzkiego Klubu Sportowego im. Władysława Króla • 9 • 9. kolejka • Krzysztof

STS: 2.65 3.4 2.65

ŁKS ratuje punkt w starciu z Jagiellonią! Łodzianie rywalizowali przez większość spotkania w osłabieniu, a i tak potrafiła powstrzymać rywali. Bardzo słaba druga połowa Jagi, która nie wykorzystała gry w przewadze. (22:46:04)

90+12

90+11

Żółta kartka dla zespołu Jagiellonia Białystok (Aurélien Nguiamba).

90+11

Bobek odbija piłkę po główce Imaza z najbliższej odległości!

90+10

Celny, ale bardzo słaby strzał Śliwy. Piłka szybowała wprost w Alomerovicia.

90+9

Żółta kartka dla zespołu Jagiellonia Białystok (Miłosz Matysik).

90+7

Skoro nie ma karnego, to powinien być rzut rożny. Idiotyczna sytuacja i decyzja Stefańskiego. Koszmarny mecz tego sędziego.

90+7

Dziwna sytuacja. Arbiter podyktował karnego. Podczas wideoweryfikacji nie było odpowiedniego ujęcia, który by to potwierdził, ale jednocześnie nie było takiego ujęcia, który by udowodnił, że ten karny nie należał się gościom.

90+6

Nie ma rzutu karnego! Anulowana decyzja przez Stefańskiego.

90+5

Stefański ma problem, ponieważ powtórki nie mogą jednoznacznie potwierdzić jego decyzji. Nie ma odpowiedniego ujęcia.

90+5

Małachowski wyraźnie nadepnął na stopę Nene.

90+4

Będzie jeszcze VAR. Stefański zbiega do linii bocznej, aby obejrzeć powtórkę.

90+3

Rzut karny dla Jagiellonii!

90+3

Przerwa w grze. Być może będzie kolejny rzut karny. Sędzia sugeruje, że Nene był faulowany w szesnastce ŁKS!

90+2

Rzut rożny Jagiellonii.

90+1

Stefański doliczył pięć minut do regulaminowego czasu gry.

90

90. Dani RAMIREZ - 2:2

90

Gol dla ŁKS-u!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa DANI RAMIREZ.

Ramirez doprowadza do remisu! Pewna egzekucja z jedenastu metrów. Alomerović oszukany!

89

Koszmarne zachowanie Diegueza. Podciął Janczukowicza w polu karnym Jagiellonii!

89

89. Piotr Janczukowicz (LKS)

89

Rzut karny dla ŁKS!!!

88

Sacek podcięty przy linii bocznej przez Śliwę.

87

Głowacki próbował z dystansu. Rywale blokują.

85

Zablokowane uderzenie Nene. Jaga utrzymuje się ciągle przy piłce.

85

Jeśli ten wynik utrzyma się, to Jagiellonia obejmie, przynajmniej tymczasowo, fotel lidera rozgrywek.

83

Kubicki faulował Janczukowicza na połowie ŁKS.

82

Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok:
z boiska schodzi José Naranjo, na boisku pojawia się Wojciech Łaski.

82

z boiska schodzi Afimico Pululu, na boisku pojawia się Aurélien Nguiamba.

81

Niebawem dojdzie do roszad w składzie gości. Na placu gry pojawi się Nguiamba.

79

Zmiana w drużynie ŁKS Łódź:
z boiska schodzi Jakub Letniowski, na boisku pojawia się Adrian Małachowski.

79

z boiska schodzi Kay Tejan, na boisku pojawia się Dani Ramirez.

77

77. Afimico PULULU - 1:2

77

Gol dla Jagiellonii!
Strzelcem bramki AFIMICO PULULU.

Goście obejmują prowadzenie! Imaz zgrywa do Pululu, a ten ogrywa Głowackiego i następnie mieści futbolówkę między nogami Bobka i w siatce.

76

Dzisiejsze spotkanie ogląda 11 032 widzów.

76

Kwadrans do zakończenia regulaminowego czasu gry. Fatalna druga połowa. Grająca w przewadze Jagiellonia nie jest w stanie tego wykorzystać.

74

Koszmarna wrzutka Naranjo z lewej flanki.

73

Niedokładna centra Imaza w kierunku Hansena. Bobek wznowi grę od bramki.

72

Błąd techniczny Naranjo przy linii bocznej.

71

Coraz słabiej widać, że goście grają w przewadze jednego zawodnika. Jaga jest za mało konkretna w ofensywie.

70

Faule: 13 – 12

69

Imaz poślizgnął się przy linii bocznej. Niewymuszona strata.

68

Kubicki faulował Janczukowicza. Wcześniej prosty błąd popełnił Hansen.

67

z boiska schodzi Bartosz Szeliga, na boisku pojawia się Piotr Janczukowicz.

67

z boiska schodzi Pirulo, na boisku pojawia się Maciej Śliwa.

66

z boiska schodzi Taras Romanczuk, na boisku pojawia się Jarosław Kubicki.

