11.04.2023, 18:00 • Stadion Miejski, Katowice • 26 • 26. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 4:1.
Rzuty rożne: 2:2.
Spalone: 0:1.
Faule: 18:15.
Odra Opole z kompletem punktów. Zapewniła sobie zwycięstwo 2:0 w Katowicach strzałami Borji Galana oraz Macieja Makuszewskiego w pierwszej połowie. Po przerwie przyjezdni z powodzeniem przypilnowali wyniku.

90+3

90+2

Marko Roginić jeszcze napomniany żółtym kartonikiem w doliczonym czasie.

90+1

Interwencja Artura Halucha, który wyłapał piłkę w podbramkowym zamieszaniu.

90

Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

88

Borja Galan napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

86

Dawid Brzozowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

84

Brakuje precyzji gospodarzom, a czas ucieka im nieubłaganie.

82

Interweniował Artur Haluch, a w wyłapaniu piłki po kolejnym uderzeniu zmiennika pomógł tym razem rykoszet.

81

Blokowane dośrodkowanie w kierunku bramki Artura Halucha.

80

Niezła szansa na poprawienie wyniku przed Marko Roginiciem, jednak wprowadzonemu z ławki rezerwowych napastnikowi zabrakło dokładności w strzale.

77

Zmiana w drużynie Odra Opole:
z boiska schodzi Makuszewski, na boisku pojawia się Mikinic.

76

Będzie pierwsza zmiana personalna w będącym na prowadzeniu zespole.

75

Jeszcze kwadrans podstawowego czasu pozostał obu zespołom.

72

Gospodarzom nie udało się oddać strzału w kierunku bramki Artura Halucha po dograniu Michała Kołodziejskiego.

72

Skończyły się zmiany szkoleniowcowi katowiczan i nie pozostało mu nic innego niż dać grać wybranym podopiecznym.

71

Zmiana w drużynie GKS Katowice:
z boiska schodzi Dudziński, na boisku pojawia się Bród.

68

Oskar Repka nie przebił się ze swoim atakiem indywidualnym przez skoncentrowanych zawodników z Opola.

67

Musi się spieszyć gospodarzom, ale Odra Opole gra rozsądnie.

66

Odrze Opole nie udało się dobrze wykonać rzutu wolnego podyktowanego za przewinienie na zastawiającym dostęp do piłki Mateuszu Spychale.

64

Już czwarta zmiana personalna w katowickim zespole, ale jego gra nie klei się podobnie jak w podstawowym zestawieniu.

63

z boiska schodzi Arak, na boisku pojawia się Bergier.

62

Piłka posłana w pole karne przyjezdnych, a tam nie udało jej się opanować Marko Roginiciowi.

59

Trudno dziwić się temu, że nie spieszy się zawodnikom Odry Opole. Przyjezdni z korzystnym rezultatem i stopniowo przybliżają się oni do odniesienia zwycięstwa.

57

Ponownie zgodnie z podręcznikiem bramkarskim zachował się na przedpolu Dawid Kudła.

55

Poradzili sobie piłkarze z Opola z wyekspediowaniem futbolówki z ich pola karnego.

53

Skutecznie interweniował na przedpolu Dawid Kudła i popisał się piąstkowaniem.

52

Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane gościom i starają się oni ponownie uspokoić grę.

50

GKS Katowice zbliżył się do bramki przeciwnika. Marcin Urynowicz został zablokowany, a kolejne uderzenie Bartosza Jaroszka było bardzo niedokładne.

48

Za jednym zamachem trzy zmiany zaproponowane przez szkoleniowca katowiczan.

46

z boiska schodzi Wasielewski, na boisku pojawia się Roginić.

46

z boiska schodzi Marzec, na boisku pojawia się Brzozowski.

46

z boiska schodzi Błąd, na boisku pojawia się Urynowicz.

46

Niebawem wznowienie rywalizacji przy Bukowej.
Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
Pierwsza połowa meczu w Katowicach zdecydowanie dla skuteczniejszych przyjezdnych. Odra Opole jest na prowadzeniu 2:0 dzięki uderzeniom Borji Galana oraz Macieja Makuszewskiego.

45+4

45+3

Zbyt agresywnie w pressingu zawodnik z Opola i popełnił on przewinienie na połowie przeciwnika. Odra przynajmniej zyskała czas na rozstawienie się w obronie.

45

Cztery minuty doliczone do podstawowego czasu.

42

Chyba GKS Katowice nie odpowie już żadnym konkretem w pierwszej połowie. Gospodarzom potrzeba dobrego planu na drugą część spotkania.

40

Na pięć minut przed zakończeniem podstawowego czasu w pierwszej połowie rozpoczęcie wrzutem z autu zostało przyznane opolanom.

39

GKS Katowice nie potrafi znaleźć sposobu na przeprowadzenie skutecznego ataku.

37

Z kolei sytuacja katowiczan staje się coraz bardziej skomplikowana.

34

Gra przerwana z powodu przewinienia w centrum boiska.

