Inne

Wydarzenie

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 - dzień 2

wydarzenie zakończone

24.07.2021, 00:00 • Jan Starzomski, Jarosław Kowalski (@JarKowalski13), Sebastian

Siatkówka: Turniej mężczyzn:

Co to był za mecz! Horror niestety niezakończony happy endem! Polscy siatkarze przegrali w pierwszym meczu na igrzyskach z Iranem 2:3. Okazja do rehabilitacji w poniedziałek 7:20 polskiego czasu w starciu z Włochami. Relacja oczywiście na naszym portalu.

Tenis: debel mężczyzn
Struff/Zverev – Kubot/Hurkacz 2:0 (6:2,7:6(5))

Tenis: turniej mężczyzn

Kamil Majchrzak Miomir Kecmanovic 0:2 (4:6,2:6)

06:35

Przed nami pojedynek Aleksandry Jareckiej z Włoszką Rosellą Fiamingo.

05:18

Tenis ziemny: 1 runda singla kobiet

Iga Świątek – Mona Barthel 6:2, 6:2! Wyśmienicie spisała się Iga Świątek w olimpijskim debiucie. Polka pomimo wysokiej temperatury nie dawała oznak zmęczenia i po 67 minutach zakończyła spotkanie z Moną Barthel asem serwisowym!

05:06

Boks: do 69 kg kobiet

Sędziowie nie mieli żadnych wątpliwośći i wszyscy wypunktowali każdą rundę dla Karoliny Koszewskiej w pojedynku z Uzbeczką – Szachnozą Junusową. Mamy zwycięstwo 5:0 na kartach arbitrów i awans do najlepszej szesnastki kategorii wagowej do 69 kilogramów!

04:56

A tymczasem Iga Świątek wygrała pierwszego seta – 6:2 i prowadzi w starciu z Moną Barthel.

04:15

Szermierka: eliminacje szpada

Niestety to Kathrina Lehis zdobywa ostatni punkt, poprzez co Ewa Trzebińska kończy swój udział już na pierwszej rundzie szpady.

04:12

Renata Knapik-Miazga wygrywa swój mecz 15:8 i tak, jak Jarecka awansuje do kolejnej fazy rozgrywek.

04:11

Iga Świątek rozpoczyna na korcie centralnym walkę z Niemką Moną Barthel.

04:08

Wioślarstwo przedbiegi: dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn

Niestety Polacy są pierwszą osadą niewchodzącą do finału. Czekają ich repasaże.

04:02

Osada w składzie Kowalski i Mikołajczewski także wystartowała w swoim wyścigu.

04:01

Kolarstwo: wyścig ze startu wspólnego

Wystartował pierwszy wyścig kolarski – miejmy nadzieję medalowy dla Polski.

03:58

Rozpoczynamy drugi pojedynek z udziałem reprezentantki Polski.

03:43

Świetna seria Polki, kapitalna walka i spotkanie zakończone przed czasem! Polka wygrywa 15:11. Pierwszy w historii polskiej szermierki awans do ćwierćfinału Igrzysk!

03:27

Jeszcze kilka minut i startujemy z rywalizacją Polek w szermierce. W pierwszym pojedynku szpady Aleksandra Jarecka będzie walczyła z reprezentująca sportowców z Rosji Violettą Kolobovą. Dodajmy, że to 1/8 turnieju o olimpijskie złoto.

03:11

Kanada w drugim secie wysoko wygrywa z Włochami 25:18 i prowadzi już niespodziewanie 2:0!

02:50

W pierwszym spotkaniu miksta zawodów w łucznictwie (1/8 finału) Indie pokonały Tajwan 5:3.

02:39

Strzelectwo eliminacje: karabin pneumatyczny, kobiety

W eliminacjach zwyciężyła Norweżka Jeanette Hegg Duestad z wynikiem 632,9 punktu. Do awansu z ósmego miejsca było potrzebne 628,5 punktu. Polka finalnie została sklasyfikowana na 15 pozycji.

02:25

Niestety Polka nie poprawia się w ostatniej rundzie. Jej wynik to tylko 102,7 – już teraz wiemy, że nie będzie jej w finale.

Statystyki:
Plan dnia:
1:30 - Strzelectwo eliminacje: karabin pneumatyczny, kobiety (Stankiewicz)
2:00 - Szermierka eliminacje: szpada i szabla, kobiety(Jarecka, Trzebińska, Knapik-Miazga)
4:00 - Kolarstwo finał: wyścig ze startu wspólnego mężczyzn ( Bodnar, Kwiatkowski, Majka)
4:00 - Tenis 1 runda: singiel kobiety (Świątek)
4:00 - Wioślarstwo przedbiegi: dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn (Kowalski, Mikołajczewski)
4:20 - Wioślarstwo przedbiegi: czwórka bez sterniczki (Chabel, Dittmann, Michałkiewicz, Wierzbowska)
4:30 - Boks 1runda: 69kg kobiet (Koszewska)
4:30 - Koszykówka 3x3 (mężczyźni) Polska - Łotwa
4:50 - Wioślarstwo przedbiegi: czwórka bez sternika (Brzeziński, Burda, Szpakowski, Wilangowski)
ok. 7:30 - Tenis 1 runda: sigiel mężczyźni (Majchrzak)
ok. 8:00 - Tenis stołowy eliminacje: singiel kobiet (Partyka)
ok. 11:00 - Tenis 1runda: debel mężczyźni (Hurkacz/Kubot)
12:05 - Koszykówka 3x3 (mężczyźni) Polska - Japonia
12:40 - Siatkówka faza grupowa: mężczyźni Polska - Iran