66

Strzały: 2 – 10
Strzały celne: 2 – 6

65

Będą zmiany w ekipie łodzian. Śliwa i Janczukowicz przygotowani do wejścia.

64

Błąd zawodnika ŁKS. Podarował rywalom rzut rożny.

62

Niezły strzał Pululu. Futbolówka po rykoszecie mogła zaskoczyć Bobka. Finalnie przeleciała nad bramkę. Korner.

62

Przyblokowana centra Sacka. Jagiellonia zamknęła gospodarzy na połowie.

60

Mocne uderzenie Naranjo z rzutu wolnego. Piłka przelatuje tuż obok słupka!

60

z boiska schodzi Dominik Marczuk, na boisku pojawia się Kristoffer Hansen.

60

Pululu faulowany przed szesnastką gospodarzy. Okazja białostoczan z rzutu wolnego.

58

Zablokowane uderzenie Naranjo. Jagiellonia stara się wykorzystać grę w przewadze jednego zawodnika.

58

Dośrodkowanie Głowackiego z rzutu wolnego. Piłkę wyłapuje Alomerović.

57

Szeliga faulowany przez Sacka na połowie Jagiellonii.

55

Niezłe uderzenie Marczuka zza pola karnego. Bobek odbija przed siebie, a bliski dobitki był Pululu. W ostatniej chwili interweniował jeden z defensorów ŁKS.

53

Ostre wejście Tejana wślizgiem w nogi wykopującego piłkę Matysika. Wcześniej defensor Jagiellonii po raz kolejny skiksował.

52

Pululu sprytnie zgrał do Nene, ale ten nie potrafił odpowiednio opanować futbolówki.

49

Nene faulował na połowie ŁKS. Pirulo poturbowany.

46

Obie ekipy wróciły na drugą odsłonę w składach, w których schodzili do szatni.

46

Piłkarze wracają z szatni.
Remis po pierwszej połowie. ŁKS za sprawą Tejana objął prowadzenie, ale ten sam zawodnik sprokurował karnego rywalom. Pululu zamienił jedenastkę na gola wyrównującego.

45+17

45+16

Kazimierz Moskal oddelegowany z boiska! Czerwona kartka dla trenera gospodarzy!

45+15

Kolejna z osób z ławki ŁKS ukarana żółtym kartonikiem.

45+15

Nene faulowany przez Pirulo przed szesnastką gości.

45+14

Świetny strzał Naranjo z rzutu wolnego. Bobek strącił futbolówkę na poprzeczkę. Będzie jeszcze rzut rożny.

45+13

Zbyt wysoko podniesiona noga Hotiego. Trafił w twarz Diegueza. Piłkarz ŁKS wylatuje z boiska!

45+12

45+12. Druga żółta kartka, w konsekwencji czerwona

45+12

Druga żółta a potem czerwona kartka dla zespołu ŁKS Łódź (Engjëll Hoti).

45+11

Mocne uderzenie Imaza zza szesnastki. Bobek z trudem odbija przed siebie!

45+9

Romanczuk do Marczuka, a ten znacznie przekombinował przed szesnastką. Mógł podawać, a wdał się w nieudany drybling i został powstrzymany przez Flisa.

45+8

W końcu gramy dalej!

45+7

z boiska schodzi Nacho Monsalve, na boisku pojawia się Adrien Louveau.

45+7

Nacho opuszcza murawę na noszach. Mamy nadzieję, że wszystko z piłkarzem ŁKS będzie w porządku.

45+5

To jednak oznacza, że pierwsza połowa potrwa jeszcze dłużej, o kolejne pięć minut.

45+4

Do wejścia przygotowuje się Louveau. Tymczasem przy poszkodowanym czekają noszowi.

45+3

Nacho przy okazji interwencji został trafiony biodrem w twarz przez kolegę. Wyglądało to bardzo groźnie.

45+2

Śmiałe wejście Pululu w pole karne. Piłka po rykoszecie trafiła do Bobka. Jest jednak przerwa, bo doszło do zderzenia graczy ŁKS.

45+2

Sacek faulowany blisko linii środkowej.

45+1

Dziesięć minut doliczonych do pierwszej części gry.

44

Stefański wezwał zawodników na plac gry.

41

Piłkarze opuszczają tymczasowo murawę, ponieważ kibice zadymili na tyle, że widoczność jest bardzo mocno ograniczona.

40

40. Afimico PULULU - 1:1

40

Bramkę z rzutu karnego zdobywa AFIMICO PULULU.

Pewne uderzenie Pululu z jedenastu metrów! Bobek odczytał intencje strzelającego, lecz nie był w stanie sięgnąć futbolówki. Mocny strzał snajpera Jagiellonii.

39

To było nieodpowiedzialne zachowanie Tejana we własnej szesnastce.

39

Rzut karny!!!

38

Stefański zbiega do linii bocznej, aby obejrzeć powtórkę.

