Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin

1:1

finał (0:1)

07.05.2021, 20:30 • Stadion Zagłębia, Lubin • 29. kolejka • Jarek

Spotkanie w Lubinie dobiegło końca! Ostatecznie Zagłębie zremisowało z Pogonią 1:1 i trzeba przyznać, ze remis nie cieszy żadnej z drużyn. Z mojej strony to już wszystko, dziękuję za uwagę! (22:23:41)

90+3

Żółtą kartkę otrzymuje Kacper Chodyna (Zagłębie Lubin).

90+3

Pewnie interweniował Hładun po zbyt lekkim zagraniu Kucharczyka.

90+2

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Patryk Szysz, na boisku pojawia się Jakub Sypek.

90+2

Po dośrodkowaniu Smolińskiego głową uderzał Drygas, ale bardzo nieudanie.

90+1

O trzy minuty przedłużone zostało to spotkanie!

90+1

Rzutu karnego raczej nie będzie, Kruk nie dopuścił się przewinienia!

90

Malec upadł na murawę w polu karnym rywali po walce o górną piłkę. Trwa wideo weryfikacja!

89

Pierwszy raz od dłuższego czasu przedostali się na połowię rywali szczecinianie.

87

Jeszcze żółtą kartką upomniany został Drygas.

86

W znakomitej sytuacji znalazł się Ratajczyk po zagraniu Szysza, ale posłał piłkę obok słupka!

85

Inicjatywa po stronie gospodarzy. To lubinianie znajdują się przy piłce i polują na zdobycie zwycięskiej bramki.

84

Niezbyt udanie dośrodkowywał z rzutu wolnego Poręba i piłkę pewnie wyłapał Stipica.

83

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Filip Starzyński, na boisku pojawia się Łukasz Poręba.

82

Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Sebastian Kowalczyk, na boisku pojawia się Adam Frączczak.
Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Adrian Benedyczak, na boisku pojawia się Luka Zahović.

82

Zupełnie nieudane uderzenie Chodyny.

81

Niespełna dziesięć minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Czy któryś z zespołów będzie w stanie strzelić zwycięskiego gola?

80

Zakotłowało się w polu karnym Pogoni, ale zdołali wybić piłkę przyjezdni.

78

Zbyt lekkie uderzenie na bramkę Zagłębia, dodatkowo w sam środek bramki i spokojnie złapał piłkę Hładun.

77

Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Luís Mata, na boisku pojawia się Kacper Smoliński.
Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Damian Dąbrowski, na boisku pojawia się Kamil Drygas.

76

Kolejny korner dla gospodarzy,

75

Benedyczak powalony na murawę przez Podlińskiego i arbiter sięga po kartkę.

74

Rozkręcają się miejscowi. Zablokowane dośrodkowanie Balicia i rzut rożny dla Zagłębia.

73

Żółtą kartkę otrzymuje Luís Mata (Pogoń Szczecin).

71

71. Karol PODLIŃSKI - 1:1

71

Gol dla Zagłębia!
Miedziowi doprowadzają do remisu! Znakomity strzał KAROLA PODLIŃSKIEGO po dośrodkowaniu z rzutu wolnego!

70

Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Kacper Kozłowski, na boisku pojawia się Tomás Podstawski.

69

Zdecydowanie za wolno zbierają się do wyprowadzenia kolejnego ataku gospodarze.

68

Balić skutecznie zatrzymał rozpędzającego się Kurzawę.

66

Bardzo aktywnie od razu po wejściu na murawę Łakomy. Zobaczymy, czy okaże się jokerem ekipy z Lubina.

64

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Dejan Dražić, na boisku pojawia się Adam Ratajczyk.
Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Jakub Żubrowski, na boisku pojawia się Łukasz Łakomy.

63

Zablokowane uderzenie jednego z zawodników gości przez Crnomarkovicia.

62

Kolejny nieco spokojniejszy fragment tego meczu. Inicjatywę przejęli Portowcy.

60

Z bardzo ostrego kąta uderzał Kowalczyk, ale nie trafił w światło bramki!

58

W trudnej sytuacji próbował uderzać Benedyczak i... trafił w aut.

57

Niezły strzał głową Balicia po dośrodkowaniu z narożnika boiska! Piłka poszybowała jednak ponad poprzeczką.

56

Rzut rożny wywalczyli miejscowi.

55

Sfaulowany na własnej połowie Szysz.

53

Niezbyt udane rozegranie akcji przez szczecinian od własnej bramki.

51

Faul Balicia w środkowej strefie boiska wyceniony przez arbitra na żółtą kartkę.

50

Poważny błąd Dąbrowskiego w pobliżu własnego pola karnego, ale nie wykorzystali tego Miedziowi.

49

Niecelne uderzenie Crnomarkovicia po dośrodkowaniu Starzyńskiego.

48

Centra Kucharczyka z prawej strony, ale piłka nie trafiła do Benedyczaka.

47

Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Do przerwy Pogoń Szczecin prowadzi z Zagłębiem Lubin 1:0! Jedynego jak na razie gola strzelił Michał Kucharczyk. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45

43

Nieco śmielej zaczynają atakować gospodarze, ale w dalszym ciągu niewiele do roboty ma golkiper Pogoni.

41

Przegrał walkę o górną piłkę w polu karnym rywali Podliński.

40

Sporo niedokładności w poczynaniach lubinian. Nie mają na ten moment powodów do optymizmu kibice gospodarzy.

38

Naciskany przez rywala był Stipica, ale nie popełnił błędu.

36

Dobre dośrodkowanie Drazicia, ale znakomicie wybijają piłkę defensorzy Pogoni.

35

Dziesięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. W dalszym ciągu na prowadzeniu utrzymują się goście.

