02.05.2021, 19:00 • Stadion Miejski, Niepołomice • 28. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 7:4.
Rzuty rożne: 12:7.
Spalone: 2:1.
Faule: 13:17.
Jedno trafienie zdecydowało o zwycięstwie tyszan w meczu z Puszczą Niepołomice. Drużyna prowadzona przez Artura Derbina dopisała sobie kolejny komplet punktów dzięki strzałowi Macieja Mańki oddanemu jeszcze w pierwszej połowie. GKS przybliżył się dobrym wynikiem do PKO Ekstraklasy. Z kolei drużyna prowadzona przez Tomasza Tułacza nie zna sposobu na przerwanie swojego pasma niepowodzeń.

90+3

90+2

Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Cikos, na boisku pojawia się Wolak.

90+2

Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Uwakwe, na boisku pojawia się Stokłosa.

90+2

Wiktor Żytek napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

89

Ivan Hladik napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

86

Szymon Lewicki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

85

Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Serafin, na boisku pojawia się Cichoń.

85

Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Biel, na boisku pojawia się Moneta.

85

Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Grzeszczyk, na boisku pojawia się Steblecki.

84

Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi K. Piątek, na boisku pojawia się Kargulewicz.

80

10 minut do końca podstawowego czasu w tym spotkaniu. Puszcza Niepołomice spędza czas na połowie przyjezdnych, ale efekt tego ataku pozycyjnego nie wygląda przekonująco.

78

Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi J. Piątek, na boisku pojawia się Paprzycki.

75

Pozostał kwadrans podstawowego czasu i to ostatni moment na poderwanie się do zdecydowanego szturmu. Niebawem dokonana zostanie roszada numer jeden w zespole prowadzonym przez trenera Artura Derbina.

72

Futbolówka w ostatniej minucie często zmieniała właściciela w pobliżu koła środkowego. Żadnemu zawodnikowi nie udało się zaprowadzić porządku.

0:1

finał (0:1)

Gole: 37. Mańka

Kartki:   56. Uwakwe (PSZ), 89. Hladik (PSZ) – 86. Lewicki (GKT), 90+2. Żytek (GKT)

Posiadanie piłki: 70 % : 30 %.
Strzały celne: 2:4. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 12:7. Spalone: 2:1. Foule: 13:17.

Puszcza Niepołomice: Kobylak – Cikos (90. Wolak), Czarny, Hladik, Pięczek, Uwakwe (90. Stokłosa), Tomalski (62. Stępień), Górski (62. Kobusiński), Rakoczy, Serafin (85. Cichoń), Radionow.

Zmiany: Wróblewski – Stępień, Stefanik, Stokłosa, Cichoń, Kobusiński, Wolak, Mikołajczyk, Mucha.

GKS Tychy: Jałocha – Połap, Nedić, Szymura, Mańka, J. Piątek (78. Paprzycki), Żytek, K. Piątek (84. Kargulewicz, Grzeszczyk (85. Steblecki), Biel (85. Moneta), Lewicki.

Zmiany: Odyjewski – Sołowiej, Paprzycki, Kasprzyk, Moneta, Steblecki, Szeliga, Kargulewicz, Norkowski.

Sędziowie: Marek Opaliński (Legnica)