38

Powtórka nakazuje twierdzić, że było to zagranie ręką, które powinno zakończyć się jedenastką!

37

37. Kay Tejan (LKS)

37

Arbiter nie pozwala wznowić gry. Jest najprawdopodobniej sprawdzana sytuacja, w której Tejan trącił futbolówkę ręką w polu karnym ŁKS.

36

Stefański nie próżnuje. Pokazuje kolejną żółtą kartkę piłkarzowi gospodarzy.

36

Żółta kartka dla zespołu ŁKS Łódź (Pirulo).

35

Teraz doszło do zamieszania w polu karnym ŁKS. Romanczuk twierdzi, że doszło do zagrania ręką.

35

Kończy się na ostrzeżeniu. Pretensje poza piłkarzami ma jednak jeszcze Siemieniec, który dostaje żółtą kartkę.

34

Naranjo faulowany przez Hutiego, który ma już na koncie żółty kartonik. Goście domagają się pokazania graczowi ŁKS kolejnej kartki.

33

Zbyt mocny przerzut gości w kierunku Marczuka.

33

Żółta kartka dla zespołu ŁKS Łódź (Marcin Flis).

31

Nacho wybija daleko piłkę z pola karnego po centrze Pululu z lewego skrzydła.

30

Strzały: 2 – 3
Strzały celne: 2 – 2

28

Taktyczne przewinienie Hotiego. Powalił na murawę uciekającego z kontrą Pululu.

28

Żółta kartka dla zespołu ŁKS Łódź (Engjëll Hoti).

27

Odważne wejście Szeligi lewym skrzydłem. Finalnie został powstrzymany przez Sacka, ale ŁKS będzie miał jeszcze korner.

26

Bardzo słabo zachowali się przy straconym golu defensorzy gości. Najpierw w kompromitujący sposób z piłką minął się Dieguez, a następnie Matysik dał się przepchać w zbyt łatwy sposób.

24

Żółtą kartką ukarany został członek sztabu szkoleniowego ŁKS.

23

23. Kay TEJAN - 1:0

23

Strzelcem bramki KAY TEJAN.

Zabójcza kontra łodzian! Z piłką minął się Dieguez. Futbolówkę przejął Tejan i pognał przed bramkę Jagi. Wygrał starcie z Matysikiem, a na koniec oddał bardzo mocny strzał, którym pokonał Alomerovicia!

23

Tejan złapany w pułapkę ofsajdową.

22

Kolejne przewinienie Nene w środku pola. Tym razem poszkodowany został Pirulo.

21

Miękka wrzutka Marczuka z prawej flanki. W polu karnym główkował Romanczuk, ale bardzo niecelnie. Od bramki wznowi grę Bobek.

20

Naranjo zablokowany przez Mokrzyckiego. Wywalczony rzut rożny dla białostoczan.

18

Nene faulował Mokrzyckiego w środkowej strefie boiska.

17

Centra zawodnika ŁKS z lewej strony pola karnego przeciwników. Piłka trafia w ręce Alomerovicia.

16

Kwadrans gry za nami. Początek obiecywał nam wiele ofensywnych sytuacji, ale z kolejnymi minutami robi się niestety coraz nudniej.

15

Seria niewymuszonych błędów po obu stronach. Beznadziejne podania wprost pod nogi rywali.

13

Nieudany przerzut w kierunku Pirulo. Futbolówka przeleciała nad głową gracza ŁKS i dotarła do Alomerovicia.

11

Pululu faulował przeciwnika pod szesnastką ŁKS. Poszkodowany Letniowski.

10

Szybka akcja gości. Podanie do Marczuka, który mocno uderzył z pola karnego, lecz skuteczną obroną popisał się Bobek. Piłka zbita na korner.

9

Łodzianie nieco uspokajają grę. Dłużej wymieniają się podaniami na własnej połowie.

8

Dość radosny futbol w pierwszych minutach spotkania. Pachnie wieloma bramkami.

7

Bardzo brzydkie wejście wślizgiem Szeligi w nogi Sacka przy linii bocznej. W pełni zasłużona żółta kartka.

7

Żółta kartka dla zespołu ŁKS Łódź (Bartosz Szeliga).

6

6. Pirulo (LKS)

6

Kontra ŁKS! Pirulo zbiegł z prawej strony do środka, wpadł w pole karne, mijał kolejnych rywali, ale na koniec uderzył zdecydowanie za słabo. Broni Alomerović!

5

Centra Marczuka z prawej strony. Imaz próbował efektownie strącić pięta, lecz nie wyszło. Jaga wciąż napiera.

4

Nene faulowany przez Hotiego w środku pola, na połowie ŁKS.

3

Marczuk do Pululu, a ten po chwili uderza mocno zza pola karnego, lecz wprost w Bobka. Celna próba do statystyk.

2

Zbyt mocne podanie w kierunku Tejana.

1

Premierowa okazja gości. Imaz za słabo zgrywał do wbiegającego kolegi. Przechwyt łodzian.