34

Zbyt mocne zagranie do Kozłowskiego i piłkę przechwycił golkiper Zagłębia.

32

Faulowany wyprowadzający kontratak Kurzawa przez Kruka i zawodnika Zagłębie zasłużenie zostaje upomniany żółtą kartką.

30

Coraz ciekawiej się robi! Atakują miejscowi, atakują też goście, ale brakuje wykończenia.

28

Szczecinianie od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

27

Ciekawa akcja Zagłębia, ale Podliński zablokowany po zagraniu do Szysza!

25

Wrzutka w pole karne Pogoni, ale nie zdołał oddać strzału Podliński.

23

23. Niezła próba Benedyczaka!

23

Potężne uderzenie Benedyczaka zza linii pola karnego i musiał się natrudzić Hładun, aby wybronić ten strzał!

23

Zbyt lekkie uderzenie na bramkę Zagłębia i spokojnie łapie piłkę Hładun.

22

Kolejny rzut rożny dla ekipy ze Szczecina.

21

Nieco spokojniejszy fragment spotkania. Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

19

Udanie w defensywie Balić, ale w dalszym ciągu utrzymują się przy piłce przyjezdni.

17

Na uderzenie z dystansu zdecydował się Podliński, ale został zablokowany.

16

Faul Balicia w ofensywie.

14

Stipica rozpocznie od bramki po nieudanym ataku rywali.

13

Obecnie nieco dłużej utrzymują się przy piłce lubinianie, ale nie potrafią podejść pod pole karne rywali.

11

Zbyt lekkie uderzenie Kurzawy i oddalają zagrożenie miejscowi.

11

Wybija piłkę na aut Balić po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

10

Nie mają zamiaru poprzestać na jednym trafieniu goście. Pogoń dalej przy piłce.

8

8. Michał KUCHARCZYK - 0:1

8

Gol dla Pogoni!
Przyjezdni obejmują prowadzenie! Zakotłowało się w polu karnym Zagłębia, nieudanie wybijał piłkę Hładun, co bezbłędnie wykorzystał MICHAŁA KUCHARCZYKA!

6

Nieco za niskie dośrodkowanie Dąbrowskiego, ale jeszcze jeden korner będą mieli Portowcy.

6

Początek jak na razie dla gości. Szczecinianie wywalczyli rzut rożny.

4

Faul Baszkirowa w środkowej strefie boiska.

3

Dość nerwowo na własnej połowie zagrali lubinianie. Wysokim pressingiem aut wywalczyli zawodnicy Pogoni.

1

Pierwsza próba przyjezdnych i na spalonym złapany Kucharczyk.

1

Protokół meczowy:

Zagłębie Lubin: Hładun – Chodyna, Kruk, Crnomarković, Balić (C) – Żubrowski, Baszkirow – Szysz, Starzyński, Dražić – Podliński.
Rezerwowi: Forenc – Bartolewski, Łakomy, Mráz, Oko, Poręba, Ratajczyk, Sypek, Wójcicki.

Pogoń Szczecin: Stipica – Stolarski, Zech, Malec, Mata – D. Dąbrowski – Kucharczyk, Kozłowski, Kowalczyk (C), Kurzawa – Benedyczak.
Rezerwowi: Bursztyn – Bartkowski, Drygas, Fornalczyk, Frączczak, Podstawski, Smoliński, Triantafyllopoulos, Zahović.

Główny: Piotr Lasyk
Asystenci: Krzysztof Myrmus, Bartosz Heinig
Techniczny: Marek Opaliński
VAR: Daniel Stefański
AVAR: Tomasz Listkiewicz.
Początek spotkania w piątek o godzinie 20:30. Składy obydwu drużyn zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Obsada sędziowska:

Przyjezdni grę w europejskich pucharach mają już zapewnioną. Obecnie walczą z Rakowem o wicemistrzostwo. Pogoń ma 51 punktów, czy o dwa mniej od drugiej w tabeli ekipy z Częstochowy.
Zagłębie cały czas zamieszane jest w walkę o miejsce w eliminacjach Ligi Konferencji. Obecnie Miedziowi z 40 punktami na koncie zajmują szóste miejsce. Do czwartego Piasta tracą dwa "oczka".
Serdecznie zapraszam na relację z meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy! W Lubinie tutejsze Zagłębie podejmie Pogoń Szczecin.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

1:1

finał (0:1)

Gole: 71. Podliński – 8. Kucharczyk

Kartki:   32. Kruk (ZAG), 51. Balić (ZAG), 75. Podliński (ZAG), 90+3. Chodyna (ZAG) – 73. Mata (POG), 87. Drygas (POG)

Strzały celne: 1:5. Strzały niecelne: 8:5. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 0:2. Foule: 8:11.

Zagłębie Lubin: Hładun – Chodyna, Kruk, Crnomarković, Balić (C) – Żubrowski (64. Łakomy), Baszkirow – Szysz (90+2. Sypek), Starzyński (83. Poręba), Dražić (64. Ratajczyk) – Podliński.
Zmiany: Forenc – Bartolewski, Łakomy, Mráz, Oko, Poręba, Ratajczyk, Sypek, Wójcicki.

Pogoń Szczecin: Stipica – Stolarski, Zech, Malec, Mata (77. Smoliński) – D. Dąbrowski (77. Drygas) – Kucharczyk, Kozłowski (70. Podstawski), Kowalczyk (C) (82. Frączczak), Kurzawa – Benedyczak (82. Zahović).
Zmiany: Bursztyn – Bartkowski, Drygas, Fornalczyk, Frączczak, Podstawski, Smoliński, Triantafyllopoulos, Zahović.

AVAR: Tomasz Listkiewicz