2:1

finał (1:0)

03.09.2023, 12:00 • Stadion Leśny, Wronki • 7 • 7. kolejka • Adam Ka

BETFAN: 1.62 4.15 4.75

Na dziś to już wszystko z Wronek, gdzie miejscowe rezerwy Lecha Poznań grające swoje domowe mecze pokonują wyżej notowane od początku bieżących rozgrywek rezerwy lubińskiego Zagłębia. Dziękuję Państwu za wspólne przeżywanie emocji i razem spędzony czas. Zachęcam również do śledzenia kolejnych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Teraz za to życzę samych pozytywnych wrażeń i do następnego! (14:35:36)

90+4

90

Zmiana w drużynie Lech II Poznań:
z boiska schodzi Filip Wilak, na boisku pojawia się Ksawery Kukułka.

78

Mateusz Pruchniewski świetnie interweniuje po bardzo dobrym uderzeniu z dystansu kapitana lubinian Mateusza Kizymy.

76

Szybko aklimatyzuje się na boisku Norbert Pacławski, który zagrywa wzdłuż bramki do wbiegającego Maksymiliana Dziuby, a ten z bliska huknął w słupek!

74

z boiska schodzi Filip Wolski, na boisku pojawia się Norbert Pacławski.

73

Jan Niedzielski podaje do Aleksandra Nadolskiego, a ten mocnym strzałem sprawdza dyspozycję dobrze ustawionego Michała Matysa między słupkami bramki rezerw Zagłębia Lubin.

69

Gol dla Zagłębia!
Strzelcem bramki SZYMON KARASIŃSKI.

Kontaktowe trafienie dla gości z Lubina. Na listę strzelców wpisał się SZYMON KARASIŃSKI, co powoduje, że będzie jeszcze ciekawe w ostatnich kilkunastu minutach tej gry we Wronkach!

67

Zmiana w drużynie Zagłębie II Lubin:
z boiska schodzi Kacper Masiak, na boisku pojawia się Dawid Gruszecki.

63

Spokojna wymiana futbolówki pomiędzy zawodnikami Lecha na połowie poznaniaków. Nie mają powodów do pośpiechu jak na razie gospodarze, bo to przyjezdnym musi zależeć na odrabianiu strat.

62

z boiska schodzi Szymon Pawłowski, na boisku pojawia się Jan Niedzielski.

60

Godzina meczu już za nami, a Lech II Poznań w pełni zasłużenie prowadzi wynikiem 2:0 z Zagłębiem II Lubin. To nie jest jednak jeszcze pewna wygrana i wynik dla gospodarzy, bo "Miedziowi" są groźni w każdej fazie meczu, co pokazali na początku sezonu 2023/2024.

59

Wraca do pełni sił Kruszelnicki po interwencji medyków, co powoduje, że gra może się toczyć dalej.

58

Brzydko faulowany na własnej połowie Kruszelnicki, ale sędzia nie wyciąga kartonika, a gracz Zagłębia II Lubin wymaga interwencji medyków. Mamy więc przerwę w grze.

57

Gol dla Lecha!
Strzelcem bramki ARTUR SOBIECH.

Bardzo precyzyjne dośrodkowanie piłki z rzutu rożnego od Maksymiliana Dziuby na 5. metr pola karnego rezerw lubińskiego Zagłębia, gdzie świetnie wyskoczył do futbolówki i precyzyjnie skierował ją w światło bramki tuż pod poprzeczkę ARTUR SOBIECH. Nie zdołał udanie pokryć snajpera Lecha II Poznań zawodnik Zagłębia II Lubin Paweł Kruszelnicki. Potwierdzają gospodarze swoją przewagę na początku drugiej połowy meczu!

56

Dobry przerzut Pingota na prawą flankę, gdzie z piłką atak konstruują poznaniacy. W akcji brał udział Sobiech oraz Pawłowski, ale ostatecznie jest czwarty w tym pojedynku rzut rożny dla "Kolejorza".

