10.08.2022, 18:00 • 5. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 3:1.
Rzuty rożne: 5:3.
Spalone: 4:3.
Faule: 25:9.
Wynikiem 2:1 zakończyło się spotkanie Raduni Stężyca z Hutnikiem Kraków. Najważniejszym fragmentem konfrontacji były ostatnie minuty w pierwszej połowie. W nich podopieczni Sebastiana Letniowskiego zdobyli dwa gole po uderzeniach Bartosza Zynka oraz Wojciecha Łuczaka. Hutnik próbował czymkolwiek odpowiedzieć i było go stać na jedno trafienie Patryka Kielisia. Do końca próbował doprowadzić do remisu, ale bezskutecznie.

90+5

90+5

Radosław Stępień napomniany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za niesportowe zachowanie.

90+4

Radosław Stępień napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+1

Zmiana w drużynie Hutnik Kraków:
z boiska schodzi Drąg, na boisku pojawia się Iwanicki.

90+1

z boiska schodzi Urban, na boisku pojawia się Głogowski.

90+1

z boiska schodzi Marcinkowski, na boisku pojawia się Zięba.

90

Cezary Sauczek napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

85

Tomasz Dejewski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

82

Zmiana w drużynie Radunia Stężyca:
z boiska schodzi Zynek, na boisku pojawia się Górski.

82

z boiska schodzi Nowicki, na boisku pojawia się Sauczek.

79

Nikodem Potrac napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

76

Gol dla Hutnika!
Strzelcem bramki PATRYK KIELIŚ.

Jeszcze powinno być interesująco w końcówce spotkania, ponieważ przyjezdni strzelili gola kontaktowego. Po uderzeniu Patryka Kielisia drużyna z Krakowa nie traci wiary w możliwość zapunktowania.

75

Na kwadrans przed zakończeniem podstawowego czasu Hutnik Kraków miał możliwość zagrożenia przeciwnikom rozegraniem rzutu wolnego w centrum pola.

73

Bartosz Zynek napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

70

z boiska schodzi Deja, na boisku pojawia się Potrac.

70

z boiska schodzi Łuczak, na boisku pojawia się Surdykowski.

70

Wznowienie od bramki zostało przyznane bramkarzowi przyjezdnych.

67

Futbolówka znalazła się na skraju pola karnego. Blisko szukającego miejsca do wykonania dośrodkowania zawodnika było dwóch przyjezdnych, którzy nie pozwolili na dokładne dostarczenie piłki do centralnie ustawionych zawodników.

65

Trener Sebastian Letniowski nie miesza na siłę w dobrze funkcjonującej i wybranej przed rozpoczęciem spotkania jedenastce.

60

Minęła godzina konfrontacji w Stężycy i na razie prowadzenie podopiecznych Sebastiana Letniowskiego pozostaje niezagrożone.

55

Radunia Stężyca nie pozwala przeciwnikom na częste zagrażanie bramce Oskara Czajkowskiego. Gospodarze zarządzają prowadzeniem zdobytym na zakończenie pierwszej połowy spotkania.

48

Po przerwie w rozegraniu piłki Hutnik Kraków, którego sytuacja bardzo mocno skomplikowała się w ostatnich minutach w pierwszej połowie spotkania.

46

z boiska schodzi Lelek, na boisku pojawia się Luberda.

46

Radunia Stężyca przybliżyła się do odniesienia zwycięstwa dzięki znakomitemu finiszowi w pierwszej połowie spotkania. Uderzenia Bartosza Zynka oraz Wojciecha Łuczaka pozwoliły gospodarzom zejść do szatni z prowadzeniem 2:0.

45

43

Gol dla Radunii!
Strzelcem bramki WOJCIECH ŁUCZAK.

Nie trzeba było długo czekać na kolejne uderzenie do bramki Hutnika Kraków. Tym razem doświadczony Wojciech Łuczak i wszystko wskazuje na to, że gospodarze zaniosą do szatni konkretne prowadzenie.

40

Strzelcem bramki BARTOSZ ZYNEK.

Radunia zdążyła zdobyć prowadzenie w pierwszej połowie i to ona otworzyła wynik. Piłka do Bartosza Zynka, a ten zawodnik pokazał, jak skutecznie umieścić ją w siatce.

