Inne

Wydarzenie

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 - dzień 2

wydarzenie zakończone

24.07.2021, 00:00 • Jan Starzomski, Jarosław Kowalski (@JarKowalski13), Sebastian

15:35

Siatkówka: Turniej mężczyzn:

Co to był za mecz! Horror niestety niezakończony happy endem! Polscy siatkarze przegrali w pierwszym meczu na igrzyskach z Iranem 2:3. Okazja do rehabilitacji w poniedziałek 7:20 polskiego czasu w starciu z Włochami. Relacja oczywiście na naszym portalu.

14:54

Siatkówka: turniej mężczyzn

Polacy wracają do gry! W czwartym secie wygrali 25:22 i o tym, kto zwycięży w starciu z Iranem, zadecyduje tie-break!

14:18

Siatkówka: Turniej mężczyzn

Kłopoty zawodników Vitala Heynena. Trzecia partia wygrana przez Iran do 22 i rywale prowadzą w całym meczu 2:1.

13:42

Druga partia była już słabsza w wykonaniu Polaków i niestety skończyła się ona ich porażką 22:25. Zatem w meczu mamy remis.

13:09

Biało-czerwoni pewnie wygrywają pierwszego seta 25:18!

12:45

Biało-czerwoni rozpoczęli swoje pierwsze starcie na tych igrzyskach. Do relacji z meczu Polska-Iran zapraszamy na naszą stronę!

12:32

Koszykówka: 3x3 mężczyzn

Japonia – Polska 19:20 po dogry.

12:09

Biało-czerwoni rozpoczęli swoje drugie spotkanie na tym turnieju. Rywalem Japończycy. Zapraszamy do relacji z tego meczu na naszej stronie.

11:49

Tenis: debel mężczyzn
Struff/Zverev – Kubot/Hurkacz 2:0 (6:2,7:6(5))

10:53

Tenis ziemny: turniej kobiet

Iga Świątek poznała swoja rywalkę w drugiej rundzie. Będzie nią Hiszpanka Paula Badosa, która pokonała Francuzkę Kristinę Mladenović 6:7 (4), 6:3, 6:0.

10:49

Polacy niestety przegrywają pierwszego seta 2:6.

10:22

Rozpoczął się pojedynek deblowy Kubota i Hurkacza. Ich rywalami Niemcy Jan-Lennard Struff i Alexander Zverev. Zapraszamy do naszej relacji z tego pojedynku.

10:17

Kolarstwo: wyścig ze startu wspólnego

Niestety osłabł Kwiatkowski i wydaje się, że szanse na medal są coraz mniejsze. Prowadząca dwójka ma przewagę 14s nad rywalami. 7km do końca.

10:08

Odjechali Amerykanin McNaulty i Ekwadorczyk Carapaz. Sukcesywnie powiększają przewagą nad grupą pościgową, w której cały czas znajduje się Kwiatkowski. Już tylko 15km do końca!

09:54

Postanowił odjechać Kanadyjczyk Michael Woods, ale szybko dogoniła go grupa pościgowa. 28km do końca, w ścisłej czołówce nadal znajduje się Michał Kwiatkowski!

09:42

Z grupy pościgowej wysunęło się nam trzech zawodników, w tym Kwiatkowski. Szybko dołączyli do prowadzącej trójki! 35km do końca.

09:39

Powstała nam nowa ucieczka w liczbie trzech kolarzy na czele z utalentowanym Słoweńcem Pogacarem. Przewaga ich nie jest jednak zbyt duża, to tylko kilka sekund. W grupie pościgowej trzyma się Kwiatkowski.

09:19

Tenis: turniej mężczyzn

Kamil Majchrzak Miomir Kecmanovic 0:2 (4:6,2:6)

09:09

Już tylko niecałe dwie minuty przewagi ucieczki, 54km do końca. Odpuścił już Bodnar, w czołówce peletonu nadal Majka i Kwiatkowski.

08:50

Tenis stołowy: eliminacje, singiel kobiet

Natalia Partyka Michelle Bromley 4:0
(11:3, 11:5, 11:5, 11:7)

08:43

Kamil Majchrzak przegrał niestety pierwszego seta w starciu z Miomirem Kecmanoviciem. Szczegółowy opis punktów w relacji na naszej stronie.

08:41

Już 3:0 prowadzi Natalia Partyka! W ostatnim secie ponownie było 11:5.

08:40

Na czele peletonu jedzie Słoweniec Tratnik a za nim trójka biało-czerwonych! 70km do końca, utrzymuje się przewaga 4,5 minuty prowadzącej piątki.

