7:0

finał (4:0)

28.11.2020, 18:00 • Hala pod Dębowcem, Bielsko-Biała • 14. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:26:46)
Rekord Bielsko-Biała zaprezentował się we własnej hali jak na gospodarza oraz uczestnika Ligi Mistrzów przystało. Wynik 7:0 nie pozostawia złudzeń, której drużynie należał się w sobotnie popołudnie komplet punktów.

40

40

Zabrakło skuteczności w ostatniej minucie spotkania Arturowi Popławskiemu. Niewykorzystany przedłużony rzut karny w ostatniej minucie konfrontacji.

40

Krzysztof Iwanek napomniany żółtą kartką i przedłużony rzut karny dla Rekordu Bielsko-Biała.

38

Kapitan gospodarzy ominął w środku pola dwóch przeciwników, ale nie znalazł miejsca do oddania strzału i jeszcze postanowił przegrać akcję przez skrzydło.

36

Gol dla Rekordu!
Strzelcem bramki MATHEUS.

Trafienia Rekordu Bielsko-Biała nie tylko chodzą parami, ale nawet trójkami. Piłka skierowana do Matheusa i przyjezdnym po jego uderzeniu pozostało wznowić rywalizację od środka.

35

Strzelcem bramki ALEX VIANA.

Grają jak z nut gospodarze w ostatnich minutach, a w ich szeregach pierwsze skrzypce gra Alex Viana. Nie ma czego zbierać z torunian. Są ponownie zdominowani.

35

Strzelcem bramki KAMIL SURMIAK.

Kamil Surmiak ze swoim trafieniem. Kanonada wznowiona przez Rekord Bielsko-Biała po bezbarwnym fragmencie spotkania.

33

Wymiana podań w centrum boiska. Po niej nie udało się wyklarować dogodnej sytuacji podbramkowej i niebawem futbolówka zmieniła właściciela. Przyda się obu drużynom więcej opanowania.

31

Zero fauli na koncie Rekordu Bielsko-Biała, trzy przewinienia po stronie FC Toruń.

30

Druga połowa żwawo przebiegającego widowiska na półmetku. Sytuacja generalnie kontrolowana przez gospodarzy, którzy nie pozwalają przeciwnikom pomarzyć realnie o odrobieniu strat.

27

Ostra konfrontacja pod oczami sędziego. Ten natychmiast nabrał powietrza w płuca i gwizdnął. Obyło się bez kartki, ale następna taka konfrontacja może zakończyć się napomnieniem ostrzejszym niż słowne.

25

Pojedynek szybkościowy blisko linii bocznej boiska. Zawodnicy starli się ze sobą i ostatecznie razem z futsalówką wylądowali poza placem. Sędziowie przyznali wznowienie gospodarzom.

23

Jeszcze jedno ostre starcie i tym razem od rzutu wolnego wznowią grę wyżej notowani piłkarze. Ich przeciwnicy bronią po przerwie twardo oraz nieustępliwie.

22

Konfrontacje w centralnej części boiska. Futsaliści nie przebierali w środkach, mimo to sędzia nie zdecydował się tym razem na użycie gwizdka. Arbiter pozwala pograć zawodnikom.

21

Rekord Bielsko-Biała absolutnie nie próżnuje na boisku i w generalnie jednostronnym pojedynku a wyraźną przewagę po 20 minutach. Do dubletu Alexa Viany po jednym golu dołożyli w pierwszej połowie Artur Popławski oraz Jan Janovsky.

20

18

Wymiana podań z udziałem wszystkich gospodarzy. Jeden z nich już szykował się do zatrudnienia swoim strzałem bramkarza, a najlepiej pokonanie go, ale interweniował defensor.

17

Strzelcem bramki JAN JANOVSKY.

Nie trzeba było nawet przez minutę oczekiwać na kolejną skuteczną akcję Rekordu Bielsko-Biała po uderzeniu Artura Popławskiego. Celnie Jan Janovsky.

17

Strzelcem bramki ARTUR POPŁAWSKI.

Ponownie piłka w bramce przyjezdnych, których sytuacja staje się krytyczna. Rekord Bielsko-Biała robi swoje na boisku. Tym razem przymierzył Artur Popławski.

15

Dobrze zapowiadała się akcja gości, ale została przerwana przez odpowiednio ustawionych przez ich bramkarza przeciwników.

14

Po jednym faulu na koncie obu drużyn po niespełna kwadransie rywalizacji.

