11.04.2023, 18:00 • Stadion Miejski, Katowice • 26 • 26. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 4:1.
Rzuty rożne: 2:2.
Spalone: 0:1.
Faule: 18:15.
Odra Opole z kompletem punktów. Zapewniła sobie zwycięstwo 2:0 w Katowicach strzałami Borji Galana oraz Macieja Makuszewskiego w pierwszej połowie. Po przerwie przyjezdni z powodzeniem przypilnowali wyniku.

90+3

90+2

Marko Roginić jeszcze napomniany żółtym kartonikiem w doliczonym czasie.

90+1

Interwencja Artura Halucha, który wyłapał piłkę w podbramkowym zamieszaniu.

90

Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

88

Borja Galan napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

86

Dawid Brzozowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

84

Brakuje precyzji gospodarzom, a czas ucieka im nieubłaganie.

82

Interweniował Artur Haluch, a w wyłapaniu piłki po kolejnym uderzeniu zmiennika pomógł tym razem rykoszet.

81

Blokowane dośrodkowanie w kierunku bramki Artura Halucha.

80

Niezła szansa na poprawienie wyniku przed Marko Roginiciem, jednak wprowadzonemu z ławki rezerwowych napastnikowi zabrakło dokładności w strzale.

77

Zmiana w drużynie Odra Opole:
z boiska schodzi Makuszewski, na boisku pojawia się Mikinic.

76

Będzie pierwsza zmiana personalna w będącym na prowadzeniu zespole.

75

Jeszcze kwadrans podstawowego czasu pozostał obu zespołom.

72

Gospodarzom nie udało się oddać strzału w kierunku bramki Artura Halucha po dograniu Michała Kołodziejskiego.

0:2

finał (0:2)

Gole: 6. Galan, 32. Makuszewski

Kartki:   86. Brzozowski (KAT), 90+2. Roginić (KAT) – 24. Niziołek (ODO), 30. M. Kamiński (ODO), 88. Galan (ODO)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
Strzały celne: 1:2. Strzały niecelne: 4:1. Rzuty rożne: 2:2. Spalone: 0:1. Foule: 18:15.

GKS Katowice: Kudła – Kołodziejski, Jędrych, Jaroszek, Wasielewski (46. Roginić), Dudziński (71. Bród), Repka, Rogala, Błąd (46. Urynowicz), Marzec (46. Brzozowski), Arak (63. Bergier).

Zmiany: Szczuka – Kozubal, Urynowicz, Bergier, Kościelniak, Brzozowski, Tanżyna, Bród, Roginić.

Trener: Rafał Górak

Odra Opole: Haluch – Pingot, M. Kamiński, W. Kamiński, Pikk, Czapliński, Niziołek, Spychała, Galan, Bednarski, Makuszewski (77. Mikinic).

Zmiany: Kalinowski – Kędziora, Łabojko, Mikinic, Klec, Urbańczyk, Tkocz, Klimek, Nowak.

Trener: Adam Nocoń

Sędziowie: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)