08:34

Drugi set także dla Polki! Tym razem było 11:5.

08:28

Bardzo dobra pierwsza partia w wykonaniu naszej zawodniczki. Oddała rywalce tylko 3 punkty!

08:22

Natalia Partyka rozpoczęła swój mecz przeciwko Australijce Michelle Bromley!

08:03

Trwa już mecz pierwszej rundy z udziałem Kamila Majchrzaka! Jego rywalem Miomir Kecmanovic.

08:01

Przewaga czołowej piątki stopniała do 9,5 minuty. W czołówce peletonu trzymają się Polacy. Kolarzom pozostało 98 kilometrów.

07:22

Szermierka: 1/8 finału szpada

M. W. V. Kong – Renata Knapik-Miazga 15:8

07:19

Zostały dwie minuty, Kong zalicza dwa trafienia w krótkim czasie prowadzi z Polką 10:7.

07:18

2:23, kolejne trafienie obustronne, 7:8.

07:18

2:30, obustronne trafienie, 6:7.

07:17

2:40 do końca, trafia Polka! 5:6.

07:14

Zaczyna lepiej wyglądać w ofensywie Knapik-Miazga. Pierwsze dwa trafienia i już tylko 3:4!

07:09

Po kolejnej minucie kolejne ostrzeżenia i remis 1:1

07:08

Pierwsza minuta bez trafień. Polka i jej rywalka z Honk Kongu ukarane ostrzeżeniem.

07:07

Zaczęła się walka w 1/8 finału szpady z udziałem Renaty Knapik-Miazgi!

06:55

Do mety 140 kilometrów, przewaga piątki topnieje, ale wciąż wynosi 16 minut. Tuż za szpicą peletonu czają się Biało-Czerwoni.

06:54

Niestety w trzeciej rundzie, mimo już trzypunktowego prowadzenia Jareckiej, to Fiamingo ostatecznie wygrała – 15:12 i awansowała do ćwierćfinału.

06:45

Włoszka próbuje dominować, a Jarecka czasami musi się pilnować, by nie wyjść poza plansze. Polka prowadzi jednak dwoma trafieniami – 7:5!

06:40

Po pierwszej, dość pasywnej rundzie mamy póki co remis – 2:2.

06:35

Przed nami pojedynek Aleksandry Jareckiej z Włoszką Rosellą Fiamingo.

05:25

Tenis ziemny: 2 runda singla kobiet

Kolejną rywalką Igi Świątek będzie Hiszpanka Paula Badosa lub Francuzka Kristina Mladenović.

05:18

Tenis ziemny: 1 runda singla kobiet

Iga Świątek – Mona Barthel 6:2, 6:2! Wyśmienicie spisała się Iga Świątek w olimpijskim debiucie. Polka pomimo wysokiej temperatury nie dawała oznak zmęczenia i po 67 minutach zakończyła spotkanie z Moną Barthel asem serwisowym!

05:13

Polska tenisistka podwyższa swoje prowadzenie w drugiej partii – 4:2.

05:09

Iga Świątek na prowadzeniu – 3:2.

05:06

Boks: do 69 kg kobiet

Sędziowie nie mieli żadnych wątpliwośći i wszyscy wypunktowali każdą rundę dla Karoliny Koszewskiej w pojedynku z Uzbeczką – Szachnozą Junusową. Mamy zwycięstwo 5:0 na kartach arbitrów i awans do najlepszej szesnastki kategorii wagowej do 69 kilogramów!

05:03

A na korcie centralnym trwa już drugi set, w którym Iga prowadzi – 2:1.

05:01

Wioślarstwo przedbiegi: czwórka bez sternika mężczyzn

Niestety, dziś bez awansu polskich osad. Panowie w składzie Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski powalczą w repasażach, podobnie jak nasza żeńska osada. Zwyciężyła reprezentacja Wielkiej Brytanii, a jako drudzy do mety dopłynęli Włosi z sześciosekundową przewagą nad Biało-Czerwonym

05:00

Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Mateusz Wilangowski są już na torze.

04:56

A tymczasem Iga Świątek wygrała pierwszego seta – 6:2 i prowadzi w starciu z Moną Barthel.

04:34

Iga Świątek – Mona Barthel 4:0.

