Fortuna 1 Liga

ŁKS Łódź – Wisła Kraków

3:2

finał (2:2)

05.05.2023, 20:30 • Stadion Miejski Łódzkiego Klubu Sportowego im. Władysława Króla • 30. kolejka • Adrian Somorowski

BETFAN: 2.81 3.45 2.48

Koniec meczu w Łodzi. Druga połowa nie była może tak emocjonująca jak pierwsza, lecz przyniosła nam rozstrzygnięcie. Bramka Bartosza Szeligi zagwarantowała gosopdarzom trzy punkty, którzy są już o krok od awansu do PKO BP Ekstraklasy. (22:31:28)

90+6

90+4

Dośrodkowanie piłki w pole karne ŁKS-u. Fauluje w ataku Żyro.

90+1

Kolejne przewinienie na Nowackim. Tym razem tuż przed polem karnym fauluje go Igbekeme.

90

Pięć minut doliczył sędzia Stefański.

90

Żółta kartka dla zespołu Wisła Kraków (Basha).

90

Z kontrą wychodził prawą stroną Nowacki i powstrzymał go Basha.

89

Wysoko nad bramką uderzył zza pola karnego Igbekeme.

88

Dzisiejsze spotkanie ogląda 14 845 widzów.

85

Nic nie wyniknęło z tego stałego fragmentu gry.

84

Jeszcze jeden korner dla łodzian.

83

Zmiana w drużynie ŁKS Łódź:
z boiska schodzi Szeliga, na boisku pojawia się Jurić.

83

z boiska schodzi Trąbka, na boisku pojawia się Nowacki.

83

Od rzutu rożnego wznowi grę ŁKS.

81

Zmiana w drużynie Wisła Kraków:
z boiska schodzi Rodado, na boisku pojawia się Żyro.

81

z boiska schodzi Jaroch, na boisku pojawia się Gruszkowski.

81

Żółta kartka dla zespołu Wisła Kraków (Igbekeme).

81

2 a 1 wychodził ŁKS i tylko dobry powrót Dudy ratuje ŁKS! Niedługo potem jeszcze do uderzenia złożył się Kowalczyk, lecz uderzył obok słupka.

80

Podkręcają tempo wiślacy. Dobrze jednak bronią się gospodarze.

77

Kowalczyk szukał prostopadłym podaniem Szeligi. Odprowadził jednak piłkę do końcowej linii Moltenis. Wznowi grę Biegańśki.

75

z boiska schodzi Pirulo, na boisku pojawia się Śliwa.

75

z boiska schodzi Villar, na boisku pojawia się Duda.

72

Fatalna strata w środku pola Igbekeme. Kowalczyk wypuścił Szeligę, a ten w sytuacji sam na sam z Biegańskim przegrywa z nim pojedynek!

71

Gramy dalej.

70

Przerwa w grze. Potrzebna pomoc dla Spremo.

68

Mocno i niecelnie uderzył zza pola karnego Dankowski.

68

Żółta kartka dla zespołu Wisła Kraków (Łasicki).

66

z boiska schodzi Tachi, na boisku pojawia się Młyński.

66

z boiska schodzi Benito, na boisku pojawia się Basha.

65

Kilka szybkich podań gości pod bramką ŁKS-u. Ostatecznie nic z tego nie wyniknęło.

62

Za słabe dośrodkowanie w pole karne łodzian. Faluje w ofensywie Fernandez.

61

Żółta kartka dla zespołu ŁKS Łódź (Monsalve).

60

Kolejne przewinienie. Tym razem Villar ostro potraktowany przez Monsalve.

Strzelcem bramki SZELIGA.

Po rozegraniu tego stałego fragmetu gry, Trąbka dograł do niepilnowanego Mokrzyckiego, ten podał piłkę wzdłuż bramki, a po chwili stopę dostawił BARTOSZ SZELIGA i ŁKS ponownie wychodzi na prowadzenie!

53

Dokręcił piłkę z narożnika boiska Dankowski. Odbija futbolówkę Biegański. Kolejny korner dla gospodarzy.

52

Spremo szukał w polu karnym Janczukowicza. Colley wybiła piłkę na rzut rożny.

51

50

Tym razem przewinienie Villara na Mokrzyckim. Szansa dla łodzian. Po dośodkowaniu z rzutu wolnego z problemami piąstkował piłkę Biegański. Po chwili wpadł jeszcze w pole karne Pirulo i wywalczył korner.

