06.12.2020, 15:00 • Stadion Miejski, Gliwice • 12. kolejka • Tomek

Strzały niecelne: 6:5.
Rzuty rożne: 2:1.
Spalone: 0:2.
Faule: 7:9. (16:53:33)

Remisem 1:1 kończy się mecz w Gliwicach! Można powiedzieć, że jest to dość sprawiedliwy rezultat. Długimi momentami grę usypiali lubinianie, którzy konstruowali sporo długich ataków pozycyjnych. Piast był za to konkretniejszy w poczynaniach pod bramką przeciwnika.

90+2

90

Spotkanie w Gliwicach potrwa przynajmniej dwie minuty dłużej.

90

Kiepskie dośrodkowanie w pole karne Zagłębia. Piłka w rękach Dominika Hładuna.

89

Zdjęcie z boiska Jakuba Świerczoka może świadczyć o tym, że Waldemar Fornalik chce się skupić na obronie remisu.

88

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Jakub Świerczok, na boisku pojawia się Patryk Lipski.

85

Nuda w ostatnich minutach na boisku. Czy jedna z ekip porwie się na odważniejszy atak, aby przechylić wynik na swoją korzyść?

83

Zderzenie Arkadiusza Pyrki z Mateuszem Bartlolewskim. Bardziej ucierpiał w tej sytuacji zawodnik Zagłębia.

82

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Gerard Badia, na boisku pojawia się Michał Żyro.
Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Dominik Steczyk, na boisku pojawia się Arkadiusz Pyrka.
Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Dejan Dražić, na boisku pojawia się Jakub Bednarczyk.

81

Dalej niezliczoną liczbę podań wymieniają gości. Piast czeka na szansę, aby skontrować rywala.

79

Ciężko powiedzieć co miał na myśli Sasa Zivec. Zagranie w pole karne zupełnie do nikogo.

77

Zagranie z prawej flanki Sirka. Prosto w dłonie golkipera Piasta.

77

Dalej dużo podań wymieniają przyjezdni. W tym fragmencie meczu niewiele jednak z nich wynika. Szczelna jest obrona Piasta.

75

Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Patryk Szysz, na boisku pojawia się Sasa Żivec.
Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Samuel Mráz, na boisku pojawia się Rok Sirk.
Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Michał Chrapek, na boisku pojawia się Tiago Alves.

72

Po okresie przewagi Piasta teraz ponownie starają się przejąć inicjatywę lubinianie.

70

Tymczasem do wejścia na boisko szykuje się Sasa Zivec.

70

Wrzutka z lewej flanki Bartolewskiego. Wybija futbolówkę głową Jakub Holubek!

68

Po podaniu Martina Konczowskiego uderzał Gerard Badia. Piłka została zablokowana!

67

Zagranie Martina Konczowskiego z prawej flanki zablokował Lubomir Guldan. Korner dla Piasta.

65

Teraz od dłuższego czasu w posiadaniu piłki gliwiczanie. Zagłębie w defensywie.

63

Zbyt głęboka wrzutka z lewej flanki. Piłka w rękach Dominika Hładuna.

63

Ostatnie minuty należą do zawodników Piasta. Trochę odwrócił się nam mecz.

62

Martin Konczkowski zagrywał z prawej flanki. Zgranie piłki głową, ale następnie futbolówkę wybili zawodnicy Zagłębia.

61

Uderzenie z dwudziestego metra Michała Chrapka, ale strzał został łatwo zablokowany.

Strzał Świerczoka!

59

Ależ było niebezpiecznie! Przedarł się prawą flanką Martin Konczkowski, który wystawił futbolówkę Jakubowi Świerczokowi. Strzał napastnika Piasta w środek bramki i odbija piłkę Dominik Hładun!

57

Bartolewski do Mraza, który przełożył sobie piłkę na lewą nogę i oddał strzał z osiemnastego metra! Futbolówka szybuje jednak nad poprzeczką!

56

Wrzutka z lewej flanki Patryka Sokołowskiego. Udana interwencja Dominika Hładuna.

55

Obserwując mecz można odnieść wrażenie, ale przyjezdni utrzymywali się dłużej w posiadaniu piłki niż tylko przez 52% czasu.

55

Posiadanie piłki:
52% – 48%

53

W natarciu "Miedziowi". Piast niczym przyczajony tygrys.

52

Starał się przedrzeć prawym skrzydłem Dejan Drazić, ale dobrze interweniował Piotr Malarczyk.

51

W okolice linii bocznej boiska wybiegł Plach i wyjaśnił sytuację. Dobre wyjście golkipera Piasta.