55

Druga roszada w zespole Zagłębia II Lubin:
zbiega z placu gry Cyprian Popielec, a w jego miejsce wchodzi Jakub Kolan.

55

Początek podwójnej zmiany w drużynie Zagłębia II Lubin:
z boiska schodzi Igor Orlikowski, a na murawie pojawia się Franciszek Antkiewicz.

54

Zamieszanie pod bramką lubinian po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wilak z około 14. metrów uderza piłkę górą po wybiciu jej przez obrońców, ale pewnie chwyta bramkarz rezerw Zagłębia.

53

Nie zdążyli wybić piłki z własnego pola karnego lubinianie i już ponowny atak stworzyli gospodarze. Świetna okazja zawodnika Lecha II Poznań z numerem "11" na koszulce w polu karnym Zagłębia II Lubin, ale blokowany na wślizgu w ostatniej chwili i poznaniacy mają korner.

52

Z piłką w "11" rywali Aleksander Nadolski, który strzela lekko, co z łatwością chwyta bramkarz Zagłębia II Lubin Michał Matys.

51

Łatwo oddają piłkę rywalom lubinianie i od własnej połowy "Lechici" konstruują kolejny ofensywny wypad.

50

Dobra praca Wilaka wykonana w ofensywie. Otrzymał on dobre podanie z autu, zmylił rywala na pograniczu pola karnego i ograł go uciekając z piłką do linii końcowej. Tam zyskał parę metrów i z ostrego kąta huknął, ale niecelnie. Dalej rezerwy Lecha prowadzą tylko 1:0.

49

Protestują poznaniacy jakoby jeden z lubinian dotknął piłki ręką we własnym polu karnym, ale tym razem nie dostrzega takiego wydarzenia sędzia Wójcik.

48

Kapitalna okazja Lecha II Poznań! Świetne podanie górą na pozycję z szybko rozegranego rzutu wolnego od Radosława Murawskiego do Filipa Wilaka, ale młody zawodnik "Kolejorza" po przyjęciu piłki w akcji sam na sam z bramkarzem z kilkunastu metrów fatalnie przestrzelił. Zaspała całkowicie w tej sytuacji obrona "Miedziowych"!

47

Po jednym ofensywnym wypadzie zaliczyły obie ekipy na starcie tej części meczu, ale bez efektów bramkowych i większego zagrożenia. Gra toczy się dalej, a zespoły jak na razie bez roszad z ławki rezerwowych.

46

Druga połowa rozpoczęta przez zawodników z Lubina.

45+4

45+3

Dużo spokoju po obu stronach boiskach. Zarówno Lech, jak i Zagłębie chcą ten rezultat dowieźć do końca pierwszej połowy i następnie przemyśleć plan na kolejne minuty gry we Wronkach.

45+2

Wpada z piłką w pole karne lubinian Szymon Pawłowski, który z ostrego kąta centruje, ale przerywa tor jej lotu piąstkując bramkarz Michał Matys. Gdyby nie interwencja golkipera mogło być już 2:0 dla gospodarzy.

45+1

Centra z prawego skrzydła na pole karne Zagłębia II Lubin, gdzie pewnie chwyta futbolówkę Matys. Wyrzuca on piłkę daleko w przód, ale przechwycili ją sprawnie "Lechici".

45

Sędzia główny Karol Wójcik z Mińska Mazowieckiego dolicza cztery minuty do pierwsze połowy tej rywalizacji we Wronkach. Wyraźnie opadło tempo gry od około 25. minuty spotkania.

44

Cyprian Popielec zbyt ostro w ofensywie na połowie rywali fauluje przeciwnika i będzie teraz rzut wolny dla gospodarzy.

43

Problemy lubinian przy wyprowadzeniu piłki z własnej połowy. Zbyt mocne podanie do Karasińskiego na lewą flankę i jest aut dla Lecha.

42

Nadmierna ostrość w ofensywie jednego z piłkarzy "Kolejorza" w efekcie czego odgwizdany faul na Orlikowskim, który został powalony na 16. metrze od własnej bramki. Od rzutu wolnego będą grać goście.

