21.04.2021, 18:00 • Stadion Zagłębia, Lubin • 26. kolejka • Sebastian

Strzały niecelne: 6:8.
Rzuty rożne: 1:8.
Spalone: 2:1.
Faule: 11:21.
KGHM Zagłębie Lubin pokazało w tym meczu charakter i choć na początku drugiego kwadransa straciło gola, to stopniowo goniło swojego przeciwnika. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Karol Podliński, a w drugiej połowie Miedziowi kąsali raz za razem przyjezdnych. Stanęło na efektownym rezultacie 4:1 po trafieniach Patryka Szysza, Filipa Starzyńskiego oraz Samuela Mraza.

90+3

90+2

Aleksander Buksa napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

90

Trzy minuty doliczone do podstawowego czasu.

89

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Patryk Szysz, na boisku pojawia się Adam Ratajczyk.

88

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Piotr Starzyński, na boisku pojawia się Jakub Błaszczykowski.

87

87. Samuel MRÁZ - 4:1

87

Gol dla Zagłębia!
Strzelcem bramki SAMUEL MRÁZ.

Wprowadzony przed momentem na boisko z ławki rezerwowych zawodnik zadał kolejny cios Wiślakom. Samuel Mraz poradził sobie z defensorem i znalazł sposób na wpakowanie piłki płaskim strzałem do sieci. Przyjezdni na kolanach.

86

Gospodarze prezentują się solidnie w defensywie i w ostatnich minutach nie pozwalają na zagrażanie ich bramkarzowi. Przyjezdni mogą mieć w tym meczu problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych.

85

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Karol Podliński, na boisku pojawia się Samuel Mráz.

85

Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Gieorgij Żukow, na boisku pojawia się Rafał Boguski.

83

Przerwa w grze spowodowana urazem Karola Podlińskiego, a po niej próba pokonania Mateusza Lisa w wykonaniu Dejana Drazicia. Okazała się ona nieznacznie niedokładna.

82

Drużyna gości podeszła w okolicę pola karnego przeciwnika. Próba kombinacyjnego wymienienia podań, ale zorientowała się w odpowiednim momencie defensywa gospodarzy.

80

To było dynamiczne i mogło się podobać widzom. Przyspieszenie gospodarzy w centrum boiska, a crossowe podanie było wypieszczone. Gorzej, że akcja nie została zakończona równie dobrym ostatnim podaniem, ponieważ otworzyła się możliwość poprawienia wyniku.

4:1

finał (1:1)

Gole: 35. Podliński, 71. Szysz, 74. Starzyński, 87. Mráz – 16. Balić (sam.)

Kartki:   24. Dražić (ZAG), 38. Żubrowski (ZAG) – 4. Kuveljić (WIS), 73. Żukow (WIS), 78. Brown Forbes (WIS), 90+2. Buksa (WIS)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
Strzały celne: 8:4. Strzały niecelne: 6:8. Rzuty rożne: 1:8. Spalone: 2:1. Foule: 11:21.

Zagłębie Lubin: Hładun – Chodyna, Kruk, Crnomarković, Balić (C) – Żubrowski (60. Łakomy), Baszkirow, Starzyński – Szysz (89. Ratajczyk), Dražić – Podliński (85. Mráz).
Zmiany: Forenc – Šimić, Mráz, Ratajczyk, Wójcicki, Jończy, Stoch, Bartolewski, Łakomy.

Wisła Kraków: Lis – Burliga, Koné, Sadlok (C) – Starzyński (88. Błaszczykowski), Kuveljić, Żukow (85. Boguski), Szot – Yeboah, Savić (78. Buksa) – Brown Forbes (78. Medved).
Zmiany: Broda – Boguski, Hoyo-Kowalski, Błaszczykowski, Szota, Gruszkowski, Mawutor, Buksa, Medved.

Sędziowie: Łukasz Kuźma (Białystok)