49

Patryk Szysz wycofał piłkę z linii końcowej w kierunku Samuela Mraza. Przeciął lot futbolówki jednak jeden z zawodników Piasta!

47

Wrzutka w pole karne Zagłębia. Wyjaśnia sytuację Dominik Jończy.

46

Wrzutka z rzutu rożnego. Zamykał akcję Łukasz Poręba na dwunastym metrze, ale posłał piłkę nad poprzeczką!

46

Początek drugiej połowy spotkania. Zaczynają "Miedziowi".

46

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Sebastian Milewski, na boisku pojawia się Tomasz Jodłowiec.

46

Pierwsza połowa spotkani za nami. Trochę lepsze wrażenie sprawiają goście, jednak lepsze okazje do zdobycia bramek mieli gliwiczanie. Druga połowa zapowiada się bardzo ciekawie!

45+1

45+1

Przewinienie Piotra Malarczyka, za które defensor Piasta ogląda żółtą kartkę.

45

Pierwsza połowa potrwa przynajmniej jedną minutę dłużej.

Dobra próba Sokołowskiego!

45

Bombka z dystansu Patryka Sokołowskiego! Mógł się podobać ten strzał! Dominik Hładun przeniósł piłkę nad poprzeczką. Korner dla Piasta.

43

Łukasz Poręba do Jakuba Wójcickiego, który zagrywał wzdłuż pola karnego. Nikt nie przeciął tego podania!

42

Obie ekipy czekają chyba na gwizdek Krzysztofa Jakubika oznajmiający przerwę w meczu.

40

Poręba w pole karne do Mraza, któremu niewiele zabrakło, aby sięgnąć piłkę!

40

Ponownie w ataku pozycyjnym Zagłębie. Sporo podań wymieniają lubinianie.

37

Zagranie w pole karne Zagłębia zupełnie do nikogo. Łapie piłkę do koszyczka Dominik Hładun.

36

Podanie do Samuela Mraza w okolice pola karnego rywala. Słowak na pozycji spalonej.

35

Trochę siadło nam tempo spotkania. Ostatnie minuty zdecydowanie mniej ciekawe.

33

Po wrzutce z rzutu wolnego na pozycji spalonej Lubomir Guldan. Wznowią grę gliwiczanie.

32

Taktyczne przewinienie Michała Chrapka, który faulował Dominika Jończego. Żółta kartka.

32

Zszedł ze skrzydła z futbolówką do środka Dominik Steczyk i zdecydował się na strzał. Piłka wyraźnie jednak minęła bramkę gości.

30

Dośrodkowanie z głębi pola Holubka w kierunku Jakuba Świerczoka. Głową wybija piłkę jeden z defensorów i potem interweniuje Dominik Hładun.

28

Teraz w posiadaniu piłki Piast. Gliwiczanie starają się uspokoić grę.

27

Może się podobać w ostatnich minutach Zagłębie. Zarysowała się lekka przewaga lubinian.

25

Jeszcze jedna akcja lublinian! Jakub Wójcicki z prawej flanki na jedenasty metr do Samuela Mraza, który posłał futbolówkę nad poprzeczką!

24

Z szesnastego metra uderzał Dejan Drazić. Nie zabrakło wiele! Piłka poszybowała około pół metra nad poprzeczką!

23

W posiadaniu piłki "Miedziowi". Piast przyczajony na własnej połowie boiska.

21

Wrzutka z prawej flanki autorstwa Martina Konczkowskiego. Blok defensywny Zagłębia udanie interweniuje. Niebezpieczeństwo oddalone.

20

Uderzenie zza pola karnego Jakuba Żubrowskiego! Piłka poszybowała jednak obok słupka.

20

Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń boiskowych. Po dwóch golach gra trochę się uspokoiła.

18

Przedzierał się prawym skrzydłem Patryk Szysz, ale został łatwo zatrzymany przez rywali.

16

Okazja dla Piasta! W słupek uderzył Jakub Świerczoka. Ależ to mogła być odpowiedź gospodarzy!

15

Opatrywany był przez służby medyczne Plach, który ucierpiał przy interwencji w poprzedniej sytuacji.

14

14. Samuel MRÁZ - 1:1

14

Gol dla Zagłębia!
Strzelcem bramki SAMUEL MRÁZ.

Przyjezdni szybko doprowadzają do wyrównania! Kilka dobrych podań wymienili goście. Zagranie z linii końcowej Drazicia do Mraza, który wykończył akcję na trzecim metrze! Mogła się podobać ta akcja Zagłębia!