41

Wywalczony korner na lewej stronie boiska przez "Miedziowych".

40

Od kilku dobrych minut znacznie więcej obszaru do gry zostawiają swoim rywalom gospodarze, co jeszcze przed końcem połowy może spowodować utratę gola, ponieważ Zagłębia czuje się coraz pewniej i zapędza się do kolejnych ofensywnych akcji.

39

Dośrodkowanie piłki z rzutu rożnego na bliższy słupek, a tam niecelnie głową przestrzelił obok bramki Orlikowski.

38

Akcja rezerw Zagłębia prawą flanką i wywalczył piłkarz z Lubina rzut rożny dla swojej drużyny po nabiciu jednego z graczy zespołu Lecha.

37

Powtarza się sytuacja sprzed kilku minut. Walka o piłkę dwóch graczy i staranowany jeden z "Lechitów" niemalże w tym samym miejscu, co Orlikowski. Będzie rzut wolny dla gospodarzy, ale chwili na dojście do siebie potrzebował Radosław Murawski.

36

Po tym rzucie rożnym lubinianie wywalczyli kolejny, ale ten także nie przynosi efektu w postaci trafienia do siatki rywali. Zagłebie nieco postraszyło, ale futbolówka wyszła poza boisko i od własnej bramki grają gospodarze.

35

Ładna i składna akcja Zagłębia II Lubin. Udana centra z lewej strony po dobrym podaniu od kolegi z drużyny Szymona Karasińskiego, a ten po wbiegnięciu w pole karne Lecha II Poznań podaje pod nogi kapitana Mateusza Kizymy, a ten strzela jednak jeszcze lepiej interweniuje między słupkami Mateusz Pruchniewski. Jest korner dla gości.

34

Zameldował się już z powrotem na prawej stronie boiska, czyli na swojej pozycji Igor Orlikowski. Zawodnik Zagłębia II Lubin z pewnością ma uraz, który pozwala mu dalej rywalizować, ale wymagał on obandażowania głowy, co teraz wyróżnia go spośród innych piłkarzy na murawie.

33

Mecz został wznowiony. Z pewnością te minuty doliczy do końca pierwszej połowy sędzia Karol Wójcik. Przy piłce poznaniacy.

32

Przerwa w grze trwa już ponad 3 minuty. Poważniejszy uraz niż się spodziewaliśmy w przypadku Orlikowskiego, który został już zniesiony z murawy. Opatrywana jest jego głowa, ale raczej będzie gotowy do dalszej gry. Jak na razie w "10" rywalizują przyjezdni.

30

Medycy z Lubina opatrują zawodnika Zagłębia II, a nam wybiła już 30. minuta po której dalej wskazujemy na faworyta z boiskowego przebiegu zespół Lecha II Poznań, który w ostatnim minutach nieco spowolnił oddając trochę pola gry lubinianom.

29

Zawodnik w pomarańczowym stroju, a konkretnie Igor Orlikowski z Zagłębia II Lubin potrzebuje pomocy medycznej. Uraz głowy po zderzeniu z jednym z rywali, a więc czeka nas dłuższa przerwa w grze. Korzystają z tego obie ekipy uzupełniając płyny i naradzając się, co do dalszej postawy na placu gry.

27

Zbyt płytko centruje futbolówkę na pole karne rywali jeden z lubińskich graczy i wybijają piłkę w głąb pola "Lechici". To oni są teraz przy piłce i tworzą swój atak na połowie Zagłębia.

26

Faulowany jeden z lubinian na połowie gospodarzy, na lewej flance. Będzie rzut wolny i okazja do zagrożenia bramce poznaniaków.

25

Cyprian Popielec w próbie ofensywnej akcji na lewej flance, ale szczelnie ustawiona defensywa Lecha II Poznań radzi sobie z zmiarami rywala.