04:32

Wioślarstwo przedbiegi: czwórka bez sternika kobiet

Maria Wierzbowska, Olga Michałkiewicz, Monika Chabel i Joanna Dittmann niestety będą musiały spróbować wywalczyć awans w repasażach. Polki dopłynęły na metę jako ostatnie ze stratą prawie 15 sekund do liderek.

04:31

Koszykówka 3x3 mężczyzn

Za chwilę historyczny mecz, w którym Polacy zmierzą się z Łotyszami.

04:27

A tymczasem Polka prowadzi z Niemką już – 3:0.

04:26

Za chwilę nasze panie w składzie: Monika Chabel, Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz, Maria Wierzbowska powalczą o awans.

04:21

Iga Świątek prowadzi już – 2:0.

04:15

Szermierka: eliminacje szpada

Niestety to Kathrina Lehis zdobywa ostatni punkt, poprzez co Ewa Trzebińska kończy swój udział już na pierwszej rundzie szpady.

04:15

Pierwszy gem przy serwisie rywalki pada łupem Igi.

04:14

Ewa Trzebińska remisuje na ten moment 10:10. Potrzebna będzie chyba dogrywka...

04:12

Renata Knapik-Miazga wygrywa swój mecz 15:8 i tak, jak Jarecka awansuje do kolejnej fazy rozgrywek.

04:11

Iga Świątek rozpoczyna na korcie centralnym walkę z Niemką Moną Barthel.

04:07

Knapik – Miazga prowadzi w swoim spotkaniu już 8:4. Trzebińska na ten moment remisuje po 4.

04:04

Trzebińska po pierwszej części spotkania remisuje 2:2.
Walczy także już Knapik-Miazga z Ukrainką Krzywicką.

04:02

Wioślarstwo przedbiegi: dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn

Osada w składzie Kowalski i Mikołajczewski także wystartowała w swoim wyścigu.

04:01

Wystartował pierwszy wyścig kolarski – miejmy nadzieję medalowy dla Polski.

03:59

Obie zawodniczki zostały napomniane za pasywność. Zaraz po tym szybkie dwa trafienia Polski.

03:58

Rozpoczynamy drugi pojedynek z udziałem reprezentantki Polski.

03:47

Przed nami kolejny pojedynek z udziałem Polki: Ewa Trzebińska w 1/8 finału będzie walczyć z Estonką Katriną Lehis.

03:43

Świetna seria Polki, kapitalna walka i spotkanie zakończone przed czasem! Polka wygrywa 15:11. Pierwszy w historii polskiej szermierki awans do ćwierćfinału Igrzysk!

03:41

Po obopólnym trafieniu w kolejnej akcji przysnęła trochę Polka tracąc punkt, jednak później wróciła do swojej dobrej pracy. Kolejne dwa obopólne trafienia – czas działa na korzyść Polki.

03:40

Trafienie "z działaniem na żelazo" Polki, przeciwniczka prosi o wideo arbitraż, ale trafienie zostało zaliczone. Kolejna po chwili dobra akcja Polki i prowadzenie 10:8!

03:39

Zepchnięta Jarecka nie dała się zaskoczyć, dwa pod rząd obopólne trafienia. Na minutę przed końcem trafienie przez Rosjankę w kolano, doprowadza tym samym do remisu 8:8.

03:37

Znowu ładne akcje, znowu dobra walka Polki: najpierw prowadzenie 4:5, następnie równoczesne trafienie i mamy 5:6.

03:37

Wykorzystana szansa przez reprezentantkę Polski, działanie na żelazo, kontra dołem i mamy remis. Po kilku sekundach jednak szybka odpowiedź poprzez zaczep i to Rosjanka zdobywa punkt. Kolejno obopólne trafienie, po czym to jednak Polka zachowała zimną krew w kolejnej akcji. 4:4.

03:34

Daje się zaskoczyć Jarecka i w szybkim natarciu przeciwniczki traci punkt. Po pierwszych 3 minutach prowadzenie Rosjanki 2:1.

03:33

Po ponad 90 sekundach i ostrzeżeniach dla obu zawodniczek za pasywność pchnięcie w bark wykonane przez Rosjankę, która prowadzi 1:0. Szybko, po 20 sekundach Polka doprowadziła do wyrównania uderzeniem w nogę.

03:27

Jeszcze kilka minut i startujemy z rywalizacją Polek w szermierce. W pierwszym pojedynku szpady Aleksandra Jarecka będzie walczyła z reprezentująca sportowców z Rosji Violettą Kolobovą. Dodajmy, że to 1/8 turnieju o olimpijskie złoto.

