21.04.2021, 18:00 • Stadion Zagłębia, Lubin • 26. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 6:8.
Rzuty rożne: 1:8.
Spalone: 2:1.
Faule: 11:21.
KGHM Zagłębie Lubin pokazało w tym meczu charakter i choć na początku drugiego kwadransa straciło gola, to stopniowo goniło swojego przeciwnika. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Karol Podliński, a w drugiej połowie Miedziowi kąsali raz za razem przyjezdnych. Stanęło na efektownym rezultacie 4:1 po trafieniach Patryka Szysza, Filipa Starzyńskiego oraz Samuela Mraza.

90+3

90+2

Aleksander Buksa napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

90

Trzy minuty doliczone do podstawowego czasu.

89

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Patryk Szysz, na boisku pojawia się Adam Ratajczyk.

88

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Piotr Starzyński, na boisku pojawia się Jakub Błaszczykowski.

87

87. Samuel MRÁZ - 4:1

87

Gol dla Zagłębia!
Strzelcem bramki SAMUEL MRÁZ.

Wprowadzony przed momentem na boisko z ławki rezerwowych zawodnik zadał kolejny cios Wiślakom. Samuel Mraz poradził sobie z defensorem i znalazł sposób na wpakowanie piłki płaskim strzałem do sieci. Przyjezdni na kolanach.

86

Gospodarze prezentują się solidnie w defensywie i w ostatnich minutach nie pozwalają na zagrażanie ich bramkarzowi. Przyjezdni mogą mieć w tym meczu problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych.

85

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Karol Podliński, na boisku pojawia się Samuel Mráz.

85

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Gieorgij Żukow, na boisku pojawia się Rafał Boguski.

83

Przerwa w grze spowodowana urazem Karola Podlińskiego, a po niej próba pokonania Mateusza Lisa w wykonaniu Dejana Drazicia. Okazała się ona nieznacznie niedokładna.

82

Drużyna gości podeszła w okolicę pola karnego przeciwnika. Próba kombinacyjnego wymienienia podań, ale zorientowała się w odpowiednim momencie defensywa gospodarzy.

80

To było dynamiczne i mogło się podobać widzom. Przyspieszenie gospodarzy w centrum boiska, a crossowe podanie było wypieszczone. Gorzej, że akcja nie została zakończona równie dobrym ostatnim podaniem, ponieważ otworzyła się możliwość poprawienia wyniku.

78

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Felicio Brown Forbes, na boisku pojawia się Žan Medved.

78

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Stefan Savić, na boisku pojawia się Aleksander Buksa.

78

Felicio Brown Forbes napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

78

Przyspieszenie gospodarzy. Piłkarze wrzucili wyższy bieg i starali się zagrozić przeciwnikowi szybką wymianą podań w centrum boiska.

76

Szybko krążyła piłka między przyjezdnymi i zanosiło się na stworzenie przez nich sytuacji podbramkowej. Wymiana podań została przerwana w ostatnim momencie i atakującym udało się wyłącznie wypracować wznowienie od rzutu wolnego. Broniący mają możliwość poprawienia szyków obronnych.

74

74. Filip STARZYŃSKI - 3:1

74

Strzelcem bramki FILIP STARZYŃSKI.

Perfekcyjne uderzenie z rzutu wolnego do siatki i po odwróceniu rezultatu Miedziowi wydają się być o krok od odniesienia zwycięstwa. Takie kopnięcia można oglądać długimi minutami. Mateusz Lis nic nie zdziałał!

73

Georgij Żukow napomniany żółtą kartką za przewinienie blisko własnego pola karnego na Filipie Starzyńskim.

71

71. Patryk SZYSZ - 2:1

71

Strzelcem bramki PATRYK SZYSZ.

Beznadziejne zachowanie Mateusza Lisa. To nie miało prawa się wydarzyć, a jednak stało się! Po błędzie bramkarza Wiślaków, prowadzenie dla Zagłębia zdobył Patryk Szysz, który zabawił się z jedynym przeciwnikiem i znalazł sposób na ulokowanie futbolówki w sieci.

70

Osaczony blisko bramki przez grupkę przeciwników Felicio Brown Forbes nie oddał strzału, na który przez pewien fragmencik spotkania się zanosiło.

68

Podniosła się temperatura po niemrawym fragmencie meczu. Dejan Drazić dostał podanie od Filipa Starzyńskiego, ale nie wykorzystał możliwości wpakowania piłki do siatki. Pudło!