32

Gol dla Odry!
Strzelcem bramki MACIEJ MAKUSZEWSKI.

W 32. minucie Odra powiększyła prowadzenie na 2:0, a dwubramkowe prowadzenie ma dzięki zaledwie dwóm strzałom. Tym razem do bramki katowiczan przymierzył Maciej Makuszewski. Opolanie są bardzo skuteczni, a ich zaliczka stała się konkretna.

30

Co się odwlecze, to nie uciecze. Mateusz Kamiński napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

30

Właśnie minęły dwa kwadranse starcia.

29

Z wideo weryfikacji wynikło jedynie anulowanie żółtego kartonika dla doświadczonego defensora Mateusza Kamińskiego.

28

Jeszcze wideo weryfikacja.

26

Mateusz Kamiński napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

24

Rafał Niziołek pierwszym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką.

23

Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane zawodnikom z województwa śląskiego.

21

Gra wznowiona i kolejne podania wymienia drużyna z Opola. Czas w tym meczu będzie pracować na korzyść podopiecznych Adama Noconia.

20

Przerwa w grze jest spowodowana urazem.

19

Niewiele zdziałał GKS Katowice swoim pressingiem. Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane podopiecznym Adama Noconia.

18

Spokojne rozegranie zawodników prowadzonych przez Adama Noconia.

15

Po pierwszym kwadransie meczu bliżej odniesienia zwycięstwa w wyczekiwanym meczu jest Odra Opole. GKS Katowice ma jeszcze dużo czasu na odwrócenie rezultatu.

12

Przyjezdni nie pozwolili na szybką odpowiedź swoim przeciwnikom.

11

Odra Opole przejęła piłkę na obrzeżach własnego pola karnego i postanowiła spokojniej wymienić podania.

9

Drużyna z Katowic znalazła się na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

8

Katowiczanie ruszyli do pościgu, a ostatnia ich akcja została przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła.

6

Strzelcem bramki BORJA GALAN.

Odra odpowiedziała bardzo mocno na wcześniejsze ataki katowiczan. W 6. minucie goście wyszli na prowadzenie 1:0 przy Bukowej, a uderzenie do bramki Dawida Kudły oddał Borja Galan. Obrona gospodarzy zaspała i cała drużyna musi odrabiać stratę po falstarcie.

5

GKS Katowice próbuje przedostać się środkiem boiska w pole karne zespołu z Oleskiej.

4

Podopieczni Rafała Góraka w rozegraniu piłki, ale wszystko to jeszcze daleko od bramki strzeżonej przez Artura Halucha.

2

Piłkarze rozpoczęli rywalizację na stadionie w Katowicach. Niebawem przekonamy się, która z drużyn ruszy do zdecydowanego natarcia po wyjściu z szatni na boisko.

1

Zakończyła się rozgrzewka przy Bukowej. GKS Katowice niebawem rozpocznie konfrontację z Odrą Opole.
Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia meczu.

GKS Katowice: Kudła – Kołodziejski, Jędrych, Jaroszek, Wasielewski, Dudziński, Repka, Rogala, Błąd, Marzec, Arak.
Rezerwowi: Szczuka – Kozubal, Urynowicz, Bergier, Kościelniak, Brzozowski, Tanżyna, Bród, Roginić.
Trener: Rafał Górak

Odra Opole: Haluch – Pingot, M. Kamiński, W. Kamiński, Pikk, Czapliński, Niziołek, Spychała, Galan, Bednarski, Makuszewski.
Rezerwowi: Kalinowski – Kędziora, Łabojko, Mikinic, Klec, Urbańczyk, Tkocz, Klimek, Nowak.
Trener: Adam Nocoń

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).
Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Katowicach. GKS zmierzy się w nim z Odrą Opole. Rywalizacja rozpocznie się we wtorek o godzinie 18.

0:2

finał (0:2)

Gole: 6. Galan, 32. Makuszewski

Kartki:   86. Brzozowski (KAT), 90+2. Roginić (KAT) – 24. Niziołek (ODO), 30. M. Kamiński (ODO), 88. Galan (ODO)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
Strzały celne: 1:2. Strzały niecelne: 4:1. Rzuty rożne: 2:2. Spalone: 0:1. Foule: 18:15.

GKS Katowice: Kudła – Kołodziejski, Jędrych, Jaroszek, Wasielewski (46. Roginić), Dudziński (71. Bród), Repka, Rogala, Błąd (46. Urynowicz), Marzec (46. Brzozowski), Arak (63. Bergier).

Zmiany: Szczuka – Kozubal, Urynowicz, Bergier, Kościelniak, Brzozowski, Tanżyna, Bród, Roginić.

Odra Opole: Haluch – Pingot, M. Kamiński, W. Kamiński, Pikk, Czapliński, Niziołek, Spychała, Galan, Bednarski, Makuszewski (77. Mikinic).

Zmiany: Kalinowski – Kędziora, Łabojko, Mikinic, Klec, Urbańczyk, Tkocz, Klimek, Nowak.

Sędziowie: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)