22

Ze spokojem rozgrywają piłkę na własnej połowie lubinianie. To być może sposób podopiecznych trenera Pawła Sochackiego na opanowanie gry i w końcu jakiś udany atak.

21

Ponad 20 minut gry we Wronkach za nami. Na razie brak argumentów po stronie Zagłębia II Lubin, a pełny ich wachlarz ma z kolei ekipa Lecha II Poznań, która za wszelką cenę chce dziś pokazać, że zasługuje na wyższe lokaty w tabeli eWinner 2. Ligi niż rezerwy ekstraklasowiczów z Lubina, czy z Łodzi, ponieważ właśnie to ŁKS II jest wiceliderem.

20

Składny atak poznaniaków. Piłka zagrana z prawego skrzydła w pole karne rywali, gdzie pogubił się z nią pod nogami gracz Lecha II Poznań z numerem "4".

19

Ciągle w ataku gospodarze, którzy chyba dość sprawnie chcą podwyższyć prowadzenie. Zasłużone jest to prowadzenie Lecha, który przeważa od początku tej rywalizacji na obiekcie we Wronkach.

18

Bramkę z rzutu karnego zdobywa SZYMON PAWŁOWSKI.

Pewnie podbiega do piłki i strzela w prawy dolny róg bramki Zagłębia II Lubin z 11. metra kapitan Lecha II Poznań SZYMON PAWŁOWSKI. Sprawna i dość mocna próba skrzydłowego. Wyczuł jego zamiary bramkarz przyjezdnych Michał Matys, ale nie zdołał podbić tego precyzyjnie posłanego uderzenia. Warto wspomnieć, że w latach 2007-2013 Pawłowski reprezentował barwy "Miedziowych"!

17

Szymon Karasiński z rezerw Zagłębia Lubin dopuścił się tego przewinienia i w pełni zasłużenie ogląda on teraz żółty kartonik.

16

Prawa strona boiska i dośrodkowanie po ziemi w pole karne rywali Nadolskiego, gdzie na wślizgu piłkę ręką we własnej "11" dotyka defensor Zagłębia II Lubin. Będzie rzut karny dla gospodarzy, co nie umknęło uwadze arbitra głównego Karola Wójcika!

15

Niewielkie zagrożenie pod bramką Matysa po tym rzucie rożnym i przy piłce są dalej gracze Lecha II Poznań, ale na połowie boiska.

14

Korner dla gospodarzy po strzale przewrotką z bliskiej odległości Artura Sobiecha. Napastnikowi Lecha Poznań zabrakło niewiele, aby wyprowadzić zespół na prowadzenie, ale w całym zamieszaniu piłkę wybił na aut bramkowy Jach.

13

Faul w ofensywie na połowie Lecha II Poznań i gra jeden z obrońców "Kolejorza" od rzutu wolnego po gwizdku sędziego Wójcika.

12

Nieco spowolniony kontratak gospodarzy. Szereg podań na przedpolu od jednego do drugiego z piłkarzy rezerw Lecha Poznań. Po chwili decyduje się jednak na mocne i precyzyjne uderzenie Szymon Pawłowski i niewiele zabrakło, aby futbolówka trafiła w samo "okienko" bramki Zagłębia II Lubin.

11

Niepewne wyjście z bramki przy interwencji Pruchniewskiego po centrze z narożnika boiska. Po chwili piłkę na 14. metrze uderza jeden z graczy Zagłębia, ale na jego drodze stanął golkiper Lecha II Poznań.

10

Z dystansu uderza jeden z piłkarzy "Miedziowych", piłka odbija się od obrońcy "Kolejorza" Maksymiliana Pingota i wychodzi poza plac gry. Jest więc pierwszy rzut rożny dla przyjezdnych.

9

Daleki przerzut piłki w wykonaniu lubinian na prawe skrzydło, gdzie wywalczyli blisko pola karnego rywali wrzut z autu.

8

Pozycja spalona jednego z graczy Lecha II Poznań i będą wznawiać grę w tym meczu goście od rzutu wolnego z okolic własnej bramki.