67

Piłka skierowana na skrzydło. Została ona tam rozegrana w duecie przez defensora oraz pomocnika. Dośrodkowanie nie było odpowiednio wypieszczone i nie zostało podsumowane uderzeniem.

65

Nieudane podejście Wiślaków pod bramkę Dominika Hładuna. Nieatrakcyjny fragment spotkania bez klarownych sytuacji podbramkowych.

63

Kamil Kruk poradził sobie i przerwał rozegranie podopiecznych Petera Hyballi na lewym skrzydle.

62

Energiczne podejście wysokim pressingiem. Próba wywarcia presji na przeciwniku i dzięki temu odebrania piłki w pobliżu jego pola karnego. Posiadająca futbolówkę drużyna musi mieć się na baczności przy wykonywaniu każdego podania.

60

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Jakub Żubrowski, na boisku pojawia się Łukasz Łakomy.

59

Zakotłowało się dla odmiany po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne przyjezdnych. Z dogrania Filipa Starzyńskiego próbował skorzystać między innymi Karol Podliński, jednak trafił wyłącznie w rękawice Mateusza Lisa.

57

Wymiana podań podopiecznych Martina Seveli nie okazała się problematyczna dla Wiślaków.

55

Stefan Savić zabrał się za wykonanie rzutu wolnego kilka metrów od pola karnego zespołu z Lubina. Niezłe dośrodkowanie, ale nie zostało podsumowane uderzeniem.

55

Wymiana podań w bocznym sektorze boiska. Goście nie znaleźli tam miejsca na wykonanie dośrodkowania, ani oddanie strzału, dlatego przenieśli ciężar gry na przeciwne skrzydło.

53

Przerwa w grze spowodowana urazem Kacpra Chodyny poszkodowanego w pobliżu pola karnego przeciwnika. Łukasz Kuźma wezwał na boisko medyków KGHM Zagłębia Lubin.

51

Stefan Savić nie jest zadowolony sposobem, w jaki podsumował swoją akcję. Od bramki lubinianie.

50

Drugie w meczu uderzenie oddane przez Kacpra Chodynę, jednak identycznie jak poprzednie poleciało prosto w Mateusza Lisa. Pozycja nie była tym razem komfortowa.

49

Zbyt duży rozmach miało rozegranie miejscowych zawodników. Do zdobycia gola starali się wykorzystać prawe skrzydło, ale przeciwnik nie pozwolił na kontynuowanie ataku i kontrolowana przez niego piłka opuściła boisko.

47

Druga połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza natarciem podopiecznych Petera Hyballi.

46

Piłkarze już sposobią się do powrotu na boisko i wznowienia konfrontacji.
Całkiem dynamiczna była pierwsza połowa na stadionie w Lubinie. Nie brakowało żywiołowych ataków i prób poprawienia wyniku. Karol Podliński odpowiedział swoim strzałem na trafienie samobójcze Sasy Balicia, przez co po 45 minutach jest 1:1. Na pewno drużyny jeszcze podejmą próby rozstrzygnięcia konfrontacji.

45+3

45+1

Skasowana szarża przeprowadzana na lewej stronie boiska przez Sasę Balicia.

45

Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

44

Nieudana akcja przyjezdnych z wykorzystaniem prawego skrzydła i wznowienie od bramki Dominika Hładuna.

43

Świetna szansa na zdobycie prowadzenia otworzyła się przed gospodarzami! Jewgienij Baszkirow oddał strzał po płaskim dośrodkowaniu, miał dużo miejsca, jednak nie trafił odpowiednio w futbolówkę i ta stała się prostym łupem dla Mateusza Lisa.

42

Nie pierwsza tego późnego popołudnia udana interwencja Mateusza Lisa kilkanaście metrów od własnej bramki.

41

Gra w ataku pozycyjnym. Poszukiwanie miejsca do zrobienia przewagi w bocznych sektorach boiska. Gospodarze starają się tworzyć przewagę na skrzydłach szarżami indywidualnymi.

40

Nikola Kuveljić nie pomylił się mocno przy swoim kopnięciu futbolówki zza pola karnego. Dominik Hładun obserwował tor lotu piłki z niepokojem.

38

Jakub Żubrowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Piotrze Starzyńskim.

35

35. Karol PODLIŃSKI - 1:1

35

Strzelcem bramki KAROL PODLIŃSKI.

Przyspieszenie Zagłębia poskutkowało wyrównaniem! Karol Podliński doczekał się swojego trafienia! Dostał podanie przed pole karne przyjezdnych, miał tam dużo miejsca i po ułożeniu sobie futbolówki na stopie, pokonał płaskim uderzeniem Mateusza Lisa. Przyjezdni muszą zapomnieć o swoim prowadzeniu.