03:16

Kolarstwo: wyścig ze startu wspólnego mężczyzn

Już za trzy kwadranse wystartuje nasza eksportowa trójka, czyli Bodnar, Kwiatkowski i Majka. Do przejechania będą mieli aż 234 kilometry. Warto śledzić tę relację, to jedna z pierwszych realnych szans na medal dla Polski.

02:39

Strzelectwo eliminacje: karabin pneumatyczny, kobiety

W eliminacjach zwyciężyła Norweżka Jeanette Hegg Duestad z wynikiem 632,9 punktu. Do awansu z ósmego miejsca było potrzebne 628,5 punktu. Polka finalnie została sklasyfikowana na 15 pozycji.

02:31

Łączny wynik Polki: 626.8 punktu. Czekamy na zakończenie eliminacji ale jak już wspomnieliśmy wiemy, że będzie poza pierwszą ósemką. Szkoda, była na to szansa ale wygląda na to, że Stankiewicz nie wytrzymała presji.

02:25

Niestety Polka nie poprawia się w ostatniej rundzie. Jej wynik to tylko 102,7 – już teraz wiemy, że nie będzie jej w finale.

02:17

Nie jest dobrze, piąta seria to wynik 104,5. Wynik zbyt niski, przeciwniczki poprawiają się i Stankiewicz spada poza pierwszą dziesiątkę.

02:10

Polka na półmetku ostatniej, szóstej rundy na ósmym miejscu. Ostatnim, które daje szanse na awans do finału.

02:08

Szermierka eliminacje: szpada i szabla, kobiety

Starty Polek będziemy śledzić dopiero od około 3:25, gdy na planszy ma pojawić się Jarecka. Teraz trwają eliminacje słabszych zawodniczek do 1/32 fazy turnieju.

02:06

Wracamy do startu Anety Stankiewicz: najlepszy dotąd wynik – 105,7 – w czwartej rundzie! Są realne szanse na awans do finałowej fazy rozgrywek.

01:58

Niestety kończąc trzecią serię nasza reprezentantka spada na trzecie miejsce, jej średnia w tej serii to 104,2.

01:54

Połowa trzeciej serii i Polka awansuje na szóste miejsce, jej średnia od początku zawodów w tym momencie to 10.489 punktu.

01:50

Mamy już wynik Polki z drugiej serii strzałów: 105,6 punktu. Aby walczyć jednak o awans do 1/8 finału nasza reprezentantka musi wznieść się na swoje wyżyny.

01:38

Stankiewicz rozpoczyna od dobrego wyniku 104.1.

01:32

Polski dzień zmagań zaczynamy od eliminacji w Strzelectwie z karabinka pneumatycznego. Nasz kraj reprezentuje Aneta Stankiewicz, będąca drużynową brązową medalistką Mistrzostw Świata z Wrocławia, które odbyły się w ubiegłym roku. O awans do fazy finałowej będzie Polce bardzo trudno: do finału awansuje tylko osiem najlepszych zawodniczek, a na liście startowej mamy ich aż 56.

Statystyki:
Plan dnia:
1:30 - Strzelectwo eliminacje: karabin pneumatyczny, kobiety (Stankiewicz)
2:00 - Szermierka eliminacje: szpada i szabla, kobiety(Jarecka, Trzebińska, Knapik-Miazga)
4:00 - Kolarstwo finał: wyścig ze startu wspólnego mężczyzn ( Bodnar, Kwiatkowski, Majka)
4:00 - Tenis 1 runda: singiel kobiety (Świątek)
4:00 - Wioślarstwo przedbiegi: dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn (Kowalski, Mikołajczewski)
4:20 - Wioślarstwo przedbiegi: czwórka bez sterniczki (Chabel, Dittmann, Michałkiewicz, Wierzbowska)
4:30 - Boks 1runda: 69kg kobiet (Koszewska)
4:30 - Koszykówka 3x3 (mężczyźni) Polska - Łotwa
4:50 - Wioślarstwo przedbiegi: czwórka bez sternika (Brzeziński, Burda, Szpakowski, Wilangowski)
ok. 7:30 - Tenis 1 runda: sigiel mężczyźni (Majchrzak)
ok. 8:00 - Tenis stołowy eliminacje: singiel kobiet (Partyka)
ok. 11:00 - Tenis 1runda: debel mężczyźni (Hurkacz/Kubot)
12:05 - Koszykówka 3x3 (mężczyźni) Polska - Japonia
12:40 - Siatkówka faza grupowa: mężczyźni Polska - Iran