Betclic 1 Liga

Zagłębie Sosnowiec – Lechia Gdańsk

5:2

finał (2:0)

03.09.2023, 12:40 • Zagłębiowski Park Sportowy- ArcelorMittal Park • 7 • 7. kolejka • Krzysztof Sarna (@KrzysztofSarnaa)

BETFAN: 2.81 3.3 2.55

Relację przeprowadził dla Państwa Krzysztof Sarna (14:46:12)
Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje na łamach lajfów!
Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.

Strzały na bramkę: 12:9.
Strzały niecelne: 8:6.
Rzuty rożne: 4:4.
Spalone: 0:3.
Faule: 11:12.
7 – tyle bramek oglądali dzisiaj kibice na stadionie w Sosnowcu. Wydawało się, że przy stanie 3:0 Zagłębie zamknęło już mecz, ale wystarczyła chwila, by Lechia złapała oddech. Następnie doszło do dwóch czerwonych kartek, a gospodarze dokończyli dzieła, strzelając kolejne dwie bramki.

90+7

90+6

Teraz postraszyli gdańszczanie, którzy wykonywali rzut wolny. Tuż obok słupka przeleciała piłka po główce jednego z graczy Lechii.

90+4

Rzut rożny dla Zagłębia.

90+1

Gol dla Zagłębia! Fabry pewnie z rzutu wolnego strzałem po ziemi na dalszy słupek pokonał Sarnavskyiego.

90+1

Żółta kartka dla zespołu Lechia Gdańsk (Kacper Sezonienko).

90

Sędzia doliczył co najmniej 7 minut.

90

Faulowany na linii pola karnego Troć. Rzut wolny z siedemnastego metra dla gospodarzy.

88

Gol dla Zagłębia! Dwójkowa akcja Trocia z Camarą. Troć podał na lewą stronę do Camary, ten odegrał mu w środek pola karnego i ten pewnym strzałem podwyższył prowadzenie.

85

Ależ nerwowe kilka ostatnich minut na stadionie w Sosnowcu! Lechia w trzy minuty strzeliła dwie bramki, ale w trzy minuty także straciła dwóch zawodników i kończy mecz w dziewiątkę.

85

Druga żółta a potem czerwona kartka dla zespołu Lechia Gdańsk (Tomasz Neugebauer).

82

Żółta kartka dla zespołu Lechia Gdańsk (Tomasz Neugebauer).

82

Druga żółta a potem czerwona kartka dla zespołu Lechia Gdańsk (Ivan Zhelizko).

79

Gol dla Lechii! Ależ teraz nieporadność Zagłębia Sosnowiec. Mena tuż przy słupku dograł piłkę do swojego kompana, ale przecinać wszystko chciał Machała, jednocześnie strzelając gola samobójczego.

78

Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec:
z boiska schodzi Joel Valencia, na boisku pojawia się Dean Guezen.

5:2

finał (2:0)

Gole: 17. Valencia, 45+4. Karwot, 49. Biliński, 88. Troć, 90+1. Fabry – 76. Zhelizko, 79. Machała (sam.)

Kartki:   10. Bonecki (SOS), 26. Bykow (SOS) – 33. Zhelizko (LGD), 55. Conrado (LGD), 66. Chindris (LGD), 82. Neugebauer (LGD), 90+1. Sezonienko (LGD)   82. Zhelizko (LGD), 85. Neugebauer (LGD)

Strzały celne: 12:9. Strzały niecelne: 8:6. Rzuty rożne: 4:4. Spalone: 0:3. Foule: 11:12.

Zagłębie Sosnowiec: Kos – Bykow, Biliński, Camara, Dalić (30. Karbot), Bonecki, Valencia, Jończy, Rozwandowicz, Wrzesiński, Zielonka.

Zmiany: Sorcan, Machała, Fabry, Ryndak, Guezen, Bębenek, Karwot, Troć, Caliński.

Trener: Artur Derbin

Lechia Gdańsk: Sarnavskyi, Olsson, Chindris, Zhelizko, Mena, Kapić, Fernandez, Piła, Conrado, Bugaj, Neugebauer.

Zmiany: Mikuułko, Biegański, Zjawiński, Sypek, Kałahur, Brzęk, Kardaś, Bajko, Sezonienko.

Trener: Szymon Grabowski

Sędziowie: Główny: Sebastian Krasny (Kraków)
Asystenci: Dawid Golis, Katarzyna Wójs
Techniczny: Tomasz Wajda