12

Świetny początek w wykonaniu Piasta. Zawodnicy Zagłębia muszą teraz przedefiniować swój plan na ten mecz.

10

10. Jakub ŚWIERCZOK - 1:0

10

Gol dla Piasta!
Strzelcem bramki JAKUB ŚWIERCZOK.

Nie udało się chwilkę wcześniej, ale tym razem Jakub Świerczok już wpisał się na listę strzelców! Napastnik gospodarzy zauważył wysuniętego z bramki Dominika Hładuna i zdecydował się na strzał z niemal połowy boiska! Ależ błąd golkipera!

Pierwsza szansa dla Piasta.

7

Pierwsza groźna sytuacja! Jakub Świerczok wszedł w pole karne rywala i ograł Lubomir Guldana. Potem napastnik Piasta oddał strzał, po którym odbił piłkę do boku Dominik Hładun! Pierwsze ostrzeżenie!

7

Kolejna wrzutka Jakuba Wójcickiego. Wybił piłkę Piotr Malarczyk.

6

W ataku pozycyjnym Zagłębie. Podanie na prawe skrzydło do Jakuba Wójcickiego, który wrzucił futbolówkę w szesnastkę rywala. Poradzili sobie gospodarze.

4

Spokojne pierwsze minuty spotkania. Dużo przerywanej gry. Mamy obawy, że tak ten mecz będzie właśnie wyglądał.

3

Zatrzymany na prawym skrzydle Gerard Badia. Rzut z autu dla gliwiczan.

2

W posiadaniu futbolówki Piast. Zagłębie w średnim pressingu.

1

Pierwszy gwizdek sędziego. Spotkanie zaczynają podopieczni Waldemara Fornalika.

1

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Malarczyk, Huk, Holúbek – Badia, Chrapek, Sokołowski, Milewski – Steczyk, Świerczok.
Rezerwowi: Szmatuła – Jodłowiec, Alves, K. Vida, Żyro, Lipski, Rymaniak, Borkała, Pyrka.

Zagłębie Lubin: Hładun – Wójcicki, Jończy, Guldan, Bartolewski – Baszkirow, Żubrowski – Poręba, Szysz, Dražić – Mráz.
Rezerwowi: Forenc – Kruk, Bednarczyk, Żivec, Ratajczyk, Sirk, Dudziński.
Przed nami ciekawie zapowiadający się mecz w Gliwicach. Na relację live zapraszamy Państwa od godziny 15:00. Do usłyszenia!
Obie ekipy do niedzielnego meczu przystąpią trochę zmęczone, ponieważ w trakcie tygodnie rozgrywały zaległe mecze 1/16 finału Pucharu Polski. Obie drużyny musiały na boisku spędzić aż 120 minut, ale opłaciło się, ponieważ wywalczyły awans do kolejnej rundy. Piast wyeliminował Stal Mielec, a Zagłębie Podbeskidzie Bielsko-Biała.
Piast po fatalnym starcie sezonu powoli zaczyna wracać na właściwe tory. Podopieczni Waldemara Fornalika wygrzebali się już z ostatniego miejsca w tabeli, ale wciąż mają tyle samo punktów, ile zamykające stawkę Podbeskidzie Bielsko-Biała. Zagłębie z kolei plasuje się na piątej pozycji w stawce z osiemnastoma oczkami na swoim koncie.
Przed nami niedzielne mecze 12. kolejki PKO Ekstraklasy. Zmagania zaczniemy od spotkania w Gliwicach. Piast podejmie Zagłębie Lubin.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

1:1

finał (1:1)

Gole: 10. Świerczok – 14. Mráz

Kartki:   32. Chrapek (PIA), 45+1. Malarczyk (PIA)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 2:1. Spalone: 0:2. Foule: 7:9.

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Malarczyk, Huk, Holúbek – Badia (82. Żyro), Chrapek (75. Alves), Sokołowski, Milewski (46. Jodłowiec) – Steczyk (82. Pyrka), Świerczok (88. Lipski).
Zmiany: Szmatuła – Jodłowiec, Alves, K. Vida, Żyro, Lipski, Rymaniak, Borkała, Pyrka.

Zagłębie Lubin: Hładun – Wójcicki, Jończy, Guldan, Bartolewski – Baszkirow, Żubrowski – Poręba, Szysz (75. Żivec), Dražić (82. Bednarczyk) – Mráz (75. Sirk).
Zmiany: Forenc – Kruk, Bednarczyk, Żivec, Ratajczyk, Sirk, Dudziński.

Sędziowie: Krzysztof Jakubik (Siedlce).