36

Pozostaje drużynom coraz mniej czasu na otwarcie wyniku przed ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszej połowie spotkania.

34

Sporo przewinień, a to nie ułatwia zawodnikom rozwinięcia skrzydeł i częstego przeprowadzania niebezpiecznych akcji.

30

Za drugoligowcami bezbramkowe dwa kwadranse spotkania w Stężycy. Przewaga pod względem posiadania piłki po stronie podopiecznych Sebastiana Letniowskiego, jednak Hutnik Kraków stara się od czasu do czasu odpowiadać swoimi atakami.

23

Patryk Serafin napomniany żółtą kartą za ostre przewinienie.

20

Optyczna przewaga Raduni Stężyca nie przekłada się na prowadzenie, ponieważ rozsądnie i z wyczuciem bronią podopieczni Andrzeja Paszkiewicza.

17

Futbolówka w ostatniej minucie często zmieniała właściciela w pobliżu koła środkowego. Żadnemu zawodnikowi nie udało się zaprowadzić porządku.

15

Za drużynami kwadrans rywalizacji, w którym ani gospodarzom, ani gościom nie udało się przeprowadzić ataku zakończonego uderzeniem do bramki.

11

Andrzej Kaszuba napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

8

Rafał Kosznik napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

8

W rozegraniu na własnej połowie boiska zawodnicy Raduni Stężyca. Szukali dla siebie miejsca do przeprowadzenia ataku podopieczni Sebastiana Letniowskiego.

5

Początkowe próby przedostania się w pobliże bramki. Nie ma jednak ryzyka w pierwszych minutach. Raczej ostrożne sprawdzanie, co przygotował przeciwnik na środowe popołudnie.

3

Pierwsze próby przedostania się z futbolówką w pole karne przeciwnika. Raz atakują gospodarze, po chwili próbują odpowiedzieć piłkarze z województwa małopolskiego.

1

Radunia Stężyca: Czajkowski – Orłowski, Dejewski, Kosznik, Straus, Deja, Kaszuba, Zynek, Nowicki, Stępień, Łuczak.
Rezerwowi: Tułowiecki – Sauczek, Płotka, Lipka, Górski, Potrac, Rajski, Surdykowski.
Trener: Sebastian Letniowski

Hutnik Kraków: Szewczyk – Urban, Andrzejewski, Nowakowski, Drąg, Marcinkowski, Kieliś, Zawadzki, Świątek, Serafin, Lelek.
Rezerwowi: Leszczyński – Królikowski, Luberda, Iwanicki, Jacak, Zięba, Zarzycki, Głogowski, Assinor.
Trener: Andrzej Paszkiewicz

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin).
Zapraszamy na relację na żywo z meczu eWinner II ligi w Stężycy. Radunia zmierzy się w nim z Hutnikiem Kraków. Rywalizacja rozpocznie się w środę o godzinie 18.

2:1

finał (2:0)

Gole: 40. Zynek, 43. Łuczak – 76. Kieliś

Kartki:   8. Kosznik (STZ), 11. Kaszuba (STZ), 73. Zynek (STZ), 79. Potrac (STZ), 85. Dejewski (STZ), 90. Sauczek (STZ), 90+4. Stępień (STZ) – 23. Serafin (HUT)   90+5. Stępień (STZ)

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 3:1. Rzuty rożne: 5:3. Spalone: 4:3. Foule: 25:9.

Radunia Stężyca: Czajkowski – Orłowski, Dejewski, Kosznik, Straus, Deja (70. Potrac), Kaszuba, Zynek (83. Górski), Nowicki (83. Sauczek), Stępień, Łuczak (70. Surdykowski).

Zmiany: Tułowiecki – Sauczek, Płotka, Lipka, Górski, Potrac, Rajski, Surdykowski.

Hutnik Kraków: Szewczyk – Urban (90. Głogowski), Andrzejewski, Nowakowski, Drąg (90. Iwanicki), Marcinkowski (90. Zięba), Kieliś, Zawadzki, Świątek, Serafin, Lelek (46. Luberda).

Zmiany: Leszczyński – Królikowski, Luberda, Iwanicki, Jacak, Zięba, Zarzycki, Głogowski, Assinor.

Sędziowie: Artur Aluszyk (Szczecin)