7

Próba kombinacyjnego ataku gospodarzy. Przerzut piłki z lewej strony na prawą, gdzie próbują dwójkowo "rozklepać" gracze Lecha defensywę rywali, ale dobrze wyczytali zamiary przeciwników defensorzy Zagłębia.

6

Strzał Szymona Karasińskiego na bramkę strzeżoną przez Mateusza Pruchniewskiego, ale bramkarz poznańskiej drużyny pewnie między słupkami chwyta piłkę po koźle.

5

Dziś obie strony grają w tradycyjnych trykotach. Gospodarze, czyli Lech II Poznań w niebiesko-białych kompletach na murawie, a przyjezdni z Lubina grają w pomarańczowych kompletach z czarnymi wykończeniami.

4

Od bramki grać będzie Michał Matys – golkiper rezerw Zagłębia po nieudanej próbie w wykonaniu snajpera "Kolejorza" Artura Sobiecha.

3

Aleksander Nadolski w ofensywie próbuje dośrodkowania z prawej strony boiska na dalszy słupek, ale udanie interweniuje w obronie stoper Zagłębia II Lubin Jarosław Jach. Będzie pierwszy korner dla poznaniaków.

2

Zdecydowanym faworytem tego meczu są lubinianie, którzy liderują w tabeli piłkarskiej eWinner 2. Ligi sezonu 2023/2024. i nie mają na koncie jeszcze porażki w bieżących rozgrywkach notując jak dotychczas 4 wygrane i 2 remisy, co łącznie dało im 14 oczek w ligowym zestawieniu przy bilansie goli równym 10:4. Rezerwy Lecha zaczęły nieco gorzej, bo od dorobku 5 punktów po 6 rozegranych meczach na co złożyła się 1 wygrana, 2 remisy i 3 porażki. Stosunek bramkowy "Kolejorza" wynosi 6 goli strzelonych i 11 bramek straconych. Dużym atutem dzisiejszych gospodarzy jest duże zasilenie zawodnikami z drugiej drużyny takimi jak: Radosław Murawski, czy Artur Sobiech.

1

Pierwszy grożny, ale niecelny strzał w tym meczu autorstwa Szymona Pawłowskiego.

1

Mecz się właśnie rozpoczął, a od środka grają "Lechici".

Piłkarze obu drużyn już wychodzą na murawę prowadzeni przez sędziego głównego Karola Wójcika z Mińska Mazowieckiego, któremu dziś na liniach pomagać będą: Marek Bielanin i Aleksandra Ulanowska, a arbitrem technicznym wybrany został Szymon Lizak. Za moment przywitanie obu drużyn z sędziami i pomiędzy sobą, następnie symboliczne przywitanie również na ławkach trenerskich, a także losowanie piłki i stron pomiędzy kapitanami, a są nimi: w ekipie Lecha II Poznań doświadczony Szymon Pawłowski, a w szeregach Zagłębia II Lubin Mateusz Kizyma. Za moment początek rywalizacji.
Wyjściowe składy:

Lech II Poznań: Pruchniewski – Nadolski, Dagerstål, Pingot, Gurgul, Murawski, Pawłowski (C), Dziuba, Wolski, Sobiech, Wilak.

Rezerwowi: Stachowiak – Kukułka, Wichtowski, Orłowski, Żołądź, Pacławski, Niedzielski, Olejnik, Juszczyk.

Trener: Artur Węska.

Zagłębie II Lubin: Matys – Orlikowski, Sochań, Jach, Karasiński, Kizyma (C), Masiak, Terlecki, Szafranek, Popielec, Kruszelnicki.

Rezerwowi: Matysek – Lipp, Kolan, Sygieniewicz, Antkiewicz, Dziewiatowski, Gruszecki.

Trener: Paweł Sochacki.

Sędzia główny: Karol Wójcik (Mińsk Mazowiecki).
Sędzia liniowy 1: Marek Bielanin.