34

34. Kacper Chodyna strzelił w bramkarza

34

Najlepiej dotąd przeprowadzona akcja przez KGHM Zagłębie Lubin! Piłka krążyła swobodnie po obrzeżach pola karnego i trafiła do nieobstawionego Kacpra Chodyny. Zabrakło wykończenia, ponieważ kopnięta przez defensora piłka poleciała prosto w Mateusza Lisa.

33

Łukasz Kuźma udzielił słownego ostrzeżenia Yawowi Yeboahowi. Kolejne przewinienie takie jak przed momentem i będzie napomnienie żółtym kartonikiem.

32

Nieudane podanie na połowę zespołu z Krakowa i futbolówka została ze stoickim spokojem wycofana do czujnego Mateusza Lisa.

30

Dwa kwadranse spotkania za drużynami i dotąd rywalizacja przebiega na warunkach podopiecznych Petera Hyballi. Gospodarze z trudem organizują się do odpowiedzi na trafienie samobójcze Sasy Balicia.

29

Zza pola karnego oddał uderzenie Yaw Yeboah. Nie było ono trudne do poskromienia dla ustawionego w odpowiednim miejscu na linii bramkowej Dominika Hładuna.

28

Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

27

Kompletnie nieudana próba zza pola karnego i Mateusz Lis nie miał nic innego do zrobienia niż odprowadzenie futbolówki wzrokiem poza boisko.

26

Przewinienie asekurującego kompana z klubu Łukasza Burligi na Filipie Starzyńskim. Od rzutu wolnego KGHM Zagłębie Lubin, natomiast przyjezdni zyskali czas na poprawienie szyków obronnych.

25

Dośrodkowanie z prawego skrzydła zostało wyłapane ze stoickim spokojem przez skoncentrowanego na przedpolu Mateusza Lisa. Nie pozwolił on na oddanie uderzenia Karolowi Podlińskiemu.

24

Dejan Drazić napomniany żółtą kartką za przytrzymanie przeciwnika.

23

Gra wznowiona, a w posiadaniu piłki drużyna z Krakowa. To ona nadaje ton boiskowym wydarzeniom.

23

Przerwa w grze spowodowana urazem Dawida Szota. Wahadłowy daje do zrozumienia swojemu szkoleniowcowi, że zamierza pozostać w rywalizacji z zawodnikami Zagłębia.

21

Starali się odpowiedzieć swoim atakiem podopieczni Martina Seveli. Zostali jednak zatrzymani zanim znaleźli miejsce do przetestowania strzałem Mateusza Lisa.

20

Podopieczni Petera Hyballi pozostają stroną przeważającą i wymieniają więcej podań na połowie przeciwnika niż drużyna z województwa dolnośląskiego.

18

Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

16

16. Saša BALIĆ - 0:1

16

Gol dla Wisły!
Samobójcze trafienie zalicza SAŠA BALIĆ.

Zmiana egzekutora rzutów rożnych w Wiśle Kraków zdała egzamin. Tym razem za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Maciej Sadlok, po którego dośrodkowaniu zagotował się Sasa Balić. Jego niefortunna interwencja zakończyła się lądowaniem piłki w bramce Dominika Hładuna. 1:0 dla Wiślaków po golu samobójczym!

15

Niebezpieczne wstrzelenie w kierunku bramki Miedziowych. Dominik Hładun przyczaił się przy bliższym narożniku i nie pozwolił futbolówce znaleźć się w siatce po zagraniu Piotra Starzyńskiego.

14

Wywrotka Felicio Browna Forbesa w polu karnym przeciwnika, przez co Wisła Kraków nie mogła kontynuować swojego rozegrania mającego na celu dobranie się do bramki Miedziowych.

12

Premierowe uderzenie nieznacznie zza pola karnego. Georgij Żukow próbował pokonać Dominika Hładuna, jednak jego kopnięciu zabrakło dokładności.

11

Maciej Sadlok nie zdołał oddać uderzenia po dośrodkowaniu Stefana Savicia z rzutu rożnego. Jeszcze możliwość poprawienia się dzięki przytomnemu zachowaniu blisko chorągiewki.

9

Po interwencji Patryka Szysza futbolówka opuściła boisko, dlatego Łukasz Kuźma był zmuszony do przyznania rzutu rożnego Wiślakom.

8

Kompletnie nieudane podanie wykonane przez Macieja Sadloka i wznowienie od bramki zostało przyznane zawodnikom KGHM Zagłębia Lubin.