48

Dośrodkowanie w pole karne ŁKS-u nie zagroziło jednak bramce Bobka.

48

Żółta kartka dla zespołu ŁKS Łódź (Dankowski).

47

Żółta kartka dla zespołu Wisła Kraków (Jaroch).

47

Drobna przepychanka między obiema ekipami. Będą kartki.

46

Spremo ostro wchodzi w nogi Jarocha w środku pola. Arbiter nie pokazał jednak kartki.

46

Drużyny wracają na plac gry.

Świetne 45 minut hitu kolejki oglądaliśmy do tej pory w Łodzi. Wisła wydaje się drużyną bardziej konkretną, ale za sprawą dwóch błędów Josepha Colleya łodzianie również dwukrotnie pokonali golkipera z Krakowa. Druga połowa zapowiada się niezwykle emocjonująco. Wracamy za kwadrans.

45+2

45+1

Już raczej nic nie wydarzy się w tej odsłonie gry.

45

Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa w Łodzi.

44

Płaska centra Villara z lewej strony. Wybija piłkę na aut Monsalve.

42

Żółta kartka dla zespołu ŁKS Łódź (Trąbka).

41

PIRULO uderzył w przeciwny róg Biegańskiego. Ponownie mamy remis!

39

Kolejny błąd popełnia Colley! Fauluje Mokrzyckiego w polu karnym! Jedenastka!

36

Gol dla Wisły!
Strzelcem bramki FERNANDEZ.

Długo czekał na uderzenie z ostrego kąta LUIS FERNANDEZ i ostatecznie płaskie uderzenie Hiszpana po dalszym słupku Bobka ląduje w siatce!

32

Lewą stroną urwał się Villar. Ostatecznie nie zdołał dobrze dograć w pole karne i stracił futbolówkę na rzecz Dankowskiego.

30

Na strzał z powietrza sprzed szesnastki zdecydował się Trąbka. Piłka minęła jednak słupek bramki Biegańskiego.

29

Żółta kartka dla zespołu Wisła Kraków (Rodado).

29

Fauluje na prawej stronie Rodado. Rzut wolny dla ŁKS-u.

26

Strzelcem bramki RODADO.

Niepewnie wychodzi do piłki Bobek i wypuszcza ją upadając na murawę! Futbolówkę zgarnął ANGEL RODADO i doprowadził do wyrównania!

25

Daniel Stefański na słuchawce dyskutuje na temat ewentualnego rzutu karnego. Ostatecznie jednak decyzja została podtrzymana.

24

Płaskie dogranie w pole karne ŁKS-u. Pada w polu karnym Benito. Sędzia nie wskazuje jednak na wapno.

23

Rzut wolny dla Wisły. Podchodzi do piłki Luis Fernandez.

Poradzili sobie z dośrodkowaniem Hiszpana łodzianie.

22

Ze sporej odległości pokusił się na uderzenie Igbekeme. Mocno niecelna próba.

21

Dośrodkowanie z lewej strony Villara spada przed polem karnym do Benito. Hiszpan zdecydował się na uderzenie i nieznacznie się pomylił.

18

Spokojniejsze minuty gry w Łodzi. Wisła szuka swojej szansy, a łodzianie umiejętnie czekają na kontrę.

15

Z połowy boiska próbował przelobować golkipera rywala Pirulo. Był to jednak nieudany strzał.

14

Płaska centra z prawej strony w pole karne łodzian. Radzą sobie z zagrożeniem gospodarze.

13

Obok bramki uderzył z linii pola karnego Fernandez.

11

Strzelcem bramki JANCZUKOWICZ.

Seria strat po obu stronach w środkowej strefie boiska. Ostatecznie prostopadłe podanie otrzymuje PIOTR JANCZUKOWICZ. Najpierw potknął się przed nim Colley, po chwili napastnik ŁKS-u przełożył sobi Łasickiego i mając przed sobą Biegańskiego nie dał mu szans!

11

Kolejna szybka akcja krakowian. Prawą stroną urwał się Igbekeme i oddał strzał prosto w Bobka. Zbyt słabe uderzenie zawodnika Wisły.

10

Szybka odpowiedź gości. Piłkę w polu karnym otrzymuje Luis Fernandez, decyduje się na uderzenie i trafia w słupek!

8

Mogło być bardzo groźnie pod bramką Wisły. Kowalczyk próbował dogrywać do niepilnowanego Pirulo. Hiszpan dostał jednak piłkę za plecy i nie zdołał znaleźć się sam na sam z Biegańskim.