13

Bramkarz gospodarzy ustawił swoich kompanów z defensywy przed stałym fragmentem gry. Ci zareagowali odpowiednio, w dobrym momencie i wyekspediowali piłkę po dośrodkowaniu.

12

Podanie do ustawionego szeroko zawodnika, który rozpędził się na boku boiska. Zapachniało niebezpiecznym atakiem, jednak zabrakło precyzyjnego dośrodkowania.

11

Pierwsza połowa meczu za półmetkiem i drużyna z Bielska-Białej wykonała dzięki Alexowi Vianie już dwa duże kroki w kierunku odniesienia kolejnego zwycięstwa w Statscore Futsal Ekstraklasie.

10

Gospodarze prezentują się solidnie w defensywie i w ostatnich minutach nie pozwalają na zagrażanie ich bramkarzowi. Przyjezdni mogą mieć w tym meczu problem ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych.

9

Przyspieszenie gospodarzy. Futsaliści spod Klimczoka wrzucili wyższy bieg i starali się zagrozić przeciwnikowi szybką wymianą podań w centrum boiska.

8

Rośnie przewaga faworyta, a drugie uderzenie do bramki oddał Alex Viana. Właśnie ten zawodnik wyrasta na najważniejszego w pierwszej połowie widowiska.

5

Czekamy na kolejne sytuacje podbramkowe. Futsaliści jeszcze testują swoje możliwości i sprawdzają, co przygotowali rywale na sobotnie popołudnie.

4

Kolejne ataki przeprowadzane przez Rekordzistów. Ostatni z nich podsumowany obok bramki FC Toruń.

3

Początek strzelania w hali pod Dębowcem. Gospodarze na prowadzeniu dzięki wczesnemu organizowaniu się do ataku i uderzeniu Alexa Viany.

3

Idą do przodu bielszczanie, którzy starają się wcześnie wywrzeć presję na przeciwnikach i zdobyć prowadzenie. Nie jest to jednak takie banalne zadanie.

2

Pierwszy gwizdek wybrzmiał w hali. Pierwsza odpowiedź, którą poznamy, będzie na pytanie, czy drużyny zdecydują się na frontalny atak czy rozpoczną rywalizację rozważnie.

1

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Statscore Futsal Ekstraklasy w Bielsku-Białej. Rekord zmierzy się w nim z FC Toruń. Rywalizacja rozpocznie się w sobotę o godzinie 18.
Po rozegraniu 11 meczów Rekord znajduje się z 30 punktami na trzecim miejscu w tabeli Statscore Futsal Ekstraklasy. Mistrz Polski traci "oczko" do lidera Constractu Lubawa oraz wicelidera Piasta Gliwice. Jego bilans to dziesięć zwycięstwo oraz jedna porażka.
W środku tygodnia bielszczanie odnieśli zwycięstwo 6:0 w meczu Ligi Mistrzów ze Swansea University. Dwa gole przeciwnikowi z Walii strzelił Alex Viana. Po jednym trafieniu dołożyli Matheus, Artur Popławski oraz Paweł Budniak. Na dodatek przyjezdni wbili sobie bramkę samobójczą.
FC Toruń znajduje się w środku tabeli z 17 punktami wywalczonymi w 12 spotkaniach. Drużyna zdobyła większość swojego dorobku w meczach na wyjeździe. Poza Toruniem ma bilans pięć zwycięstw oraz dwie porażki. Spróbuje powalczyć również w hali mistrza Polski.
Poprzednim przeciwnikiem torunian był Clearex Chorzów. FC zaprezentował się pozytywnie w województwie śląskim i zwyciężył z zespołem marzącym o medalach mistrzostw Polski 3:2. Do bramki utytułowanego przeciwnika przymierzyli Marcin Mrówczyński, Marcin Mikołajewicz i Michał Wojciechowski.

7:0

finał (4:0)

Gole: 3. Viana, 8. Viana, 17. Popławski, 17. Janovsky, 35. Surmiak, 35. Viana, 36. Matheus

Kartki:   40. Iwanek (FCT)

Rekord Bielsko-Biała: Nawrat, Mura – Popławski, Budniak, Marek, Janovsky, Hutyra, Surmiak, Biel, Matheus, Alex Viana, Korpela, Bernardo.

FC Reiter Toruń: Iwański, Iwanek – Wojciechowski, Stolarski, Mikołajewicz, Waszak, Lewandowski, Wasilkiewicz, Kondej, Bocian.

Sędziowie: Steczko, Szymczyk – Ziach, Konieczny