7

W rozegraniu podopieczni Petera Hyballi, którzy wymienili podania w bezpiecznej odległości od bramki strzeżonej przez Dominika Hładuna.

7

Gra wznowiona, a po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Yawa Yeboaha, do oddania uderzenia sposobił się Dawid Szot.

5

Trwa przerwa spowodowana urazami zarówno atakującego nieprzepisowo Nikoli Kuveljicia, jak również poszkodowanego Patryka Szysza.

4

Nikola Kuveljić napomniany żółtą kartką za niebezpieczny atak na Patryka Szysza na skrzydle.

3

Filip Starzyński nie zorientował się w sytuacji i nie oddał soczystego strzału po dośrodkowaniu, które przemknęło przez pole karne Wiślaków.

2

Zagłębie w pomarańczowych strojach z czarnymi elementami, a Wisła Kraków przystąpiła do konfrontacji w niebieskich koszulkach oraz spodenkach z białymi wstawkami.

1

Zagłębie Lubin: Hładun – Chodyna, Kruk, Crnomarković, Balić (C) – Żubrowski, Baszkirow, Starzyński – Szysz, Dražić – Podliński.

Rezerwowi: Forenc – Šimić, Mráz, Ratajczyk, Wójcicki, Jończy, Stoch, Bartolewski, Łakomy.

Wisła Kraków: Lis – Burliga, Koné, Sadlok (C) – Starzyński, Kuveljić, Żukow, Szot – Yeboah, Savić – Brown Forbes.

Rezerwowi: Broda – Boguski, Hoyo-Kowalski, Błaszczykowski, Szota, Gruszkowski, Mawutor, Buksa, Medved.

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok).
Zapraszamy na relację na żywo z jednego ze środowych meczów w PKO Ekstraklasie. KGHM Zagłębie Lubin zmierzy się w nim z Wisłą Kraków. Początek rywalizacji o godzinie 18.
Miedziowi radzą sobie lepiej w dotychczasowej części sezonu. Z 35 punktami wywalczonymi w 25 spotkaniach znajdują się w górnej połowie tabeli PKO Ekstraklasy. Podopieczni Martina Seveli o jednego gola mniej strzelili niż stracili.
Zagłębie zwyciężyło w poprzednim meczu 2:0 ze Stalą Mielec. Dobrą partię w jego bramce rozegrał Dominik Hładun. W ofensywie pozytywne wrażenia sprawiał przede wszystkim Filip Starzyński. Pochodzący z Pomorza Zachodniego pomocnik strzelił gola z rzutu karnego, a przy trafieniu Patryka Szysza asystował.
Wisła Kraków przegrała trzy poprzednie spotkania. Biała Gwiazda została pokonana 0:1 przez Wartę Poznań. Decydującego gola straciła w końcówce podstawowego czasu, kiedy to zmiennik Mateusz Kuzimski wykorzystał dogranie Mateusza Czyżyckiego.
Podopieczni Petera Hyballi są na 12. miejscu w tabeli z 28 punktami. Bilans Wiślaków to siedem wygranych, siedem remisów, a także 11 porażek. Dotąd tyle samo goli strzelili co stracili i postarają się o wypracowanie dodatniego bilansu w Lubinie.

4:1

finał (1:1)

Gole: 35. Podliński, 71. Szysz, 74. Starzyński, 87. Mráz – 16. Balić (sam.)

Kartki:   24. Dražić (ZAG), 38. Żubrowski (ZAG) – 4. Kuveljić (WIS), 73. Żukow (WIS), 78. Brown Forbes (WIS), 90+2. Buksa (WIS)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
Strzały celne: 8:4. Strzały niecelne: 6:8. Rzuty rożne: 1:8. Spalone: 2:1. Foule: 11:21.

Zagłębie Lubin: Hładun – Chodyna, Kruk, Crnomarković, Balić (C) – Żubrowski (60. Łakomy), Baszkirow, Starzyński – Szysz (89. Ratajczyk), Dražić – Podliński (85. Mráz).
Zmiany: Forenc – Šimić, Mráz, Ratajczyk, Wójcicki, Jończy, Stoch, Bartolewski, Łakomy.

Wisła Kraków: Lis – Burliga, Koné, Sadlok (C) – Starzyński (88. Błaszczykowski), Kuveljić, Żukow (85. Boguski), Szot – Yeboah, Savić (78. Buksa) – Brown Forbes (78. Medved).
Zmiany: Broda – Boguski, Hoyo-Kowalski, Błaszczykowski, Szota, Gruszkowski, Mawutor, Buksa, Medved.

Sędziowie: Łukasz Kuźma (Białystok)