7

Szeliga próbował prostopadłym podaniem uruchomić Spremo. Od bramki rozpocznie jednak Biegański.

5

Aktywniejsi od pierwszych minut goście. ŁKS jakby czekał na to, co zaprezentują piłkarze Wisły.

3

Szukał strzału głową Moltenis, lecz dobrze poradzili sobie z dośrodkowaniem gospodarze.

2

Jako pierwsi ruszyli do ataku gracze z Krakowa i szybko wywalczyli rzut rożny z prawej strony boiska.

1

Arbiter wyprowadza obydwie drużyny.

ŁKS Łódź: Bobek – Dankowski, Monsalve, Dąbrowski, Spremo – Kowalczyk – Pirulo, Trąbka, Mokrzycki, Szeliga – Janczukowicz

Rezerwowi: Arndt, Tutyskinas, Okhronchuk, Kort, Koprowski, Ibe-Torti, Jurić, Śliwa, Nowacki

Trener: Kazimierz Moskal

Wisła Kraków: Biegański – Moltenis, Colley, Łasicki – Jaroch, Igbekeme, Tachi , Villar – Fernandez – Benito, Rodado

Rezerwowi: Broda, Młyński, Żyro, Gruszkowski, Duda, Szot, Krzyżanowski, Szywacz, Basha

Trener: Radosław Sobolewski

Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz) – Adam Kupsik i Michał Obukowicz.
Dobiega końca rozgrzewka obu ekip.
Październikowe starcie w Krakowie przyniosło dwa różne oblicza. W pierwszej połowie przeważali gospodarze, którzy prowadzili już 2:0 po bramkach Bartosza Jarocha i Luisa Fernandeza. Tymczasem po zmianie stron łodzianie odpowiedzieli bramkami Nacho Monsalve i Pirulo, a mecz zakończył się remisem 2:2.

Jedynego gola dla Zagłębia w starciu z ŁKS-em zdobył były gracz łodzian Maksymilian Rozwandowicz.

Tymczasem Łódzki Klub Sportowy od dłuższego czasu plasuje się na czele ligowej stawki, lecz za sprawą ostatnich tygodni troszeczkę skomplikował sobie sytuacje w Fortuna I Lidze. Łodzianie wygrali tylko jedno z czterech ostatnich spotkań, a ostatnio przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 0:1. Mimo to ich przewaga nad Ruchem Chorzów wynosi trzy punkty, a nad Wisłą Kraków pięć oczek.

Tachi, Miki i James Igbekeme zdobyli gole dla Wisły w meczu z Chojniczanką.

Wisła Kraków przystępowała do rundy jesiennej z 10. pozycji i mało kto spodziewał się, że drużyna może włączyć się do walki o bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy. Krakowianie rozpoczęli rundę od siedmiu wygranych i zatrzymali się dopiero Niepołomicach. Po ostatniej wygranej u siebie 3:0 z Chojniczanką Chojnice drużyna umocniła się na trzeciej pozycji i do drugiego Ruchu Chorzów traci tylko dwa punkty.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

3:2

finał (2:2)

Gole: 11. Janczukowicz, 41. Pirulo (kar.), 53. Szeliga – 26. Rodado, 36. Fernandez

Kartki:   42. Trąbka (LKS), 48. Dankowski (LKS), 61. Monsalve (LKS) – 29. Rodado (WIS), 47. Jaroch (WIS), 68. Łasicki (WIS), 81. Igbekeme (WIS), 90. Basha (WIS)

Posiadanie piłki: 37 % : 63 %.
Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 5:1. Spalone: 4:0. Foule: 20:19.

ŁKS Łódź: Bobek – Dankowski, Monsalve, Dąbrowski, Spremo – Kowalczyk – Pirulo (75' Śliwa), Trąbka (83' Nowacki), Mokrzycki, Szeliga (83' Jurić) – Janczukowicz

Zmiany: Arndt, Tutyskinas, Okhronchuk, Kort, Koprowski, Ibe-Torti

Wisła Kraków: Biegański – Moltenis, Colley, Łasicki – Jaroch (81' Gruszkowski), Igbekeme, Tachi (66' Młyński) , Villar (75' Duda) – Fernandez – Benito (68' Basha), Rodado (81' Żyro)

Zmiany: Broda, Szot, Krzyżanowski, Szywacz

Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz) – Adam Kupsik i Michał Obukowicz

Widownia: 14 845